Łukasz Gutkowski

Gutkowski wicemistrzem Świata U-21 w sztafecie

W Drzonkowie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym, w których startuje Łukasz Gutkowski, od tego sezonu reprezentujący barwy Legii. W rywalizacji sztafet, Gutkowski w parze z Oskarem Paradowskim (G-8 Bielany) wywalczyli srebrny medal.

Gutkowski wraz z Paradowskim od pierwszej konkurencji byli w czołówce. Po pływaniu plasowali się na miejscu czwartym. Po zawodach szermierczych, w których osiągnęli drugi najlepszy wynik (21 wygranych), awansowali na drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji. W jeździe konnej uzyskali trzeci rezultat, utrzymując drugą pozycję w generalce. Do biegu ze strzelaniem Paradowski przystępował z 17-sekundową stratą do Egipcjan. Wyścig finiszował Gutkowski, który utrzymał drugą pozycję, gwarantującą srebrny medal w sztafecie. W końcowej klasyfikacji para Gutkowski, Paradowski zdobyła 1474 punkty, o dziewięć mniej od Egipcjan - Mohanada Shabana i Sherifa Rashada.

Liczymy na równie udany występ naszego pięcioboisty w rywalizacji indywidualnej.