REKLAMA

Escobar: Trudno będzie nam zaskoczyć Legię

Wiśnia, źródło: sport.tvp.pl

- Będzie nam trudno zaskoczyć drużynę na takim poziomie. Chcemy przede wszystkim pokazać się w Europie jako zespół poważny i kompaktowy, rywalizować z Legią na równym poziomie i cieszyć się każdą chwilą tego dwumeczu - mówi Rafael Escobar trener Europa FC w wywiadzie udzielonym sport.tvp.pl. - To duża europejska firma. Ma wspaniały stadion i świetnych kibiców. Zespół jest bardzo silny fizycznie i dobrze radzi sobie w grze powietrznej. Potrafi zdominować rywala - scharakteryzował najbliższego rywala.

Szkoleniowiec Europa FC najbardziej obawia się dwóch graczy Legii. – Wyróżniłbym przede wszystkim Andre Martinsa i Carlitosa. Pierwszy bardzo dobrze prowadzi grę, trudno mu odebrać piłkę. Drugi to z kolei groźny napastnik, który znakomicie odnajduje się pod bramką i ma instynkt strzelecki - mówi Escobar.

– Jesteśmy zespołem dobrze zorganizowanym. Mamy w składzie pięciu reprezentantów Gibraltaru: Dayle'a Coleinga, Liama Walkera, Ethana Jolleya, Jayce'a Oliveirosa i Tjaya De Barra. Naszą siłą jest grupa. Pracujemy bardzo mocno, bo czeka nas bardzo prestiżowa rywalizacja z Legią, którą bardzo szanujemy i podziwiamy – przyznaje. Dodaje również, że nie wszyscy jego piłkarze to zawodowcy. – Jest sześciu lub siedmiu zawodników, którzy poza piłką mają także inną pracę.

Escobar w klubie odpowiedzialny jest nie tylko za trenowanie pierwszej drużyny. – Przejąłem zespół pod koniec lutego tego roku. Zajęliśmy drugie miejsce w lidze i wygraliśmy Puchar Gibraltaru. Poza trenowaniem zespołu, jestem odpowiedzialny za transfery i sprawy kontraktowe piłkarzy. Organizuję także klubową akademię, co jest dla nas zadaniem kluczowym, jeśli chodzi o cele klubu – podkreśla.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Ciekawy - 10.07.2019 / 01:52, *.centertel.pl

2 miejsce i puchar.... Ale z kim grali? Są tam inne drużyny???????

odpowiedz
El chapo - 09.07.2019 / 21:31, *.orange.pl

czy to Pablo ???

odpowiedz
K(L)AKIER - 09.07.2019 / 22:21, *.inetia.pl

@El chapo: piniadze zakopane pod krzakiem, z giblartaru dobry szlak przemytniczy.

odpowiedz
Darek - 09.07.2019 / 21:21, *.tpnet.pl

boje sie ich

odpowiedz
e(L)o - 09.07.2019 / 19:42, *.vectranet.pl

Europa-Legia 2:0
Legia- Europa 1:1

odpowiedz
Ochota - 10.07.2019 / 23:04, *.play-internet.pl

@e(L)o: i ty się nazywasz Legionista??? Wstyd! Wracaj do czytanek o Kleksie, bo bliżej ci do tego! Kleks, a potem kleks!

odpowiedz
ZGL - 09.07.2019 / 17:17, *.tpnet.pl

4-0 To byl sygnal z Gibraltaru !!!

odpowiedz
Sito Riera - 09.07.2019 / 15:13, *.tpnet.pl

Escobar to syn Pablo?

odpowiedz
Juri - 09.07.2019 / 12:47, *.inetia.pl

Nie ma się czego bać,za nami jest Pruszków.

odpowiedz
Kartel z Medelin - 09.07.2019 / 14:36, *.lsas.aero

@Juri: Tam gdzie kończą się Reguły zaczyna się Pruszków..

odpowiedz
Okkk - 09.07.2019 / 12:09, *.t-mobile.pl

Ciężki mecz będzie, chłopaki pod zarządami Escobara mają wydolność +1000 , do tego na trybunach ekipa z Medelin.

odpowiedz
Kartel z Medelin - 09.07.2019 / 10:41, *.lsas.aero

Rafael brat Pablo Escobara ? Ten od " Kolumbijskiej mąki " ?

odpowiedz
Do otto - 09.07.2019 / 10:13, *.amazonaws.com

Tvp pokazuje nie boj dupy

odpowiedz
Wronkie - 09.07.2019 / 13:11, *.play-internet.pl

@Do otto: Z tego co wiem to TVP pokaże, ale tylko rewanż. Meczu z Giblartaru nie obejrzymy, bo chyba nawet oni nie organizują transmisji.

odpowiedz
Otto - 09.07.2019 / 09:39, *.246.2

Orientujecie się może czy to gdzieś będzie można obejrzeć w telewizji? TVP pokazuje eliminacje innych drużyn, a Legii?

odpowiedz
Daniel - 09.07.2019 / 09:07, *.chello.pl

" nie wszyscy jego piłkarze to zawodowcy. – Jest sześciu lub siedmiu zawodników, którzy poza piłką mają także inną pracę."

A taki fatalczyk będzie jęczał, że nie ma wolnego weekendu...

odpowiedz
I w pi...u wylądował - 09.07.2019 / 07:38, *.centertel.pl

To uważajcie żeby Legia się sama nie zaskoczyła.

odpowiedz
Szyszko - 09.07.2019 / 03:14, *.plus.pl

San Escobar?

odpowiedz
Michał - 09.07.2019 / 07:10, *.chello.pl

@Szyszko : nieee, Pablo.

odpowiedz
NAS - 09.07.2019 / 07:10, *.centertel.pl

@Szyszko : Pablo

odpowiedz