Złodzieje i pijacy - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Debiut flagi Złodzieje i pijacy

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Podczas czwartkowego meczu na Gibraltarze, debiut zaliczyła nowa flaga kibiców Legii. Nowe, czarne płótno z hasłem "Złodzieje i pijacy" posiada także herb naszego klubu (z lewej strony) oraz postać kibica (z prawej).


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (81)

+dodaj komentarz
Ursus - 16.07.2019 / 11:06, *.centertel.pl

W końcu

odpowiedz
Krótko - 15.07.2019 / 23:30, *.tpnet.pl

Kompromitacja

odpowiedz
News⚽️Legia - 14.07.2019 / 23:02, *.169.252

Pomysł dobry a słabe wykonanie

odpowiedz
Moldoch - 14.07.2019 / 21:47, *.chello.pl

W dobie etosu pracy i treningu taka flaga jest jednak kontrowersyjna. Hasło na niej umieszczone odnosi się do jednostkowego, humorystycznego zdarzenia z przeszłości. Moim zdaniem to za mało na flagę z herbem klubu.

odpowiedz
sprite - 14.07.2019 / 18:34, *.play-internet.pl

Moje wpisy są zablokowane? ? Czy o co chodzi?

odpowiedz
anonymous - 14.07.2019 / 22:43, *.vectranet.pl

@sprite: moje też.

odpowiedz
old school fanatics - 14.07.2019 / 16:15, *.chello.pl

Flaga w starym klimacie,miejmy nadzieje że będzie jezdzić często na wyjazdy.Dla niekumatej gimbazy i rurkowców flaga mocno kontrowersyjna,ale oni na Legii nie mają nic do gadania,więc nie ma co wchodzić w dyskusje ze smarkaczami

odpowiedz
Olo - 17.07.2019 / 03:35, *.chello.pl

@old school fanatics: Proponuję dalej politykę KMWTW, to niedługo pies z kulawą nogą na Łazienkowską nie zawita. Dzieciak jesteś i tyle.

odpowiedz
zorientowany - 14.07.2019 / 09:46, *.t-mobile.pl

Szkoda, że takie kiepskie zdjęcia tej flagi i słabo widać jej końcówkę - tego ludzika. Czcionka fajna, jedna chyba z fajniejszych na naszych flagach. Czekam na lepsze zdjęcia. Flaga super. Chyba najlepsza z tych co ostatnio powstawały.

odpowiedz
Ja - 13.07.2019 / 19:32, *.t-mobile.pl

Super flaga. Szkoda ze nie widac tej koncowki. Flaga z dystansem

odpowiedz
Plaskacz - 13.07.2019 / 16:20, *.chello.pl

Super flaga i cieszę się że to zacne haslo historyczne znalazło się w końcu na fladze. Rozumiem też ból duupsk poniektórych wytresowanych na przekazach medialnych i politycznej poprawności. Oni by chcieli mieć tęczowe tak jak w niektórych klubach z lig niemieckich czy angielskich. Niedoczekanie i łapy precz od tej zacnej flagi.

odpowiedz
Sitarz - 13.07.2019 / 15:31, *.tpnet.pl

Jakich czasów człowiek dożył. Do wszystkich płaczków zrozumcie że to jest hymn kiboli Legii. I niech tu niektórzy nie piszą głupot że to wiąże się z kradzieżą piłkarzy. Ehh co ten internet robi.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 13.07.2019 / 15:52, *.play-internet.pl

@Sitarz: To przypomnij sobie,jak przez inne kluby (oraz ich kibiców) były odbierane "powołania do wojska"co lepszych piłkarzy?.

odpowiedz
dino - 13.07.2019 / 12:36, *.vtelecom.pl

DO WSZYSTKICH CO NIE ROZUMIEJĄ TREŚCI
W latach 70ych piłkarze Legii lecieli na mecz w europejskich pucharach i na lotnisku zostali oskarżeni o przemyt dolarów i alkoholu, następnego dnia w Przeglądzie Sportowym ukazał się artykuł o złodziejach i pijakach z Warszawy, a Żyleta przerobiła to na kibicowską modłę, to jest szydera a nie chwalenie się.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.07.2019 / 13:08, *.inetia.pl

@dino:

Dzięki za wytłumaczenie. Ale jak dla mnie to mało wyszukana i po prostu słaba szydera i ogólnie to nie podoba mi się taka flaga.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 13.07.2019 / 13:12, *.play-internet.pl

@dino: Racja,ale nie do końca.A to dlatego,że:"Złodzieje i pijacy są kibice z Warszawy"-to akurat dotyczy(ło) nas-kibicòw,a nie piłkarzy.Wystarczy sobie przypomnieć,(niektórzy mogą się dopytać starszych kolegów),jak się jeździło na wyjazdy w latach 80/90-tych.Alpaga w rękawie i szaber w pociągach,dworcach,sklepach,czy knajpach.Ogólnie patola,ale takie czasy były i nie ma co negatynie oceniać.Natomiast druga część przyśpiewki"Złodziejsko przemytniczy klub,to Legia z Warszawy".dotyczy jak najbardziej klubu,bo wiadomo,że "podkradaliśmy" zawodników z innych klubów metodą na "Do wojska".A co do przemytu,to tak jak napisałes-niektórzy kilka dolców chcieli przerzucić przez granicę.

odpowiedz
Matigol - 13.07.2019 / 13:46, *.inetia.pl

@dino: Na taką odpowiedź czekałem - dzięki !

odpowiedz
No to jeszcze to. - 13.07.2019 / 15:11, *.play-internet.pl

@dino: może trzeba jeszcze śpiewać dwie bramki Kowalczyk i dwie Podbrożny i Legia ma Mistrza Polski

odpowiedz
Historyk - 13.07.2019 / 21:38, *.co.nz

@FOREVER LEGIA: Legia nie była jedynym klubem który „podkradał” zawodników. Milicyjna Wisła czy włókienniczy przemysł z Łodzi tez zapewniały „kradzież” okolicznych talentów.

odpowiedz
Nick - 13.07.2019 / 23:26, *.centertel.pl

@dino: jakiś Ty mądry, to może dla "szydery" będziemy robić wszystkie flagi z hasłami jakimi obrażają nas różne pismaki lub fani innych drużyn, ale będzie ubaw, ale im pokażemy, chciałbym widzieć ich miny, to pycha rada, wujku..

odpowiedz
Kibol - 14.07.2019 / 11:22, *.chello.pl

Załamka

odpowiedz
sprite - 14.07.2019 / 16:01, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA: Dlaczego piszesz, że Legia kradła piłkarzy? Nie mieli obowiązku grać w Legii, mogli iść do wojska i czołgać się dwa lata po poligonie. Mieli wybór ale wybierali grę w Legii, mogli iść też do innego klubu... Więc nie pisz jak w całym kraju złośliwie, że Legia kradła piłkarzy

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 15.07.2019 / 22:53, *.play-internet.pl

@sprite: Tak qrwa,za komuny mieli wybór.I jeszcze się pytali,czy sobie życzą blisko,czy daleko od domu.A odbiegając od tematu,ale nie do końca,to właśnie dlatego Cimoszewicz,Miller,czy Belka wracają do polityki,bo 30 latkowie którzy biorą udział w wyborach nie mają pojęcia,czym była komuna i jak traktowani byli ludzie,którzy sprzeciwiali się ówczesnemu systemowi przez m.in.tych pożal się Boże Europarlamentarzystów,a opinie wyrabiają sobie na podstawie filmów St.Bareii,że "to były śmieszne czasy a Polska była najweselszym barakiem w tym komunistycznym obozie".

odpowiedz
ZGL - 13.07.2019 / 12:03, *.tpnet.pl

Wiadomo nie trudno sie domyslec o co chodzi !!!

odpowiedz
Bródno - 13.07.2019 / 11:57, *.chello.pl

Słabe to to...

odpowiedz
:oD - 13.07.2019 / 10:02, *.chello.pl

Jak zobaczyłem tę flagę to odrazu kupiłem karnet. Jest już nas 4001. Jestem pijakiem i złodziejem, mam swóją flagę - idę. Vamos Forza Jazda z k..., Legjia. Dawać Bracia!

odpowiedz
R17 - 13.07.2019 / 09:53, *.chello.pl

Faktycznie trochę żenujące raczej do przemilczenia niż chwalenia się.

odpowiedz
HOOLSOVIA - 13.07.2019 / 09:41, *.centertel.pl

Z krajowej klasyki tego typu flag:
"Denaturat Boys"
"Alkoholic Fans"

odpowiedz
Grchw - 13.07.2019 / 10:50, *.play-internet.pl

@HOOLSOVIA : nie zapominajmy też o "Alcohol Department"

odpowiedz
Khh - 13.07.2019 / 09:37, *.superonline.net

Beznadziejna

odpowiedz
Dziadek na wakacjach - 13.07.2019 / 09:36, *.co.nz

Ja na mecze chodziłem od ’97 i zawsze wokoło były ciekawe jednostki ale żeby się z tym obnosić w 2019 to mega żenada..

odpowiedz
gazza - 13.07.2019 / 09:30, *.inetia.pl

Cienkie to i zalatuje gimbazą...
Dla mnie profanacja Legii i herbu.

odpowiedz
kot - 13.07.2019 / 09:21, *.inetia.pl

Bardzo słaba flaga. Pijacy to jeszcze ujdą, bo to każdego prywatna sprawa czy pije dużo, czy nie, natomiast złodziejstwo trzeba tępić. Mam podejście patriotyczne i tego typu patologia jak złodziejstwo osłabia państwo i jej obywateli. Możecie się z tego śmiać, ale jestem za silną Polską, bez do niczego nie potrzebnych patologii jak np. złodziejstwo.

odpowiedz
jwk - 14.07.2019 / 09:53, *.t-mobile.pl

@kot: nie rozumiesz że ta flaga ma drugie dno :D

odpowiedz
Krzysztof Grabski z Warszawy - 13.07.2019 / 08:47, *.centertel.pl

Złodzieje serc niewieścich i pijacy polskich wód mineralnych.

odpowiedz
Ja - 16.07.2019 / 11:30, *.net.pl

@Krzysztof Grabski z Warszawy: k***a, piękne wytłumaczenie, aż monitor oplułem ;)

odpowiedz
Pawcio - 13.07.2019 / 08:29, *.orange.pl

Dno i prymityw. Rzeczywiscie powod do dumy :( Tak wiem, wiem, zaraz wyleje sie na mnie fala hejtu ze jestem taki I taki I mam stad spier... jak mi sie nie podoba. Pozdrawiam!

odpowiedz
Twardy Legiunia - 13.07.2019 / 08:19, *.chello.pl

To jest flaga dla Kumatych a nie jakiś leszczy

odpowiedz
Hg - 13.07.2019 / 12:04, *.chello.pl

@Twardy Legiunia: nie ośmieszaj się chłopcze

odpowiedz
Pag - 13.07.2019 / 07:43, *.tpnet.pl

Niezależnie od aspektu historycznego, dla zwykłego Kowalskiego patrzącego na tą flagę przekaz jest jednoznacznie prymitywny i to jest słabe. Dzieciaki identyfikujące się
Legią wysłuchują że są złodziejami i pijakami. Chyba nie jestem fanem tego typu płócien.

odpowiedz
Mlo - 13.07.2019 / 07:30, *.centertel.pl

Słabizna

odpowiedz
Bodo70 - 13.07.2019 / 07:26, *.tpnet.pl

Na boisku dziady i nieudacznicy, na trybunach złodzieje i pijacy. Brawo! Pogratulować pomysłu! Jedni warci drugich! Żenua!

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.07.2019 / 13:09, *.inetia.pl

@Bodo70:

:D

odpowiedz
MarianWoLa - 15.07.2019 / 21:11, *.chello.pl

@Bodo70: to Ci sie udało haha

odpowiedz
Adi - 13.07.2019 / 06:58, *.plus.pl

Super flaga!!!!!

odpowiedz
Radek - 13.07.2019 / 06:33, *.orange.pl

Ja bym nigdy nie chciał zostać nazwany złodziejem. Nie ma czym się chwalić. Bardzo niedojrzałe podejście.

odpowiedz
zdegustowany - 13.07.2019 / 06:19, *.t-mobile.pl

Wyjątkowo głupi pomysł na flagę z herbem Legii !Bez względu na kontekst, nawet ironia nie usprawiedliwia.

odpowiedz
Alan - 13.07.2019 / 06:11, *.t-mobile.pl

Dla Mnie kolejna granicą apsurdu została właśnie przekroczona były już transparenty na Ł3 dla kilkunastoletniego piłkarza był już transparent dla Prezesa który poprowadził Legie w miejsce o którym na chwile obecna możemy tylko pomarzyć była oprawa Mistrzowska w rundzie finałowej gdzie MP został Piast i teraz ta flaga ; Złodzieje i Pijacy są kibice z Warszawy tak się zaczyna ta piosenka czyli co potwierdzamy poniekąd słowa pamiętnego prezesa z czasów ITI który mówił właśnie w podobnym tonie o nas kibicach Legii.....a tyle wtedy było zaprzeczania tyle oburzenia, myślę że ktoś się już dawno pogubil w tym wszystkim i to bardzo .

odpowiedz
zdzichu - 14.07.2019 / 15:11, *.play-internet.pl

@Alan: co to jest ten apsurd?

odpowiedz
legionista - 13.07.2019 / 04:08, *.vectranet.pl

naprzód ludu wojskowego legia pijćie ćwiarteczki i piwo książ

odpowiedz
autor - 13.07.2019 / 03:57, *.vectranet.pl

Różne flagi i hasła bywały, ale to jest jednym z najbardziej kretyńskich i żałosnych w histori.

odpowiedz
Rafał - 13.07.2019 / 01:56, *.chello.pl

Słabe hasło
W życiu bym się nie chciał identyfikować z czymś takim.

odpowiedz
Pavlos - 13.07.2019 / 01:16, *.centertel.pl

Jako nasz hymn wkoncu doczekaliśmy się tej flagi! Złodzieje i pijacy są kibice z Warszawy zlodziejsko przetniczy klub to Legia Warszawa

odpowiedz
yyy - 13.07.2019 / 08:48, *.centertel.pl

@Pavlos : i jeszcze zapomniałeś dodać: analfabetyczny

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 13.07.2019 / 00:37, *.2.10

Pieśń Ok. Płótno to zły pomysł
... najlepszy komentarz kondycji obecnej Legii

odpowiedz
Maciek - 13.07.2019 / 00:11, *.vectranet.pl

flaga beznadziejna tj. jej hasło. My jesteśmy klasa a nie hołota.

odpowiedz
Kędzierówka - 13.07.2019 / 00:09, *.t-mobile.pl

Jak dla mnie git

odpowiedz
Yorick - 12.07.2019 / 23:44, *.t-ipconnect.de

Jaka gra, tacy kibice i taka flaga.

odpowiedz
To sie odnosi do pilkarzy i trenerow? - 12.07.2019 / 23:41, *.ujscie.net

Nie kumam

odpowiedz
Magda G. - 12.07.2019 / 23:40, *.vectranet.pl

Słabe 1/10
Jestem na nie!

odpowiedz
Adam - 12.07.2019 / 23:35, *.chello.pl

Słabizna.

odpowiedz
Lukas - 12.07.2019 / 23:28, *.chello.pl

Jedyny zabawny motyw tego meczu.

odpowiedz
Arek - 12.07.2019 / 23:16, *.tpnet.pl

Bardzo ciekawy pomysł na flagę. Mistrz!

odpowiedz
hajdukL - 12.07.2019 / 23:02, *.com.pl

Wszystko wszystkim ale coś takiego... Brak pomysłu kumaterii coraz bardziej widoczny. Już wczoraj poczułem niesmak widząc ten kawałek materiału. Już sama przyśpiewka nie należała do moich ulubionych i kij w to, jakie miała swoje korzenie.. Coś takiego uwieczniać na fladze obok herbu Legii?! Profanacja i niesmak jak dla mnie.

odpowiedz
LP7 - 13.07.2019 / 02:47, *.play-internet.pl

@hajdukL: Zgadzam się w pełni

odpowiedz
Wiśnia - 12.07.2019 / 22:54, *.play-internet.pl

Zuchy! Kazdemu po kisci winogron i amarenie!

odpowiedz
Rysiu - 12.07.2019 / 22:52, *.chello.pl

Na Legii różne były flagi, ale zawsze miały swój fason. Ta jest taka menelska. To, że śpiewamy, że jesteśmy złodziejami i pijakami, jest ironiczne i ma na celu przedrzeźnianie rywali, którzy mają żal, że Legia zabierała ich piłkarzy do wojska, ale pisanie tego na fladze jest słabe. Powieś teraz takie coś przy fladze z Powstaniem Warszawskim, albo Brychczym i Deynie? Wilnie i Lwowie? No słabe to jest.

odpowiedz
Tylko L - 12.07.2019 / 22:42, *.centertel.pl

Stare dobre dzieje. Szacunek

odpowiedz
xx[L] - 13.07.2019 / 09:27, *.elartnet.pl

@Tylko L: F[L]aga git

odpowiedz
Witam - 12.07.2019 / 22:04, *.inetia.pl

Słaba. I treść i pomysł.

odpowiedz
rob bandit - 12.07.2019 / 21:51, *.com.pl

Zajebiste Płótno!!!

odpowiedz
Zenek - 12.07.2019 / 21:47, *.136.68

Słabe to.

odpowiedz
Young - 12.07.2019 / 21:46, *.play-internet.pl

Dla mnie to nic innego jak profanacja!!!

odpowiedz
Matigol - 12.07.2019 / 21:39, *.inetia.pl

Przyśpiewka "Złodzieje i pijacy" od wielu lat jest w stałym repertuarze Żylety. Chciałem spytać zorientowanych o jej korzenie - ktoś coś kiedyś wspominał że podobno narodziła się po pewnej akcji w wykonaniu....grajków (czasy Pisza,Mandziejewicza itd) którzy szmuglowali ALKO I FAJKI czy coś w tym stylu :) Nie wiem czy to prawda ale będę wdzięczny za podłoże historyczne "hymnu Warszawy" :)
A sama flaga to super pomysł i wykonanie - jak większość naszych płócien. Fason i Warszawski Sznyt !

odpowiedz
Jan - 13.07.2019 / 00:01, *.chello.pl

@Matigol: Nie ta epoka, czasy piłkarzy mylisz z czasami koszykarskimi, musisz podbić na 209 może ktoś cię uświadomi z lat 70tych

odpowiedz
dejne3 - 13.07.2019 / 07:38, *.rima-tde.net

@Matigol: Du źo wcześniej jak Legia grała w ltach 60 -70 w pucharach Europejkich i wówczas wybuchła afera źe piłkarze przewoził ze sobą dolary co w tych chorych latch było zabronione

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 12.07.2019 / 21:16, *.play-internet.pl

A to chyba o piłkarzach.

odpowiedz
10/10. :) - 12.07.2019 / 23:54, *.0.89

@FOREVER LEGIA:

odpowiedz
ziutek - 13.07.2019 / 12:52, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA: heh dobre

odpowiedz
Jk - 12.07.2019 / 21:15, *.vectranet.pl

flaga, czy to baner?

odpowiedz
ziutek - 13.07.2019 / 19:25, *.vectranet.pl

@Jk:Dziwne pytanie.Napisane ze flaga,poza tym widać od razu.

odpowiedz