Ivan Obradović - fot. Jacek Prondynski / Legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Obradović piłkarzem Legii!

Wiśnia, źródło: Legia.com

Po długich poszukiwaniach Legia wreszcie zakontraktowała nowego lewego obrońcę - Ivana Obradovicia. Piłkarz do tej pory był wolnym zawodnikiem, po tym jak wygasła jego umowa z RSC Anderlecht. Wcześniej grał również w KV Mechelen, Realu Saragossa i Partizanie. Serb podpisał z Legią dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia i będzie w niej występował z numerem 37.

Obradović ma 30 lata oraz bogatą karierę zawodniczą. Może pochwalić się trzema tytułami mistrzowskimi oraz trzema krajowymi pucharami. W reprezentacji Serbii rozegrał 27 meczów, w których zdobył jednego gola.

- Jestem szczęśliwy, że trafiłem do klubu, który jest najlepszy w Polsce i znany w Europie. Lubię grać w największych klubach w swoich krajach, które chcą wygrywać w każdym meczu. To zawsze dodatkowe wyzwanie. W Partizanie i Anderlechcie zdobywałem tytuły. Teraz chcę zdobyć mistrzostwo w Warszawie. Przejście do Legii to przywilej, nie mam wątpliwości - mówi nowy obrońca warszawskiej Legii.

- Pozyskaliśmy piłkarza z dużym doświadczeniem międzynarodowym. Jestem przekonany, że Ivan wniesie do zespołu dużą jakość piłkarską, a swoją ambicją wspólnie z zespołem sięgnie po kolejne mistrzostwo w już trzecich rozgrywkach. Chciałbym, żeby został ważną postacią w szatni i na boisku. Cieszymy się, że piłkarze z taką karierą wzmacniają nas w drodze do Ligi Europy UEFA - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (80)

+dodaj komentarz
Siedlce - 13.07.2019 / 07:32, *.com.pl

Dobrze że jeszcze ukraińców nie mamy !!! Jak w każdej normalnej ( do tej pory ) pracy. Przydział musi być i już !!!

odpowiedz
Eri - 13.07.2019 / 21:24, *.play-internet.pl

@Siedlce: A tam pier...ie... Teraz to juz norma, tak samo my emigrujemy.

odpowiedz
Endriu - 12.07.2019 / 11:07, *.net.pl

Uważam, ze to dobry zakup, trzymam kciuki za Obrado. Szkoda Jędzy na lewej stronie

odpowiedz
Jakub - 11.07.2019 / 22:51, *.orange.pl

I czym się tu podniecać, p-dy z Gibraltarem nie wygrywają, Stefańskiego nie było widać. Szkoda kasy na g.

odpowiedz
Arecki - 11.07.2019 / 21:26, *.tpnet.pl

W drodze do ligi europy .......po pierwszej połowie z fc EUROPA .. bez komentarza panie szanowny Kucharski k...a m.

odpowiedz
Victorii Emporio84 - 11.07.2019 / 19:54, *.t-mobile.pl

LEGIA Legia Warszawa

odpowiedz
Uważny ☺️ - 11.07.2019 / 19:53, *.plus.pl

OBRADI OBRADA OBRADOVIĆ LA LALA LALA LA LA

odpowiedz
Eri - 13.07.2019 / 21:26, *.play-internet.pl

@Uważny ☺️: Zajebiste :D Moze sie przyjmie :D

odpowiedz
Miłosz - 11.07.2019 / 19:40, *.inetia.pl

Czyli w kolejnym sezonie gramy praktycznie bez Polaków w składzie. Jaki jest sens kibicowania takiej Legii?!

odpowiedz
mc - 11.07.2019 / 20:17, *.chello.pl

@Miłosz: Nie ma. Nie kibicuj.

odpowiedz
Eri - 13.07.2019 / 21:27, *.play-internet.pl

@Miłosz: K... gdzie takich sieja

odpowiedz
Do WSZYSTKICH - 11.07.2019 / 19:19, *.t-mobile.pl

A może tak CHOCIAŻ CIĘŻKI JEST CZAS....BEDA BEDA KIBICE ZA LEGIA SZLI...placzecie,narzekacie itd...PO CO?JAK LEGIA W SERCU TO BEDZIESZ JEŹDZIŁ I NA 5 LIGE.TYLE W TEMACIE.CO SIE Z NAMI,WAMI DZIEJE?!!!

odpowiedz
Mdread - 11.07.2019 / 19:39, *.virginm.net

@Do WSZYSTKICH: swiete slowa

odpowiedz
Zlb - 11.07.2019 / 19:09, *.t-mobile.pl

Do kogo Ty chlopaczyno piszesz?Z wiatrakami chcesz walczyć?Leśny wróć?Jak najbardziej!A loczek niech wyplaci kapuste ktora zalega grajkom. Plus kapucha do kasy za LM.Sorka za to Legie kupil.

odpowiedz
PrzemoL - 11.07.2019 / 19:08, *.chello.pl

Redakcjo, pytanie nie związane z tematem: jakieś pół godziny rozpoczęła się sprzedaż biletów na mecz rewanżowy z Europą (dostałem maila od Legii). Jednak kiedy wybieram bilet, na żyletę, to cena ciągle wyskakuje mi 19 zł, mimo, iż jest napisane, że do jutra są tańsze bilety i powinienem zapłacić 12 zł (tak, mam karnet). Gdzie to się zmienia? Chyba, że ktoś z forumowiczów wie. Pozdrawiam.

odpowiedz
Pab(L)o - 11.07.2019 / 19:03, *.219.138

Ale ogor. Czy też kocur?
Jak tam znawcy. Nie kupujecie karnetow bo nie ma transferów? Nie kupujecie bo nie kupili Ronaldo? Dawać. Leśny wróć? Czy co tam jeszcze?

odpowiedz
Adam - 11.07.2019 / 18:59, *.117.60

Obrońca nizy od Majeckiego o ponad 20cm to bedzie ubaw :) no coz cyrk czas zacząć he he he

odpowiedz
Miodulski musi odejść!! - 11.07.2019 / 18:20, *.chello.pl

Miodulski otworzył klub emeryta?

odpowiedz
Uważny ☺️ - 11.07.2019 / 17:54, *.plus.pl

Podobno łapie często kontuzje. Być może dlatego cena nie jest wysoka. Może się okazać że szybko złapie jakaś kontuzję i będzie mógł wracać do Belgradu.

odpowiedz
dikson szoto - 11.07.2019 / 17:41, *.chello.pl

TYLKO DLACZEGO TAKIE DZIWNE NUMERY SE BIORĄ NA KOSZULKI :( KURKA - 55, 37, 41, 82, 27, 99....... NO INNYCH NIE MA?

odpowiedz
Rafałek łezka łezka - 11.07.2019 / 17:52, *.inetia.pl

@dikson szoto: też mnie to zastanawia dłuższy czas

odpowiedz
tomiacab - 13.07.2019 / 14:41, *.centertel.pl

@dikson szoto: dezorientacja przeciwników :) taki element zaskoczenia

odpowiedz
dikson szoto - 11.07.2019 / 17:37, *.chello.pl

JAK PATRZYŁEM W MECZU BATE-PIAST (ZWŁASZCZA PRZY GOLU DLA BATE) NA RUDEGO DUŃCZYKA Z GLIWIC CO Z NAZWISKA JEST RUSKIEM, TO JESTEM MEGA SZCZĘŚLIWY, ŻE MAMY INNEGO OBROŃCĘ NA LEWĄ STRONĘ I Z FAJNYM CV (A NIE 1 PRZYZWOITYM SEZONEM W E37)

odpowiedz
ZGL - 11.07.2019 / 17:33, *.tpnet.pl

Znany na arenie europejskiej wiec wiazemy duze nadzieje !!!

odpowiedz
Janusz - 11.07.2019 / 17:28, *.148.7

Ten zawodnik jest dobry kto niewidzial go w meczach to niech nic nie muwi

odpowiedz
marian - 11.07.2019 / 18:00, *.t-mobile.pl

@Janusz: mówi "ó" z kresą Janusz

odpowiedz
Kent - 11.07.2019 / 19:02, *.chello.pl

@Janusz: Mówi.

odpowiedz
kowaL - 11.07.2019 / 16:53, *.play-internet.pl

Kocur, zasadzi z 5 bramek w sezonie!

odpowiedz
Zlb - 11.07.2019 / 16:38, *.t-mobile.pl

Nie no petarda!Śmiać się czy płakać?Zobaczymy.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 11.07.2019 / 16:32, *.inetia.pl

Wolałbym Kirkeskova, ale to jest ciekawy transfer.

Mam nadzieję, że Obradović wciąż utrzymuje wysoki poziom, bo jego wartość rynkowa pomimo wieku wydaje się być podejrzanie niska.

odpowiedz
BoHen - 11.07.2019 / 16:27, *.t-mobile.pl

Starszego nie było?

odpowiedz
Adson - 11.07.2019 / 16:34, *.edu.pl

@BoHen: byli ale za drodzy

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 11.07.2019 / 16:42, *.play-internet.pl

@Adson: Dom Starcow "Pedziwiatr" w Konstancinie ma paru zawodnikow, z balkonikami bez blokady predkosci, wiec na skrzydlowych mozna brac.

odpowiedz
DzyndzeL - 11.07.2019 / 16:17, *.chello.pl

Wolałbym Matynie i Rymaniaka na boki, polska Legia a nie ogórkowo najemna!!!

odpowiedz
Darek - 11.07.2019 / 15:52, *.t-ipconnect.de

Bardzo dobra wiadomość.Witamy w Legii.Kontrakt ze wzgledu na wiek pilkarza na dwa lata z opcja przedluzenia wydaje sie wrecz idealny.Dwoch lewych obroncow to naprawde dawno nie mieliśmy.Wszystkie pozycje wydaja sie byc obsadzone po dwoch pilkarzy.Teraz zobaczymy ile w tym bedzie jakosci.
Kadra wydaje sie byc silniejsza niz w tamtym sezonie.
Do boju Legio.Jestem pelen optymizmu ze wreszcie zobacze dobra pilkarska jesien w wykonaniu Legii.A jak bedzie to zycie
zweryfikuje.No i bukmacherzy w koncu sponsorzy glowni w wielu klubach.

odpowiedz
FS - 11.07.2019 / 15:49, *.tpnet.pl

Powodzenia w LEGII !!

odpowiedz
Kamil - 11.07.2019 / 15:34, *.176.14

Dziwne że taki krótki kontrakt przecież u nas standart to 4 letni kontrakt dla kogoś w tym wieku. Przyszedl sobie posiedziec na lawce pozwiedzac Warszawe itp. Rekomedacja zapewne Radivica wkoncu balkanska rodzina.

odpowiedz
Super Samiec - 11.07.2019 / 16:00, *.net.pl

@Kamil : człowieku ale ty jestes marudny masakra

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 11.07.2019 / 15:31, *.jmdi.pl

Klub znany w europie?
Chyba z burd!!!

odpowiedz
McA - 11.07.2019 / 15:50, *.as13285.net

@Adamowicz ale nie paweł:

Zamilcz kołtunie

odpowiedz
NAS - 11.07.2019 / 16:48, *.centertel.pl

@Adamowicz ale nie paweł: wynocha pajacu

odpowiedz
Kalbar - 11.07.2019 / 15:30, *.chello.pl

Zobaczymy czy odbuduje się w Legii i pokaże swoje niemałe możliwości.

odpowiedz
bc - 11.07.2019 / 15:16, *.amazonaws.com

tyle ze on nic ostatnio niegral tak ze to raczej niewiadoma i mysle ze najgorszy zakup w tym okienku puki co , to ze zdobywal trofea soedzac na lawie albo dwa trzy sezony temu to nie czyni go godnego noszenia eLki ale przeszedl za darmo pewnie . obym sie mylil

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 11.07.2019 / 15:28, *.247.182

@bc: Jest u nas głównie dlatego, że był za darmo. A te trofea, to jedno mistrzostwo Belgii, a reszta z Serbii. Pudla po prostu na nikogo nie stać. A ... sorry. Zapomniałbym. Ma przecież nowy zarząd.

odpowiedz
Bie(L)any - 11.07.2019 / 15:57, *.lsas.aero

@vadisodjidjiaofoe:
100% poparcia !!!!
Przestań być komputerowym prezesem,
wyłóż hajs spłać Pudla i kupuj lepszych i droższych zawodników do LEGII.
Trzymam kciuki

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 11.07.2019 / 16:55, *.247.182

@Bie(L)any: Tobie widać nie przeszkadza, jak ten nieudacznik tuczy się na Legii. Co tam, że od 2 lat w klubie równia pochyła. Jak w tym roku będzie taka bryndza jak w zeszłym, to dalej będziesz tak pitolić? Bo na nic więcej się nie zanosi. Legia to najbogatszy klub w Polsce. Nikt tu kasy nie musi wykładać. Trzeba sensownie wydawać tą która w klubie jest i mistrz powinien być co roku.

odpowiedz
WETERAN - 11.07.2019 / 17:58, *.chello.pl

@vadisodjidjiaofoe: Zostań chociaż doradcą prezesa! Chłopina bez ciebie nie da rady. A pitoleniem są twoje przepowiednie. Masz szklaną kulę, czy talię kart od dziewiątek?

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 11.07.2019 / 18:27, *.247.182

@WETERAN: Dopóki pudel będzie prezesem, to nawet kasa od szejków nie pomoże. Zaklinajcie dalej rzeczywistość.

odpowiedz
Bie(L)any - 11.07.2019 / 21:53, *.vectranet.pl

@vadisodjidjiaofoe:
ja po prostu realnie patrzą na to wszwszystko chciałbym by Legia miał budżet Realu M, PSG, Bayernu M, czy MU ... ale na dzień dzisiejszy wolę Pudla nieudacznika jak to mówisz niż kreatywnego np. romanowskiego, wojciechowskiego, króla, ptaka, begdasa, albo grajewskiego z pawelcem czy taką Marzenę sarapatę ...

odpowiedz
Witkacy - 11.07.2019 / 14:54, *.plus.pl

Przynajmniej nie ogór ;)
Redakcjo co z konkursem?

odpowiedz
Bear - 11.07.2019 / 14:38, *.orange.pl

Byłem zwolennikiem sprowadzenia Kirkeskova, ale cóż..
Mamy Obradovicia, obyś się chłopie sprawdził, życzę powodzenia !

odpowiedz
Obcy - 11.07.2019 / 14:49, *.t-mobile.pl

@Bear: Kirkeskov we wczorajszym meczu Piasta nie powalił na kolana. On jest za słaby,żeby być realnym wzmocnieniem naszego klubu.

odpowiedz
I w pizdu wylądował - 11.07.2019 / 15:06, *.tpnet.pl

@Obcy: on już głową był w Legii. W ciągu sezonu znowu wróci na swój odpowiedni tor

odpowiedz
Och (L) ota - 12.07.2019 / 11:45, *.chello.pl

@Obcy: za slaby do Legii? Polowa zawodnikow z obecnej druzyny miala by problem w pierwszym skladzie w innych klubach ekstraklasy

odpowiedz
Wiersz dziękczynnny - 11.07.2019 / 14:34, *.tpnet.pl

Raz zaciąg bałkański, raz brazylijski, raz hiszpański, raz bałkański, raz portugalski, teraz mieszany. Zaciągi przychodzą i odchodzą a szrot zostaje. Kasy ubywa, sukcesów ni ma. Koncepcja trenera warta spierdo*lenia. Tak ta Legia się toczy czasem z przypadku w majstra wskoczy. Kiepska ta nasza esktraklasa aż naszą Legię przygniata. Mistrza zdobywają Piasty oraz czasami inne chwasty. W Europie się solidarnie kompromitujemy a w Polsce winszujemy. BO przecież oni w środku sezonu, przygotwania ciężkie były iż nawet ku*rwy nie przychodziły, ci z Luksemburga to prawie zawodowcy a my niestety amatorscy

odpowiedz
Legia Mistrz - 11.07.2019 / 14:25, *.play-internet.pl

Trochę podobny do Rogera Guereiro.

odpowiedz
oLaf - 11.07.2019 / 14:22, *.vectranet.pl

super, nareszcie jakiś ZWYCIĘZCA a nie ogórek co to "miał dobre pół rundy w małym klubiku walcząc o nic, to może i w Legii się przyda".

Jak na skromniutkie finanse Legii to transfer chyba optymalny.

odpowiedz
Du* - 11.07.2019 / 14:21, *.tpnet.pl

E tam Hołownia na tej pozycji mógłby się obgrywać, jest Rocha więc końcówki mógłby łapać ten pierwszy czy w pucharze polski czy w ekstraklapie. Ale kur*wa nie, obgrywają go nie wiadomo gdzie, bo młodzieżowiec. Wiec ok. 20 lat.

odpowiedz
Vipkrzych - 11.07.2019 / 15:24, *.centertel.pl

@Du*: zgadzam się kolego

odpowiedz
Zrozpaczony - 11.07.2019 / 14:19, *.tpnet.pl

A ja mam takie proste pytania. Mianowicie po co w kadrze znajdują się tacy zawodnicy jak: Cierzniak, Astiz, Lewczuk, Jodłowiec? Może czas najwyższy przejść na emeryturę, a Miodek mógłby w końcu zamknąć ten dom spokojnej starości to nie Seria A. Ponadto po co w kadrze znajdują się tacy zawodnicy jak: Kopczyński, Antolić, Vesović, Kulenović, Sanogo? Może czas najwyższy zamknąć ten komis, bo szrotu jest tu tyle, że Janusze z całej Polski mogliby się obkupić z tekstem "niemiec płakał jak sprzedawał".

odpowiedz
Maciek - 11.07.2019 / 14:35, *.chello.pl

@Zrozpaczony :
A kto na prawej stronie obojętne czy z obrony czy z pomocy jest lepszy od Vesovica?

odpowiedz
Balde - 11.07.2019 / 18:54, *.178.78

@Zrozpaczony :
Wiesz co to głębia składu? Orientujesz się, że zaczynamy cykl gier co 3-4 dni?

odpowiedz
Nuno - 11.07.2019 / 14:17, *.unitymediagroup.de

Radović-Ob-Radović, a miało już więcej nie być Bałkańców.

odpowiedz
Gienek - 11.07.2019 / 14:14, *.netfala.pl

Zagra dziś w Gibraltarze?

odpowiedz
JJ - 11.07.2019 / 14:22, *.253.1

@Gienek: Nie zagra, ponieważ nie został zgłoszony.

odpowiedz
Pawel - 11.07.2019 / 15:54, *.plus.pl

@JJ: a Bereszynski z celtikiem zagral

odpowiedz
[L] egionista - 11.07.2019 / 14:13, *.tpnet.pl

Patrząc na CV tego piłkarza można żywić nadzieję, że faktycznie wniesie jakość do obecnej kadry Legii. Jednakże moje wątpliwości budzi dość zaawansowany wiek. Nie mam nic przeciwko, aby w Legii grali dobrzy zawodnicy, mający takie doświadczenie i nie najgorsze umiejętności, ale czy w obecnym składzie nie ma ich zbyt wielu (tych zaawansowanych wiekowo). Trudno jest budować drużynę w której co roku albo co dwa lata odchodzi prawie połowa kadry z racji wieku. Wiem, że nie ma co się oszukiwać, że zostaniemy drugim Ajaxem Amsterdam, ale fajnie byłoby zobaczyć trochę młodszych zawodników i przede wszystkim narodowości polskiej.

odpowiedz
SEBO(L) - 11.07.2019 / 14:33, *.chello.pl

@[L] egionista: W tej konkretnej sytuacji kogo z młodych Polaków byś zaproponował na lewą obronę? Kto mógłby grać i w europejskich rozgrywkach i polskich,przy tym nie zaniżając poziomu sportowego,i być realną wartością w tym miejscu boiska? Dziękuję, porozmawialiśmy...

odpowiedz
Aut - 11.07.2019 / 14:33, *.t-mobile.pl

@[L] egionista: odczep się od 30latkow!!!

odpowiedz
Władeczek - 11.07.2019 / 14:13, *.netfala.pl

Brać go, tosz to kocur! Jak Mioduski go wypuści z ręki to nie wiem co faken.

odpowiedz
K(L)AKIER - 11.07.2019 / 14:11, *.inetia.pl

Jeden Radovic odszedł, drugi można by powiedzieć ze przyszedł ...

odpowiedz
antyk - 11.07.2019 / 14:10, *.207.129

a co to za wynalazek,pierwsze słyszę,chyba coś mnie ominęło

odpowiedz
m4 - 11.07.2019 / 14:06, *.hexaoperator.com

Prezesie teraz tylko pogonic tego dziada Jędrzejczaka !! I będzie git on jeszcze został z mącicieli boje sie, ze kopczynski jak zostanie bedzie razem z nim w zmowie...

odpowiedz
paulus71 - 11.07.2019 / 14:19, *.centertel.pl

@m4: nie ma takiego piłkarza Jędrzejczak

odpowiedz
brasu - 11.07.2019 / 14:33, *.vectranet.pl

@m4: akurat jedrzejczyk gral bardzo solidnie. zgodzic sie moge natomiast w sprawie kopczynskiego - wieczny talent bez talentu. czas sie pozegnac

odpowiedz
Bródno - 11.07.2019 / 15:22, *.chello.pl

@m4: weź się wreszcie zamknij

odpowiedz
Mati - 11.07.2019 / 13:57, *.centertel.pl

To dobry transfer. Długo czekałem na taką informację!!!

odpowiedz
Ryj - 11.07.2019 / 13:49, *.com.pl

Ivanie, graj przyzwoicie!

odpowiedz
Trampek - 11.07.2019 / 13:43, *.net.pl

Najsłabsze ogniwo formacji obronnej zostało wzmocnione. Czas pokaże jak bardzo wzmocnione. Witamy na pokładzie.

odpowiedz
Jary - 11.07.2019 / 13:42, *.cirow.pl

Powodzenia w Legii-solidny defensor

odpowiedz