Początek meczu o 20:30
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Europo, nadchodzimy!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W czwartek o godzinie 20:30 Legia zainauguruje swój udział w sezonie 2019/2020. Gracze Aleksnadara Vukovicia zagrają na wyjeździe z gibraltarskim Europa FC w ramach spotkania I rundy eliminacji Ligi Europy. Trener stołecznego klubu kilkukrotnie przestrzegał przed lekceważeniem najbliższego przeciwnika, ale prawda jest taka, że raczej trudno oczekiwać od jego drużyny czegoś innego niż przekonującego zwycięstwa. Nawet mając w pamięci zeszłoroczne wpadki w europejskich pucharach.

Do startu sezonu Legia przygotowywała się na dwóch zgrupowaniach. Podczas nich trener Aleksandar Vuković po raz pierwszy od momentu objęcia obecnego stanowiska miał okazję dłużej przypatrzyć się swojej drużynie. Jak sam podkreślał, z racji na krótki okres, zawodnicy musieli skupić się jednocześnie na przygotowaniu fizycznym oraz taktycznym. Wydaje się, że piłkarze odpowiednio przepracowali ostatnie tygodnie. Kadra została wzmocniona i gdyby nie problemy z pozyskaniem lewego obrońcy, okienko transferowe można by ocenić jako bardzo owocne. Niestety, brak zmiennika dla Luisa Rochy, który na dodatek jest kontuzjowany, jest bardzo widoczny. Podczas sparingów trener musiał wypróbować na tej pozycji kilku piłkarzy. Sprawdzani byli Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk oraz Michał Karbownik. Najbliżej gry na tej stronie boiska w czwartkowym meczu jest ten drugi, który w przeszłości występował już jako lewy defensor.

Legia wygra co najmniej trzema golami? - Kurs 2,5


Prawdopodobnie w pierwszym starciu z Europa FC zobaczymy od pierwszej minuty dwóch nowych graczy Legii. Walerian Gwilia oraz Arvydas Novikovas podczas sparingów zaprezentowali się z dobrej strony i na tę chwilę wygrywają rywalizację na swoich pozycjach z innymi piłkarzami. Ponadto w ataku kolejną szansę otrzyma Vamara Sanogo, który podczas przygotowań nie zachwycał, lecz wobec niepewnej sytuacji zdrowotnej Jarosława Niezgody jest pierwszym wyborem Vukovicia. Mecze sparingowe w wykonaniu Legii były bardzo dobre. Zespół trzykrotnie zwyciężył nie tracąc ani jednego gola, tylko raz zremisował i raz przegrał. Podczas tych spotkań dało się zauważyć, że silną stroną drużyny w nadchodzących rozgrywkach mogą być stałe fragmenty gry, po których legioniści zdobyli kilka bramek. Miejmy nadzieję, że znajdzie to swoje potwierdzenie już w czwartek.

Forma: Pogoń Siedlce (6-0), Universitatea Craiova (3-3), CA Bragantino (1-2), Viktoria Pilzno (3-0), 1.FK Pribram (5-0)

Drużyna Europa FC w poprzednim sezonie wywalczyła drugie miejsce w rodzimej ekstraklasie. Najbliższy rywal Legii ustąpił miejsca jedynie Lincol Red Imps, do którego stracił zaledwie jeden punkt. Druga lokata dała Europa FC prawo gry w rundzie wstępnej Ligi Europy. W niej drużyna z Gibraltaru rozegrała dwumecz z Sant Julia. W pierwszym meczu górą byli gracze z Andory, zwyciężając 3-2, lecz w rewanżu nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia. Europa FC wygrała pewnie 4-0, a sam mecz został rozegrany na sztucznej murawie. To właśnie taka nawierzchnia jest na stadionie, na którym w czwartek przyjdzie Legii zmierzyć się z gospodarzami. Z tego powodu we wtorek legioniści udali się do podwarszawskich Ząbek, gdzie na treningu mogli zaznajomić się z tym rodzajem boiska.

W poprzednim sezonie Europa FC również rozpoczęła rywalizację w rundzie wstępnej Ligi Europy, w której zmierzyła się z FC Prishtiną z Kosowa. U siebie drużyna z Gibraltaru potrafiła stawić czoła przeciwnikom, remisując 1-1, lecz w rewanżu było już dużo gorzej. Najbliższy rywal Legii dał sobie wbić aż pięć bramek i ostatecznie pożegnał się z europejskimi pucharami.

W składzie Europa FC trudno doszukiwać się wielkich nazwisk. Za najbardziej rozpoznawalnego piłkarza można chyba uznać Ibrahima Ayewa, który sześciokrotnie zagrał w reprezentacji Ghany, a w przeszłości reprezentował barwy m.in. Lierse SK z Belgii. Sama kadra składa się w większości z Hiszpanów, którzy trafili do zespołu z niższych lig swojego kraju. Jednym z przykładów takiego piłkarza jest Adrian Gallardo, który w spotkaniu z Sant Julia wpisał się na listę strzelców, a przed kilkoma laty grał w Xerez Deportivo czy też Cadiz CF.

Forma: Sant Julia (4-0), Sant Julia (2-3), Boca Juniors (13-1), Lincoln Red Imps (0-2), Lynx (5-0)

Pierwszy mecz Legii w eliminacjach europejskich pucharów w tym sezonie rozpocznie się w czwartek o godzinie 20:30. Niestety, z tego spotkania nie jest zaplanowana żadna transmisja telewizyjna. Zapraszamy jednak do śledzenia naszej Relacji LIVE! oraz czytania i oglądania materiałów pomeczowych.

Transmisja TV

Brak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (63)

+dodaj komentarz
Fi(L)ipek 84 - 13.07.2019 / 01:56, *.virginm.net

No nadeszlismy

odpowiedz
Ronve - 12.07.2019 / 09:03, *.170.173

No to k...a nadeszliśmy!

odpowiedz
niekumaty - 11.07.2019 / 22:47, *.centertel.pl

No to honor polskich druzyn obroniony. A w lidze dla nas liczy sie tylko mistrzostwo :)

odpowiedz
Jurek - 11.07.2019 / 22:29, *.tropolys.de

Upadamy coraz niżej...

odpowiedz
Wie(L)uń - 11.07.2019 / 22:28, *.tpnet.pl

no to poszliśmy sam niewiem czy się śmiać czy płakać Loczek wyp...

odpowiedz
(L)1916(L) - 11.07.2019 / 22:27, *.tpnet.pl

Przeszli do historii

odpowiedz
Trolling - 11.07.2019 / 22:27, *.chello.pl

Znowu wstyd, giblartaru nie ograc to obora.

odpowiedz
Wawa (L) - 11.07.2019 / 22:27, *.play-internet.pl

Znów q..wy zrobiły pośmiewisko

odpowiedz
LOCO - 11.07.2019 / 22:27, *.chello.pl

Czy Legia zawsze musi być pośmiewiskiem Europy ?????

odpowiedz
kekekekke - 11.07.2019 / 22:27, *.chello.pl

pragnę zaznaczyć, że w tytule jest literówka, powinno być "odchodzimy"

odpowiedz
NieWierzę - 11.07.2019 / 22:25, *.ists.pl

Podanie Kulenovica z 90min mówi wszystko o tej drużynie.

odpowiedz
Evo69 - 11.07.2019 / 22:20, *.multiplay.pl

Do Europy? Po co...

odpowiedz
M3 - 11.07.2019 / 22:16, *.orange.pl

Jest końcówka meczu. Ale mi wstyd...

odpowiedz
Masochista - 11.07.2019 / 22:15, *.com.pl

jutro biegnę po karnet

odpowiedz
(L)1916(L) - 11.07.2019 / 22:29, *.tpnet.pl

@Masochista: ten najdroższy:)?

odpowiedz
SF - 11.07.2019 / 22:09, *.tpnet.pl

Czas na udokumentowanie przewagi LEGIO golem !!

odpowiedz
Ro - 11.07.2019 / 22:03, *.telkab.pl

Europo, nadchodzimy... Patrząc na ten mecz mogę śmiało stwierdzić, że Znicz Pruszków objechał by Gospodarzy 3:0. Wiadomo że to początek "sezonu" ale nie wygląda to...

odpowiedz
LWGZ - 11.07.2019 / 21:59, *.tpnet.pl

Europa FC nic nie gra a LEGIA nie potrafi pokazac swojej wyzszosci !!!

odpowiedz
LGZ - 11.07.2019 / 21:42, *.tpnet.pl

P.Majecki szybko wznawiac gre bo czas ucieka !!!

odpowiedz
Obcy - 11.07.2019 / 21:40, *.t-mobile.pl

Strach się bać. Co będzie dalej. Ale czasy. Z kim my mamy grać,żeby nie trzeba było martwić się o końcowy wynik.

odpowiedz
Mówiłem - 11.07.2019 / 21:33, *.pktele.pl

ze nie ma juz słabych drużyn :)

odpowiedz
GDL - 11.07.2019 / 21:27, *.tpnet.pl

Po pierwszej polowie gra nie napawa optymizmem !!!

odpowiedz
Hiszpan - 11.07.2019 / 21:25, *.play-internet.pl

Europo bez spiny my tylko na chwilkę....

odpowiedz
(L)1916(L) - 11.07.2019 / 21:25, *.tpnet.pl

To jest dramat.
Aż oczy krwawą .
Brak słów

odpowiedz
LOCO - 11.07.2019 / 21:23, *.chello.pl

Co to było w pierwszej połowie. Prima-aprilis czy coś innego. No jaja sobie robią na tym boiskui

odpowiedz
Adek - 11.07.2019 / 21:19, *.t-ipconnect.de

Europo, odchodzimy i dziekukemy za lekcje futbolu. Przyda się na następnych rozgrywkach bezrobotnych kobiet piłkarskich

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 11.07.2019 / 20:30, *.plus.pl

Jest na youtube https://m.youtube.com/watch?v=Fds14tUFwYs

odpowiedz
pawelk1504 - 11.07.2019 / 18:59, *.play-internet.pl

Ale z WYGRAJ KOPA to mogliście już wystartować...

odpowiedz
YtStreamMeczu - 11.07.2019 / 18:28, *.plus.pl

Czy chociaż na Youtubie lub na Facebooku transmisja sie pojawi? Nie chodzi mi o fajerwerki, byle koszulki rozróżniać

odpowiedz
wawa fan - 11.07.2019 / 17:35, *.vectranet.pl

Z czym my do Europy!?
Gibraltar - Legia 3:1, w rewanżu w Warszawie Legia - Gibraltar 1:2

odpowiedz
Autor - 11.07.2019 / 18:22, *.chello.pl

@wawa fan: skąd się takie typy biorą ? Kto cię qrwa strugał ? Taki kawał drewna zmarnować...

odpowiedz
Rob - 11.07.2019 / 20:23, *.tpnet.pl

@wawa fan: jak mozna byc taka tępą curvą

odpowiedz
Trog(L)odyta - 11.07.2019 / 20:26, *.chello.pl

@wawa fan: Ale my nie gramy z reprezentacją Gibraltaru.

odpowiedz
Franco - 11.07.2019 / 17:27, *.inetia.pl

Poważnie... Kurde szybko odpisujecie...

odpowiedz
kowaL - 11.07.2019 / 16:55, *.play-internet.pl

Powiozą ogórasów jakieś 7:0!!!! Szkoda, że nie zobaczymy tego pogromu :-(

odpowiedz
SF - 11.07.2019 / 15:45, *.tpnet.pl

Po sparingach przyszly mecze o stawke ktora jest awans do kolejnych rund LE !!

odpowiedz
WAWA Orbitek - 11.07.2019 / 15:27, *.vectranet.pl

Europa-Legia 2:0
Legia-Europa 1:1

odpowiedz
Prazanin - 11.07.2019 / 16:03, *.cyfrowypolsat.pl

@WAWA Orbitek: podtasowales sie pod ten komentarz :)....ulzylo???....a jak Legia wygra z 3:0 to przepros i sie wiecej nie wpisuj....to jest strona kibicow Legii Warszawa, a nie takich ( tu sobie kazdy moze wstawic co chce) jak ty....

odpowiedz
123456789hn - 11.07.2019 / 13:56, *.tpnet.pl

Witam gdzie będzie można w TV obejrzeć mecz ??

odpowiedz
JJ - 11.07.2019 / 14:26, *.253.1

@123456789hn: Niestety w TV nie ma szans. Być może na YT, ale jeszcze nie wiadomo :/

odpowiedz
Pawel - 11.07.2019 / 13:42, *.amazonaws.com

bedzie KOPA ?? :)

odpowiedz
DGL - 11.07.2019 / 13:38, *.tpnet.pl

LEGIA musi pokazac swoja wyzszosc w czasie trwania meczu !!!

odpowiedz
Władeczek - 11.07.2019 / 13:00, *.netfala.pl

Dzisiaj chyba wywale jajca i otworze centrale rybną jak przegramy faken.

odpowiedz
Rafa(L) - 11.07.2019 / 12:35, *.144.254

Z Mioduskim podbijemy Europę,bedziemy nie tylko TOP 40,ale może i TOP 30 :),a tak serio to... słabo to widzę po raz trzeci z rzędu od objęcia przez niego samodzielnie sterów!

odpowiedz
Do redakcji - 11.07.2019 / 12:27, *.optonline.net

Szkoda że zaspaliście z „ kopa”
Dzisiaj powinna być pierwsza kolejka

odpowiedz
Redakcja (Legionisci.com) - 11.07.2019 / 14:21, *.legionisci.com

@Do redakcji: Nie zaspaliśmy. Często ruszamy nieco później latem. Związane jest to brakiem transmisji meczu, a tym samym małą szansą na zrobienie własnych wiarygodnych statystyk (liczba strzałów, spalone), a więc tym samym brak sensu typowania tego meczu :)

odpowiedz
Do Naszych co pojechali na mecz - 11.07.2019 / 12:27, *.20.2

Pamiętacie, że niedaleko stadionu zginał Generał Sikorski?
Jest tam mały pomnik - może jakieś kwiaty ?

odpowiedz
oLaf - 11.07.2019 / 12:19, *.vectranet.pl

Europo- bój się, nadchodzimy!!!! ; )))

co prawda nie stać nas nawet na pseudo-transmisję na youtube (chyba są za darmo?) ale... jesteśmy potęgą!!! ; )

odpowiedz
antyk do redakcji - 11.07.2019 / 12:03, *.207.129

z innej beczki,zauważyłem że od jakiegoś czasu firefox często blokuje waszą stronkę czasami pomaga wyłączenie i włączenie przeglądarki jeszcze raz a czasami muszę przez opere wchodzić bo na firefoxie się nie da,nie wiem czy tylko ja mam taki problem ale próbowałem różnych ustawień i problem cały czas występuje,to tak dla informacji tylko

odpowiedz
A ja tylko ... - 11.07.2019 / 11:46, *.pktele.pl

przypominam, że w Europie nie ma już słabych drużyn :)

odpowiedz
Bubu - 11.07.2019 / 11:30, *.t-mobile.pl

Świetny tytul ,na miare obecnych mozliwosci ,

odpowiedz
Obiektywnie - 11.07.2019 / 11:30, *.vectranet.pl

Dobrze, że eliminacje są co roku.. bo z tym "trenerem" nic nie wyjdzie.

odpowiedz
piotrek - 11.07.2019 / 11:22, *.play-internet.pl

Strach sie bać!!!

odpowiedz
Gdzie jest KOPA... - 11.07.2019 / 11:16, *.chello.pl

się pytam.

odpowiedz
Redakcja (Legionisci.com) - 11.07.2019 / 11:39, *.legionisci.com

@Gdzie jest KOPA...: Startujemy wraz z 1. kolejką Ekstraklasy :)

odpowiedz
magoo - 11.07.2019 / 12:09, *.chello.pl

@Redakcja (Legionisci.com): To teraz piszecie? Urlop przełożyłem o jeden dzień, bo tam gdzie jadę internety koza zjadła, a Wy mi taki numer. Nieładnie :(

odpowiedz
m4 - 11.07.2019 / 11:13, *.hexaoperator.com

Moze lepiej ze nie bedzie transmisji grunt niepewny do tego masa hiszpanow w skladzie moze byc ciezko...lepiej zeby Polska tego nie widziala bo beda przyjezdzac do nas jak po swoje...choc w sumie jak Nieciecza nas tu ogrywala .. to jeden pies..

odpowiedz
Władeczek - 11.07.2019 / 11:10, *.netfala.pl

Nadciągamy! Już zakupiłem skrzynkę maciory na rundę jesienną faken.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn - 11.07.2019 / 11:09, *.plus.pl

Że Boca Juniors chciało się z nimi grać, swoją drogą liczę na podobny rezultat, ale jak zwykle zapewne się przeliczę i skończy się na męczarniach.

odpowiedz
PR - 11.07.2019 / 11:49, *.tpnet.pl

@WiernyKibicZwycięskichDrużyn: w ich lidze się tak drużyna nazywa dzbanie

odpowiedz
theone - 11.07.2019 / 17:20, *.arubacloud.pl

@WiernyKibicZwycięskichDrużyn: Zwycięstwo niższe niż 8:0 będzie porażką ;) Naprzód Legio!

odpowiedz
Kraken - 11.07.2019 / 18:00, *.t-mobile.pl

@WiernyKibicZwycięskichDrużyn: pojechali z Argentynolami 13:1, slabi nie so

odpowiedz