Legia Soccer Schools 2009 - fot. Legionisci.com
REKLAMA

Młodzież: triumf LSS w turnieju o Puchar Wł. Żmudy

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W ostatnim akcencie kończącego się sezonu 10-latkowie z Legia Soccer Schools wzięli udział w organizowanym przez Rakovię I turnieju o Puchar Władysława Żmudy. Nasi zawodnicy w rywalizacji "każdy z każdym" pokazali się z dobrej strony we wszystkich 6 pojedynkach i zgarnęli główne trofeum. Oliwier Rybak z LSS został najlepszym bramkarzem imprezy. Nagrody wręczał sam patron turnieju, wielokrotny reprezentant Polski.

Wiele drużyn miało w swoich szeregach wyróżniających się graczy, ale w przypadku LSS mieliśmy do czynienia z największą konsekwencją w grze, szukaniem pojedynków 1 na 1, ale i nietypowych rozwiązań, prostopadłych podań, rozgrywania od tyłu. Zespołowa gra, bez rezygnacji z pressingu i indywidualnych popisów, dawała liczne sytuacje podbramkowe, a w konsekwencji trafienia, które pozwoliły na odniesienie kompletu zwycięstw. Nawet jeżeli nie wszystko naszym graczom wychodziło, próbowali konsekwentnie po raz kolejny. Drugiego dnia najciekawiej wyglądał pojedynek z Gwardią II Warszawa, która do tego momentu tylko raz zremisowała i miała 3 wygrane. Choć nasi gracze zaczęli dobrze, po akcjach wykończonych przez Ziębickiego, mokotowianie zmobilizowali się i parokrotnie zdobywali gole kontaktowe. Po akcjach Dyrały czy Rybaka, więcej powodów do radości mieli mimo wszystko kibice drużyny z Łazienkowskiej. Mecz z Rakovią był już tylko formalnością, ale jednocześnie okazją do pokazanie piękna i radości z gry, co udało się całkiem nieźle. Także gospodarze mieli swoją chwilę radości, po przepięknym trafieniu z rzutu wolnego.

Mecze Legii LSS U10 na turnieju:

Legia LSS - TS Gwardia I Warszawa 09

Legia LSS - AP Wilki Warszawa 09

Legia LSS - Turbo FA Warszawa 09

Legia LSS - PSS Legion Warszawa 09

Legia LSS - TS Gwardia II Warszawa
Strzały (celne): Legia 22 (14) - Gwardia II 8 (6)

Legia LSS - Rakovia Warszawa 09
Strzały (celne): Legia 33 (18) - Rakovia 3 (2)

Skład Legii LSS 2009 na I Turnieju Orlików o Puchar Władysława Żmudy:
Oliwier Rybak, Aleksander Dworski, Patryk Parol, Michał Siekierka (Kpt), Mikołaj Araszkiewicz, Aleksander Dyrała, Igor Kornacki, Jan Żmuda, Kasper Ziębicki

Najlepszym zawodnikiem drużyny Legii wybrany został Michał Siekierka.

Nagrody indywidualne:
Najlepszy gracz turnieju: Paweł Mrówka (AP Wilki Warszawa)
Król strzelców turnieju: Sebastian Pyszka (Gwardia II Warszawa) - 8 goli
Najlepszy bramkarz turnieju: Oliwier Rybak (Legia)
Król żonglerki: Sebastian Pyszka (Gwardia II) - 305 odbić.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

+dodaj komentarz
Rafał 11 - 25.06.2019 / 14:11, *.com.pl

Piękne akcje, piękne bramki, głośny doping, WYBITNY REPREZENTANT patronem turnieju, cóż więcej potrzeba? Więcej takich turniejów, które upamiętniają dokonania naszych byłych zasłużonych piłkarzy i promują piłkę nożną wśród dzieci i sport. Brawo , mam nadzieję , że na jednej edycji się nie skończy.

odpowiedz
Marcelo - 24.06.2019 / 19:08, *.t-mobile.pl

Brakuje takich turniejów gdzie młodzi piłkarze mogą poznawać historię polskiej piłki. Władysław Żmuda to legenda. Szkoda, że tam nie byłem :(

odpowiedz
Don - 24.06.2019 / 16:43, *.tpnet.pl

@Kibic: Więcej takich turniejów

odpowiedz
Kibic - 24.06.2019 / 16:15, *.tpnet.pl

Turniej mega fajny, organizacja na najwyższym poziomie. Brawo Rakovia. Czekamy na kolejną edycję.

odpowiedz
Fan - 23.06.2019 / 21:27, *.chello.pl

niektóre akcje i GO(L)E stadiony świata tak trzymać

odpowiedz
WaWa - 23.06.2019 / 20:45, *.chello.pl

Brawo drużyna!!!

odpowiedz
M. - 23.06.2019 / 20:14, *.chello.pl

Paweł Mrówka AP Wilki

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.