Carlitos podczas meczu sparingowego - fot. Woytek / Legionisci.com

Relacja z meczu

Sparing: Legia Warszawa 3-3 Universitatea Craiova

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W swoim ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Austrii Legia Warszawa zremisowała 3-3 z Universitatea Craiova. Bramki dla polskiej drużyny zdobyli Tomasz Jodłowiec, Carlitos z rzutu wolnego oraz Sandro Kulenović z rzutu karnego. Legioniści podczas wtorkowego meczu dwukrotnie musieli gonić rezultat, chociaż przez długie fragmenty prezentowali się naprawdę dobrze. Niestety, problemy nadal pojawiają się w grze obronnej. Każdy z trzech straconych goli padł w wyniku prostego błędu w defensywie.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 6. minucie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Arvydas Novikovas, ale uderzenie głową Artura Jędrzejczyka przeleciało ponad poprzeczką. Za moment kontrą odpowiedzieli Rumuni. Jeden z nich oddał niecelny strzał w kierunku bramki Radosława Majeckiego. Kwadrans po pierwszym gwizdku ładna próbą popisał się Vamara Sanogo. Mirko Pigliacelli nie miał jednak kłopotów, aby złapać kopniętą przez Francuza piłkę.

Fotoreportaż z meczu - zdjęcia Woytka

W 18. minucie spotkania Legia wyszła na prowadzenie. Z rzutu wolnego bardzo dobrze dośrodkował Carlitos, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomasz Jodłowiec, pakując futbolówkę do siatki obok bezradnego golkipera. Przez kolejne kilkanaście minut legioniści spokojnie rozgrywali swoje ataki. Piłka najczęściej przechodziła przez wszystkie formacje. W 38. minucie pojawił się pierwszy sygnał ostrzegawczy nadany przez Alexandru Mateiu. Rumun uderzył mocno i minimalnie niecelnie w kierunku bramki Majeckiego.

Za kilka minut był już remis. Na prawym skrzydle indywidualną akcję zaprezentował Cristi Barbut, strzelając w kierunku dalszego słupka, z czym poradzi sobie jeszcze Majecki, ale wobec dobitki Nicusora Bancu nie miał najmniejszych szans. Od tego momentu coś niedobrego wkradło się w szeregi obronne Legii. Już za chwilę bramkarz Legii wybronił stuprocentową szansę, broniąc mocne uderzenie Mihaia Aleandru Romana. Za kilkadziesiąt sekund musiał już jednak wyciągać piłkę z siatki. Bardzo łatwo ograny we własnym polu karnym został Mateusz Wieteska, jeden z Rumunów dograł przed bramkę do niepokrytego Romana, a ten na raty pokonał golkipera z Warszawy.

Cztery minuty po zmianie stron okazję miał Carlitos. Hiszpan dostał podanie ze środka pola od Andre Martinsa i niestety strzelił niecelnie. Po kilkunastu minutach gry drugiej połowy kolejne dwie dobre szanse Legii. Najpierw z pierwsze piłki po podaniu od Jodłowca huknął Dominik Nagy, a za moment znów z dobrej strony pokazał się Carlitos, lecz na posterunku był rumuński bramkarz. W 58. minucie Carlitos dopiął wreszcie swego i doprowadził do remisu. Hiszpan znakomicie przymierzył z rzutu wolnego i umieścił piłkę pod poprzeczką. Bramkarz Universitatei nawet nie podjął się interwencji. Wydawało się, że od tej pory legioniści przejmą inicjatywę i będą dążyli do zdobycia trzeciego gola.

Niestety, w 69. minucie prosty błąd popełnił Cafu, który sfaulował przeciwnika we własnym polu karnym. Arbiter odgwizdał rzut karny, do którego wykonania podszedł Mihai Alexandru Roman. Napastnik pewnie pokonał Majeckiego, umieszczając futbolówkę w samym środku bramki. Za pięć minut ręką w swojej szesnastce zagrał jeden z Rumunów i tym razem sędzia podyktował "jedenastkę" dla Legii. Gracze z Rumunii nie mogli pogodzić się z decyzją arbitra, lecz ten nie zamierzał zmienić swojej decyzji. Ostatecznie do piłki podszedł wprowadzony w drugiej połowie Sandro Kulenović, który doprowadził do remisu.

W 82. minucie swoje winy z pierwszej połowy mógł odkupić Wieteska, lecz z bliskiej odległości niecelnie główkował po wrzutce z rzutu rożnego Waleriana Gwilii. Do końca starcia wydarzyła się już tylko jedna warta odnotowania sytuacja. Jędrzejczyk był bliski sprokurowania rzutu karnego, lecz na jego szczęście arbiter uznał, że faulował tuż przed szesnastką.

Legia Warszawa 3-3 (1-2) Universitatea Craiova
1-0 18' Jodłowiec