fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Zmazać plamę z Gibraltaru

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W czwartek Legia będzie mogła po raz drugi z rzędu zapisać się do niechlubnej księgi pt. "Kompromitacje polskich drużyn w europejskich pucharach". O godzinie 21 na własnym stadionie podejmie gibraltarski zespół Europa FC, z którym przed tygodniem zaledwie bezbramkowo zremisowała. Ewentualny brak zwycięstwa, a co za tym idzie, brak awansu do kolejnej rundy będzie wielką wpadką nie tylko pod względem wizerunkowym, ale również finansowym. Nie wyobrażamy sobie jednak innego rozwiązania niż wysoka i przekonująca wygrana drużyny Vukovicia.

Po pierwszym meczu z Europa FC nie można było powiedzieć nic dobrego o występie wicemistrzów Polski. Legia zaprezentowała się niezwykle słabo w formacji ataku, w której miała kłopoty z kreowaniem sytuacji bramkowych. Jest to o tyle zaskakujące, ponieważ podczas spotkań sparingowych oglądaliśmy wiele goli strzelonych przez podopiecznych Aleksandara Vukovicia. Również niedzielny sparing z Radomiakiem Radom pokazał, że "Wojskowi" potrafią zdobywać bramki, lecz chyba największy kłopot pojawia się wtedy, kiedy trzeba to zrobić, grając w ataku pozycyjnym. Drużyna Europa FC była dobrze zorganizowana w obronie, dlatego Legia musiała cierpliwie rozgrywać akcje na połowie rywala, z czym miała kłopoty z powodu słabej organizacji w linii pomocy. Nie można jednak odmówić Gibraltarczykom tego, że kilkukrotnie odważnie zaatakowali, co mogło zakończyć się bramką.

Przed tygodniem kontuzji w końcówce pierwszej połowy doznał Vamara Sanogo i występ jest wykluczony. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że uraz Francuza jest poważny i czeka go kilkumiesięczna przerwa. W ataku prawdopodobnie zastąpi go Sandro Kulenović. W sparingu z Radomiakiem Chorwat pokazał się z bardzo dobrej strony, strzelając aż cztery z pięciu bramek. Nie ma jednak co ukrywać, że ktokolwiek nie zagrałby w czwartek w ataku, to i tak powinien stanowić zagrożenie dla bramki rywala.

Bezbramkowy remis oznacza, że Legia aby awansować musi zdobyć przynajmniej jednego gola, nie tracąc żadnego. Bez znaczenia czy uczyni to podczas dogrywki, czy może konkursu rzutów karnych. Dla drużyny z Gibraltaru ofensywna gra gospodarzy może być bardzo na rękę, ponieważ ich siłą wydaje się być gra z kontrataku. Jakkolwiek to nie zabrzmi, oznacza to, że czwartkowe spotkanie pomiędzy wicemistrzami Polski oraz wicemistrzem Gibraltaru zapowiada się całkiem ciekawie.

Forma: Radomiak Radom (5-0), Europa FC (0-0), Pogoń Siedlce (6-0), Universitatea Craiova (3-3), CA Bragantino (1-2)

Drużyna Europa FC nie rozegrała żadnego meczu w mijającym tygodniu. Gracze Rafaela Escobara na treningach i odprawach przygotowywali się do rewanżowego starcia z Legią. Piłkarze z Gibraltaru doskonale wiedzą, że czwartkowe spotkanie będzie dla nich o wiele trudniejsze niż to ostatnie. Nie chodzi nawet o większą motywację drużyny rywali, którzy będą chcieli uniknąć kolejnej kompromitacji, ale również o fakt gry na wyjeździe i na szybszej naturalnej murawie. W europejskich pucharach Europa FC poza swoim stadionem gra nieporównywalnie gorzej niż u siebie. Na dowód tego wystarczy przytoczyć ubiegłą rundę Ligi Europy. W rywalizacji z Sant Julia najbliższy rywal Legii wygrał u siebie 4-0, lecz wcześniej przegrał na obiekcie oponenta 2-3. Nie inaczej było w poprzednim sezonie. Europa FC zremisowała u siebie z FC Prishtina, lecz potem w rewanżu poniosła sromotną klęskę aż 0-5.

Ogółem w ostatnich pięciu latach Europa FC rozegrała sześć wyjazdowych meczach w Lidze Europy i wszystkie z nich zakończyły się porażkami. Co więcej, w aż czterech gibraltarski zespół nie zdobył żadnej bramki. Takie statystyki pozwalają mieć nadzieję, że ta niechlubna passa zostanie również podtrzymana w zbliżający się czwartkowy wieczór.

Forma: Legia (0-0), Sant Julia (4-0), Sant Julia (2-3), Boca Juniors (13-1), Lincoln Red Imps (0-2)

Rewanżowy mecz I rundy eliminacji do Ligi Europy rozpocznie się w czwartek o godzinie 21:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja TVP Sport. Ponadto transmisja odbędzie się na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej telewizji. My zapraszamy do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE! prosto z Łazienkowskiej 3.

Transmisja TV:
TVP Sport

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
grzesiek - 18.07.2019 / 19:40, *.centertel.pl

Jak tak pomyślę obiektywnie to jednak nie dokonaliśmy jakichś wzmocnień a nasza kadra bardzo słaba jest. Dobrze że mamy tego novikovasa ale co z tego jak reszta to drewno. No jeszcze Carlitos jest niezly . Miejmy nadziejd ze to systarczy bo reszta naszych pilkarzy to no name dla mnie albo fatal name od ilosci bledow jakie popelniaja na boisku. Licze na skromne 1:0 lub 2:0 więcej ich nie powinnismy ograć. Wiekszosc naszych pilkarzy jest zbyt leniwa.

odpowiedz
Przemek - 18.07.2019 / 19:28, *.chello.pl

Szanujmy się trochę bo z artykułu wynika, że te ogórki mogą nas pojechać. Trzeba ich sprać niemiłosiernie żeby wreszcie była wiara w trenera i piłkarzy - jak ich nie walniemy , to kogo ?

odpowiedz
kermit - 18.07.2019 / 16:23, *.vectranet.pl

Angielskie Reading kilka tygodni temu ograło ich 10 do jajca

odpowiedz
kermit - 18.07.2019 / 16:31, *.vectranet.pl

@kermit : Sorry to był inny klub tzn Gibraltar United

odpowiedz
GZG - 18.07.2019 / 15:29, *.tpnet.pl

Walczymy o awans LEGIO a czy zmazemy plame to nie takie proste bo wynik poszedl w Swiat !!!

odpowiedz
ZGL - 18.07.2019 / 15:07, *.tpnet.pl

Bilety sa za drogie jak na rywala tej klasy a na dodatek nie wiadomo czy to bedzie LEGIA ktora zagra dla KIBICOW tak jak sie gra w pilke i oby po meczu nie bylo tlumaczenia ze w niedziele mamy mecz!!!

odpowiedz
BRL - 18.07.2019 / 15:06, *.tktelekom.pl

ja się nie zdziwię, jak odpadniemy, a Vuko zostanie zwolniony.

odpowiedz
tomiacab - 18.07.2019 / 14:41, *.centertel.pl

Przecież tego nie da się zmazać. Chcecie wygrać pięcioma lub więcej golami, a My po meczu mamy nie przejmować się remisem z takimi ogórami z pierwszego spotkania?

odpowiedz
kowaL - 18.07.2019 / 14:17, *.play-internet.pl

Boca Juniors pomścimy! 14:0 dla Legii!!!

odpowiedz
karolek - 18.07.2019 / 13:56, *.vectranet.pl

8:0 i to będzie najmniejszy wymiar kary

odpowiedz
Talib - 18.07.2019 / 13:52, *.citystrada.pl

Mecz tak wielkiej rangi obejrzę w TV gdyż ceny za bilety w tym sezonie zupełnie odbiegają od jakości widowiska,

Nie bardzo rozumiem dlaczego na mecz tej fazy LE klub chce 4o zł od osoby, ktoś w Marketingu chyba rozum stracił. Ciekaw jestem jaka będzie frekwencja na meczu.

odpowiedz
ja - 18.07.2019 / 13:56, *.zask.pl

@Talib: Ja płaciłem 19 blach.

odpowiedz
Xavi - 18.07.2019 / 16:21, *.plus.pl

@Talib: Ja mam za free

odpowiedz
Talib - 18.07.2019 / 16:32, *.play-internet.pl

@Xavi: i to jest uczciwa cena za to widowisko

odpowiedz
ja - 18.07.2019 / 13:26, *.zask.pl

Niestety obstawiam wygraną kozaków z Gibraltaru w rzutach karnych. Przy takim właścicielu, prezesie, sztabie, trenerze, mentalności nie mamy szans.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 18.07.2019 / 12:54, *.t-mobile.pl

Nie da się cofnąć czasu - tej plamy na honorze naszego klubu i megakompromitacji jaką był bezbramkowy remis z amatorami z Gibraltaru nie da się zmazać.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 18.07.2019 / 12:53, *.amazonaws.com

2-1 dla nas. Bramka samobojcza w 90+4 minucie.

odpowiedz
pol - 18.07.2019 / 11:08, *.chello.pl

Może niedojdy wraz ze swoim trenerzyną wygrają po męczarniach 1 -0 z potęgą gibraltarską ,a marny prezesina znowu będzie z siebie dumny

odpowiedz
Roma - 18.07.2019 / 09:40, *.plus.pl

zmazać tę plamę, to jak cofnąć czas - nie da się.

odpowiedz
LWGZ - 18.07.2019 / 09:18, *.tpnet.pl

Oby nie doszlo do dogrywki i ewntualnych karnych bo to juz bylaby mala sensacja !!!!

odpowiedz
Obcy - 18.07.2019 / 09:15, *.t-mobile.pl

Oby tylko jutro nie mieli czego zmazywać.

odpowiedz
Kamil - 18.07.2019 / 08:52, *.176.54

Jak teraz wygrają to I tak odpadna w następnej rundzie.

odpowiedz
Kibic Legii - 18.07.2019 / 08:48, *.206.84

Dużo się mówi grając z przeróżnymi drużynami w początkowych spotkaniach europejskich , że gramy z amatorami . Patrząc na dokonania naszych ligowych potęg ciśnie się stwierdzenie , że nasza cała liga również jest AMATORSKA . Choćby obecne transfery do Legii jak i te z przeszłości gdzie pozyskujemy odpady , które albo mają już blisko 40 na dachu , lub też zawodników z baja bongo nie może dać jakiś mega rezultatów . Legia powinna mieć niewielki trzon zespołu z naprawdę dobrymi zawodnikami , a resztę powinni stanowić reprezentacji Polski z zespołów juniorskich + wyróżniający się wychowankowie klubu . Niema kasy w klubie na transfery typu Ofoe to powinno stawiać się na młodzież , co może dać kiedyś jakieś rezultaty z obecną kadrą i tak za wiele nie osiągniemy .

odpowiedz
Po(L)ubiony - 18.07.2019 / 09:08, *.chello.pl

@Kibic Legii: Zgoda z jednym zastrzeżeniem: nie będziemy sprzedawać młodych, dobrze rokujących piłkarzy, po jednym, góra dwóch dobrych sezonach i to za czapkę gruszek. I nie będziemy demotywować tych ostatnich, wyzywając ich od "szkieletorów" i "drewnaldiniów". Gdyby Niezgoda, Szymański, Wieteska czy Majęcki, dostali po złotówce, za każdy z epitetów, którymi opisali ich właśni kibice, nie musieli by pracować do emerytury.

odpowiedz
janek - 18.07.2019 / 08:37, *.89.188

Jask zobaczą nasze koszulki, to się położą na trawie ze śmiechu i spokojnie wygramy.

odpowiedz
malin - 18.07.2019 / 14:54, *.play-internet.pl

@janek: jask? Co to znaczy?

odpowiedz
Gonzo - 18.07.2019 / 15:44, *.play-internet.pl

@malin: miało być chyba jak

odpowiedz
Groch - 18.07.2019 / 08:24, *.play-internet.pl

Dodajmy ze wygrana jedną bramką po wyrównany boju nie będzie zmazaniem tej plamy tylko kolejną kompromitacją

odpowiedz
zorientowany - 18.07.2019 / 08:15, *.plus.pl

Oj...ali Boca Juniors 13-1 także ogóry nie są. Sensacja wisi w powietrzu, obstawiam 1:1 i gromkie Legia grać qrwa mać w okolicach 20 minuty meczu.

odpowiedz
fiLu - 18.07.2019 / 09:08, *.121.14

@zorientowany: To prawda oj...ali Boca Juniors, ale nie to argentyńskie tylko gibraltarskie ;)

odpowiedz
Kaktus - 18.07.2019 / 11:07, *.25.51

@fiLu: a jakie ma to znaczenie...Boca Juniors to Boca Juniors!! Powinnismy sie ich bac. Defensywa i liczymy na kontry. Vamos Legia!

odpowiedz