REKLAMA

Zapowiedź meczu

Wypracować zaliczkę

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W czwartek o godzinie 21:00 rozpocznie się trzeci mecz Legii w tegoroczne edycji europejskich pucharów. Tego dnia gracze Aleksandara Vukovicia podejmą na własnym stadionie Kuopion Palloseura, który w rodzimej ekstraklasie zajmuje obecnie trzecie miejsce. Z całą pewnością można stwierdzić, że Finowie to zespół lepszy od Europa FC, ale to nie zmienia faktu, że na Łazienkowskiej faworytem będą gospodarze. Legioniści muszą walczyć o jak najwyższą zaliczkę przed rewanżem w Finlandii.

Legia 3-0 Kuopion? - Kurs 8!


Pod koniec ubiegłego tygodnia legioniści rozpoczęli ligowe zmagania. Niestety, po raz kolejny na starcie sezonu rozczarowali. Tym razem zbyt mocni dla stołecznej drużyny okazali się piłkarze Pogoni Szczecin, którzy pokonali w Warszawie swoich rywali 2-1. Był to zarazem trzeci mecz w wykonaniu Legii w tym sezonie - we wszystkich zaprezentowali się dotychczas słabo. Obraz może nieznacznie zacierać wysoka wygrana w rewanżu nad Europa FC, lecz nie zapominajmy, że gibraltarski klub jest półprofesjonalny i przez pewien czas musiał grać w dziesiątkę. Przed kilkoma dniami w spotkaniu z Pogonią dyspozycja Legii była już co prawda lepsza - były sytuacje strzeleckie i kilka ładnych akcji, które były powstrzymywane przez obrońców, a także rozgrywającego świetne zawody bramkarza przeciwników. Wszystko przykryły jednak błędy w defensywie, powodujące w konsekwencji stratę punktów.

W starciu z Pogonią od pierwszej minuty zagrał Sandro Kulenović, który pokazał się z dobrej strony. Zdobył bramkę, a także bliski był asysty, kiedy w przytomny sposób podał do Mateusza Praszelika. Dla młodego pomocnika był to pierwszy występ w lidze i również może zaliczyć go do udanych. 18-latek miał odpowiedzialne zadanie kreowania gry ofensywnej i nie można mieć do niego większych zarzutów. Dwukrotnie był bliski strzelenia gola, lecz lepszy od niego okazał się golkiper ze Szczecina. W ostatnim spotkaniu Vuković dał odpocząć części zawodników - na rezerwie zasiedli Arvydas Novikovas, Andre Martins, a także Carlitos. Wszyscy mieli dotychczas pewne miejsce w wyjściowym składzie, więc za pewne pojawia się również w nim w czwartek.

Forma: Pogoń Szczecin (1-2), Europa FC (3-0), Radomiak Radom (5-0), Europa FC (0-0), Pogoń Siedlce (6-0)

Kuopion Palloseura to fiński zespół, który swoją siedzibę ma w Kuopio. Drużyna jest pięciokrotnym mistrzem swojego kraju, a także dwukrotnym zdobywcą krajowego pucharu. Ostatni raz trofeum na krajowym podwórku zdobyła jednak dawno, bo aż w 1989 roku, kiedy wygrała w finale Pucharu Finlandii. KuPS nie ma bogatej historii gry w europejskich pucharach. W XXI wieku rozegrał w nich sześć dwumeczów. Tylko raz przeszedł w nim co najmniej dwie rundy eliminacyjne, a miało to miejsce w sezonie 2012/13, kiedy pokonał Llanelli (Walia), a także Maccabi Netanya (Izrael). Ostatecznie poległ dopiero w 3. rundzie eliminacyjnej z tureckim Bursasporem. Z kolei w poprzednim sezonie najbliższy rywal Legii już w 1. rundzie eliminacyjnej odpadł z FC Kopenhagą. W tym sezonie Finowie rozpoczęli zmagania od 1. rundy, w której pokonali w dwumeczu białoruski FK Witebsk. W pierwszym spotkaniu pomiędzy obydwoma klubami górą okazali się piłkarze KuPS, wygrywając 2-0 po bramkach Luisa Carlosa Murillo oraz Rangela. W rewanżu padł remis 1-1, który premiował awansem Finów.

Kuopion Palloseura w lidze zajmuje obecnie trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do liderującego Ilves Tampere. W Finlandii sezon trwa już od początku kwietnia. Dotychczas rozegrano 16 kolejek, a fakt byciu w rytmie meczowym może być atutem czwartkowego rywala Legii. W niedzielę KuPS bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z dobrze znanym legionistom IFK Mariehamn. Był to szósty remis zespołu, który dotychczas zanotował w lidze jeszcze siedem zwycięstw oraz trzy porażki. Najlepszym strzelcem Kuopion w tym sezonie jest środkowy pomocnik Rangel. Brazylijczyk zdobył 9 bramek w 17 meczach. Dobrze spisują się także Finowie Villie Saxman, Rasmus Karjalainen oraz Petteri Pennanen, mający na koncie kolejno 6, 5 oraz 3 trafienia. Skład KuPS nie obfituje w znane nazwiska. Jedynym reprezentantem swojego kraju jest Ats Purje, który w przeszłości rozegrał 68 meczów dla estońskiej kadry. Napastnik w tym sezonie nie jest skuteczny. W 12 meczach (450 minut) nie zdobył bramki, notując jedynie jedną asystę.

Forma: Mariehamn (0-0), Witebsk (1-1), Witebsk (2-0), Honka (2-1), HJK (1-1)

Mecz Legii z Kuopion Palloseura rozpocznie się w czwartek o godzinie 21:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja TVP Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Transmisja TV:
TVP Sport

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Legia Żoliborz - 25.07.2019 / 20:03, *.play-internet.pl

@ajg: Widzisz Bracie napisałeś fajny komentarz, szczerą prawdę A jak czytam wpisy pod twoim komentarzem to mam wrażenie że nazywać ich idiotami to obraza dla idiotow. To nie są kibice tylko obserwatorzy oczywiście poza niewielkimi jednostkami którzy tutaj wpisują się z dobrymi kibicowskimi komentarzami. Ale cóż miejmy nadzieję że Legia dziś wygra A głupota kiedyś pokona piszących tu debila. Pozdrawiam Bracie

odpowiedz
ZGL - 25.07.2019 / 19:27, *.tpnet.pl

LEGIA 3-1 Kuopion P. ! LEGIO walcz bo dzis KIBICE na to czekaja !!!

odpowiedz
ZGL - 25.07.2019 / 19:24, *.tpnet.pl

Wspierac "LEGIE" w walce o awans do kolejnej rundy eliminacji !!!

odpowiedz
autor - 25.07.2019 / 18:38, *.vectranet.pl

3-0 dla nich i elo

odpowiedz
Bu"L"i - 25.07.2019 / 17:46, *.inetia.pl

MILCZEĆ TROLE. Zamiast dopingować drużynę to negujecie wszystko i wszystkich. Wiecznie wam się coś nie podoba. Nawet jak zdobyli by mistrzostwo to byście marudzili. Jak będzie to zobaczymy wieczorem. A ci co nie chcą to niech siedzą przed TV bez prawa głosu.

odpowiedz
Gienek - 25.07.2019 / 17:41, *.25.138

Nie liczę na wygraną. Z taką potęgą z Finlandii nie mamy szans, jeśli z taką Pogonią nie daliśmy rady.

odpowiedz
skrzat - 25.07.2019 / 16:58, *.cyfrowypolsat.pl

OBSTAWIAMY PANOWIE.JESTEM DOBREJ MYSLI : 3:1 DO PRZODU.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.07.2019 / 16:56, *.chello.pl

Wygramy wysoko, Chciałbym jednak zobaczyć drużynę trochę poukładaną, grającą swoje. To będzie dobra prognoza na kolejne rundy. Tylko Legia!

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 25.07.2019 / 16:37, *.plus.pl

Miało być pajacować a nie pracować. A może się nie pomyliłem.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 25.07.2019 / 16:34, *.plus.pl

Po ostatnim meczu rundy wiosennej Vuko powiedział że wszyscy będą zap....lać Piłkarzyki już sprowadzili go na ziemię, dostał żółtą kartkę i przestał pracować.

odpowiedz
Pajączek - 25.07.2019 / 16:30, *.chello.pl

Żeby wypracować zaliczkę trzeba zestawić dobrą ba najlepszą jedenastkę,jeżeli trener będzie co mecz zmieniał podstawowy skład o takową będzie ciężko.
Jestem kibicem Legii więc liczę na dobrą grę i przekonujące zwycięstwo nie można przecież trząść portkami przed Finami.
Ciekawi mnie co po nie daj Boże dzisiejszym niepowodzeniu powie Vuko?Znów weźmie na klatę czy może w końcu zachowa się jak facet z jajami?

odpowiedz
Sputnik 44 - 25.07.2019 / 14:46, *.t-mobile.pl

@WAWA Orbitek: a ty dalej tutaj geniuszu? Tylko potem nie płacz jak ci mamusia tyłek przetrzepie za marnowanie czasu na trolling!

odpowiedz
Wolfik - 25.07.2019 / 14:19, *.mm.pl

A ja tam wierzę w skromne ale zwycięstwo. Najlepiej "do zera". Mamy potencjał, zespół powinien finską przeszkodę przejść.

odpowiedz
WAWA Orbitek - 25.07.2019 / 14:17, *.vectranet.pl

@sss:
Dokładnie taki też wynik obstawiam.

Bramki (carlitos) 1 - 3 ( jędza 3x samobój)

odpowiedz
Przybysz z przyszłości - 25.07.2019 / 13:55, *.orange.pl

Wypowiedzi Vuko po meczu Mieliśmy lepsze i gorsze momenty widzę ze drużyna idzie w dobra stronę to mnie bardzo cieszy, z meczu na mecz jest coraz lepiej, kupio to doświadczony zespół zabrakło nam trochę szczęścia, jestem zadowolony z postawy swoich zawodników , w rewanżu tez będziemy faworytem i będziemy musieli to udowodnić żeby przechylić go awans na nasza stronę , teraz skupiamy się na najbliższym ligowym spotkaniu

odpowiedz
ginpasterz - 25.07.2019 / 13:41, *.plus.pl

@ajg: mnie ogólnie jest przykro bo nikogo od idiotow nie wyzywa. Niestety wiara a realizm rzadko chodzą w parze. Byłbym mega szczęśliwy że spokojnego zwycięstwa 3:0 ale czy po trzech pierwszych spotkaniach jest to realne. Nie raz pisałem, że powinniśmy się zastanawiać od 4 rundy czy jakaś trudność nas czeka i że spokojem czekać na losowanie fazy grupowej. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, a myślę że większość kolegów zgodzi się że gra nie przekonuje. I nie znam odpowiedzi czy to wina prezesa, trenera, zawodników czy kibiców z wybujanymi marzeniami o mocnym zespole. Wiem tylko że kiedyś potrafiliśmy pokonać Ukraińców Rumunow czy Rosjan a teraz drżymy przed zespołem z Finlandii.

odpowiedz
Krzysztof Grabski z Warszawy - 25.07.2019 / 13:27, *.centertel.pl

@ajg: to już teraz wiesz dlaczego tak wielu ludzi pisze anonimowo,jak Ty!
Gdyby admin chciał usuwać wszystkie niezbyt mądre teksty...
Wyluzuj trochę ajg.

odpowiedz
JANUSZ&HALYNA - 25.07.2019 / 13:18, *.waw.pl

Jakby nie patrzeć z dzisiejszego meczu zwyciężą amatorzy. Więksi lub mniejsi ale amatorzy. Trzymam kciuki żeby jednak Ci warszawscy. Czas się obudzić bo "Nadszedł moment kiedy piłkarze muszą wziąć sprawy w swoje ręce i opuścić ciepły kurwidołek"
Liczę że ten mecz to będzie przełom i w końcu gwiazdeczki wezmą się do roboty w drodze do prawdziwych gwiazd

odpowiedz
mohort - 25.07.2019 / 13:14, *.pwx-net.pl

@eLeLeL: W barze Źródełko - zgłoś się tam, wypłacą Ci od ręki!

odpowiedz
Kalbar - 25.07.2019 / 12:58, *.chello.pl

Fajna atmosfera dzisiaj będzie, bo nie będzie kibiców sukcesu!

odpowiedz
Sputnik 44 - 25.07.2019 / 12:44, *.t-mobile.pl

@ajg: to jacyś 2 imbecyle (jeden vecra drugi onet) którzy zamiast uczyć sie do sierpniowych poprawek marnują czas w necie. Przyjdzie mamusia, wyłączy kabel, da klapsa w tyłek i skończy się trollowanie...

odpowiedz
Sputnik 44 - 25.07.2019 / 12:40, *.t-mobile.pl

@e(L)o: weź leki i koniecznie zostań kilka dni w domu!

odpowiedz
hmm - 25.07.2019 / 12:40, *.onet.pl

@ajg: Co nazywasz głupotą? Stwierdzenie że będzie 1-1?
Skoro dali radę z luksemburgiem przegrać u siebie, to remi z Finami jest jak najbardziej prawdopodobny

odpowiedz
Ja1916 - 25.07.2019 / 12:36, *.onet.pl

@ajg: Pogadamy wieczorem i zweryfikujemy kto miał rację, a kto głupio wierzył w zespół amatorów.

odpowiedz
wawa fan - 25.07.2019 / 12:32, *.vectranet.pl

Odpowiednia zaliczka to L-K 0:2

odpowiedz
ajg - 25.07.2019 / 12:23, *.chello.pl

Bardzo jest mi przykro,że tylu idiotów jest na tym forum! Podobno jest to strona kibiców Legii ale sądząc po niektórych wpisach jest to strona dla kretynów,którzy wypisują głupoty! Bo jak inaczej ocenić to,co pisze Radom L ,ginpasterz,ja1916,sss itd.?Chcą zaistnieć na forum ale po co? Głupotą zabłysnęli ale po co podają się za kibiców Legii?

odpowiedz
Radom L - 25.07.2019 / 12:14, *.vectranet.pl

Na moje oko i nie krzywdząc Vuko... Legia- Kups 0:3

odpowiedz
Ja1916 - 25.07.2019 / 12:05, *.onet.pl

@ginpasterz:
100% racji. Dzisiaj 1:1, potem pierdolamento o wyciąganiu wniosków, o tym że byliśmy lepszą drużyną i że jedziemy do Finalndii po awans. No a za tydzień że nie wyszło , że musimy skupić się teraz na lidze/ odzyskaniu mistrzostwa i za rok to pokażemy wszystkim jak się gra w pucharach

odpowiedz
ginpasterz - 25.07.2019 / 11:31, *.204.214

Niestety doświadczenie ostatnich dwóch lat wskazuje na remis 1:1 i podtrzymywanie przez trenera nadziei o wyciągnięciu wniosków i przechyleniu awansu w meczu rewanżowym.

odpowiedz
sss - 25.07.2019 / 09:58, *.191.117

Trzeba być realistą - niestety 1:3

odpowiedz
kibic - 25.07.2019 / 08:21, *.centertel.pl

Każdy inny wynik niż wygrana mniejsza niż dwoma bramkami będzie dla nas kolejnym niepowodzeniem .Myślę że tak będzie ale lekko nie będzie .

odpowiedz
ZGL - 25.07.2019 / 08:19, *.tpnet.pl

To jest dzisiejszym obowiazkiem "LEGIO " !!!

odpowiedz
eLeLeL - 25.07.2019 / 08:17, *.play-internet.pl

Czy można zwrócić bilet na jutrzejszy mecz? Nie mogę znaleźćna stronie...

odpowiedz