-fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković: Jesteśmy daleko od dobrej formy

Woytek i Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- Każdy sparing dostarcza nam odpowiedzi na to, gdzie się znajdujemy. Dzisiaj mogę powiedzieć, że nadal jesteśmy bardzo daleko od tego, czego byśmy sobie życzyli - przede wszystkim pod względem fizycznym. To jest jednak normalne, ponieważ to drugi dzień w upalnych warunkach. Najpierw przeprowadziliśmy trening, a później rozegraliśmy jeszcze mecz. Na nasze szczęście drużyna Viktorii jest w podobnej sytuacji. Być może dzisiaj była nawet jeszcze bardziej zmęczona, co było widać. Wynik również to pokazuje - powiedział po piątkowym sparingu Aleksandar Vuković.

- Nie dam się jednak oszukać i nie pozwolę, aby drużyna uwierzyła, że już teraz jesteśmy przygotowani do sezonu. Pomimo tego wyniku widać było, że tak nie jest. Nie widzę, żadnych perełek po tym sparingu. Widzę dobrze pracującą grupę ludzi, która jest jeszcze daleka od optymalnej formy. W takiej dyspozycji może nam być ciężko wygrać nawet pierwszy mecz w Ekstraklasie. Niemniej jednak chociażby Salvador zdobył fantastyczną bramkę i zaprezentował dzisiaj kilka fajnych zagrań.

- W związku z tym, że nasz stan fizyczny nie jest optymalny, co jest normalne, to szwankują również inne rzeczy. Mówię tutaj o kwestiach taktycznych - powrocie do defensywy po akcji ofensywnej, szybszej organizacji gry po starcie piłki, szybszy doskok do przeciwnika. Wszystko jest dalekie od ideału. Kilka zagrań pokazało jednak, że drzemie w tej drużynie duży potencjał piłkarski. Można zauroczyć się tym spotkaniem, ale mam na tyle doświadczenia, że wiem że sparing jest czymś zupełnie innym. Viktoria grała dzisiaj rano swój mecz, więc przy tej pogodzie zagranie drugiego spotkania popołudniu jest trudne. Pomimo tego Czesi kilkukrotnie nam zagrozili. Musimy zwracać uwagę na takie detale, nie możemy mieć zaciemnionego obrazu na ten mecz.

- 11 lipca zaczniemy coś, co powinno trwać przez pół roku. Jeżeli zagramy w tym okresie na 100%, to będzie nam trudno utrzymać to przez tyle miesięcy. Trzeba być w na tyle dobrej dyspozycji, żeby wygrywać pierwsze mecze w sezonie. Marzymy mi się, że po pierwszych spotkaniach będziemy mówić, że stać nas na więcej. Będziemy do tego dążyć. Rezerwy po sparingach są duże, aby po pierwszych meczach w sezonie było podobnie.

- Zostały nam jeszcze dwa sparingi. Zagramy w nich w innym podziale minut. Chcemy, aby zawodnicy zagrali więcej niż 45 minut. Zobaczymy, w jakiej są dyspozycji. Wydaję mi się, że Luis nie zagra jeszcze w tych meczach. Biorąc pod uwagę jego obecny stan, to mogłoby to być zbyt szybko. Jest dla nas ważnym zawodnikiem, ponieważ "Jędzę" cały czas widzimy na środku obrony. Nie będziemy ryzykować zdrowia naszego jedynego lewego defensora. Myślę, że klarowanie się wyjściowej jedenastki będzie trwało również na początku sezonu. To trochę nietypowe ze względu na czas, jaki mamy aby przygotować się do rozgrywek. Wcale niekoniecznie jedenastka z pierwszych meczów będzie tą, która będzie tą optymalną w późniejszym czasie. Cały czas toczy się rywalizacja. Powoli ona się zaciska, coraz więcej graczy jest na jedną pozycję. Idziemy w tym kierunku, aby rywalizacja była jeszcze większa.

- Oglądaliśmy fragmentami drugą połowę meczu Sant Julia - College Europa FC. Było to bardzo wyrównane spotkanie, od końca ciężko przewidzieć, kto awansuje.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
Lee - 01.07.2019 / 14:01, *.246.2

nie no luz, do pierwszych meczów czasu w pytę, więc forma jeszcze nie potrzebna :D

odpowiedz
Kibic emeryt - 29.06.2019 / 14:54, *.centertel.pl

Idiotyczny komentaż trenera .Zapomniał źe jest trenerem i że to on odpowiada za to czy zawodnicy są dobrze przygotowani i trenowani. Vuko po każdym niepowodzenia widział winę wszędzie tylko nie u siebie mimo że był w sztabie szkoleniowym i odpowiadał za grę zespołu i pewnie tak będzie teraz w razie niepowodzenia
Ja osobiście sądzę że ten trener w Legii to bardzo zły wybór ,choć życzę mu powodzenia bo to mój klub i moją drużyną.

odpowiedz
.... - 29.06.2019 / 10:45, *.vectranet.pl

Kielecki trener = walka o grupę spadkową. Będą emocje !

odpowiedz
Johny - 01.07.2019 / 08:20, *.play-internet.pl

@....: sam jesteś kielecki... dużo więcej życia spędził w Legii jak w Koronie...

odpowiedz
asd - 29.06.2019 / 08:49, *.orange.pl

Milczenie jest złotem , po co na forum trąbić o tym że jesteście beznadziejni , to już wszyscy wiedzą , teraz ostra praca aby zmazać i zapomnieć o porażce z poprzedniego sezonu .

odpowiedz
LWGZ - 29.06.2019 / 08:12, *.tpnet.pl

Jak jest to widzimy ale w "LEGIE" trzeba wspierac w komentarzach i wierzyc ze bedzie dobrze !!!!

odpowiedz
Pacho - 29.06.2019 / 00:41, *.55.145

To mnie się nie podoba . Czytają komentarze. Jak dla mnie ten trening przed meczem był za słaby.

odpowiedz
oLaf - 28.06.2019 / 23:16, *.vectranet.pl

aaa, to już wiem dlaczego wygraliśmy: Victoria grała drugi (!!) mecz danego dnia! : O trochę dziwny pomysł ale może trener chce ich sprawdzić wytrzymałościowo ; )))

Dobra, ważne, że Vuko "nie odleciał" i mówi konkretnie. BYle tak dalej.

odpowiedz
PLK - 29.06.2019 / 00:39, *.plus.pl

@oLaf: CZŁOWIEKU!!! Krytykujesz wszystko!! WIARA ALBO MILCZ!!! PAJACU!!

odpowiedz
ZGL - 28.06.2019 / 21:20, *.tpnet.pl

Co ewentualnie zrobi Carlitos ?

odpowiedz
LWL - 28.06.2019 / 21:13, *.tpnet.pl

Wiadomosc : Mallorca ktora wygrala baraz z Deportivo L.C. awansujac do La Liga stara sie o Carlitosa !!!

odpowiedz
ZGL - 28.06.2019 / 20:46, *.tpnet.pl

Nie takiej wiadomosci oczekiwali Kibice !!!

odpowiedz
Lesny Dziadek - 28.06.2019 / 20:43, *.play-internet.pl

Vuko nie...przeginaj. ogladalem mecz i wreszcie zobaczylem zespol. Walczacy zespol, reszta przyjdzie z czasem. Pozegnano V kolumne i zaczynam dostrzegac, jaki to byl problem...

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 28.06.2019 / 20:10, *.btcentralplus.com

Jestesmy daleko od dobrej formy juz od 5 lat. MIODUSKI OUT !!!!!

odpowiedz
Ja - 28.06.2019 / 20:07, *.mm.pl

Poziom hejtu pod każdym newsem jest porażający... ludzie , serio nie wiecie na czym Wam dupa jeździ. Ciagle narzekacie. Wygrywamy zle. Przegrywamy - jeszcze gorzej... remis - tragedia. Trenują za lekko, trenują za mocno. Mioduski Wazystko złe robi... transfery tez złe. Nie da się tego słuchać. Niczego sami w życiu nie osiągnęliście , a tylko krytykujecie. Pozdro dla normalnych. Legia mistrz!

odpowiedz
WarMaster - 29.06.2019 / 00:10, *.165.49

@Ja: Dokładnie tak, ocena tego co teraz się dzieje powinna być wystawiona na koniec sezonu ! Sam na to patrze z nadzieją i myślę gorzej być nie może. To jest pierwszy prawdziwy sezon Mioduskiego od początku do końca. Życzę mu dobrze i oby Legia Mistrz + faza grupowa LE w tym sezonie, metal madness

odpowiedz
PLK - 29.06.2019 / 00:57, *.plus.pl

@Ja: Pełna zgoda!! Niektórzy dużo gadają i piszą.. A jakoś dziwnie później o tym zapominają.. Niestety jest dużo takich "kibiców" naszej Legiuni!!! WALKA I ZWYCIESTWO JEST LEGII PRZEZNACZENIEM!!! TYLKO LEGIA!!! NA POHYBEL HEITEROM!!!

odpowiedz
Ostry - 29.06.2019 / 02:31, *.play-internet.pl

@WarMaster: to jest jego trzeci sezon jako prezes klubu i ani razu nie awansowalismy do europejskich pucharów. Za Leśnego zawsze i graliśmy w LM. Wszystko.

odpowiedz
WarMaster - 30.06.2019 / 01:07, *.165.49

@Ostry : Zgoda choć nie do końca, bo to jego pierwszy sezon z robieniem "porządków" i teraz zobaczymy co będzie albo się nadaje albo nie ...

odpowiedz
Kraken - 28.06.2019 / 19:54, *.t-mobile.pl

Agros grał świetnie jak odpali jeszcze Carlito będzie miodzio duet.

odpowiedz
7775 - 28.06.2019 / 19:37, *.centertel.pl

Trochę to dziwne, że po ponad miesiącu od zakończenia ligi drużyna, która zakończyła sezon blamażem nadal jest w złej formie, co potwierdza sam szkoleniowiec zespołu. Ponad 2 tygodnie urlopów i połowa okresu przygotowawczego za nami a nadal "stan fizyczny drużyny nie jest optymalny". Vukovic nie mówi, że stan nie jest "doskonały" czy "idealny", ale twierdzi, że on nawet nie jest "optymalny".

odpowiedz
Balde - 28.06.2019 / 20:17, *.178.78

@7775:
A w jakiej formie fizycznej mają być po ciężkim początku przygotowań? Umiesz czytać tylko że zrozumieniem masz problemy.

odpowiedz
PLK - 29.06.2019 / 00:49, *.plus.pl

@7775: nieee!! Ludzie ogarnijcie się!! Też uważam że personalne wybory i co tu dużo mówić błędy w końcówce sezonu były tragiczne w skutkach!!! Ale Vuko to inteligentny chłop i wyciąga wnioski!! Popełnił błędy których nie powtórzy!! Oni mają być przygotowani na całą jesień a nie na sparingi!!! DOBRZE GADA I NIECH SZYKUJE ICH DO WALKI W LIDZE I PUCHARACH!!! TYLKO LEGIA!!!!

odpowiedz
Kibic - 28.06.2019 / 19:32, *.centertel.pl

A ja nie dam się oszukać że Vuko to dobry trener .Dostał szansę dla mnie zespół został jeszcze wzmocniony i jeśli zostanie Carlitos to bez dwóch zdań trener będzie miał najsilniejszy skład w lidzę. Czy to wykorzysta ? Zobaczymy

odpowiedz
PLK - 30.06.2019 / 00:30, *.plus.pl

@Kibic: no i zobaczymy!! Ale w jakim celu niektórzy już prorokują mu klęskę!! Ciekawe co będą pisać jak to wszystko zatrybi?!! Tego życzę Ci Vuko!!! TYLKO LEGIA!!!!

odpowiedz