Ricardo Sa Pinto - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Sa Pinto znalazł pracę, Legia zaoszczędzi

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Ricardo Sa Pinto został w środę ogłoszony nowym trenerem SC Braga. Oznacza to, że Legia przestanie płacić Portugalczykowi pieniądze z tytułu kontraktu. Sa Pinto został zwolniony z Legii 1 kwietnia, ale na mocy porozumienia stron jeszcze przez 12 miesięcy miał pobierać wypłatę w wysokości 35 tys. euro miesięcznie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

+dodaj komentarz
ktos - 08.07.2019 / 01:30, *.play-internet.pl

@Ali: nie wpada, tylko nie wylatuje

odpowiedz
tomiacab - 05.07.2019 / 11:20, *.centertel.pl

... smieszy mnie natomiast, kiedy wielki biznesman pudel, wypowiadal się, ze on o niektórych rzeczach nie wiedzial, które działy się w klubie za jego plecami hahaha . Chcesz mi powiedzieć, że człowiek z wieloletnim doświadczeniem w biznesie, nie kontrolował tego co sie w nim dzieje? Gdyby tak było, to zostałby puszczony w skarpetach przez lesnego i frendzla

odpowiedz
tomiacab - 05.07.2019 / 11:16, *.centertel.pl

@Anty: przypomnij sobie że to Lesny urabiał miodka, żeby trn zatrudnił czerczesowa. Od tamtej pory miodek ewidentnie kontrolował zatrudnienia. Z resztą nie napisałem nigdzie, że to czego nauczył się miodek, nie zaczęło się za czasów wspłpracy z Leśnym. Sam sobie to wmówiłeś, ale mi nie wciskaj słów , kótrych nie wypowiedziałem.

odpowiedz
tomiacab - 05.07.2019 / 11:12, *.centertel.pl

@Anty: Po pierwsze Leśny to nie bożek, po drugie miodek nie był wtedy współwłaścicielem klubu? ...współwłascicielem z pakietem większościowym? To, ze własciciele rozstali się w marcu 2017, jest efektem tego, ze rozłam między nimi musiał powstać już wcześniej. prawda Antoniuszu? Tak od polączenia słów anty i geniusz. Kryzys miedzy włascicielami wyszedł na światlo dzienne około pół roku przed dewfinitywnym rozstaniem, a zanim wyszedł na światło dzienne, też na pewno już trwał. Kto miał najwięcej do powiedzenia z całej trójki włascicieli? Udziałowiec wiekszościowy. Antoniuszu.

odpowiedz
Rado - 04.07.2019 / 22:35, *.play-internet.pl

@Kipkorir: cholera go wie trudne pytanie

odpowiedz
Rado - 04.07.2019 / 22:29, *.play-internet.pl

@Rado: Kuchy ma mieć nową ksywe CR7 NDW

odpowiedz
Rado - 04.07.2019 / 22:27, *.play-internet.pl

@vuko WON: kuchy do bragi idzie Sa Pinto go ściąga razem ze starymi i Malarz też albo Hadaj

odpowiedz
Rado - 04.07.2019 / 22:24, *.play-internet.pl

Sa Pinto kuchy kinga ściąga podobno i na nim ma być oparta cała strategia i Malarza też chce ale jako admina. Tweteera i spikera na stadionie ale hadaj tez jest w grze

odpowiedz
Kipkorir - 04.07.2019 / 22:03, *.chello.sk

Wytrzyma dłużej niż 9 miesięcy?

odpowiedz
Anty - 04.07.2019 / 19:56, *.25.51

@tomiacab: tomeczku, tylko nie zauwazyles w tym wszystkim ze Hassiego zatrudnil twoj bog-lesny, to samo potem z Magiera. Dopiero od Jozaka zaczyna sie era miodka.

odpowiedz
Ali - 04.07.2019 / 14:50, *.249.78

no to rozwiązujemy rezerwę i wpada nam 400 koła Euro do budżetu, które możemy spożytkować na zakup jakiegoś niewypału transferowego! :)

odpowiedz
Zambrowiak(L) - 04.07.2019 / 13:38, *.11.48

@Zduneq: ale się uśmiałem.pozdro

odpowiedz
Zduneq - 04.07.2019 / 13:30, *.inetia.pl

@Pawel: tak , ciężki charakter bo na treningach i meczach trzeba było zapierdalać za 3 albo delikwent szedł do odstrzału więc nastąpił bunt.Jak można trenować 2 razy dziennie po 2h?No jak?

odpowiedz
tomiacab - 04.07.2019 / 13:21, *.centertel.pl

@widsj: miało być na końcu ze pod rządami miodka niedługo miną już trzy lata. Jeszcze tylko jeden trener i juz. każdy po kilka miesięcy i tak sobie plyna latka. Droga podzielona na krótsze odcinki, wydaje się krótsza.

odpowiedz
zduneq - 04.07.2019 / 13:10, *.inetia.pl

@Mietek: gdybyś miał choć trochę pojęcia o piłce to wiedziałbyś, że jego "pajacowanie" na konferencjach było przemyślane i robione z pełną premedytacją.Wiesz po co tak robił?Żeby zdjąć presję z zawodników i skierować falę krytyki na siebie, tak aby piłkarze po przegranej np. z Dudelange nie zostali zmiażdżeni psychicznie.Jako trener brał odpowiedzialność na siebie za swoją pracę.Proste ale jednocześnie trudne.To był jeden z lepszych trenerów w ostatnich latach.Nie zauważyłeś jak nagle drużyna zaczeła grać po 0:4 z Wisłą?W ciagu 3 dni nauczyli się grać w piłkę?Nie!Po prostu szatnia(a w zasadzie bumelanci pokroju Kucharczyka czy Rado) grali(nie tylko na boisku) przeciwko trenerowi.

odpowiedz
Zduneq - 04.07.2019 / 12:42, *.inetia.pl

@Wróż Maciej:

Wstawaj, zesrałeś się

odpowiedz
tomiacab - 04.07.2019 / 12:28, *.centertel.pl

@L fan: właśnie o to chodzi,że pudel ma plan. Zatrudnia koleżków, nierobów w pionie skautingu, wyręcza ich trenerami z kontaktami, a pożniej gdy ci, sprowadzą już kilku graczy, ida OUT i zatrudnia się trenera, kótry bedzie zarabiał grosze i cicho siedział, gdy miodek będzie sprzedawał zawodników z poprzedniego zaciagu. Przychodzi Jozak. Sciąga zawodników i Jozak out. Zatrudniamy młokosa, który bedzie siedział cicho, wyprzeda sie młodych. Usuwa się młokosa, zatrudnia SaPinto, kótry sprowadza nowy zaciąg, a po jego zwolnieniu, kolejny młokos przejmuje druzynę i siedzi cicho gdy wprzedaje się zaciag Jozaka. Ja przewiduje, ze po Vuko przyjdzie ktoś, kto sprowadzi kilku piłkarzy, zostanie zwolniony gdy juz wyręczy kucharskiego z jego roboty, zatrudni sie Saganowskiego i zacznie się sprzedawać Martinsa, Cafu, Agrę, Roche... Dopóki tego nie rozkminiłem, to miałem miodka za imbecyla, kótry nie uczy się na błędach. Tymczasem go nie doceniłem on się po prostu w tym czasie uczył czego innego. Nie jak prowadzić klub z sukcesami sportowymi, tylko jak go prowadzić, zeby non stop doić z niego kasę.

odpowiedz
KOP w KOD - 04.07.2019 / 12:17, *.tpnet.pl

@vuko WON:
Ale z ciebie kretyn...

odpowiedz
oLaf - 04.07.2019 / 11:51, *.vectranet.pl

@tomiacab: 10/10 ; ))) cytat roku: "Glupiec na testach psychologicznych rozszyfrowalby ciag zatrudnieniowy pudla."

W tym szaleństwie jest metoda....; )

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 04.07.2019 / 10:31, *.247.69

@Walus: ale te święte krowy za Leśnego nieźle sobie radziły

odpowiedz
vuko WON - 04.07.2019 / 10:23, *.play-internet.pl

Pajac vukovicz też niech znajdzie i oddali się w dowolnym kierunku, w jak najszybszym czasie. Wtedy Kuchaldo będzie mógł wrócić, po co czekać z powrotem do września?

odpowiedz
widsj - 04.07.2019 / 09:56, *.atman.pl

@Wróż Maciej: W sumie się zgadzam z tym ,że następna będzie żona Mioduskiego, bo podobno zdolna, zna się już lepiej niż znała się Ostrowska no i tak będzie oszczędniej

odpowiedz
L fan - 04.07.2019 / 09:36, *.95.132

@tomiacab:

Pełna zgoda karuzela w klubie trwa. Każdy trener jest rzucany na pożarcie bo zarząd nie ma kompletnie pomysłu na strategie w Legii. Dopóki nie odejdzie Mioduski bedziemy świadkami takiej gierki która nic dobrego nie przyniesie nam kibicom

odpowiedz
dino - 04.07.2019 / 09:36, *.bt.net

@tomiacab:
Legia ma dług u Mioduskiego (tak tak to nie jest dobry wujek ktory bedzie sypal groszem jak kiedys Cupial w Wisle) przez jego niekompetentne zarządzanie (straty moralne jak odpadanie z luksembuerczykami czy mołdawianami w eliminacjach pucharow pomijam) więc żeby zasypać dziurę w budżecie Mioduski będzie sprzedawał graczy jak Szymańskiego. Gorzej tylko jeśli zapaść sportowa i fianansowa będzie się pogłębiać jakoś nie widać chętnych dających za naszych graczy kilka milionów ojro a Pudel nie odpuści Legii ani grosza.

odpowiedz
Pento musi odejść!!! - 04.07.2019 / 09:35, *.plus.pl

Niech zabiera Agrę, Rocze i resztę tych swoich portugalskich ogorasów.

odpowiedz
Juri - 04.07.2019 / 09:29, *.inetia.pl

Bardzo dobry trener ,poradzi sobie spokojnie.
Mądry ruch z jego strony.

odpowiedz
Smo(L)na - 04.07.2019 / 09:28, *.centertel.pl

Teraz Sa Pinto, będzie podbierał nam Portugalczyków.

odpowiedz
rotuA - 04.07.2019 / 08:51, *.161.202

@tomiacab: Ochłoń.

odpowiedz
Walus - 04.07.2019 / 08:22, *.54.228

@Sig: problemem byl tez każdy ostatni trener. Nawet Magiera. Ludzie, to piłkarze są problemem na zdrowym organizmie Legii. Nie trener, nie właściciel. I może teraz Legia zacznie grać. Bez naszych świętych krów.

odpowiedz
tomiacab - 04.07.2019 / 07:59, *.centertel.pl

@Wróż Maciej: ja bym obstawiał, że dopiero zimą go wywali. Po co tak szybko sprowadzać sobie na głowe trenera z zarobkami? Najpierw dajmy "prawdziwą szanse" Vukoviciowi. Skończy jesień na 5 miejscu i dopiero się go usunie. Wtedy uslyszymy, ze nadal walczymy o europuchary. To bedzie czas na sprowadzenie trenera, który przyprowadzi zaciag ze swojej ligi, jakis grajków co są po kontuzjach, bądź nie chcieli ich w poprzednich klubach. przyjdą za freeko, a wtedy zacznie sie wyprzedawanie zaciągu po Sa Pinto i tych młodych, którzy nie zostaną sprzednai jeszcze latem. To będzie czas uglasgania kibiców, malowania pieknej wizji, dlugofalowej współpracy z trenerem z doswiadczeniem i przez kilka miesięcy wszyscy będą szczęśliwi, ze wróciła normalność i wszystko od teraz bedzie szło ku dobremu. I tak sobie będa mijały lata, juz niedługo stukną nam pod rządami szopena.

odpowiedz
tomiacab - 04.07.2019 / 07:41, *.centertel.pl

@?: najlepsze jest to, ze u kogo teraz mamy długi? Legia ma długi u miodka, który niespełna rok temu dołozył do swojego biznesu , a nazwał to pożyczką. Teraz miodek zawinie kasę do kiermany, powie, ze pieniądze poszły na bieżace wydatki, a swojego wyimaginowanego dlugu Legii wobec jego osoby nie spłaci. kibice powinni teraz rządac przy perwszym zastrzyku gotówki, aby anulował swój bandycki dług, bo już wystarczajaco zarobiłz Szymańskiego aby ten dług zniknął. dług, którego tak na prawdę nie ma, jest teraz dla niego pretekstem do tego, by pieniądze, które przynosi mu legi, zwyczajnie znikały. Jedyne wyjście dla Nas kibiców, to zrobić wielka zrzutke i odkupic pakiet, który pozwoliłby nam na kontrolowanie tego co on robi z dochodami.

odpowiedz
Grchw - 04.07.2019 / 07:10, *.play-internet.pl

@L: po czym obudzisz się spocony i uświadomisz sobie, że to był tylko sen

odpowiedz
Obcy - 04.07.2019 / 06:56, *.t-mobile.pl

@llll: A Prijovic to nie zmienił klubu? Miał iść do szejków.

odpowiedz
Alan - 04.07.2019 / 06:54, *.t-mobile.pl

Dokładnie tak z jednej strony dobra wiadomość a z drugiej Vuko ma się teraz czego obawiać

odpowiedz
? - 04.07.2019 / 03:00, *.tpnet.pl

@Dominik: Zaoszczędzonych pieniędzy? Nasz klub ma długi przypomnę...

odpowiedz
L - 04.07.2019 / 02:58, *.tpnet.pl

@Wróż Maciej: Zapomniałeś dokończyć że rumak zdobędzie z Legią mistrzostwo a w następnym sezonie awansuje do Ligi Mistrzów gdzie wygramy grupę a następnie odpadniemy w półfinale w karnych po zaciętym boju z Barceloną.

odpowiedz
PLK - 04.07.2019 / 00:37, *.plus.pl

@Mietek: CZŁOWIEKU!! Co ty pieprzysz!!! Gdyby na jesieni nie odbudował zespołu fizycznie to nie byłoby podium i w ogóle pucharów!!! Na wiosnę też fizycznie było ok. ale taktycznie straszliwa nędza!!! Mimo wszystko życzę mu powodzenia choć charakter ma gość paskudny!!
TYLKO LEGIA!!!

odpowiedz
zaba285 - 04.07.2019 / 00:12, *.lukman.pl

@tomiacab: w punkt. przecież to oczywiste

odpowiedz
Wróż Maciej - 04.07.2019 / 00:06, *.plus.pl

Vuko zostanie wywalony we wrześniu (kompromitacja w europejskich pucharach + pozycja w lidze w dolnej połowie tabeli), następca będzie Rumak.

odpowiedz
tomiacab - 03.07.2019 / 23:48, *.centertel.pl

@Darek : co do Vuko wcale nie uważam inaczej niż Ty. On chce dobrze ale będzie dysponował coraz słabszym składem i będzie skazany przez politykę transferową na kryzys. Kibice bedą domagac się trenera z prawdziwego zdarzenia, bo Voku przestanie za takiego uchodzić. Wciaż znajdą sie tacy, ktorzy powiedzą, ze mimo osłabień, nadal ma najlepszą kadrę w Polsce. To skończy sie jego głową, a wtedy bedzie czas na to by miodek polechtał kibiców spelniajac ich prośby i znów sprwadzi fachowaca na lata. Ów fachowiec będzie z obcej ligi i ściagnie z niej zawodników po przejsciach. Takich, którzy w Legii dodą do formy i zalatają dziurę powstała za kadencji Vuko. W tym czasie dorośnie nowe pokolenie młodych perspektywistyczych i trener z kontaktami nie bedzie przez jakiś czas potrzebny. Usunie się go gdy nie odniesie sukcesu, bądź gdy po wygranej lidze upomni się o graczy na europuchary. Wtedy znów przyjdzie czas na młokosa. Moze na Marka Saganowskiego.

odpowiedz
Darek - 03.07.2019 / 23:10, *.t-ipconnect.de

@tomiacab: Ostatnimi czasy to w Legii jest norma.Wyprzedaz skladu i zwalanie winy na trenera.Tak bylo za Magiery.Odnosze wrazenie ze kazdy kolejny trener to po prostu koziol ofiarny.Ktos na kogo mozna zrzucic cala wine po wyprzedazy druzyny.
Choc co do Vukovicia to uwazam ze chlop chce dobra Legii jak nikt inny.Zna lige i wie jak kazdy spina się na mecze z Legia.Co z tego wyjdzie czas pokaze.

odpowiedz
Arek - 03.07.2019 / 22:47, *.tpnet.pl

To ja czekam na mecze ze Sportingiem w le.

odpowiedz
krys008 - 03.07.2019 / 22:41, *.serv-net.pl

Najlepszy transfer w tym okienku. Brawo!

odpowiedz
PrzemoL - 03.07.2019 / 22:36, *.chello.pl

@tomiacab: Mam bardzo podobne odczucia. Zdecydowanie podpisuję się pod tym postem.

odpowiedz
Sputnik 44 - 03.07.2019 / 22:02, *.cyfrowypolsat.pl

No to kudłaty dziś upije się ze szczęścia ;-)

odpowiedz
llll - 03.07.2019 / 21:57, *.virginm.net

Jakby jeszcze wpadl % za sprzedaz Dudy, Prijovica i Bereszynskiego..

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 03.07.2019 / 21:40, *.247.69

To chyba najlepsza informacja w tym okienku transferowym ;-)

odpowiedz
Sig - 03.07.2019 / 21:32, *.centertel.pl

Moze to nie Sa Pinto byl problemem...

odpowiedz
Mietek - 03.07.2019 / 21:20, *.play-internet.pl

Jeden z najgorszych trenerów w ostatnim czasie. Nie dość że nic nie osiągnął okazał się totalnym idiotą. Po każdym przegranym meczu mowil ze byliśmy lepsi. W Bradze pewnie też szybko wyleci.

odpowiedz
Bear - 03.07.2019 / 21:19, *.orange.pl

To się facet ustawił.
Jako trener jest cienki jak sik komara, a mimo to znalazł frajerów którzy płacą mu grubą kapustę.
Całe szczęście że Legia nie musi mu już nic płacić.

odpowiedz
tomiacab - 03.07.2019 / 21:19, *.centertel.pl

Od dluzszego czasu zbieralem sie by napisac o moich spostrzezeniach co do dzialan, milosiernie nam rzadzacego Daria eM. (dalej moze byc: pudel, miodek lub szopen)
Otóz zauwazylem pewna powtarzajaca sie prawidlowosc i dlatego w ostatnim komentarzu pod postem "Uraz Carlitosa", napisalem, ze dni Vukovicia juz sa policzone. Prawidlowosc ta opisze i podam w przykladach. Moim zdaniem wynika ona z tego, ze miodek stworzyl przy L3 korposzczurownie i jak to w takich miejscach bywa z reguly, trzeba gdzies zatrudnic swoich kolesi, klakierów i dupolizów sprawdzonych juz przez lata wspólpracy, badz dobrze rokujacych do tego miana na przyszlosc. Pion, w którym najlatwiej ukryc ludzi niekompetentnych do pracy w dziedzinie pilki noznej, to skauting. Odnosze wrazenie, ze siedza w nim ludzie, zupelnie nie znajacy sie na swojej robocie. No ale co zrobic by ich nieudolnosc przykryc, a przede wszystkim uzupelnic kadre po sprzedazy wartosciowych graczy? -trzeba do ich pracy wykorzystac kogos innego, bo oni to moga sprowadzic conajwyzej uchodzce z afryki z przebitymi blachami. Wiec zatrudnia sie trenera z kontaktami, on przyprowadzi ze soba zawodników, którzy dadza Legii poziom, gwarantujacy utrzymanie sie w krajowej czolówce. W momencie gdy trenerowi zacznie powijac sie noga, a co gorsza zacznie domagac sie graczy na poziomie europejskim, zwyczajnie sie go usuwa i zatrudnia sie mlokosa, który slowem nie pisnie, bo nie chce starcic posady zycia. A do tego bedzie mu sie placic marne grosze. I w ten sposób mlokos zaczyna swoja waklke o Mistrza Polski, w trakcie której, trwaja wyprzedaze tych, na których jeszcze mozna zarobic. Trener mlokos siedzi cicho, walczy o cele jak i czym moze, no ale pojednym, max dwóch oknach wyprzedazy skladu, mlokos radzi sobie coraz slabiej, bo nie ma kim powalczyc o wysokie cele (europuchary) i nie ma odpowiednich kontaktów, by sprowadzic noiwych zawodników. Najlepiej takich, których przedstawia sie kibicom jako realne wzmocnienia. Czyli, nie drogich, dajacych mozliwosc walki o mistrtza krajowego, a juz nie koniecznie posiadajacych jakosc na europe. Na koniec prawidlowosc zatrudnienia trenerów z kontaktami (tryb sprowadzania zawodników, bo nie mozna powiedziec w Legii o kupowaniu) i mlokosów od siedzenia cicho (tryb sprzedazy perspektywistycznych lub napompowanych graczy), oparta o ostatnie lata: BESNIK HASSI, JACEK MAGIERA, ROMEO JOZAK, KLAFURIC/VUKOVIC, SA PINTO, VUKOVIC. Glupiec na testach psychologicznych rozszyfrowalby ciag zatrudnieniowy pudla. Czas na wyprzedaz, wkur...enie kibiców, przyznanie miodka do tego, ze mu zle doradzili z tym Vukoviciem, zwolnienie Vukovicia, zatrudnienie trenera z zagranicy, który przyprowadzi swój zaciag by zalatc dziury, po wyprzedawaniu Vukovicowi skladu i by ktos przy okazji znów wyreczyl kolesi zatrudnionych w pionie skautingu, do brania kasy z Legii. I tak w kółko...

odpowiedz
Dominik - 03.07.2019 / 21:12, *.t-mobile.pl

Pieniędzy zaoszczędzonych starczy na dobrego grajka

odpowiedz
Pawel - 03.07.2019 / 21:06, *.play-internet.pl

Z tak ciezkim charakterem i swoim wysokim ego dlugo nie zagrzeje tam miejsca....

odpowiedz
tk - 03.07.2019 / 21:00, *.smgr.pl

Kto by pomyślał, że będzie chciała go czołowa portugalska drużyna.

odpowiedz