Kasper Hamalainen przed meczem z Pogonią - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Hamalainen: KuPS zalicza się do czołówki w Finlandii

Wiśnia, źródło: se.pl

- Nie jest to najlepszy zespół w Finlandii, ale zalicza się do top 5. Legia na pewno jest lepszym zespołem, widzę w zasadzie tylko jedno niebezpieczeństwo sztuczna murawa na stadionie Kuopion - mówi Kasper Hamalainen przed zbliżającym się dwumeczem "Wojskowych" z jego rodzimym Kuopion Palloseura. - Na szczęście Legia ma już pewne doświadczenie, to powinno jej trochę pomóc. Poza tym, pierwszy mecz jest w Warszawie. Dobrze byłoby, żeby już tu gospodarze zapewnili sobie bezpieczną przewagę - dodał zawodnik w wywiadzie udzielonym Super Expressowi.

Piłkarz pokrótce scharakteryzował również najbliższego przeciwnika stołecznego klubu.

- Kuopion Palloseura to zespół dobrze zorganizowany, silny fizycznie. Mocną stroną jest gra w obronie, dlatego przydadzą się indywidualne umiejętności piłkarzy Legii, bo potrzebne będzie jakieś dobre zagranie lub super podanie, żeby rozerwać fińską defensywę - twierdzi Fin, który w niedzielę oficjalnie pożegnał się z Legią i na żywo obejrzał porażkę swojego byłego klubu z Pogonią Szczecin. - Wierzę, że Vuković to poukłada, uważam, że słusznie dostał szansę, mam nadzieję, że dostanie też czas - powiedział "Hama", który wierzy w swojego byłego szkoleniowca.

Całą rozmowę możecie przeczytać na stronach Super Expressu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
rad - 25.07.2019 / 00:00, *.chello.pl

@ktoś: a kim wy jesteście, że się tak obawiacie ?

odpowiedz
Majkel - 24.07.2019 / 18:22, *.play-internet.pl

@BRL: a ja ze temu w środku narobił na dekiel goląb

odpowiedz
SŁŻ - 24.07.2019 / 12:36, *.chello.pl

@Luk: tam rosną bulwy pyry

odpowiedz
ZGL - 24.07.2019 / 08:07, *.tpnet.pl

Jutro mecz ktory jeszcze bardziej pokaze jaka jest " NASZA LEGIA " !!!

odpowiedz
Arek - 23.07.2019 / 23:21, *.tpnet.pl

Człowiek z klasą. Dzięki za grę w najlepszym klubie na świecie, no i te bramki z łachem.

odpowiedz
ZGL - 23.07.2019 / 20:50, *.tpnet.pl

Odnosnie murawy nie ma zadnego tlumaczenia juz dosc tego a trzeba zagrac mecz tak jak na LEGII przystoi !!!

odpowiedz
brasu - 23.07.2019 / 20:23, *.vectranet.pl

i znow szukanie usprawiedliwienia...
bedziemy grac na sztucznej murawie... a oni na naturalnej - do ktorej są przyzwyczajeni tak jak my do sztucznej
ale to nam jak zwykle cos przeszkadza. albo ma sie jakosc albo jej sie nie ma...
a jak nasi maja problem z murawa to potrenowac na orliku... czy to juz niegodne "gwiazd"?

odpowiedz
Luk - 23.07.2019 / 18:54, *.play-internet.pl

@Vito: A co z Poznaniem?

odpowiedz
Nooo - 23.07.2019 / 18:45, *.tpnet.pl

Escobar, Hankavaara, Hyballa, Mazzarri

odpowiedz
Doru - 23.07.2019 / 18:25, *.play-internet.pl

@amek : sztuczka murawa jest zrobiona z ala plastiku, więc bieganie po takiej murawie też jest inne i masz też inne korki do takiej murawy

odpowiedz
senator - 23.07.2019 / 18:24, *.vectranet.pl

Ta sztuczna murawa to nie jest w porządku.Oczywiście federacja piłkarska zajmuje się różnymi rzeczami ale nie tym co trzeba.Po prostu te drużyny,które na co dzień trenują na takiej wykładzinie w sposób oczywisty mają przewagę nad innymi.Ogólnie w piłce panuje unifikacja zasad,która jednak nie obejmuje boisk piłkarskich.Jeżeli kogoś nie stać na normalną murawę nie powinien być dopuszczony do rozgrywek albo niech grają w hokeja jeżeli trwa tam nie rośnie.Trudno-Legia musi się postarać o 2-3 bramkową przewagę i tyle

odpowiedz
ktoś - 23.07.2019 / 17:06, *.play-internet.pl

Do czego to doszło, że się obawiamy drużyny z Finlandii, ja nie mogę

odpowiedz
... - 23.07.2019 / 15:59, *.t-mobile.pl

@amek : gram w piłkę i jest naprawdę duża różnica gdy cały czas grasz na naturalnej a później nagle grasz na sztucznej. Piłka się zupełnie inaczej zachowuje

odpowiedz
amek - 23.07.2019 / 15:39, *.net-arn.pl

czy naprawdę ogromna różnica jest granie na sztucznej trawie a na naturalnej. nigdy nie grałem na profesjonalnym boisku z trawą sztuczna dlatego takie moje pytanie

odpowiedz
BRL - 23.07.2019 / 15:01, *.tktelekom.pl

Na pierwszy rzut oka miałem wrażenie, że Hama ma protezę zamiast prawej ręki ;)

odpowiedz
Vito - 23.07.2019 / 14:25, *.centertel.pl

@Www: tam słońca jest za dużo i wypala trawę ;)

odpowiedz
Www - 23.07.2019 / 14:08, *.chello.pl

@paulus71: A w południowym Gibraltarze gdzie jest dużo słońca???

odpowiedz
paulus71 - 23.07.2019 / 13:57, *.centertel.pl

@Sputnik 44: w dalekiej północnej Finlandi, gdzie więcej nocy niż dnia z pewnością problem jest

odpowiedz
Sputnik 44 - 23.07.2019 / 13:40, *.t-mobile.pl

czy w Europie jest jakiś problem z wysianiem i utrzymaniem trawy!?

odpowiedz