Grzegorz Aftyka z prawej - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Aftyka odszedł do Wigier

Woytek

Grzegorz Aftyka odszedł z Legii Warszawa został nowym zawodnikiem Wigier Suwałki. 21-letni piłkarz związał się z pierwszoligowym klubem dwuletnim kontraktem. Aftyka w wieku 14 lat trafił do juniorów Legii z Energetyka Gryfino. W 2017 roku zadebiutował w trzecioligowych rezerwach stołecznej drużyny. W sezononach 2017/18 i 2018/19 rozegrał po 22 mecze w "dwójce".


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
tekken (L) - 13.07.2019 / 12:04, *.chello.pl

Dobry piłkarz. kolejny stracony , który nie dostał szansy w pierwszym zespole. Tylko Bonderenki już nie puszczajcie i dawać go do pierwszego składu.

odpowiedz
Grzesiu King! - 13.07.2019 / 07:39, *.chello.pl

GRZEGORZ AFTYKA TO KAWAŁ JEST ZAWODNIKA!!!
Pozdro Grzegorz, jesteś legendą rezerw!

odpowiedz
Maka - 13.07.2019 / 01:08, *.supermedia.pl

Z taka polityka to wszyscy tylko do afryki. Autobus kolesi z madagaskaru bez treningu pokazalby wiecej niz skrupulatnie trenowane gwiazdeczki za 40 zl za 90minut. Czekamy az ktos wymysli lige mistrzow dla luksemburga, san marino, lotwy, gibraltaru i wysp owczych i naszej ekstraklapy. System rozgrywek do konca sierpnia by sie nie zmeczyli za nadto....

odpowiedz
LGZ - 12.07.2019 / 17:06, *.tpnet.pl

Niestety ale taka prawda o mlodych pilkarzach !!!

odpowiedz
rver - 12.07.2019 / 15:33, *.gov.pl

Ja nie rozumiem kompletnie polityki Mioduskiego a szczególnie tego jego pie... o akademiach, oczkach w głowie, przyszłościowym szkoleniu itd w zestawieniu z jego polityką transferową z klubu. Wszyscy "perspektywiczni" trafiają do rezerw i ...tam kończą. Aftykę obserwowałem od dłuższego czasu, miał wahania ale i wydawało mi się ,że to materiał który ma szansę na naszą I drużynę to teraz Wigry będą miały kolejnego "persektywicznego".
Jak na tej zasadzie ma działać cała to akademia w Książenicach, że będziemy ściągać, podszkalać i jedynie upychać po niższych ligach albo oddawać za pestki do Lechii, Piasta, Ruchu czy innych to psu na budę potrzebna Legii taka inwestycja.

Inna sprawa że chłopakowi się nie dziwię . W końcu ile można siedzieć w rezerwach na tak niskim poziomie i w ogóle po co Legii rezerwy w III lidze?!? Przecież to 3 klasy rozgrywkowe niżej od I drużyny, więc dla kogo oni są rezerwami?! Tego nawet sam Mioduski pewnie nie potrafi wytłumaczyć.

odpowiedz
kLon - 14.07.2019 / 03:16, *.plus.pl

@rver:
Nic dodać, nic ująć...

odpowiedz
Twardy Legiunia - 12.07.2019 / 10:43, *.chello.pl

I tak właśnie wygląda szkolenie w Legii - masowa produkcja ogórasów, które po kilku latach zasilają 2, 3 i 4 ligowe potęgi.

odpowiedz
dzidek - 12.07.2019 / 17:54, *.play-internet.pl

@Twardy Legiunia: Wigry to akurat I liga. Z drugiej strony szacun, ze najsłabszego gracza rezerw (tego typowego składu, bez graczy aspirujących z młodszych roczników) upchnięto w I lidze. Może po zmianie otoczenia zacznie lepiej grać, bo czasami to daje efekt. Jego dalszy pobyt tutaj to dla obu stron była strata czasu.

odpowiedz
Mrok - 12.07.2019 / 19:48, *.chello.pl

@dzidek: Najsłabszy wg ciebie bo patrzysz tylko na III ligę gdzie cała drużyna gra od lat jak za pańszczyznę ale ja pamiętam, że Lechowi w CLJ strzelał bramki jak się należy, Polonii też bramę zasadził. Przy 2 MP juniorów też był znaczącym zawodnikiem.

odpowiedz
M - 12.07.2019 / 10:07, *.com.pl

Wcale mu się nie dziwię, też bym się wstydził być w takim klubie po wczorajszym kolejnym wyczynie

odpowiedz