Marko Vesović i Domagoj Antolić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Nasz wywiad

Vesović: Agresja? Tylko na boisku

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Marko Vesović na boisku zawsze daje z siebie wszystko i nigdy nie odpuszcza swoim przeciwnikom. Poza nim dał się jednak poznać jako osoba bardzo otwarta i jak sam przyznaje - bardzo pokojowa. W krótkim wywiadzie z czarnogórskim piłkarzem Legii porozmawialiśmy o nadchodzącym sezonie, jego pozycji w drużynie, a także wspólnie cofnęliśmy się nieco w przeszłość. Zapraszamy do lektury!

Do Legii przychodziłeś jako pomocnik, ale częściej grasz w obronie. Gdzie czujesz się lepiej?
- Tak to prawda, przyszedłem tutaj jako skrzydłowy. W pewnym momencie sezonu dokonaliśmy jednak korekty mojej pozycji. Nie jest jednak dla mnie problemem grać w jednej lub drugiej formacji. Zawsze będę grał tam i dawał z siebie wszystko, gdzie widzi mnie trener. Mogę nawet występować na bramce.

Nie ma dla ciebie żadnej różnicy między pomocą a obroną?
- Nie ma żadnej, naprawdę. W poprzednim sezonie grałem głównie jako prawy obrońca, więc wiadomym jest, że miałem więcej zadań defensywnych. Kiedy grasz jako skrzydłowy, to czujesz się nieco bardziej... swobodnie. Nie zawsze musisz wracać się do obrony, a strata piłki nie jest tak groźna. W defensywie sprawa się nieco komplikuje. Każdy błąd może wiele kosztować.

Rozpamiętujecie jeszcze poprzedni sezon?
- Wiele zmieniło się w porównaniu do poprzedniego sezonu. Część zawodników odeszła, a kilku piłkarzy przyszło. Nie rozmawiamy więc zbyt wiele o tym, co się stało. Oczywiście, mamy świadomość tego, jak to wszystko się potoczyło. Wszyscy byli bardzo rozczarowani takim obrotem spraw. Nie mieliśmy jednak zbyt wiele czasu na to, aby rozmyślać o tamtym sezonie. Wakacje były krótkie i przygotowywaliśmy się głównie do nowych rozgrywek. Jesteśmy skupieni na najbliższym meczu. Chcemy dobrze zacząć sezon, ponieważ wiemy, że ostatnio sprawiliśmy zawód naszym kibicom. Teraz chcemy sprawić, aby ponownie byli szczęśliwi. Wiemy, że musimy wyciągnąć wnioski z przeszłości. Nie chcemy jednak zaprzątać sobie nią głowy, skupiamy się na nowym sezonie.

Nad czym więc pracowaliście na zgrupowaniach?
- Przede wszystkim pracowaliśmy nad przygotowaniem fizycznym. Poza tym chcieliśmy sprawić, żebyśmy czuli się jak jedna wielka grupa, jedna drużyna. Nie chcemy być jedenastoma piłkarzami na boisku, ale grać jako drużyna. Musimy również w odpowiedni sposób przyjąć tych graczy, którzy do nas niedawno dołączyli. Wszystko idzie w dobrym kierunku i myślę, że pokażemy to już w najbliższym meczu.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Grałeś w lidze chorwackiej i włoskiej. Można je jakoś porównać do polskiej?
- Bardzo trudno jest porównać ze sobą te ligi. W Polsce gra się bardzo siłowo, to nie jest łatwa liga. Jeżeli chcesz zostać mistrzem, to musisz być naprawdę dobry, ponieważ przed tobą nie będzie żadnych łatwych meczów. Nie możesz wyjść naprzeciwko Miedzi lub którejkolwiek innej drużyny z myślą, że to będzie łatwe spotkanie. Tutaj nie ma łatwych pojedynków. Każdy jest bardzo dobrze przygotowany i podwójnie zmotywowany, kiedy gra przeciwko Legii. Liga polska jest bardzo trudna.

W swojej karierze byłeś na wypożyczeniach w Spezii i Torino. Jaki to był dla ciebie okres?
- Kiedy jesteś młodym zawodnikiem i nie grasz w swoim macierzystym klubie bardzo ważnym jest, abyś nie marnować czasu. Potrzebujesz wtedy gry, ponieważ to właśnie podczas meczów możesz nauczyć się najwięcej. Zdobędziesz wtedy bardzo potrzebne doświadczenie. Te wypożyczenia dały mi wiele, nauczyłem się sporo nowych rzeczy. Wyjazd do nowego kraju ukształtował mnie nie tylko jako piłkarza, ale również jako człowieka. Wkrótce potem po powrocie zostałem mistrzem Chorwacji. Myślę, że wypożyczenia to bardzo ważne rozwiązanie dla zawodników, którzy nie grają regularnie i są nieszczęśliwi z tego powodu. Czasami lepiej jest poszukać szczęścia w innym miejscu.

Pamiętasz jeszcze moment, kiedy dostałeś ofertę z Legii?
- Tak, byłem szczęśliwy, ponieważ wiedziałem, że Legia to duży klub. Kiedy ktoś taki ciebie chce, to musisz być z siebie dumny. Jesteś wtedy przekonany, że spisałeś się ostatnio naprawdę dobrze. Czułem się bardzo podekscytowany i nie mogłem doczekać się momentu, kiedy trafię do drużyny. Legia jest bardzo znana na Bałkanach. Wielu ludzi kojarzy ten zespół z powodu kibiców oraz atmosfery, jaką potrafią zrobić na meczu.

Wcześniej coś wiedziałeś o Polsce?
- Znałem tylko reprezentację Polski, ponieważ rywalizowałem z nią jako reprezentant Czarnogóry. Znałem piłkarzy, którzy grali w całej Europie. Nie wiedziałem zbyt dużo o Polsce jako kraju czy o Warszawie. Teraz mogę jednak powiedzieć, że to miasto bardzo mi się podoba. Jest naprawdę piękne.

Na boisku jesteś bardzo charyzmatyczny, a jak jest na co dzień w życiu?
- Kiedy jesteś na boisku wiele rzeczy się zmienia. Na co dzień jestem bardzo pokojowy, skupiam się na swoich interesach i staram się nie wadzić nikomu. Podczas meczu gram agresywnie, ale robię to tylko z czystej motywacji, aby jeszcze mocniej pomóc mojej drużynie. Taki mam już temperament i charakter.

Co możesz powiedzieć o naszym najbliższym przeciwniku Europa FC?
- Nie wiem o tym zespole zbyt wiele. W środę będziemy mieli analizę przeciwnika razem z naszymi trenerami. Wówczas na pewno zdobędziemy więcej informacji o naszych rywalach. Z całą pewnością nie będzie to łatwy mecz, jak większość osób myśli. Pamiętamy, co stało się rok temu z Dudelange... Nie możemy pozwolić, żebyśmy podeszli do tego meczu zbyt zrelaksowani. Musimy być skoncentrowani na tym, aby dobrze wykonać naszą pracę już podczas potyczki w Gibraltarze.

Czego życzyć ci przed nowym sezonem?
- Przede wszystkim zdrowia oraz tego, abym grał w meczach Legii co trzy dni. Jeżeli będziemy grali co trzy dni, to będzie znaczyło, że jesteśmy w europejskich pucharach.

Rozmawiał Jan Wiśniewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
Rado - 10.07.2019 / 14:28, *.play-internet.pl

Przede wszystkim powinien grać w pomocy, bo na tej pozycji rozgrywał najlepsze mecze. Obrońców mamy wystarczająco dużo, więc szkoda marnować go na obronę.

odpowiedz
Yorick - 10.07.2019 / 14:40, *.uni-tuebingen.de

@Rado:
Środkowych obrońców. Z bocznych obrońców mamy Rochę i Stolarskiego, obaj w miarę wartościowi, ale żaden nie gwarantuje wymaganej w Legii jakości.

odpowiedz
p. - 10.07.2019 / 13:21, *.96.7

Półtora roku w Legii i ze 3 naprawdę dobre mecze. Potencjał ogromny i kompletnie nie wykorzystany. Ogólnie ogromny zawód.

odpowiedz
Yorick - 10.07.2019 / 15:34, *.uni-tuebingen.de

@p.:
Gracz o takiej charakterystyce musiałby dostać dużo więcej swobody ofensywnej, a wiadomo jak z tym było zwłaszcza u Sa Pinto.
Ale taka swoboda musiałaby być zabezpieczona ustawieniem całej drużyny, a to z kolei wprowadza spore komplikacje. Ciekaw jestem, czy Vuko się na to zdecyduje. Podjął już kilka fajnych wyczekiwanych przeze mnie decyzji (np. Carlitos na 10), więc szanse są.

odpowiedz
KibicL - 10.07.2019 / 11:37, *.vectranet.pl

Może ktoś wie co porabiają teraz dwaj agresywni legioniści: Malarz i Kucharczyk?

odpowiedz
xax121 - 10.07.2019 / 12:49, *.tpnet.pl

@KibicL: i Rado zapomniales. Tyle klubow się o nich bije:)

odpowiedz
LGZ - 10.07.2019 / 07:45, *.tpnet.pl

Najlepiej wychodzi gra jako pomocnik i oczekujemy jeszcze lepszej gry w LEGII !!!

odpowiedz
Bolo - 10.07.2019 / 06:55, *.freewave.at

Panie Vesovic, pan jest zwykły ogóras.

odpowiedz
Ja go lubię - 10.07.2019 / 08:12, *.net.pl

@Bolo:
Panie Bolo a Pan zachowujesz się jak zwykły Burak

odpowiedz
Patryk - 10.07.2019 / 06:54, *.play-internet.pl

Veso jeden z najlepszych transferów w ostatnich latach.
Charakter, pracowitosc, umiejętności i przede wszystkim dawanie z sienie 200% nawet w meczach gdzie inni stali w miejscu.
Veso powodzenia i obyś został jak najdłużej z nami !!!!!!!

odpowiedz
eduardo - 10.07.2019 / 00:22, *.tpnet.pl

co wy gadacie. z gibraltarczykami gladkie 4:0

odpowiedz
Yorick - 10.07.2019 / 00:09, *.t-ipconnect.de

Jest przyzwoitym obrońcą z bardzo dużym potencjałem ofensywnym, który nie był dotąd wykorzystany. Ma pełen wachlarz zagrań, potrafi minąć obrońcę w jedną i drugą stronę, pójść wzdłuż albo złamać, dograć krótką i długą piłkę, strzelić, dośrodkować. Warto mu dać więcej swobody w ofensywie, ale wtedy reszta musiałaby korygować ustawienie, a najlepiej gdyby wtedy podasekurował go skrzydłowy. Ani Novikovasa, ani Agry nie widzę w tej roli.

Na duży minus jest, że pod presją odcina mu myślenie. W ubiegłym sezonie i tak parę razy go oszczędzili. Musimy 1-2 czerwone na sezon po prostu wliczyć w koszty. Tak samo jak Remy nam zawali min. 1 bramkę przez swoje głupie zabawy piłką, po prostu 'ten typ tak ma'.

odpowiedz
KowaL - 09.07.2019 / 23:07, *.vectranet.pl

Dwa dni do meczu sezonu a oni nic nie wiedza o FC Europa...dramat!

odpowiedz
Zzzzzzzzz - 10.07.2019 / 04:49, *.optonline.net

@KowaL: mówi przecież, że będą mieli analizę, może mają ich analizować cały tydzień.
Z tym zespołem powinni wygrać z opaskami na oczach, jak nie, tzn źe nievma dla nich miejsca w tym klubie.

odpowiedz
Orleksra - 09.07.2019 / 22:42, *.com.pl

Blablabla, z czempionami z Gibralrataru będzie znowu gwiazdorskie męczenie buły z listonoszami, kelnerami itp. amatorami. Oby nie było kompromitacji.....

odpowiedz
Kibickoneser - 09.07.2019 / 21:29, *.com.pl

Ma potencjał to skrzydłowy nie obrońca ,poza tym łapie głupie kartki.

odpowiedz
Adi - 09.07.2019 / 21:28, *.orange.pl

Czyli wszystko po staremu. Najpierw wszystko wspaniale na obozach, jedna rodzina, super przygotowanie. Nagle po kilku miesiacach okaze sie, ze jednak nie bylo tak swietnie ale nikt o tym nie mowil "zeby nie psuc atmosfery"...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.