Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Europa FC

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W czwartek legioniści rozegrali rewanżowe spotkanie w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Europy. „Wojskowi” 3-0 ograli gibraltarski Europa FC, choć sama gra nie zachwyciła. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami jakie przyznaliśmy warszawiakom.

Carlitos - Hiszpan w 7. minucie skutecznie zmylił obronę naszego rywala, po czym celnie posłał futbolówkę przy słupku. Zaliczył kilka skutecznych powrotów, pomagając kolegom z drużyny w odbiorze piłki. W 50. minucie Carlos Lopez był już blisko bramki i zdecydował się na uderzenie, niestety Coleinga uratowała poprzeczka. W 60. minucie snajper podwyższył prowadzenie legionistów, Carlos Lopez bez większych problemów, z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Radosław Majecki - Od początku pewnie grał na przedpolu. W 87. minucie poradził sobie z najgroźniejszą akcją przeprowadzoną przez Europa FC. Bramkarz popisał się sporym refleksem.

Marko Vesović - W 13. minucie „Veso” otrzymał futbolówkę od Novikovasa, po czym bez większego namysłu dograł ją do Kulenovicia, który podwyższył prowadzenie. W 24. minucie Czarnogórzec wrócił spod pola karnego rywala, odbierając futbolówkę Walkerowi. W defensywie radził sobie nieźle oraz często wspierał nasze ofensywne ataki.

Sandro Kulenović - W 13. minucie snajper otrzymał podanie od Vesovicia, a następnie ze spokojem zmieścił futbolówkę przy dalszym słupku. W 22. minucie do końca powalczył o piłkę z bramkarzem, jednak ostatecznie nie udało mu się jej przejąć. W 63. minucie zszedł z boiska.

Andre Martins - Mimo, że często naciskali na niego rywale, Portugalczyk bardzo mocno trzymał się na nogach. Celnie grał podaniami, najczęściej szukał zagrań prostopadłych oraz tych niekonwencjonalnych. Martins był jednak mało widoczny, z pewnością stać go na więcej. Zszedł z boiska w 70. minucie.

William Remy - W 7. minucie Remy bardzo mądrze znalazł dalekim podaniem Carltiosa, który ze spokojem przyjął piłkę i wpakował ją do bramki. Francuz grał bardzo odważnie i twardo, jednak dobre interwencje przeplatał błędami. W 32. minucie stoper starał się głową skierować piłkę do siatki, jednak przestrzelił.

Mateusz Wieteska - W 27. minucie skutecznie zablokował dośrodkowanie zawodnika Europa FC. W defensywie większych błędów nie popełniał, grał dobrze głową oraz celnie podawał. Bardzo skutecznie wybijał piłki po dośrodkowaniach naszego rywala.

Artur Jędrzejczyk - W pierwszych minutach kilka razy w głupi sposób gubił futbolówkę, jednak po kwadransie jego gra wyglądała lepiej. W 9. minucie „Jędza” przedarł się lewą flanką, a następnie znalazł podaniem Nagya, który trafił piłką w słupek. W defensywie reprezentant Polski grał pewnie i twardo.

Dominik Nagy - W 9. minucie Jędrzejczyk, podaniem znalazł Węgra niestety Nagy trafił jedynie w słupek. Pomocnik grał mądrze, przez co przeciwnicy często go faulowali. W 25. minucie legionista uderzył zza pola karnego, niestety trafił prosto w bramkarza. Po przerwie Nagy nie wrócił na murawę, podczas pierwszej części meczu doznał stłuczenia.

Walerian Gwilia - Kilka razy nieszablonowo zagrał piłką, z czym nie radzili sobie piłkarze Europy. W 50. minucie Gwilia fantastycznie uprzedził rywala, a następnie ruszył z kontrą i posłał piłkę do Carlitosa. Podczas doliczonego czasu gry „Vako” przewrócił się przez co stracił piłkę na rzecz przeciwnika, na szczęście sytuację uratował jeden ze stoperów „Wojskowych”. Gwilia nie najlepiej wykonywał stałe fragmenty gry w czwartkowym meczu.

Arvydas Novikovas - W 2. minucie Litwin sytuacyjnie uderzył zza pola karnego, niestety zupełnie niecelnie. Novikovas miał udział przy drugim oraz trzecim trafieniu Legii. W 13. minucie mądrze, prostopadle dograł piłkę do Vesovicia, który następnie podaniem znalazł Kulenovicia. W 60. minucie pomocnik uderzył w kierunku bramki, jednak strzał zablokował Ayew, po czym piłka wylądowała pod nogami Carlitosa. Napastnik nie zastanawiał się długo i umieścił piłkę w siatce. Przez cały mecz Novikovas często tracił futbolówkę oraz gubił się we własnych dryblingach. Pomimo udziału przy dwóch golach, był to jego bardzo słaby mecz.

Zmiennicy

Tomasz Jodłowiec - Wszedł na boisko w 70. minucie. W środku pola był nie do przepchnięcia, dobrze panował nad piłką i celnie podawał. Mimo, że nie spędził wiele czasu na murawie to od razu po wejściu wyróżniał się.

Jarosław Niezgoda - Wszedł na murawę w 63. minucie. Trzy minuty po wejściu otrzymał dobre dośrodkowanie od Agry, niestety snajper nie dał rady dosięgnąć piłki. W 69. minucie Niezgoda strzałem głową chciał zaskoczyć bramkarza, jednak ten skutecznie interweniował.

Salvador Agra - Na boisko wbiegł wraz z początkiem drugiej części meczu. Od początku przegrywał walkę o pozycję, po czym się przewracał i machał rękami. W 66. minucie Agra pognał prawą flanką i dośrodkowaniem szukał Niezgody, który niestety nie zdołał dosięgnąć futbolówki. W 73. minucie Portugalczyk za długo zwlekał z oddaniem strzału, przez co rywal zdążył wślizgiem zablokować uderzenie. Podczas doliczonego czasu gry Agra pędził z akcją, po czym odskoczyła mu futbolówka w momencie kiedy był nieatakowany.... Chwile później chciał zaskoczyć golkipera strzałem z dystansu, ale minimalnie chybił.