fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z meczu

Sparing: Legia Warszawa 1-3 CA Bragantino

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa przegrała w trzecim sparingu na zgrupowaniu w Austrii z CA Bragantino 1-3. Polski zespół na prowadzenie wyprowadził Jarosław Niezgoda, lecz potem bramki zdobywali już tylko piłkarze brazylijskiego drugoligowca. Dwukrotnie to siatki z rzutu karnego trafił Ytalo, a wynik ustalił Ortiz.

Fotoreportaż z meczu - zdjęcia Woytka

Na początku spotkania nieco lepiej prezentowali się piłkarze z Brazylii, którzy wywalczyli kilka rzutów rożnych. W 11. minucie Walerian Gwilia znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego do Inakiego Astiza, a ten z najbliższej odległości spudłował. Za moment ponownie z dobrej strony pokazał się Gwilia. Tym razem Gruzin spod linii końcowej dograł do Jarosława Niezgody, którego strzał zmierzający do bramki został zablokowany.

W 21. minucie po raz pierwszy do interwencji został zmuszony Radosław Cierzniak. Bramkarz Legii z dużym wysiłkiem przeniósł nad poprzeczkę piłkę po strzale jednego z rywali. Niebawem Brazylijczycy wypracowali sobie znakomitą okazję, którą powinni zamienić na gola. Po ograniu defensora niemal sam na sam z bramkarzem znalazł się Ytalo, lecz w kluczowym momencie źle ułożył stopę i ostatecznie piłka przeleciała obok słupka. Te niewykorzystane zemściły się na CA Bragantino blisko dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy. Wówczas z dystansu huknął Cafu, a złą interwencję Kewina wykorzystał Niezgoda dobijając piłkę do pustej siatki z najbliższej odległości.

Piłkarze Legii nie cieszyli się z takiego wyniku zbyt długo. W 41. minucie do remisu doprowadził Ytalo, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul we własnym polu karnym Pawła Stolarskiego.

Kilka minut po zmianie stron przeciwnicy wyszli na prowadzenie. Legioniści ponownie popełnili błąd przed swoją bramką, kiedy Igor Lewczuk sfaulował rywala. Sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr i raz jeszcze do piłki podszedł Ytalo. Piłkarz Bragantino strzelił po ziemi tym razem w lewy róg i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Za moment było już 3-1 dla piłkarzy z Ameryki Południowej. Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Ortiz i zaskoczył pilnującego bliższego słupka Cierzniaka.

W 68. minucie doskonałą okazję zmarnował wprowadzony w drugiej połowie Morato, który nie zdołał skierować piłki w światło bramki. Ostatnie kilkanaście to minut to mało atrakcyjna gra obydwu drużyn. Z całą pewnością nie bez przyczyny była tutaj wysoka temperatura, która tego dnia panowała na stadionie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Brazylijczyków, co oznaczało pierwszą porażkę Legii na letnim zgrupowaniu.

Sparing: Legia Warszawa 1-3 (1-1) CA Bragantino
1-0 - 37' Niezgoda
1-1 - 41' Ytalo (k)
1-2 - 50' Ytalo (k)
1-3 - 55' Ortiz

Legia: 33. Radosław Cierzniak (63' 35. Cezary Miszta) - 5. Igor Lewczuk, 34 Inaki Astiz (80' 44. William Remy), 43. Michał Kopczyński (63' 4. Mateusz Wieteska), 41. Paweł Stolarski (80' 20. Marko Vesović) - 49. Arvydas Novikovas (46' 23. Salvador Agra), 7. Domagoj Antolić (63' 50. Mateusz Praszelik), 26. Cafu (80' Andre Martins), 8. Walerian Gwilia (80' 55. Artur Jędrzejczyk), 47. Maciej Rosołek (46' 99. Sandro Kulenović) - 11. Jarosław Niezgoda (39' 48. Kacper Kostorz, 63' 42. Mikołaj Kwietniewski).

Bragantino (skład wyjściowy): 40. Kewin - 4. Ligger, 5. Barreto, 8. Correia, 13. Aderlan, 15. Ytalo, 20. Tubarao, 27. Wesley, 36. Edimar, 39. Claudinho, 3. Ortiz

żółte kartki: Kulenović (Legia) - Barreto (Bragantino)

sędziował: Sebastian Gishamer (Salzburg)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
Twoj_przyjaciel_Kononowicz - 03.07.2019 / 12:39, *.upcbusiness.at

1. wrocimy silniejsi
2. to tylko sparing
3. bedziemy to analizowac
4. wyciagniemy wnioski
5. jestesmy w trakcie przebudowy druzyny
6. wynik nie odzwierciedla przebiegu gry

odpowiedz
kontroler_biletow - 02.07.2019 / 21:35, *.206.150

porażki uczą

odpowiedz
gazza - 01.07.2019 / 19:23, *.inetia.pl

Brazylijska drużyna jest przystosowana do gry w upale - gdyby nie karne to byłby remis.
Zresztą każdy kto oglądał mecz wie że nie było tak zle jak świadczy o tym wynik.
Walczyć trenować - Warszawa musi panować !

odpowiedz
LGZ - 01.07.2019 / 17:26, *.tpnet.pl

Napastnik z prawdziwego zdarzenia mamy !!

odpowiedz
warszawiak1234 - 01.07.2019 / 15:15, *.play-internet.pl

Spokój, wiara i ciężka praca ale najbardziej jest potrzebny Legii lewy obrońca i prawdziwa "dziesiątka" !!! Bez tego nie pociągniemy.

odpowiedz
ZW - 01.07.2019 / 11:52, *.tpnet.pl

My nie jestesmy przystosowani do gry w takich temperaturach a srodkiem duzo sie nie ugra wiec musi byc gra rozciagnieta na skrzydla !!

odpowiedz
JANMUSZ - 01.07.2019 / 11:20, *.101.235

I TO JEST WŁASNIE SILA POLSKIEJ PIŁKi :D DRUGOLIGOWA DRUZYNA Z BRAZYLII BAWIŁA SIĘ NASZYMI PIŁKARZYKAMI...
A JĘDZA CO ?? JUŻ NIE ŻARCIKOWAŁ?

odpowiedz
Tomek Mokotów - 01.07.2019 / 15:20, *.play-internet.pl

@JANMUSZ:

I to jest właśnie Janusz w Internecie, narzekający na nieistotny wynik w sparringu podczas intensywnych przygotowań...

Żenada..

odpowiedz
A D - 01.07.2019 / 17:45, *.vectranet.pl

@Tomek Mokotów : Skoro wynik jest nieistotny to po co w ogóle o takim meczu pisać,że się odbył.Kolego tylko polska mentalność jest taka,że po przegranym meczu tak piszemy.Dlaczego nie ma ,,wielkich,, sparingów z mocnymi drużynami?Taka stała się Legia mało interesującą niż kilka lat temu.Lepiej zagrać mecz np z drużyną z bundesligi niż z Brazylii.Skoro przegrywamy z drugoligowcem to jest powód do zmartwienia.Pozniej taka Legia jedzie do jakiejś Ternaliki i moczy 3:0

odpowiedz
Twoj ojciec - 02.07.2019 / 14:58, *.t-mobile.pl

@A D: synku spójrz na wynik z viktoria pilzno ktora co roku gra w lidze mistrzow

odpowiedz
le - 03.07.2019 / 10:01, *.centertel.pl

@Twoj ojciec:
synku, a ty spójrz, że w dniu meczu z nami, Viktoria kilka godzin wcześniej rozegrała inny slaring w tym samym składzie co z nami!
Taki mecz z Viktorią w ogóle nie powinien się odbyć bo tylko zaciemnia obraz.

odpowiedz
GL - 01.07.2019 / 08:11, *.tpnet.pl

Bramkarzami powinni byc Majecki i MIszta a niestety Cierzniak najlepsze ma juz za soba !!

odpowiedz
Abakarow - 01.07.2019 / 16:56, *.t-mobile.pl

@GL: A kim są ? Koszykarzami ?

odpowiedz
KowaL - 01.07.2019 / 05:08, *.centertel.pl

Czyli jest dobrze! Najważniejsze że Jarek się odblokował!

odpowiedz
kamil praga - 01.07.2019 / 01:25, *.vectranet.pl

ciezniak kpoa won z Legiii !!!!!!!!! Przez ta 2 przegrany sezon bedzie
majecki misztal bramka
Lewczuk Astizz srodek obrony
Vesovic Jedza BOKI OBRONY
Jodla defensywny pomocnik
Kante Praszelik Nogy ofensywni pomocnicy
sanogo niezgoda srodek ataku
brak skrzydlowych wiec jedyne rozwiazanie cisnac srodkiem

odpowiedz
Karo(L) - 01.07.2019 / 06:26, *.centertel.pl

@kamil praga: czyżby zmiana na stanowisku trenera?? :-? A tak na poważnie to przestań się osmieszać

odpowiedz
Arek - 30.06.2019 / 23:22, *.tpnet.pl

Grali trzeci mecz, w ciągu czterech dni. Chyba mogło prąd odciąć, zwłaszcza że to okres przygotowawczy. A poza tym, to nie było prezesa, były zwycięstwa. Przyjechał i porażka:) Dziwne to wszystko jakieś.

odpowiedz
brasu - 30.06.2019 / 22:45, *.vectranet.pl

niby tylko sparingi, ale kilka odpowiedzi juz jest! kazdy chyba widzial wiec wnioski wyciagnac mozna.
w bramce majecki, a jako drugi muzyk. cierzniak tylko na treningi i jako trzeci, a nawet czwarty jesli nie wypozycza miszty. a po roku papa
para stoperow to jedrzejczyk i remy. z wieteska na zmiane. lewczuk niestety nieporozumienie. straszne braki w grze, choc sam temu zaprzecza. niestety kazdy gre widzial. kopczynski - wieczny talent bez talentu, bez wzgledu na pozycje.
boki obrony: stolarski jako zmiennik. vesovic, choc traci ze swoich walorow w ofensywie niestety musi zostac cofniety na dawna pozycje prawego obroncy. na lewej stronie brak obroncy, bo rocha nawet zdrowy to tylko zmiennik.
srodek pomocy: gwilia i ktos z dwojki martins / cafu. z ławki niech wchodzi karbownik by sie ogrywac.
ofensywny pomocnik: tu bieda straszna, bo kreatywnego nie ma zadnego. byc moze na tej pozycji warto wyprobowac kante, ktory wkrotce wraca. a z lawki ktos z trojki rosolek / praszelik / kostorz - dajac twardo do zrozumienia ze sie na tych mlodych bedzie stawiac. tak by ich nie spalic i nie nasadzic na mine.
skrzydlowi: lewa strona: novikovas, nagy - w zaleznosci od dyspozycji dnia
prawa strona: hmmm... agra jako zmiennik chyba uradzi temat. vesovica jednak ustawilbym glebiej, bo stolarski jakos nie przekonuje mnie jako pierwszy wybor. wiec pozycja prawoskrzydlowego tez do obsadzenia... oczywiscie w mysle tego ze na kazda pozycje ma byc dwoch rownorzednych. hmmm... a moze carlitos? jesli go nie wytransferuja. mialby miejsce by sie rozpredzic i moglby wykazac sie wieksza kreatywnoscia niz na dziewiatce, choc musialby popracowac tez troche w defensywie.
a w ataku: niezgoda, lub sanogo... czasami kulenovic. niestety nikogo innego nie ma.
reasumujac 1-4-2-3-1: majecki - ???, jedrzejczyk, remy, vesovic - gvilia, martins - novikovas, kante, carlitos - niezgoda. ławka: muzyk, wieteska, cafu, nagy, agra, kostorz, sanogo
i choc na papierze wyglada to prawie jak w fm, to taki sklad mi by odpowiadal. ulta ofensywny, a przeciez tez o to chodzi. maja sie nas bac i tego ze choc moze czasami cos nam wpadnie to zawsze ma byc wiecej strzelonych niz straconych. i oby tak bylo!
a jesli kogos jeszcze opierdziela to koniec narzekania ze nie ma kasy i niech kupia tego kirkeskova (400), pawlowskiego (800) i furmana (500), lub mega info, ktore ucieszylo by moja dusze w stylu: wraca vadis i nikolic - to bylby news!
bo kto komu zabroni marzyc ;)

odpowiedz
Amir(L) - 01.07.2019 / 09:20, *.play-internet.pl

@brasu: MORDO wszystko ładnie opisałeś ale mam pytanie w pracy Cię nie szukają ???

odpowiedz
brasu - 01.07.2019 / 10:58, *.vectranet.pl

@Amir(L): to są właśnie uroki urlopu ;) możesz zając sie tym co na prawdę lubisz. codziennie sledzic to co dzieje sie w L ;)

odpowiedz
Endriu - 30.06.2019 / 22:37, *.t-mobile.pl

Kudłaty w extraklasie znowu legia nic nie zrobi,ile ty frajerze jeszcze masz kasy?,doją cie jak prostaka,niedługo nie starczy ci na fryzjera

odpowiedz
kamyk - 30.06.2019 / 22:34, *.play-internet.pl

Co by nie mówił zaczęło się , czyli lipa bo nie ważne czy to sparing czy walka o LE , szanujący się i z piłkarską klasą zespół wygrywa wszystko nie ważne z kim gra tym bardziej jak staje do rywalizacji z jakimś tam podwórkowym drugoligowcem z "Hameryki" bo szacunek do siebie mu na to nie pozwala. Wiem że to "dopiero" przygotowania do sezonu ale ile to (oby nie z takim skutkiem jak rok temu) szlifowanie formy im to zajmie !!! Charakterna i topowa drużyna nam się marzy ale tego jeszcze nie widać ale może trzeba inaczej na to patrzeć - Vuković: Widziałem zaangażowanie zawodników w co ???
Pozostaje wierzyć idzie na lepsze... L - MISTRZ

odpowiedz
Pogromca głupców - 01.07.2019 / 04:26, *.play-internet.pl

@kamyk:Cytat "szanujący się i z piłkarską klasą zespół wygrywa wszystko". Wychodzi na to, że nie ma takiego zespołu na Ziemi, to może gdzieś poza naszą planetą? Nawet Barcelona od czasu do czasu przegra z kimś słabszym. Nie ma w żadnej lidze zespołu który by wszystko wygrywał. Coś mi się zdaje, że jesteś głąbem.

odpowiedz
Zduneq - 01.07.2019 / 09:57, *.inetia.pl

@Pogromca głupców:

jemu chodzi o to czy grasz sparing czy ligę czy cokolwiek innego grasz na 100% i dążysz do zwycięstwa.A to że na mecz wychodzi 3 skład z nowymi nabytkami i chłopaki grają w takim składzie swój pierwszy mecz to nie ma znaczenia.

odpowiedz
LWGZ - 30.06.2019 / 22:24, *.tpnet.pl

Gwinea moze wyjsc z grupy z 3 miejsca majac 4 pkt.takze narazie poczekamy na Kante poniewaz z trzecich miejsc wchodzi 4 zespoly z szesciu grup !!!!

odpowiedz
hosxiu - 30.06.2019 / 21:50, *.centertel.pl

Czy zawodnicy którzy dzis grali, to wiedza ze dla nas liczy sie tylko mistrzostwo ?

odpowiedz
zyga77 - 30.06.2019 / 22:13, *.centertel.pl

@hosxiu: Może wiedzą ale najwyraźniej mają to w dup....
e

odpowiedz
sprite - 30.06.2019 / 21:43, *.play-internet.pl

Gwinea nie wyszła z grupy, Kante wraca :-)

odpowiedz
Realista - 30.06.2019 / 21:42, *.co.nz

W tym roku to chyba będzie walka o pierwszą czwórkę.. niestety, z roku na rok Legia się coraz bardziej stacza.

odpowiedz
Kamuflaż - 30.06.2019 / 20:57, *.tpnet.pl

Sparingi, to sparingi, ale ... nie mamy nikogo jako rozgrywającego! cały czas się zastanawiam, czemu nie zakontraktujemy takiego zawodnika? i tutaj pojawia się $ - czyli trzeba słono zapłacić?!

Poza tym, jaki sens miało wystawienie np. Rosołka czy Kopczyńskiego? przecież nawet Stevie Wonder wie, że nie będą grali. Chodzą słuchy po mieście, że Carlitos już spakowany, a młody Majecki jedzie w delegacje do berlina.

odpowiedz
atmosferic - 30.06.2019 / 22:46, *.orange.pl

@Kamuflaż: moze dani ceballos :-D Mioduski niech zastawi chalupe sprzeda majatek zeby zaplacic daniemu pensje :D

odpowiedz
bronek49 - 30.06.2019 / 20:02, *.chello.pl

NIESTETY GRA TAKIM BRAMKARZEM JAK CIERZNIAK TO TRAGEDIA PRZY DRUGIM KARNYM ZACHOWALSIE NIEUDOLNIE A JUŻ PRZY TRZECIEJ BRAMCE TO JUZ ZDECYDOWANIE JEGO WINA TEN MIERNOTA NIE POWINIEN W LEGII BRONIĆ

odpowiedz
Pepcio - 30.06.2019 / 19:33, *.centertel.pl

Para stoperów. Astiz , Kopczyński,nawet szkoda prądu na komentarz. Na prawej stoper,a na lewej prawy. Do tego Rosołek który miał 100 procent strat. Spodziewam się że na ostatni sparing wyjdzie już jakiś wykrystalizowany skład.

odpowiedz
L-viz - 30.06.2019 / 19:26, *.chello.pl

Jak Carlitos i Majecki odejdą, to będzie chu*owo...

odpowiedz
Xxx - 30.06.2019 / 18:40, *.159.238

A gdzie Carlitos i Majecki??? Ktos wie?

odpowiedz
Info - 30.06.2019 / 19:03, *.t-mobile.pl

@Xxx:
Carlitos odchodzi

odpowiedz
Kibic - 30.06.2019 / 18:35, *.centertel.pl

Lubię Cierzniaka ale wynik to nie przypadek gdy on jest między słupkami.

odpowiedz
Wonsz - 30.06.2019 / 21:42, *.chello.pl

@Kibic: Wiadomo, dwa karne by obroniła Daria Malarz

odpowiedz
Kibic - 01.07.2019 / 09:43, *.centertel.pl

@Wonsz: Rolą bramkarza jest nie tylko wyłapywanie piłek ale też ustawianie obrony. Czasami dobre ustawienie i karnego nie będzie.

odpowiedz
kermit - 01.07.2019 / 20:18, *.chello.pl

@Wonsz: Daria jest w ciąży i ma problem z paradami :)

odpowiedz
News⚽️Legia - 30.06.2019 / 18:22, *.215.85

Nigdy wiêcej takim składem,zapomnij o takim ustawieniu tyyylkoooo dłuugiieee piłki i gooooaals!

odpowiedz
lob - 30.06.2019 / 18:11, *.t-mobile.pl

A gdzie jest Majecki i Carlitos? Jeden w Niemczech, a drugi w Hiszpanii? Cierzniak do rezerw, razem z Kopa. Dawać na bramkę tego Muzyka. To wirtuoz.

odpowiedz
Daniel - 30.06.2019 / 18:01, *.chello.pl

@Bear

wnioski to oni zawsze wyciągają po meczu, na pewno tak powiedzą...

Niby przy karnych to trzeba liczyć na fart, ale Cierzniak przy drugim nic nie zrobił.... stał jak widły w gnoju. Trzecia bramka też jego wina.

odpowiedz
Bear - 30.06.2019 / 18:09, *.orange.pl

@Daniel:

Mecz bardzo słaby w wykonaniu Legii, ale spokojnie, to jest tylko sparing.
Jak dla mnie, w sparingach mogą przegrywać , byleby awansowali do do fazy grupowej LE i odzyskali Mistrzostwo.

odpowiedz
Bear - 30.06.2019 / 17:52, *.orange.pl

Nie ważne z kim graliśmy , najważniejsze jest wyciągnięcie wniosków z meczu z drużyną która grała wysokim pressingiem i bardzo agresywnie. Novikovas musi się wziąć ostro do roboty i niech się zgrywa z drużyna , dzisiaj kompletnie nie widoczny.
Ale spokojnie , to tylko sparing.
Rozliczać będziemy po rundzie jesiennej.

odpowiedz
Pio - 30.06.2019 / 18:11, *.chello.pl

@Bear: po rundzie jesiennej ?? Po kilku meczach już muszą być pewne wnioski, przecież z oceną pół roku nie będziemy czekać bo już może być po sezonie

odpowiedz
Bear - 30.06.2019 / 19:33, *.orange.pl

@Pio:
To prawda... ale myślę że najardziej sprawiedliwie byłoby ocenić pracę Vuko i przydatnośc nowych dopiero po rundzie jesiennej.

odpowiedz