fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Piekarski: Przyniosłem do Legii ok. 100 milionów

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Przegląd Sportowy

Mariusz Piekarski po minionym sezonie sprzedał skrzydłowego Legii, Sebastiana Szymańskiego do Dynama Moskwa za 6 milionów euro, co stanowi rekord transferowy klubu z Łazienkowskiej. "Dlatego cieszę się, że brałem w nim udział. Z Legią zrobiłem już sporo transferów i można powiedzieć, że przyniosłem do klubu dużo pieniędzy. Ile? Około stu milionów złotych" - mówi Piekarski w obszernej rozmowie z Przeglądem Sportowym.

"Piekario" podkreślił, że lubi pomagać Legii, a nie patrzy na to kto jest prezesem klubu - jego współpraca ze stołecznym klubem miała miejsce kiedy w klubie rządzili Mioduski, Leśnodorski, ale także Walter, Miklas, czy Kosmala.

Piekarski opowiada także o zatrudnieniu przez Legię Stanisława Czerczesowa, który pomógł zdobyć mistrzostwo Polski na 100-lecie klubu. "Wiadomo, że ludzie lubią sobie przypinać ordery, ale nikt przede mną nie wypowiedział tego nazwiska w kontekście Legii. Tydzień po rozmowie z Wandzlem zadzwonił Boguś Leśnodorski. Zapytał, czy zatrudnienie Czerczesowa jest realne. Sprawdziłem, zaaranżowałem spotkanie. W pierwszej fazie negocjacji legijna świta, współwłaściciele klubu i dyrektor sportowy, nie dogadali się z nim. Dostałem esemesa od Maćka, żebym pomógł. Miałem pomysł na rozwiązanie patowej sytuacji. Wiedziałem, na co stać Legię i co może zaoferować. Wszystko wytłumaczyłem Stasiowi, dogadałem się z nim w dziesięć minut" - opowiada na łamach PS agent piłkarski.

Piekarski przekonuje, że Czerczesow po sezonie przy Łazienkowskiej wcale nie chciał podwyżki, ani dodatkowych pieniędzy na transfery. "W Legii nie wierzyli w dalszą współpracę. Czytałem bzdury, że Stasiek zażądał podwyżki. To nieprawda. Nie chciał też dodatkowych pieniędzy na transfery. Nie został w Legii, bo pomysł w klubie był inny. Nie rozumiem tej decyzji do dziś" - mówi Piekarski.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
Ko(L)o - 17.07.2019 / 13:39, *.145.106

Ten Piekarski to taki wałęsa, też obiecywał po 100 mln :)

odpowiedz
żelisław - 17.07.2019 / 09:35, *.209.220

a ten wielki Dudelange z super mocarnego Luksemburga odpadł wczoraj z jeszcze większą potęga z Malty.

odpowiedz
Legia Warszawa - 16.07.2019 / 22:13, *.chello.pl

ciekawe te informacje o Czerczesowie, wygląda na to że Leśnodorski przekombinował jednak..

odpowiedz
lagerta - 17.07.2019 / 08:20, *.centertel.pl

@Legia Warszawa: co niby przekombinowal? Nic takiego w tym tekscie nie ma.

odpowiedz
Kipkorir - 16.07.2019 / 13:37, *.chello.pl

100 milionów... chyba te, co 30 lat temu oferował każdemu niejaki Bolek.

odpowiedz
pawelk1504 - 17.07.2019 / 00:21, *.play-internet.pl

@Kipkorir: Hmmm... według mnie to i tak małą kwotę podał- sprowadzenie Rogera, czy Edsona oraz transfery Szymańskiego, Rybusa, Borysiuka, Komorowskiego, czy Jędzy, a do tego bez jego pomysłu z zatrudnieniem Staśka to raczej MP 2016 nie byłoby. I wtedy gralibyśmy, ale w elim. do LE..

odpowiedz
Wielki menago - 16.07.2019 / 12:32, *.inetia.pl

Panie Piekarski,
mówiąc o przyniesionych pieniądzach dla Legii domyślam się , że te 100 mln
zarobiła Legia na transferach , tylko nie odjął Pan od tej sumy kwot które zapłaciliśmy za drewno które sprowadza Pan hurtowo i któremu trzeba płacić kontrakty przez kilka lat.
Ogarnij się chłopie i przyznaj, że na Legii to najlepszą kasę to sam przytuliłeś . Faken / cyt. Włodeczek /.

odpowiedz
wrt - 16.07.2019 / 13:07, *.play-internet.pl

@Wielki menago: dokładnie , Święty Mikołaj się znalazł , przyniósł 100 baniek w worku , jak się mówi o zasługach w liczbach to trzeba podac dokłóadne liczby czyli minus to co mówisz i minus prowizja bo za darmo nic dla Legii nie zrobił

odpowiedz
pawelk1504 - 17.07.2019 / 00:23, *.play-internet.pl

@Wielki menago: Wymień te drewna, które sprowadził Piekario do nas?

odpowiedz
Ed - 16.07.2019 / 12:18, *.play-internet.pl

Ale za nic te 100 milionów nie przyniosłeś tak ot sobie,wziolęś grubą prowizje

odpowiedz
t - 17.07.2019 / 08:11, *.edu.pl

@Ed:
To normalne. Przecież on nie ma na czole napisane Caritas. To jego praca

odpowiedz
Andre (L) - 17.07.2019 / 08:56, *.plus.pl

@Ed: wziąłeś...

odpowiedz
oLaf - 16.07.2019 / 12:18, *.vectranet.pl

jak nisko upadliśmy vs. "Zenit i Lokomotiw zagrają w fazie grupowej (LM), a FK Krasnodar w trzeciej rundzie eliminacji. "... : O

normalnie jesteś my lata świetlne za Ruskimi... : O

odpowiedz
GCW do wrt - 16.07.2019 / 11:57, *.play-internet.pl

Jak to był pomysłodawcą zatrudnienia hasiego! ? Miodek zwany loczkiem

odpowiedz
Bilu - 16.07.2019 / 12:22, *.tele2.se

@GCW do wrt: gwc, widac ze jestes zupelnie nie obeznany w temacie ale chetnie zabierasz glos. Bo jedynym odpowiedzialnym za pomysl i sprowadzenie tej miernoty albanskiej hasiego do Legii byl Zewlakow. Sam sie wypowiadal ze jesli projekt nie wypali to on za to beknie. Nie beknal. Tzn beknal ale pozniej i z innych powodow.
No to ci wytlumaczylem.

odpowiedz
wrt - 16.07.2019 / 12:28, *.play-internet.pl

@GCW do wrt: pewnie Czerczesow wydał mu się za mało ambitny bo nie chciał pieniędzy na transfery, Mioduski chciał koniecznie wydać parę baniek ,ale co robić jak Staszek się uparł na Jodłowca i Borysiuka i za cholerę nie dał się przekonać ,że można lepszych kupić

odpowiedz
wrt - 16.07.2019 / 13:01, *.play-internet.pl

@Bilu: o i przy okazji odpowiedziałeś na moje pytanie, wydaje mi się ,że i Żewłakow i Mioduski (bo musiał mu się spodobac ten pomysł) mają jakiś osobisty problem z tego typu ludźmi jak Czerczesow ,albo akurat tylko z nim

odpowiedz
GCW - 16.07.2019 / 13:05, *.play-internet.pl

@Bilu: zgadzam się że to zewlakow. Ale lidze i to przybil więc odpowiedzialność ponosi ten marny prezesina

odpowiedz
Bilu - 16.07.2019 / 14:22, *.tele2.se

@GCW: + wrt: a co do waszych odpowiedzi to sie zgadzam

odpowiedz
Hej - 16.07.2019 / 14:31, *.t-mobile.pl

@wrt: Mioduskiemu nie podobało się to co Czerczesow mówił, o legijnej młodzieży. (że to przeszkole )A kiedy Żewłakow zaproponował Hasiego , który Anderlechcie na młodych stawiał , od razu zapalił się tym pomysłem

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.07.2019 / 15:20, *.t-mobile.pl

@wrt: akurat Hasi zrobił świetne transfery - Moulin i Vadis, reszta 100% zgoda.

odpowiedz
wrt - 16.07.2019 / 22:30, *.play-internet.pl

@Sputnik 44: a ja nie napisałem ,że nie zrobił, ironizowałem ,że Czerczesow nie chciał

odpowiedz
haha - 16.07.2019 / 11:43, *.vectranet.pl

teraz macie "trenera" z kieleckim DNA !
taktyka na grę do tyłu.. albo ściąganie napastnika na początku meczu

odpowiedz
wrt - 16.07.2019 / 11:36, *.play-internet.pl

"pomysł w klubie był inny": Hasi. Kto ma takie super pomysły ? Jak można zamienić kogoś kogo wszyscy polubili i szanowali, a drużyna walczyła do upadłego, na kogoś kto był skonfliktowany ze wszystkimi w poprzednim klubie, nie szanowali go kibice ,a jego drużyna grała tragicznie? Kto jest tym geniuszem z tak genialnymi pomysłami?

odpowiedz
Gepetto - 16.07.2019 / 10:45, *.play-internet.pl

Brać Pietrzaka z Wisły, za free jest

odpowiedz