Carlitos podczas meczu sparingowego - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z meczu

Sparing: Legia Warszawa 3-3 Universitatea Craiova

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W swoim ostatnim sparingu na zgrupowaniu w Austrii Legia Warszawa zremisowała 3-3 z Universitatea Craiova. Bramki dla polskiej drużyny zdobyli Tomasz Jodłowiec, Carlitos z rzutu wolnego oraz Sandro Kulenović z rzutu karnego. Legioniści podczas wtorkowego meczu dwukrotnie musieli gonić rezultat, chociaż przez długie fragmenty prezentowali się naprawdę dobrze. Niestety, problemy nadal pojawiają się w grze obronnej. Każdy z trzech straconych goli padł w wyniku prostego błędu w defensywie.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 6. minucie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Arvydas Novikovas, ale uderzenie głową Artura Jędrzejczyka przeleciało ponad poprzeczką. Za moment kontrą odpowiedzieli Rumuni. Jeden z nich oddał niecelny strzał w kierunku bramki Radosława Majeckiego. Kwadrans po pierwszym gwizdku ładna próbą popisał się Vamara Sanogo. Mirko Pigliacelli nie miał jednak kłopotów, aby złapać kopniętą przez Francuza piłkę.

Fotoreportaż z meczu - zdjęcia Woytka

W 18. minucie spotkania Legia wyszła na prowadzenie. Z rzutu wolnego bardzo dobrze dośrodkował Carlitos, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomasz Jodłowiec, pakując futbolówkę do siatki obok bezradnego golkipera. Przez kolejne kilkanaście minut legioniści spokojnie rozgrywali swoje ataki. Piłka najczęściej przechodziła przez wszystkie formacje. W 38. minucie pojawił się pierwszy sygnał ostrzegawczy nadany przez Alexandru Mateiu. Rumun uderzył mocno i minimalnie niecelnie w kierunku bramki Majeckiego.

Za kilka minut był już remis. Na prawym skrzydle indywidualną akcję zaprezentował Cristi Barbut, strzelając w kierunku dalszego słupka, z czym poradzi sobie jeszcze Majecki, ale wobec dobitki Nicusora Bancu nie miał najmniejszych szans. Od tego momentu coś niedobrego wkradło się w szeregi obronne Legii. Już za chwilę bramkarz Legii wybronił stuprocentową szansę, broniąc mocne uderzenie Mihaia Aleandru Romana. Za kilkadziesiąt sekund musiał już jednak wyciągać piłkę z siatki. Bardzo łatwo ograny we własnym polu karnym został Mateusz Wieteska, jeden z Rumunów dograł przed bramkę do niepokrytego Romana, a ten na raty pokonał golkipera z Warszawy.

Cztery minuty po zmianie stron okazję miał Carlitos. Hiszpan dostał podanie ze środka pola od Andre Martinsa i niestety strzelił niecelnie. Po kilkunastu minutach gry drugiej połowy kolejne dwie dobre szanse Legii. Najpierw z pierwsze piłki po podaniu od Jodłowca huknął Dominik Nagy, a za moment znów z dobrej strony pokazał się Carlitos, lecz na posterunku był rumuński bramkarz. W 58. minucie Carlitos dopiął wreszcie swego i doprowadził do remisu. Hiszpan znakomicie przymierzył z rzutu wolnego i umieścił piłkę pod poprzeczką. Bramkarz Universitatei nawet nie podjął się interwencji. Wydawało się, że od tej pory legioniści przejmą inicjatywę i będą dążyli do zdobycia trzeciego gola.

Niestety, w 69. minucie prosty błąd popełnił Cafu, który sfaulował przeciwnika we własnym polu karnym. Arbiter odgwizdał rzut karny, do którego wykonania podszedł Mihai Alexandru Roman. Napastnik pewnie pokonał Majeckiego, umieszczając futbolówkę w samym środku bramki. Za pięć minut ręką w swojej szesnastce zagrał jeden z Rumunów i tym razem sędzia podyktował "jedenastkę" dla Legii. Gracze z Rumunii nie mogli pogodzić się z decyzją arbitra, lecz ten nie zamierzał zmienić swojej decyzji. Ostatecznie do piłki podszedł wprowadzony w drugiej połowie Sandro Kulenović, który doprowadził do remisu.

W 82. minucie swoje winy z pierwszej połowy mógł odkupić Wieteska, lecz z bliskiej odległości niecelnie główkował po wrzutce z rzutu rożnego Waleriana Gwilii. Do końca starcia wydarzyła się już tylko jedna warta odnotowania sytuacja. Jędrzejczyk był bliski sprokurowania rzutu karnego, lecz na jego szczęście arbiter uznał, że faulował tuż przed szesnastką.

Legia Warszawa 3-3 (1-2) Universitatea Craiova
1-0 18' Jodłowiec
1-1 40' Bancu
1-2 44' Roman
2-2 58' Carlitos
2-3 69' Roman (k)
3-3 76' Kulenović (k)

Legia: 30. Radosław Majecki - 20. Marko Vesović (80' 41. Paweł Stolarski), 44. William Remy, 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk - 49. Arvydas Novikovas (46' 48. Kacper Kostorz), 24. Andre Martins (80' 23. Salvador Agra), 3. Tomasz Jodłowiec (65' 8. Walerian Gwilia), 27. Carlitos (65' 26. Cafu), 21, Dominik Nagy (65' 17. Mikołaj Kwietniewski) - 27. Vamara Sanogo (65, 9. Sandro Kulenović).

Universitatea Craiova: 13. Mirko Pigliacelli - 27. Ivan Martić, 6. Renato Kelić, 26. Stephane Acka, 11. Nicușor Bancu - 22. Cristian Barbuț, 14. Kamer Qaka, 8. Alexandru Mateiu (5. Marian Șerban), 17. Antoni Iwanow, 18. Bogdan Vatajelu - 9. Mihai Roman.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
B72 - 06.07.2019 / 20:39, *.virginm.net

Szkoda troche Veso na PO, wiecej daje druzynie jako PP na obronie mamy Stolarskiego. Na LO moze grac na czas kontuzji Rochy Lewczuk, tak byl ustawiany w Zawiszy. Jedza to stoper, szkoda go na boki bo w srodku daje duzo spokoju i czy Remy czy Wieteska wygladaja przy nim pewniej. Pomoc Arvi, Martins, Cafu, Veso z cofnietym Carlitosem to nadzieja, ze cos wreszcie "poklepiemy z pierwszej pilki " do tego Niezgoda lub Sanogo na szpicy. Na lawie Wieteska, Antolic, Sanogo, Nagy, Agra, Jodla + mlodzi . Wyglada to dobrze jak na polska eklase.

odpowiedz
kontroler_biletow - 04.07.2019 / 14:07, *.105.109

Remisy też uczą

odpowiedz
Cult⚽️Legia and friends forever - 03.07.2019 / 20:41, *.155.166

Kszeszczu bèdzie ok Vuko jest Mistrz bèdzie bez paniki !

odpowiedz
atmosferic - 04.07.2019 / 14:58, *.orange.pl

@Cult⚽️Legia and friends forever : pokazal w ostatnich 4 meczach ekstraklasy ze jest antymistrz

odpowiedz
rroy - 03.07.2019 / 14:02, *.tpnet.pl

Panowie dajcie czas, jeszcze jest! Można biadolić ale bez przesady. Pierwszy oficjalny mecz dam nam odpowiedź do czego zespół Legii Warszawa dąży, w chwili obecnej nie jest to czas na ferowanie wyników.
Jestem za VUKO tak samo jak za LEGIĄ!!!



odpowiedz
ZGL - 03.07.2019 / 12:30, *.tpnet.pl

Do Trenera: Dlaczego nie gramy stalym skladem ?

odpowiedz
Odą - 04.07.2019 / 01:22, *.chello.pl

@ZGL: Czy ty jesteś poważny?

odpowiedz
LGZ - 03.07.2019 / 12:22, *.tpnet.pl

Do Trenera :Gramy dwoma napastnikami bo w innym przypadku bedzie tak jak bylo !!!

odpowiedz
Yeti - 03.07.2019 / 11:45, *.netfala.pl

Mioduski gdzie te wzmocnienia pytam się? A wizja na najbliższy sezon już gotowa?

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 03.07.2019 / 10:43, *.chello.pl

Czytam wpisy i widzę,że na legijnym forum jest odbicie typowych polskich przywar - marudzenie,zazdrość,dołowanie zawodników,złośliwościitd,itp !!!
Rzygać się chce,kiedy czyta się wasze lamenty,zarzucanie kłamstwa czy obrażanie zawodników,zarządu klubu czy właściciela! Myślałby ktoś,że to forum idiotów a nie kibiców/podobno wiernych/ LEGII !
Spodziewam się waszej odpowiedzi - nie czytaj,spadaj ze strony itd. Właśnie to zrobię,bo mam was dość! Mam nadzieję,że was nie spotkam na stadionie bo większość chyba tam nigdy nie trafi!

odpowiedz
Krzeszczu - 03.07.2019 / 12:19, *.bredband2.com

@kibic Legii od zawsze: Popieram. I dlatego juz od dawna prawie wcale tu nie zagladam

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 03.07.2019 / 13:19, *.chello.pl

@Krzeszczu: Pozdrawiam Cię Krzeszczu,bo żałuję,że prawie się nie udzielasz!Kiedyś czasem z sobą "pogadaliśmy" / ja wtedy pod nickiem "stary kibic",który zmieniłem,bo kilku "starych kibiców" się podszywało/ ale obecnie na tym forum prawie nie ma normalnych kibiców tylko płaczki i marudy,dlatego wycofuję się z dyskusji - których zresztą tu prawie nie ma tylko złośliwości i głupoty itp. To ostatni mój wpis,przynajmniej na kilka tygodni aż ochłonę z obrzydzenia do tych idiotów,mądrzących się na forum a nie mających pojęcia o piłce a zwłaszcza o prowadzeniu klubu/biznesu !!!!Taki gołodupiec jeden z drugim mądrzy się a ze swoich sukcesów odnotowuje wyłudzenie od rodziców paru złotych na browar,bo na bilet już mu nie starczy!

odpowiedz
sprite - 03.07.2019 / 17:47, *.play-internet.pl

@kibic Legii od zawsze: Bo normalni ludzie i kibice nie tracą czasu na wchodzenie na forum, bo prawdopodobnie to dla nich strata czasu. Wolą w tym czasie zarabiać kasę, zająć się rodziną, a nie pisać ciągle tego samego marudzenia. I tak nie mamy większego wpływu na to czy i jakich zawodników kupią do naszej ukochanej drużyny. Pozdr

odpowiedz
Odą - 04.07.2019 / 01:28, *.chello.pl

@kibic Legii od zawsze: Narzekasz na jęczenie, sam to robisz. Wszystkich obrażasz, w tym od idiotów, a sam ledwo potrafisz napisać coś co da się przeczytać bez bólu głowy. Zacznij od siebie, potem oceniaj innych.

odpowiedz
Rozbawiony - 04.07.2019 / 09:00, *.t-mobile.pl

@Odą: Facet,przecież "kibic Legii od zawsze" napisał prawdę -jeśli tego nie zrozumiałeś to potwierdzasz jego tezę!
Miałem już nie odzywać się ale mnie temperament ponosi,jak czytam brednie.

odpowiedz
Krzeszczu - 04.07.2019 / 13:22, *.bredband2.com

@kibic Legii od zawsze: Czolem kolego, jest dokladnie tak jak mowisz i totalnie rozumiem Twoja niechec. Z tych samych powodow bardzo zadko sie udzielam. Idiotycznego i bezmyslnego plujacego hejtu jest mnostwo. Myslacych ludzi, nawet o innych pojeciach/zdaniach/pogladach bardzo malo. Zostan przy swoim nowym nicku, to sobie tutaj pogadamy.
Pozdrawiam serdecznie.

odpowiedz
m4 - 03.07.2019 / 09:38, *.hexaoperator.com

Podobał mi sie nocny terning Adama bramkarza z U15 ... Akademia pełną gębą ;D

odpowiedz
GL - 03.07.2019 / 09:07, *.tpnet.pl

LEGIA nie gotowa a w przyszlym tygodniu mecz w LE a jutro poznamy rywala !!

odpowiedz
kibic emeryt - 03.07.2019 / 08:44, *.tpnet.pl

Wczoraj widzieliśmy pierwszy skład .Oczywiście w środku za słabo grającego Wieteskę może grać Jędzo a na lewej Agra .Pozytyw to gra dwoma napastnikami i na 9 pewnie przymierzany jest Niezgoda .Negatyw to Jodłowiec bo to kolega trenera i dzięki jemu zostaje w Legii i tu właśnie jest problem czy posadzenie Cafu na ławie to nie zwykłe kolesiostwo . Wszystko może się zmienić w razie odejścia Carlitosa lub Majeckiego .Skład na ligę silny i mistrzostwo to minimum co powinniśmy osiągnąć .Gwilia to podstawowy reprezentant swojego kraju i pewnie będzie grał jeśli będziemy grali jednym napastnikiem .Moim zdaniem skład mamy silniejszy niż na wiosnę .Vuko ocenimy dokładnie 9 września . Brak awansu do fazy grupowej to kolejna porażka trenera i pewnie koniec jego przygody z naszym klubem .

odpowiedz
LG - 03.07.2019 / 08:31, *.tpnet.pl

Niedziele cudow byly i beda oby tylko byly wygrane !!

odpowiedz
Bukmacher - 02.07.2019 / 23:27, *.play-internet.pl

Ech....naiwniaczki.....znowu się zaczną niedzielę cudów.

odpowiedz
WZ - 02.07.2019 / 22:04, *.tpnet.pl

Sparing z umiarkowanym optymizmem ze wzgledu na slabsza gre w obronie !!

odpowiedz
LWGZ - 02.07.2019 / 21:58, *.tpnet.pl

Na Vuko nikt narazie nie jedzie bo ma termin od Kibicow do 1.09.wiec najpierw zobaczymy jak bedzie w LE i lidze !!!!

odpowiedz
Polki - 02.07.2019 / 20:12, *.chello.pl

Jak dla mnie to Cafu faulował, nie Jędza

odpowiedz
lhm - 02.07.2019 / 23:03, *.vectranet.pl

@Polki:
Zgadza się, to był Cafu. Jak można go pomylić z Jędrzejczykiem?

odpowiedz
BR(L)DNO - 03.07.2019 / 05:29, *.vectranet.pl

@lhm: Może na solarium przesadził.

odpowiedz
ZW - 02.07.2019 / 20:08, *.tpnet.pl

Niestety slaba gra Wieteski a mialo byc coraz lepiej wiec jak zainteresowanie to chyba powinien odejsc !!!

odpowiedz
Luk - 02.07.2019 / 19:31, *.centertel.pl

Czyżby Cafu u Vuko był niepotrzebny a do łask wrócił Jodłowiec? Po kupieniu litwina od razu Vesovic wrócił do obrony kosztem Stolarskiego co jest dobrym ruchem. Oby Nagy był w formie i bez focha bo nie ma zniennika

odpowiedz
:D - 02.07.2019 / 19:03, *.orange.pl

Zaczyna sie szczekanie na Vuko

odpowiedz
Gienek - 02.07.2019 / 18:42, *.vectranet.pl

Jest słabo...

odpowiedz
Z kâd my to znamy.... - 02.07.2019 / 18:30, *.204.69

swoje winy z pierwszej połowy mógł odkupić Wieteska, lecz z bliskiej odległości niecelnie główkował po wrzutce z rzutu rożnego Waleriana G

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.07.2019 / 17:54, *.orange.pl

Vuković juz pokazał, że nie panuje nad zespołem. Nie ma również pierwszego składu. Jeżeli jego doświadczenia polega na podglądaniu ostatnio pracujących trenerów w Legii, to Boże ratuj... I znowu można napisać - to nie jego wina. Ktoś go zatrudnił, ale żenada to wszystko. Nie widzę ani ligi Europy, ani mistrzostwa. Nie widze też Vuko w Legii. Widzę ciemną klapę, w której nieźle się urządzamy...

odpowiedz
PPU - 02.07.2019 / 18:16, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: A skąd masz takie informacje? Sparingi są po to aby sprawdzać różne elementy drużyny. Nie jestem fanem Vuko ale poczekajmy chwilę i dajmy mu czas. Co będzie to zobaczymy po kilku meczach w najbliższym czasie i wtedy go chwalmy albo nie.

odpowiedz
Kibic - 02.07.2019 / 18:19, *.centertel.pl

To może sam koszulkę i graj.
(Tylko w co umiesz)

odpowiedz
Seba8102 - 02.07.2019 / 18:24, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: nie siej popeliny. Będzie dobrze dzieciak

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.07.2019 / 19:05, *.orange.pl

@Seba8102 : Może Ty masz tyle lat, że wszystkich uważasza za dzieci. Gwarantuję, że mógłbyś byc moim wnukiem. Nie będę kłamał, jak to wszystko wygląda, przekoancie się sami, już niedługo...

odpowiedz
mcartist - 02.07.2019 / 19:24, *.chello.pl

@PPU: Na jakiej podstawie wierzysz że Vuko nagle zostanie olśniony? Przecież nigdy nikt o nim nie mowił ze jest świetnym taktykiem. Czy jak biegał po boisku to ustawiał drużyne, podpowiadał gdzie mają biegac? Mowili o nim: "Vuko ustawia nas lepiej niż trener"? Nie. Dlatego nie wiem czemu ktokolwiek oczekuje że bedziemy świetnie wygladac pod kątem taktycznym. To jest motywator, fajny kolega, ale nie taktyk.

odpowiedz
Ryj - 02.07.2019 / 22:59, *.com.pl

@Leśny Dziadek: Zjedz Snickersa!

odpowiedz
Gy - 02.07.2019 / 23:06, *.chello.pl

@mcartist: yyy ty tak serio? Podsluchiwales Vuko x lat temu na boisku i na tej podstawie oceniasz jego zmysł taktyczny po wielu latach asystowania i ukończenia profesjonalnego kursu?
Czyli co, oglądałeś i oglądasz mecze w tv i wiesz lepiej? Może swoje doświadczenie zdobywasz w Fife? A może grając w pilkarzyki?

odpowiedz
Arek - 02.07.2019 / 23:16, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: a kogo widzisz?

odpowiedz
Seba8102 - 03.07.2019 / 07:45, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: to zobaczysz i sam się jednak przekonasz, staruszku

odpowiedz
haha - 03.07.2019 / 09:43, *.vectranet.pl

@PPU: w końcówce sezonu miał okazję pokazać swoje umiejętności trenerskie.. oddanie mistrzostwa to była taktyka ? - chyba każdego zaskoczył. Teraz liczycie na LM ?? Ten trener może trenować jedynie swoją kochaną Koronę!!

odpowiedz
Odą - 04.07.2019 / 01:42, *.chello.pl

@haha: pewnie jesteś trolem, ale odpowiem. Dostał syf i chaos po Pinto, w tym piłkarzy, którzy oczekiwali gry za zasługi. Wydaje się, że spieprzył mistrzostwo, ale patrząc obiektywnie mieliśmy tę szansę tylko dlatego, że liga jest żenująco słaba. Wyciąganie wniosków na tej podstawie jest trochę nie fair i nie daje pełnego obrazu Vuko jako trenera. Nie jestem jego wielkim fanem (na pozycji trenera), ale trzeba dać mu szansę. Mógł przygotować (właściwie nadal to robi) zespół po swojemu, spróbować różnych wariantów. Niech zbuduje swoją drużynę, na podstawie której będzie go można faktycznie ocenić.

odpowiedz
haha - 05.07.2019 / 19:21, *.vectranet.pl

@Odą: kilka razy już był trenerem tymczasowym i nic dobrego z tego nie wyszło. Szybko zrobiony kurs trenerski nie przyniesie dobrych wyników..

odpowiedz
News⚽️Legia - 02.07.2019 / 17:54, *.204.69

Jeszcze Legia Nie gotowa!dlaczego!?Sprzedać Witeske a sprowadzić nowego Choto!albo tego obrońce z Piasta

odpowiedz
Tito - 02.07.2019 / 17:53, *.centertel.pl

Panie Mioduski bierz pan kirkeskova i Pawłowskiego nie będą sie aklimatyzowac w nowym zespole

odpowiedz