Relacja z meczu

Sparing: Legia Warszawa 1-3 CA Bragantino

Legia Warszawa przegrała w trzecim sparingu na zgrupowaniu w Austrii z CA Bragantino 1-3. Polski zespół na prowadzenie wyprowadził Jarosław Niezgoda, lecz potem bramki zdobywali już tylko piłkarze brazylijskiego drugoligowca. Dwukrotnie to siatki z rzutu karnego trafił Ytalo, a wynik ustalił Ortiz.

Fotoreportaż z meczu - zdjęcia Woytka

Na początku spotkania nieco lepiej prezentowali się piłkarze z Brazylii, którzy wywalczyli kilka rzutów rożnych. W 11. minucie Walerian Gwilia znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego do Inakiego Astiza, a ten z najbliższej odległości spudłował. Za moment ponownie z dobrej strony pokazał się Gwilia. Tym razem Gruzin spod linii końcowej dograł do Jarosława Niezgody, którego strzał zmierzający do bramki został zablokowany.

W 21. minucie po raz pierwszy do interwencji został zmuszony Radosław Cierzniak. Bramkarz Legii z dużym wysiłkiem przeniósł nad poprzeczkę piłkę po strzale jednego z rywali. Niebawem Brazylijczycy wypracowali sobie znakomitą okazję, którą powinni zamienić na gola. Po ograniu defensora niemal sam na sam z bramkarzem znalazł się Ytalo, lecz w kluczowym momencie źle ułożył stopę i ostatecznie piłka przeleciała obok słupka. Te niewykorzystane zemściły się na CA Bragantino blisko dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy. Wówczas z dystansu huknął Cafu, a złą interwencję Kewina wykorzystał Niezgoda dobijając piłkę do pustej siatki z najbliższej odległości.

Piłkarze Legii nie cieszyli się z takiego wyniku zbyt długo. W 41. minucie do remisu doprowadził Ytalo, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul we własnym polu karnym Pawła Stolarskiego.

Kilka minut po zmianie stron przeciwnicy wyszli na prowadzenie. Legioniści ponownie popełnili błąd przed swoją bramką, kiedy Igor Lewczuk sfaulował rywala. Sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr i raz jeszcze do piłki podszedł Ytalo. Piłkarz Bragantino strzelił po ziemi tym razem w lewy róg i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Za moment było już 3-1 dla piłkarzy z Ameryki Południowej. Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Ortiz i zaskoczył pilnującego bliższego słupka Cierzniaka.

W 68. minucie doskonałą okazję zmarnował wprowadzony w drugiej połowie Morato, który nie zdołał skierować piłki w światło bramki. Ostatnie kilkanaście to minut to mało atrakcyjna gra obydwu drużyn. Z całą pewnością nie bez przyczyny była tutaj wysoka temperatura, która tego dnia panowała na stadionie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Brazylijczyków, co oznaczało pierwszą porażkę Legii na letnim zgrupowaniu.

Sparing: Legia Warszawa 1-3 (1-1) CA Bragantino
1-0 - 37' Niezgoda
1-1 - 41' Ytalo (k)
1-2 - 50' Ytalo (k)
1-3 - 55' Ortiz

Legia: 33. Radosław Cierzniak (63' 35. Cezary Miszta) - 5. Igor Lewczuk, 34 Inaki Astiz (80' 44. William Remy), 43. Michał Kopczyński (63' 4. Mateusz Wieteska), 41. Paweł Stolarski (80' 20. Marko Vesović) - 49. Arvydas Novikovas (46' 23. Salvador Agra), 7. Domagoj Antolić (63' 50. Mateusz Praszelik), 26. Cafu (80' Andre Martins), 8. Walerian Gwilia (80' 55. Artur Jędrzejczyk), 47. Maciej Rosołek (46' 99. Sandro Kulenović) - 11. Jarosław Niezgoda (39' 48. Kacper Kostorz, 63' 42. Mikołaj Kwietniewski).

Bragantino (skład wyjściowy): 40. Kewin - 4. Ligger, 5. Barreto, 8. Correia, 13. Aderlan, 15. Ytalo, 20. Tubarao, 27. Wesley, 36. Edimar, 39. Claudinho, 3. Ortiz

żółte kartki: Kulenović (Legia) - Barreto (Bragantino)

sędziował: Sebastian Gishamer (Salzburg)