fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Rywale Legii w fazie grupowej FIBA Europe Cup

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Koszykarze Legii poznali dziś potencjalnych rywali w fazie grupowej FIBA Europe Cup, w których zagrają, jeśli odpadną w jednej z dwóch rund kwalifikacyjnych do fazy grupowej Basketball Champions League. W 1. rundzie BCL Legia zagra z Z-Mobile Prisztiną (17 września w Kosowie, 20 września w Warszawie). W przypadku porażki w dwumeczu z drużyną z Kosowa, Legia trafi do grupy C FIBA Europe Cup, gdzie zagra z: Falco Szombathely (Węgry)/CSM Oradea (Rumunia)/ Ventspils (Łotwa), Apoelem Nikozja (Cypr) oraz Medi Bayreuth (Niemcy).

Wygrana z Prisztiną, sprawi, że w drugiej rundzie eliminacyjnej do BCL, nasz zespół zagra dwumecz (26 września w Warszawie, 29 września w Rosji) z rosyjskim Niżnym Nowogrodem. Zwycięzca tej rywalizacji zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów, zaś przegrany trafi do grupy H FIBA Europe Cup, w której rywalizować będzie z następującymi zespołami: Egis Kormend (Węgry), Tartu Ulikool (Estonia)/Kataja Joensuu (Finlandia) oraz Keravnos Strovolou (Cypr)/Bakken Bears (Dania).

W fazie grupowej FIBA Europe Cup legionistów czekać będzie sześć spotkań, które rozegrane zostaną 23 i 30 października oraz 6, 13, 20 i 27 listopada. Pierwsze spotkanie legioniści rozegrają przed własną publicznością - z APOEL-em Nikozja (w gr. C) lub Tartą/Katają (gr.H).

W przypadku awansu do fazy grupowej Basketball Champions League, Legia trafi do grupy C w rozgrywkach BCL, w której zagrają ponadto: Brose Bamberg (Niemcy), Tenerife (Hiszpania), CEZ Nymburk (Czechy), VEF Ryga (Łotwa), Peristeri Ateny (Grecja), Gaziantep (Turcja) oraz zwycięzca rywalizacji pomiędzy Benficą (Portugalia), Donar Groningen (Holandia) i KK Mornar Bar (Czarnogóra).

Terminarz meczów Legii w grupie C FIBA Europe Cup:
23.10 (ŚR) Legia Warszawa - APOEL Nikozja
30.10 (ŚR) medi Bayreuth - Legia Warszawa
06.11 (ŚR) Ventspils/Oradea/Szombathely - Legia Warszawa
13.11 (ŚR) APOEL Nikozja - Legia Warszawa
20.11 (ŚR) Legia Warszawa - medi Bayreuth
27.11 (ŚR) Legia Warszawa - Ventspils/Oradea/Szombathely

Terminarz meczów Legii w grupie H FIBA Europe Cup:
23.10 (ŚR) Legia Warszawa - Tartu Ulikool/Kataja Joensuu
30.10 (ŚR) Egis Kormend - Legia Warszawa
06.11 (ŚR) Legia Warszawa - Keravnos Strovolou/Bakken Bears
13.11 (ŚR) Tartu Ulikool/Kataja Joensuu - Legia Warszawa
20.11 (ŚR) Legia Warszawa - Egis Kormend
27.11 (ŚR) Keravnos Strovolou/Bakken Beard - Legia Warszawa

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.