REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Europa FC

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W czwartek legioniści rozegrali rewanżowe spotkanie w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Europy. „Wojskowi” 3-0 ograli gibraltarski Europa FC, choć sama gra nie zachwyciła. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami jakie przyznaliśmy warszawiakom.

Carlitos - Hiszpan w 7. minucie skutecznie zmylił obronę naszego rywala, po czym celnie posłał futbolówkę przy słupku. Zaliczył kilka skutecznych powrotów, pomagając kolegom z drużyny w odbiorze piłki. W 50. minucie Carlos Lopez był już blisko bramki i zdecydował się na uderzenie, niestety Coleinga uratowała poprzeczka. W 60. minucie snajper podwyższył prowadzenie legionistów, Carlos Lopez bez większych problemów, z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Radosław Majecki - Od początku pewnie grał na przedpolu. W 87. minucie poradził sobie z najgroźniejszą akcją przeprowadzoną przez Europa FC. Bramkarz popisał się sporym refleksem.

Marko Vesović - W 13. minucie „Veso” otrzymał futbolówkę od Novikovasa, po czym bez większego namysłu dograł ją do Kulenovicia, który podwyższył prowadzenie. W 24. minucie Czarnogórzec wrócił spod pola karnego rywala, odbierając futbolówkę Walkerowi. W defensywie radził sobie nieźle oraz często wspierał nasze ofensywne ataki.

Sandro Kulenović - W 13. minucie snajper otrzymał podanie od Vesovicia, a następnie ze spokojem zmieścił futbolówkę przy dalszym słupku. W 22. minucie do końca powalczył o piłkę z bramkarzem, jednak ostatecznie nie udało mu się jej przejąć. W 63. minucie zszedł z boiska.

Andre Martins - Mimo, że często naciskali na niego rywale, Portugalczyk bardzo mocno trzymał się na nogach. Celnie grał podaniami, najczęściej szukał zagrań prostopadłych oraz tych niekonwencjonalnych. Martins był jednak mało widoczny, z pewnością stać go na więcej. Zszedł z boiska w 70. minucie.

William Remy - W 7. minucie Remy bardzo mądrze znalazł dalekim podaniem Carltiosa, który ze spokojem przyjął piłkę i wpakował ją do bramki. Francuz grał bardzo odważnie i twardo, jednak dobre interwencje przeplatał błędami. W 32. minucie stoper starał się głową skierować piłkę do siatki, jednak przestrzelił.

Mateusz Wieteska - W 27. minucie skutecznie zablokował dośrodkowanie zawodnika Europa FC. W defensywie większych błędów nie popełniał, grał dobrze głową oraz celnie podawał. Bardzo skutecznie wybijał piłki po dośrodkowaniach naszego rywala.

Artur Jędrzejczyk - W pierwszych minutach kilka razy w głupi sposób gubił futbolówkę, jednak po kwadransie jego gra wyglądała lepiej. W 9. minucie „Jędza” przedarł się lewą flanką, a następnie znalazł podaniem Nagya, który trafił piłką w słupek. W defensywie reprezentant Polski grał pewnie i twardo.

Dominik Nagy - W 9. minucie Jędrzejczyk, podaniem znalazł Węgra niestety Nagy trafił jedynie w słupek. Pomocnik grał mądrze, przez co przeciwnicy często go faulowali. W 25. minucie legionista uderzył zza pola karnego, niestety trafił prosto w bramkarza. Po przerwie Nagy nie wrócił na murawę, podczas pierwszej części meczu doznał stłuczenia.

Walerian Gwilia - Kilka razy nieszablonowo zagrał piłką, z czym nie radzili sobie piłkarze Europy. W 50. minucie Gwilia fantastycznie uprzedził rywala, a następnie ruszył z kontrą i posłał piłkę do Carlitosa. Podczas doliczonego czasu gry „Vako” przewrócił się przez co stracił piłkę na rzecz przeciwnika, na szczęście sytuację uratował jeden ze stoperów „Wojskowych”. Gwilia nie najlepiej wykonywał stałe fragmenty gry w czwartkowym meczu.

Arvydas Novikovas - W 2. minucie Litwin sytuacyjnie uderzył zza pola karnego, niestety zupełnie niecelnie. Novikovas miał udział przy drugim oraz trzecim trafieniu Legii. W 13. minucie mądrze, prostopadle dograł piłkę do Vesovicia, który następnie podaniem znalazł Kulenovicia. W 60. minucie pomocnik uderzył w kierunku bramki, jednak strzał zablokował Ayew, po czym piłka wylądowała pod nogami Carlitosa. Napastnik nie zastanawiał się długo i umieścił piłkę w siatce. Przez cały mecz Novikovas często tracił futbolówkę oraz gubił się we własnych dryblingach. Pomimo udziału przy dwóch golach, był to jego bardzo słaby mecz.

Zmiennicy

Tomasz Jodłowiec - Wszedł na boisko w 70. minucie. W środku pola był nie do przepchnięcia, dobrze panował nad piłką i celnie podawał. Mimo, że nie spędził wiele czasu na murawie to od razu po wejściu wyróżniał się.

Jarosław Niezgoda - Wszedł na murawę w 63. minucie. Trzy minuty po wejściu otrzymał dobre dośrodkowanie od Agry, niestety snajper nie dał rady dosięgnąć piłki. W 69. minucie Niezgoda strzałem głową chciał zaskoczyć bramkarza, jednak ten skutecznie interweniował.

Salvador Agra - Na boisko wbiegł wraz z początkiem drugiej części meczu. Od początku przegrywał walkę o pozycję, po czym się przewracał i machał rękami. W 66. minucie Agra pognał prawą flanką i dośrodkowaniem szukał Niezgody, który niestety nie zdołał dosięgnąć futbolówki. W 73. minucie Portugalczyk za długo zwlekał z oddaniem strzału, przez co rywal zdążył wślizgiem zablokować uderzenie. Podczas doliczonego czasu gry Agra pędził z akcją, po czym odskoczyła mu futbolówka w momencie kiedy był nieatakowany.... Chwile później chciał zaskoczyć golkipera strzałem z dystansu, ale minimalnie chybił.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
MIODUSKI OUT !!!!! - 20.07.2019 / 18:31, *.btcentralplus.com

A ocena dla pilota ??

odpowiedz
Jacek - 20.07.2019 / 13:10, *.centertel.pl

Nie zgadzam się z oceną Gwilii. Zagrał bardzo słaby mecz. Ilość strat i niecelnych dośrodkowań jest porażająca. Ocena Agry jest również błędna. Ten piłkarz gra czasami chaotycznie ale walczy, biega. Widać ze mu zależy. Trzecia bramka to jednak jego zasługa ale o tym autor milczy.

odpowiedz
Pacho - 20.07.2019 / 15:56, *.2.2

@Jacek: ja również się nie zgadzam. Osobiście może 2 plusy bym dał. Reszta bez plusow i minusów. Ot, zagrali przeciw amatorom i zrobili swoje.

odpowiedz
LGZ - 20.07.2019 / 08:30, *.tpnet.pl

Podwojny plus za awans a Agra zagral ogolnie dobrze !!!

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.07.2019 / 07:50, *.inetia.pl

No Agra to pokazał, że jest ogórkiem. Ten wolny to jest porażka. Jak piłkarz tak może kopnąć. Przecież nawet gdyby trafił tak jak chciał w piłkę to z tego nie byłoby pożytku, bo siły zero. Jest Carlitos, który świetnie bije obok muru z pozycji dla lewonożnego, a do stałego fragmentu podchodzi jakiś typek, od którego lepiej kopnąłbym ja sam.

odpowiedz
Yorick - 19.07.2019 / 23:15, *.t-ipconnect.de

Zgadzam się z ocenami. Novikovas i Agra bardzo źle, ok może aktywność na plus ale efektywność fatalna, głównie straty i przegrane pojedynki. Nagy trochę lepiej, w sensie więcej pożytku, ale też bez rewelacji. Skrzydła to najsłabszy punkt Legii bez dwóch zdań.

odpowiedz
Siegoczyński - 20.07.2019 / 01:01, *.play-internet.pl

@Yorick: Jak według Ciebie Agra zagrał źle to chyba jesteś kretynem. Najaktywniejszy i najambitniejszy obok Carlitosa we wczorajszym meczu. Novikovas jest nowy więc dajmy mu trochę czasu, kredyt zaufania i z czasem ocenimy jego przydatność. Agra jest coraz lepszy, to już nie ten kopacz z lutego i chyba niedługo będzie "szkieletem zespołu" razem z Jędrzejczykiem, Carlitosem i Martinsem. Inna sprawa, że nie miał z kim grać, bo reszta przeszła obok meczu. Jeśli go nie doceniasz to chyba nie znasz się na piłce i lepiej przerzuć się na brydża sportowego albo szachy.

odpowiedz
Jon - 20.07.2019 / 04:16, *.net.pl

@Siegoczyńsk znawca nędzy i rozpaczy biegaczokopaczy

odpowiedz
Artur L - 19.07.2019 / 20:47, *.chello.pl

A ja napiszę ze tak slabego zawodnika.jak Agra nie oglądalem w Naszej Legii od bardzo dawna.....

odpowiedz
Julon - 19.07.2019 / 20:43, *.centertel.pl

Agra napewno na plus!! Czyżby złośliwości autora??

odpowiedz
WETERAN - 19.07.2019 / 22:24, *.chello.pl

@Julon: Na pewno.

odpowiedz
ginpasterz - 19.07.2019 / 19:15, *.203.69

Nie wiem czy koledzy mecz w tv czy na żywo oglądali ale ile oglądających tyle opinii. O obronie w defensywie to nic nie wiemy bo przeciwnik nie zawiesił wysoko poprzeczki. W ofensywie można wyróżnić Veso bo angazowal się w akcje. Z drugiej strony wiedzy że Artur gra na lewej stronie bo nie ma kto. Myślę że po powrocie Rochy ew. Obradovic na stałe zagoszczą na tej pozycji. Co do Novikovas to fakt że wiele drynlingow nie wyszło ale na jego tle to Nogy słabo a aAgra to dziecko we mgle. Jak Jedzą miał piłkę przy nodze to mu się dupy na obieg nie chciało ruszyć. Sandro z perspektywy mojej na trybunach dramat, mimo strzlonej bramki. Nie wiem czy wygrał chociaż jeden pojedynek glowkowy. I najważniejsze bez Carlitosa nie ma ofensywy i nie chodzi o bramki. Chodzi o walkę, zaangażowanie i chęć do gry. Za tydzień Finowie to już wyższa półka i zobaczymy jak to będzie wyglądało. Wczorajszą forma i gra to za mało na 3 rundę.

odpowiedz
Nie lubiłem Salvadora - 19.07.2019 / 18:02, *.com.pl

Faktycznie podobnie jak przedmówcy, Agra z minusem? Chyba inny mecz oglądaliśmy

odpowiedz
grzesiek - 19.07.2019 / 17:48, *.centertel.pl

Tymczasem medeiros za 3 mln w nurymberdze...

odpowiedz
Info - 19.07.2019 / 17:53, *.t-mobile.pl

@grzesiek:
Grzesiu nie za 3 tylko za 2 mln...

odpowiedz
Sputnik 44 - 19.07.2019 / 18:02, *.t-mobile.pl

@grzesiek: czyli powinniśmy kupić go za 6 żeby sprzedać za 2??

odpowiedz
grzesiek - 19.07.2019 / 17:47, *.centertel.pl

Skoro novikovas miał udział przy dwóch golach dla Legii to bez przesady ale po co ten minus. To ze pilkarz traci pilke na polowie przecienika to noemalna sprawa. Czasem kiwka nie wyjdzie i idzie kontra. Obroncy sa od pilnowania tyłów. A pilkarz ofensywny musi podejmowac ryzyko

odpowiedz
Maniek 78 - 19.07.2019 / 17:23, *.chello.pl

Też myśle że Agra na plus

odpowiedz
Pawel - 19.07.2019 / 17:18, *.orange.pl

T. Jodlowiec powinien wybiec w kolejnym meczu w pierwszym skladzie. Przykro to przyznac ale Niezgoda zaprezentowal sie tragicznie uwazam... Nie zdziwie sie jak bedzie przegrywal rywalizacje z Kante i Kulenovicem

odpowiedz
Andreas - 19.07.2019 / 16:59, *.chello.pl

Dla mnie z wysokosci trybun bez formy Jedza (chyba za zaslugi bedzie grał bo Wieteska coraz lepszy widac gre do przodu) Remy (kiedyś kozak i w obronie i ataku) i Novikovs zatracil drybling. Generalnie zbieranina A nie zespół A zmieniliśmy dwoch Gwille i Novikovsa.

odpowiedz
Gizior - 19.07.2019 / 16:49, *.t-mobile.pl

Niezgoda bez minusa? A jodlowiec z plusem? Kpina

odpowiedz
tager11 - 19.07.2019 / 16:37, *.plus.pl

Plus to gra Carlitosa,Nowikowasa,Vesovicza,a także Agry,chyba że oglądaliśmy inne mecze.Minusy to przedewszyskim gra Jędrzejczyka ,,Nagiego, Gwilli oraz Niezgoda.Trochę obiektywizmu by się należało,A nie jechanie na przykład cały czas na Agrę.

odpowiedz
WETERAN - 19.07.2019 / 22:07, *.chello.pl

@tager11: Tak wygląda obiektywizm... Był Kucharczyk, jest Agra. Panowie "redaktorzy" - prośba. Wysilcie się czasem i popatrzcie na mecz...

odpowiedz