fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja trenera

Vuković: Jesteśmy lepszą drużyną

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Wierzymy, że będzie dobrze, ponieważ jesteśmy drużyną lepszą od naszego przeciwnika, gramy u siebie, mamy dobre i złe doświadczenia jeśli chodzi o grę z takimi przeciwnikami. Myślę, że to wystarczy, żeby jutro przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zwycięstwo jest priorytetem, liczymy na to, że zagramy lepszy mecz niż w Gibraltarze - mówi Aleksandar Vuković przed spotkaniem z Europa FC.
- Od początku spotkania będziemy chcieli zaznaczyć, że gramy u siebie i chcemy ten mecz wygrać. W ogóle na tym stadionie zawsze musimy wychodzić na boisko z takim podejściem - musimy być zdecydowani, żeby odnieść zwycięstwo.

- Oprócz Cafu i Sanogo, wszyscy zawodnicy trenują normalnie, ale nie wszyscy są w stu procentach gotowi. Na Luisa Rochę i Obradovicia trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Przed tym meczem nie jest to jednak naszym problemem. Sytuacja kadrowa jest dosyć dobra i nie będzie problemu, żeby wybrać 18 ludzi na ten mecz.

- Ilość krytyki po meczu z Europa FC nie zaskoczyła mnie, ale nie odbieram bodźców z zewnątrz. Mało nieprzyjemnych słów do mnie dotarło, ale wiem, że nikt nie był zachwycony z wyniku. Skupiłem się na rzeczach na które mam wpływ, czyli na pracy i trenowaniu drużyny. Nie lubię tłumaczenia się murawą czy pogodą. Dla obu drużyn warunki są takie same, ale nie ulega wątpliwości, że na co dzień nie gramy na sztucznej murawie i było to dla nas inne doświadczenie. Pierwszy mecz zremisowaliśmy jednak nie tylko z powodu murawy. Liczę, że będziemy wygrywać niezależnie od warunków, w jakich będziemy grać.

- Wyniku z Gibraltaru nie nie traktowałem w rozmowie z zawodnikami jako kompromitacji. Zaakceptowaliśmy go takim, jakim był. Nie był zadowalający, ale rozumiemy pewne mechanizmy, które działają w sporcie - takie wyniki się zdarzają. Wystarczy spojrzeć w niedaleką przeszłość, gdy wszyscy na ustach mieliśmy kadrę U21, bo na to zasługiwała, ale wcześniej w pewnym momencie ta kadra miała problem z Wyspami Owczymi. Z kolei graliśmy tutaj z Realem Madryt i też nie byliśmy od nich lepsi, a zremisowaliśmy.

- Sandro Kulenović jest bliższy niż Jarek Niezgoda tego, żeby zacząć mecz od pierwszej minuty. Dobrze zaprezentował się nie tylko w meczu sparingowym, ale także w Gibraltarze pokazał się z niezłej strony. Jarek wrócił po przerwie bez treningów z drużyną i także będzie brany pod uwagę. Jeśli chodzi o skrzydła, mamy różne możliwości. Dopiero pierwszy mecz za nami i nie będę po nim przesądzał kto swoją szansę wykorzystał, a kto nie. Gdybyśmy to robili po jednym meczu, to byśmy zwariowali, bo co chwilę robilibyśmy jakieś zmiany.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
Jak na drużynę - 18.07.2019 / 17:43, *.pktele.pl

dla której liczy się tylko mistrzostwo, to bycie lepszą od wicemistrza Giblartatu, to marne osiągnięcie :)

odpowiedz
LGZ - 18.07.2019 / 15:19, *.tpnet.pl

Jak Piast gral na utrzymanie wyniku to tak to sie konczy a dzis przy wyniku 1-0 dla LEGII oby nie bylo podobnie wiec gramy do konca meczu LEGIO nie myslac ze to juz blisko koniec meczu a dopoki pilka w grze wszystko jest mozliwe !!!

odpowiedz
Vuko king... - 18.07.2019 / 14:11, *.244.152

Vuko nie tylko nie mówi po polsku, angielsku, hiszpańsku, portugalsku, ale zupełnie się nie zna na prowadzeniu drużyny piłkarskiej......

odpowiedz
W MOIM SERCU WIECZNIE JEST TYLKO LEGIA CWKS - 18.07.2019 / 11:33, *.t-mobile.pl

Odnoszę wrażenie po przeczytaniu artykułu, że poza faktem poszerzenia zarządu, został również zatrudniony jakiś lekarz...
Napewno potrwa zanim dobierze odpowiednie leki...
Ale aby nie było za późno... ,,jesteśmy lepszą drużyną”.
Nie wiem Vuco czy Ty tak sam z siebie czy Ci karzą tak bredzić, ale brak słów...
Naprawdę lepsza drużyna to rozniosła by Europę na wyjeździe i dzsiaj wystawiła juniorów. Takie są fakty.

odpowiedz
aa - 18.07.2019 / 10:40, *.orange.pl

Piast wczoraj ładnie dostał oklep w ostatnich minutach gry a szkoda oby dziś L pokazała coś więcej

odpowiedz
Simon - 18.07.2019 / 10:03, *.telnaptelecom.pl

Fakt, że trzeba podkreślać na konferencji, że "jesteśmy drużyną lepszą od przeciwnika" już jest dramatem.

odpowiedz
Paweł - 18.07.2019 / 15:45, *.tpnet.pl

@Simon: Ku...aaa dokładnie

odpowiedz
Tomek Mokotów - 18.07.2019 / 09:24, *.155.217

To poproszę o udowodnienie tej tezy w dzisiejszym meczu.
I to nie tylko pewnym zwycięstwem ale i poukładaną grą. Na tle półamatorów tak to powinno wyglądać.
Żadnego wybijania piłki na oślep czy długich zagrań.od bramkarza.

Zobaczymy.

odpowiedz
Radom L - 18.07.2019 / 09:11, *.com.pl

Vuko bierz Pudla na smycz i uciekajcie z Warszawy!

odpowiedz
tekken (L) - 18.07.2019 / 08:48, *.230.92

Vuko zagrajcie lepiej jakby to był Real Madryt, bo oni dadzą z siebie wszystko, a czasami taki zespół jest trudniejszy niż Real Madryt.

odpowiedz
ZGL - 18.07.2019 / 07:49, *.tpnet.pl

Do Trenera: W ktorym momencie Kulenovic zaprezentowal dobrze ?

odpowiedz
ZGL - 18.07.2019 / 07:45, *.tpnet.pl

Do Trenera: Dlaczego nie potrafimy tego udowodnic na boisku ?

odpowiedz
Darek - 18.07.2019 / 00:23, *.t-ipconnect.de

Jestesmy lepsza druzyna.Chyba tylko w teorii bo na razie tego nie potwierdziliscie.Pierwszy mecz to dno.
Ja tez jestem lepszy w kosza niz Michael Jordan.Ale tylko w teorii.
Jak by jutro nie daj Boże odpadli to Ci wszyscy ludzie ktorzy beda na stadionie powinni zablokowac wyjscia ze stadionu.Zeby pilkarzyki i milosciwie nam panujacy pan Dariusz nie mogli opuscic stadionu.Musza ponies karę.Zeby wiedzieli ze MY na trybunach to nie jestesmy stado baranow ktorych mozna robic w ..uja.Ze nie jestesmy tylko po to by przyniesc pieniadze i pospiewac Legia klask klask klask.To samo dotyczy sie kolejnych rund eliminacyjnych.Bo na razie to mam wrazenie ze od gory do samego dolu z nami kibicami włącznie jest przyzwolenie na byle jakosc.
Otoczyc stadion.Zablokowac wyjścia.Niech to odbije się szerokim echem.
A Kulenovic to drewno jakich malo.

odpowiedz
Gienek - 17.07.2019 / 23:36, *.play-internet.pl

"Kulenović zaprezentował się dobrze...". Trzymaj mnie matka bo mnie zaraz krew zaleje!

odpowiedz
Wolfik - 17.07.2019 / 23:27, *.mm.pl

Niesamowite, co stanowisko robi z ludzi. Wystarczyło kilka miesięcy pracy na stanowisku trenera a facet już totalnie odpłynął. Oni tam naprawdę żyją w oderwaniu od rzeczywistości lub mają jakiś swój wymyślony światek, inaczej nie da się chyba skomentować tych bredni wypowiadanych przez pracowników klubu i samego prezesa.

Człowieku, tym meczem Ty i cała Legia może przejść do historii. ale nie będzie to powodem do dumy. Dlatego zalecam skupić się na pracy. Nawet nie chcę myśleć, co by się stało w świecie piłkarsko-kibicowskim gdybyśmy rywala z Gibraltaru nie ograli....

odpowiedz
Gepetto - 17.07.2019 / 23:12, *.play-internet.pl

Vuko motywatorze złóż cv na rzecznika prasowego eLoko. Chłopie nie wiem czy jesteś taki słabowidzący czy eLoko każe Ci tak gadać. Lepsza drużyna? Zdecydowanie po tym co widziałem tydzień temu po 90 min przy wyniku 0:0. Mówisz jestem słabym trenerem, co mogę to przegrywam, moi zawodnicy to wkłady do koszulek, czeka nas wyrównany mecz i szansę oceniam na 50%. Mogę w klubie zostać jako motywator. Góra, gdy kogoś normalnego na trenera nie zatrudni tak to będzie wyglądało. Jedyny Kucarharski, który nadawał się do Legii był Cezary. Dziękuję. Dobranoc. Chooya z tego wszystkiego będzie skoro rywal Cracovii ma lepszą akademię i większą niż nasza ma powstać...

odpowiedz
Satyricon - 17.07.2019 / 23:06, *.235.10

Jutro wygrana ,ale z Pogonią łomot bo będzie zmęczenie po ciężkim meczu z Europą.

odpowiedz
vuko pinokio - 17.07.2019 / 22:46, *.chello.pl

aaa

odpowiedz
News⚽️Legia - 17.07.2019 / 22:45, *.135.90

Wychodzi na to że lepszy z niego asystént prowadzâcy z trybun,niż pierwszy trener w garniturze...

odpowiedz
atmosferic - 17.07.2019 / 22:38, *.orange.pl

Ten baran nie powinien sie wypowiadac w mediach

odpowiedz
Kamuflaż - 17.07.2019 / 22:19, *.tpnet.pl

Mistrz Polski odpada w I rundzie eliminacji LM, wicemistrz Polski remisuje z zespołem grającym hobbystycznie gdzieś na peryferiach, 4 zespół poprzedniego sezonu remisuje z zespołem ze Słowacji, a zdobywca Pucharu Polski już po zakupie pieluch. Zaorać tą buraczaną ligę w cholerę, szkoda pieniędzy, czasu i nerwów na to wszystko.

odpowiedz
Wolfik - 17.07.2019 / 23:33, *.mm.pl

@Kamuflaż: Cóż Kolego. Skoro właściciel klubu który ma blade pojęcie o prowadzeniu klubu sam zatrudnia siebie na stanowisku prezesa to ciężko liczyć na sukcesy. Mam wrażenie, że Mioduski swoimi decyzjami tak się zamotał, że stracił totalnie poczucie rzeczywistości. Pozostaje mieć nadzieję, że znudzi mu się ta zabawa i ktoś te zabawki przejmie.

A o Piaście pisałem kilka dni temu. Wszystko się potwierdziło.

odpowiedz
zaba285 - 17.07.2019 / 22:17, *.lukman.pl

czy jesteśmy lepszą drużyną? udowodnijcie to na boisku.

czy Kulenovic zagrał dobre spotkanie na Gibraltarze? "pokazał się z niezłej strony".................... to zdanie niestety kompromituje Vukovica

odpowiedz
wrt - 17.07.2019 / 21:15, *.play-internet.pl

no nie była lepsza a zremisowała, niesamowite, jakby była to by wygrała , marnie to widzę, Vuko na trenera to gorszy pomysł niż Kafuric i Hasi razem wzięci, z tym ,że jednemu się udało wygrać mistrzostwo ,drugiemu awansować do LM a Vukovicovi nic się nie udało, tylko fart może go uratować , na razie jest tak marnie ,że farta będziemy nawet jutro potrzebować , obym się mylił , ale i tak jak awansujemy to będzie kolejny dramat w następnych rundach

odpowiedz
Kamuflaż - 17.07.2019 / 20:54, *.tpnet.pl

Panie Vukovic, Legia nie jest lepsza od tych amatorów z Gibraltaru. Gdyby tak było, pierwszy mecz byście zamknęli, ale że nie strzeliliście nawet JEDNEJ bramki, dlatego zamilcz bo się kompromitujesz. Człowiek dożył czasów, że Legię prowadzą niespełna rozumu ludzie, którym się wydaje być profesjonalistami - taki CH...J. Na koniec wakacji już Ciebie tu nie będzie, bo nie nadajesz się do tej roboty, podobnie jak i ten co Ciebie zatrudnił. A jutro co nas czeka? męczenie buły z amatorami i jakieś wymęczone 1-0, chcecie się założyć?

odpowiedz
Jaco1977 - 18.07.2019 / 06:17, *.play-internet.pl

@Kamuflaż: o co? Będzie minimum 3 z przodu. O czteropaczek czy flakonik 0,5?

odpowiedz
Jaco1977 - 18.07.2019 / 20:21, *.play-internet.pl

@Kamuflaż: i po wygranej. Odpuszczamy skoro milczysz

odpowiedz
xaxa121 - 17.07.2019 / 20:11, *.tpnet.pl

Jesli odpadniecie Vuko w ciągu minuty po zakonczeniu spotkania do dymisji. Wielu tutaj już robi zaklady, że nie przejdziecie amatorow.

odpowiedz
Arnie - 17.07.2019 / 19:51, *.chello.pl

Na murawie wyglądało to inaczej. Boisko weryfikuje umiejętności oraz przeciwnik.

odpowiedz
LGZ - 17.07.2019 / 19:42, *.tpnet.pl

Zle doswiadczenia tego pokroju zespolami swiadcza o podejsciu do meczu i Kibicow ktorzy otrzymuja to co otrzymuja !!!

odpowiedz
GDL - 17.07.2019 / 19:35, *.tpnet.pl

Moze tak do konca nie byla to kompromitacja ale nie oto chodzi bo to jest LEGIA ktora powinna byc klubem sredniej klasy europejskiej i co roku grac w fazie grupowej minimum LE wiec wyniki z zespolami tej polki powinna wygrywac mecze niewazne w jakim rozmiarze tego nic nie usprawiedliwia a jak bedzie jutro zobaczymy !!!

odpowiedz
Obcy - 17.07.2019 / 19:31, *.t-mobile.pl

Z Vuko coś nie tak. Nie odbiera bodźców zewnętrznych. Coś mi się wydaje,że nie tylko on.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 18.07.2019 / 00:08, *.vectranet.pl

@Obcy:
Vuko nie ma czucia na boisku I na konferencjach.

odpowiedz
ZGL - 17.07.2019 / 18:48, *.tpnet.pl

Jutro pilka bedzie sie toczyc zdecydowanie szybciej niz w Gibraltarze tylko czy ja dogonimy bo na wyjezdzie bylo wolniej a mielismy problemy a jutro murawa tlumaczenia zadnego niema !!!

odpowiedz
Alan - 17.07.2019 / 18:44, *.t-mobile.pl

Każdy wie ile w obecnym sporcie znaczy trener patrz Waldek king lub Klopp tak tak wiem to inny świat ale daje tylko przykład.

odpowiedz
Dobre - 17.07.2019 / 18:15, *.mm.pl

omg brak slow racja kibicu sezonu tego .Nic nie przegral prucz majstra w tamtym roku w poprzednich sezonach nawet z trenerami szrotami dali rade.

odpowiedz
Gjkk - 17.07.2019 / 18:14, *.plus.pl

bla bla bla

odpowiedz
tomiacab - 17.07.2019 / 17:45, *.play-internet.pl

Wydaje mi się, że powinna wszystkich poinformować o tym drużyną, swoją postawą na boisku, a nie morda trenera.

odpowiedz
kio - 17.07.2019 / 17:45, *.t-mobile.pl

Udowodnijcie jutro...

odpowiedz
haha - 17.07.2019 / 17:39, *.t-mobile.pl

"Trener" z kieleckim DNA

odpowiedz
GCW - 17.07.2019 / 17:29, *.play-internet.pl

Nie pokazaliście tego w pierwszym meczu. Jeśli jutro nie wygranie to biada Ci. Nie chciałbym być na Twoim miejscu Vuko

odpowiedz
Po(L)ubiony - 17.07.2019 / 17:27, *.chello.pl

Historia futbolu jest pełna przykładów, że lepsza drużyna dostaje w tyłek od słabszej. Pamiętaj o tym Wilku!

odpowiedz
Vuko Won!! - 17.07.2019 / 17:25, *.vectranet.pl

Ale trenerem jesteś najgorszym!!

odpowiedz
(L)uis - 17.07.2019 / 17:44, *.chello.pl

@Vuko Won!!:

Zamilcz......

Nie wiem o co chodzi ale poprzednicy pokroju klafu... Jozak itp mieli większy kredyt zaufania...a po Vuko wszyscy jada. Choc tak na prawdę zagrali jeden mecz.. Jeszcze niczego nie przegrał...a jest juz na straconej pozycji... Większość go już ukamienowała:l

odpowiedz
Omg - 17.07.2019 / 17:55, *.vectranet.pl

@(L)uis: jeszcze nic nie przegrał? Brak słów

odpowiedz
tomiacab - 17.07.2019 / 17:56, *.play-internet.pl

@(L)uis: jeszcze niczego nie przegrał? A to ciekawostka. Ciekawe kto przegrał końcówkę walki o mistrza? Straty miał odrobione, więc sytuację po SsijPęto można było uratować. Nie zrobił tego. Ciekawe kto przegrał z Dudelange? Przypadkiem to nie on prowadził Legie w pierwszym przegranym spotkaniu? Napisz jakiś komentarz, kiedy Vuković coś wreszcie wygra! Z oceną co do jego osoby na stanowisku trenera, chciałem poczekać, ale niestety wystarczył mi jeden mecz i jego pomeczowe wypowiedzi. Zapowiada się nam trener, który, po każdej porażce wytłumaczy kibicom, że jesteśmy lepsi i czemu nie wyszło. Nie chce słuchać takiego czegoś. Chce chłopa z jajami, który przyjmie porażkę na klatę ale nigdy się z nią nie pogodzi i zmieni postawę drużyny już w następnym spotkaniu. Ktoś, kto po takim meczu szuka wymówek, daje swoim podopiecznym przyzwolenie na taką postawę na boisku.

odpowiedz
L - 18.07.2019 / 07:49, *.axadirect.pl

@tomiacab: Przegrał przegrał , tylko niestety u nas w klubie jest myślenie mądry Legionista po szkodzie , problem tkwi w tym ,że od 3 lat nie są wyciągane żadne wnioski , a niestety mi kibice dajemy na to przyzwolenie . Może jak odpadniemy z tuzami z Gibraltaru to ktoś się obudzi :)

odpowiedz