Żyleta na meczu z KuPS - fot. Mishka
REKLAMA

Relacja z trybun: Gwizdy w podziękowaniu za zaangażowanie

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ciągu tygodnia piłkarze Legii rozegrali trzecie spotkanie przed własną publicznością. Pomimo niezbyt wygórowanych cen biletów, zainteresowanie kibiców nie było zbyt wielkie. Faktem jednak jest, że w wakacje frekwencja zawsze pozostawiała wiele do życzenia, a do tego gra legionistów daleka jest od ideału. Tyle, że my na mecze nie przychodzimy przecież dla sztuczek Messiego i symulek Neymara, a by wspierać najwspanialszy klub na świecie, o grze w barwach którego dwaj wspomniani grajkowie mogliby jedynie pomarzyć.

Przed meczem Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę na oprawy - jak bowiem sami przyznali, dwie ostatnie zbiórki ze względu na słabszą frekwencję wypadły blado, a oprawy kosztują niemało, szczególnie prezentowane z taką intensywnością do jakiej przyzwyczaili nas NS-i.

W czwartkowy wieczór na trybunach Estadio WP stawiło się 10 tysięcy kibiców. Pomimo, że na telebimach próbowano delikatnie kolorować rzeczywistość, dalej podając liczbę osób uprawnionych do przyjścia na trybuny (ok. 11 tys.), co jak zwykle nijak się ma do faktycznej liczby widzów na trybunach.

Ci, którzy przybyli na Łazienkowską, wiedzieli w jakim celu to czynią. Nie, aby odrobić pańszczyznę, a w godny sposób sławić Legię - momentami było wielokrotnie głośniej niż na ostatnim meczu ligowym z Pogonią. Już w 9. minucie legioniści wyszli na prowadzenie i mieliśmy powody do radości. Wydawało się, że worek z bramkami rozwiązał się właśnie i kolejne są tylko kwestią czasu. Nie ukrywajmy, w rywalizacji z ekipą z krainy wędkarzy i skoczków narciarskich, raczej nikt nie spodziewał się niższej wygranej niż kilkoma bramkami. No i musieliśmy, nie pierwszy raz zresztą... zejść na ziemię.

Ale przez całe spotkanie, z dobrą miną do złej gry (dosłownie), dawaliśmy z siebie maksa. Często staraliśmy się zachęcać do wspólnych śpiewów fanów z pozostałych trybun. Na dwie strony wykonaliśmy m.in. "Za nasze miasto", a później głośne "CeeeeCeceWuKaCeWuKaeS....", do którego raz za razem trybuna wschodnia i południowa odpowiadały zgodnie "LEGIA". Jak zwykle, najmniejsze wsparcie niosło się z trybuny zachodniej.



Pod koniec meczu, kiedy kolejne ataki legionistów nie przynosiły efektu, fani zaczęli śpiewać "Hej Legio, my chcemy gola!". Niestety życzenie nie zostało spełnione. Kapitalnie w trakcie drugiej połowy wychodziło nam "Nie poddawaj się, ukochana ma". Szkoda jedynie, że doszło do tego, że taką pieśń trzeba śpiewać na meczu z fińskimi wędkarzami.

Kibice z fińskiego Kuopio do Warszawy w dość skromnej liczbie. W sektorze gości stawiły się zaledwie 32 osoby, które wywiesiły jedną, niewielką flagę. W trakcie meczu uaktywnili się parę razy, zaznaczając swoją obecność, ale na naszych sektorach nie byli słyszalni ani razu.



Pod koniec spotkania cały stadion odśpiewał hymn narodowy. Niedługo później sędzia zakończył spotkanie, które zakończyło się wygraną naszej drużyny 1-0. Niezadowoleni kibice gwizdami "podziękowali" piłkarzom za zaangażowanie i wysoką zaliczkę przed rewanżem. Nie było wspólnych śpiewów, a po podziękowaniach od "Starucha" dla tych, którzy przybyli w czwartkowy wieczór na Ł3 i zdzierali gardła, opuściliśmy trybuny.

Przed nami dwa wyjazdowe spotkania. Najpierw w niedzielę pociągiem specjalnym ruszymy do Kielc na mecz z Koroną, a następnie w kolejny czwartek przyjdzie nam wspierać Legię w odległym Kuopio. Finowie przeznaczyli dla nas 150 biletów.


P.S. Na Żylecie wywieszony został transparent "Rudy 3maj się. Legijne Bródno".

Frekwencja: 10 317
Kibiców gości: 32
Flagi gości: 1

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
Michaił - 29.07.2019 / 08:08, *.tpnet.pl

@Do Redakcji:
Wszedłem w tym roku na przeterminowana karte 2 razy, ale sugeruje wymienić. To zajmuje 2 minuty, a szkoda stresu

odpowiedz
alesaandro - 28.07.2019 / 20:56, *.200.10

@Do Redakcji: bilet kupisz ale na stadion na nieważnej karcie nie wejdziesz

odpowiedz
Piotr - 28.07.2019 / 17:13, *.tpnet.pl

@WPR: właśnie dałem. Chciałem tylko zaznaczyć, że presja jest wskazana, bo to wpływa na lepszą zbiórkę.

odpowiedz
Micha - 28.07.2019 / 13:35, *.14.27

@Hej : Tacy "kibice" jak ty rozwalają Legię i klimat na trybunach.

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 28.07.2019 / 12:50, *.telefonica.de

Wygwizdac ta banda frajerów i nieudaczników do skutku czy wy się slyszycie oni spieci są oni to zwykle ku.. wy bez honoru są na czele z MIODUSKIM OSZUSTEM SWIATOWEGO FORMATU . LOCZEK FRAJERZE GDZIE TRANSFERY I WYNIKI .

odpowiedz
Ktoś - 28.07.2019 / 10:53, *.centertel.pl

@Po(L)di: gwizdy powinny być zawsze po takim meczu. To zawodowcy jak są spięcie to niech idą do biedronki na kasę.
Po meczu gdzie wynik będzie dobry mimo słabej gry gwizdy i wyzwiska. Jak zostawia serce na boisku a wynik będzie zły to nagradzać brawami

odpowiedz
Dodo - 28.07.2019 / 09:21, *.plus.pl

@Do Redakcji:
Szanowny kolego, proces wyrabiania nowej karty to kilka minut z Twojego cennego czasu.
Z pozdrowieniami

odpowiedz
Tomek Mokotów - 28.07.2019 / 02:12, *.play-internet.pl

@Hej :
To spadaj ze stadionu i wróć dopiero jak będą grać jak Juve, MC czy Barcelona.

odpowiedz
WPR - 28.07.2019 / 02:02, *.centertel.pl

@Piotr: nie słyszałeś i dlatego nie dałeś ?

odpowiedz
Fcm - 27.07.2019 / 23:51, *.centertel.pl

Moj wpis dotyczy wyglądu stadionu.... Zyleta wygląda smutno, wszędzie syf. Była przerwa w rozgrywkach i naprawdę klubu nie stać na posprzątanie stadionu? Umycie przejść i krzesełek? Tyle kasy idzie na inne rzeczy a na to nie ma. Taki klub jakim jest Legia, nie powinien sobie na to pozwolić.

odpowiedz
Alan - 27.07.2019 / 22:01, *.t-mobile.pl

@PPW:
A gdzie napisałem by wtedy nie robić oprawy ? Zreszta o ile Mnie pamięć nie myli były już kilka razy ważne rocznice bez oprawy i jakoś nikt nic nie mowil. Poprostu uważam ze pewne rzeczy powinny dać do myślenia tak zwanym kumatym np. frekwencja czy małe datki Ja osobiście nie daje choć na mecze i wyjazdy jeżdżę za takie numery jak mecz z Realem czy Ajaxem i uwierz mi ze wielu moich znajomych ma tak samo.

odpowiedz
dziadek - 27.07.2019 / 21:41, *.play-internet.pl

Czyli 9000, a nie 10000, jak gdzieś podawano.
Dycha, więc już rozmieniona.
I podejrzewam, że nie jest to nasze ostatnie słowo w tym sezonie.

odpowiedz
Do Redakcji - 27.07.2019 / 18:34, *.centertel.pl

Droga redakcjo:2 siepnia kończy mi się ważność karty kibica.Z tego co widzę w systemie kupna biletów mam możliwość zakupienia biletu na mecz ze Śląskiem.Czy wejdę na stadion bez problemu, jeśli skończy mi się ważność karty, a kupię już bilet???

odpowiedz
LGZ - 27.07.2019 / 18:08, *.tpnet.pl

Zaangazowanie bylo widac a ze wzgledu na poziom gry i brak pomyslu na ogranie rywala nie zobaczylismy wiecej goli ale na wyjezdzie moze strzelimy bo rywal musi odrabiac strate myslac o awansie wiec bedzie szansa na szybki atak !!!

odpowiedz
Tomek Mokotów - 27.07.2019 / 18:08, *.play-internet.pl

@Po(L)di:

Masz 100% racji...

Właśnie teraz udowadniamy jakimi jesteśmy fanatykami. Albo w czołówce w Polsce albo bezkonkurencyjni.
Albo jedziemy z pierdolnięciem i rozliczamy drużynę dopiero po odpadnięciu albo smeramy się po jajcach jak gówniarzeria już teraz.

Pomijając sprawę, że na każdym meczu powinna być mała wersja transparentu "Czy leci z nami pilot?"

odpowiedz
ZGL - 27.07.2019 / 17:57, *.tpnet.pl

W razie awansu do 3 rundy wyzszy poziom potrzebny bo zapowiada sie rywal Atromitos wiec gra musi byc lepsza !!!

odpowiedz
mty - 27.07.2019 / 17:09, *.tpnet.pl

@Piotr: Taa,może jeszcze po mordzie każdemu kto nie da?

odpowiedz
Gocław - 27.07.2019 / 17:04, *.chello.pl

@Maciek:
Wystarczy zaangażowanie i walka na całego :) Gdyby to było, to wynik około 3:0 przy tym poziomie rywala, sam by przyszedł.

odpowiedz
gazza - 27.07.2019 / 16:13, *.inetia.pl

Jaka gra , taka frekwencja.
Byłem , widziałem, pustki na stadionie ale co się dziwić jak piłkarze odwalają kichę na boisku...
Można nawet przegrać mecz ale po walce...Wtedy będą i oklaski...
Ale wygrać bez walki i zaangażowania...Gwizdy adekwatne...

odpowiedz
Hej - 27.07.2019 / 16:10, *.t-mobile.pl

@Po(L)di: Gwizdy były słuszne i uzasadnienie, szkoda że tak mało i słabe. Jeśli to ich spina to niech zapierd...ją do roboty, jakiejś fabryki, układać pobruk , albo do kopania rowów, tam się rozruźnią

odpowiedz
LP7 - 27.07.2019 / 16:03, *.play-internet.pl

Warto wspomnieć o dwóch śmiesznych, bo nieadekwatnych komentarzach pana Strejlaua:
1. jak finowie byli przy piłce, standardowo były gwizdy z Ż, a Strejlau wtedy: "oo, kibicom nie podoba się postawa Legionistów, czemu dają wyraz poprzez gwizdy"
2. Nagłe podniesienie decybeli przy "hanior cwel", na co Strejlau: "trzeba przyznać, że Legia ma nadal wspaniałych kibiców, głośnym dopingiem próbują jeszcze zachęcić zawodników do ataku..."
xD xD

odpowiedz
Kuba - 27.07.2019 / 15:59, *.t-mobile.pl

Muzyka na stadionie wciąż ta sama: Gunsi i ac/dc, puścili jakieś stare przeboje kapeli czerniakowskiej i sokoła. Trochę więcej popu, abba, disco!
Kolejny raz nasze stroje ciemne, a goście na biało grają, skandal!

odpowiedz
PPW - 27.07.2019 / 15:53, *.t-mobile.pl

@Alan: Czyli na 75. Rocznicę Powstania bez oprawy? Rozwijasz się.

odpowiedz
lob - 27.07.2019 / 14:45, *.chello.pl

Grali jak umieli. Ci zawodnicy z tym trenerem na wyższy poziom już nie wskoczą..........

odpowiedz
Piotr - 27.07.2019 / 13:46, *.tpnet.pl

Uwaga do zbierających: Prośba o bardziej represyjną formę kwesty. Zagrodzone przejścia- OK. Na wiosnę jak chłopaki krzyczeli do tego: "Zbiórka na oprawę!" każdemu do ucha, to wstyd było nie dać.
Przed meczem z Pogonią i w czwartek jak wchodziłem na stadion to tego nie słyszałem.

odpowiedz
Po(L)di - 27.07.2019 / 13:43, *.t-mobile.pl

Byłem i widziałem. Szkoda tych gwizdów na koniec. Widać że drużyna jest spięta, choć chęci widziałem na grę u zawodników. Może właśnie teraz kibice powinni jak "rodzic" wesprzeć drużynę. Żeby dodać im trochę pewności siebie. Jeszcze z moich obserwacji, media mocno przeszkadzaja, tylko czrne scenariusze w Legii ich interesują. Ja i tak bedę z Legia do końca, czy czas zły czy dobry.

odpowiedz
Po(L)di - 27.07.2019 / 13:35, *.t-mobile.pl

Frekwencja typowa w wakacje. Doping na niezłym poziomie, patrząc na klase rywala i wakacyjny okres. Szkoda tylko tych gwizdów po akończeniu. Wiem że rewelacji w grze nie było, ale zaangażowanie było widoczne. Może trzeba było po prostu rozejść się, albo właśnie wesprzeć drużynę, bo widać że jest spięta. Pozwolę sobie też stwierdzić że media w tym kraju nie pomagają,

odpowiedz
Krzysiek z Warszawy - 27.07.2019 / 13:25, *.centertel.pl

Słowo:zaangażowanie,należałoby wziąć w tym konkretnym przypadku w cudzysłów.

odpowiedz
Alan - 27.07.2019 / 13:11, *.t-mobile.pl

Skoro coraz mniej kasy ze zbiórek to czas może pomyśleć o nie tak częstych oprawach wkoncu jak cos przechodzi w rutynę to staje się nudne a mniejsza ilość kasy mogą właśnie świadczyć .

odpowiedz
Adi - 27.07.2019 / 13:08, *.play-internet.pl

Pięśń " nie poddawaj sie" to synonim naszym porazek i upokorzeń wiec powinniśmy ją zbanować.

odpowiedz
olew - 27.07.2019 / 12:48, *.vectranet.pl

przede wszystkim frekwencja; dno, dno, dno !!! Nie zasługujemy na poważną piłkę mamy w dupie naszą Legię , jesteśmy nielotami ...

odpowiedz
Maciek - 27.07.2019 / 12:16, *.vectranet.pl

he, he, chyba redaktor w innym świecie żyje, otóż 90% ludzi "przychodzi przecież dla sztuczek Messiego"!!!! a nie żeby oglądać ''kopanie się po czole" jak ostatnio u nas....

odpowiedz