fot. Hugollek / Legionisci.com

Losowanie fazy grupowej FIBA Europe Cup

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W najbliższą środę odbędzie się losowanie fazy grupowej FIBA Europe Cup, w której weźmie udział Legia, jeśli odpadnie w jednej z dwóch rund kwalifikacyjnych do Basketball Champions League. W fazie grupowej znajdą się 32 drużyny podzielone na osiem grup. Każda z drużyn rozegra po sześć spotkań - trzy przed własną publicznością i trzy na wyjazdach. O prawo gry w fazie grupowej (pięć miejsc) rywalizować będzie 10 drużyn, które rozegrają jedną rundę kwalifikacyjną.

Pierwsze mecze fazy grupowej FIBA Europe Cup zaplanowano na 16 października. Spośród drużyn startujących w kwalifikacjach do BCL, tylko cztery zespoły nie wyraziły chęci, w przypadku braku awansu do fazy grupowej tych rozgrywek, do kontynuacji europejskich występów w FIBA Europe Cup - Polski Cukier Toruń, San Pablo Burgos, Lietkabelis i Karhu Kauhajoki.

Przypomnijmy, że Legia w 1. rundzie eliminacyjnej do Ligi Mistrzów zmierzy się z Z-Mobile Prisztina, a w drugiej rundzie z Niżnym Nowogrodem. Pewny udział w fazie grupowej FIBA Europe Cup mają: Spirou (Belgia), Phoenix Bruksela (Belgia), Egis Körmend (Węgry), Pécs Veolia (Węgry), Levski Sofia (Bułgaria), APOEL (Cypr), medi Bayreuth (Niemcy), Ironi Nes Ziona (Izrael), Landstede (Holandia), Sibiu (Rumunia), Enisey (Rosja) i Bahçeşehir Koleji (Turcja). Zakończenie fazy grupowej zaplanowano na 20 listopada.

W kwalifikacjach zagrają (mecze 2 i 9 października): BC Beroe (Bułgaria), Borisfen (Białoruś), Kataja (Finlandia), Tartu Ülikool (Estonia), Rahoveci (Kosowo), ZZ Leiden (Holandia), U-BT Cluj-Napoca (Rumunia), Borås Basket (Szwecja), BC Dnipro (Ukraina) i Pınar Karşıyaka (Turcja).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.