Dariusz Mioduski, Aleksandar Vuković i Radosław Kucharski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

3,5 mln premii za awans do grupy Ligi Europy

Wiśnia, źródło: Przegląd Sportowy

W Legii nie wyobrażają sobie kolejnego sezonu bez udziału w fazie grupowej europejskich pucharów. Dariusz Mioduski, chcąc dodatkowo zmobilizować swoich piłkarzy, przygotował dla nich 3,5 miliona złotych za przebrnięcie eliminacji. To rekordowa jak na polskie warunki kwota - podaje "Przegląd Sportowy".

Zdaniem dziennika, jednym z pomysłodawców takiej formy mobilizacji dla piłkarzy był Radosław Kucharski. Dyrektor sportowy twierdził, że taki bonus, w połączeniu z wpływami za awans do UEFA, dodatkowo zmotywuje zawodników. W tym roku UEFA przeznaczy 510 milionów euro na nagrody za udział w Lidze Europy. Za awans do grupy klub dostanie blisko 3 miliony euro, a następnie nagradzany będzie za wyniki osiągane w grupie - zwycięstwo 570 tysięcy euro, a remis 190 tysięcy euro. Najlepsza drużyna w grupie zgarnie dodatkowy milion, a drugi zespół w grupie o połowę mniej.

Do tej pory, nie licząc zwycięskich kwalifikacji do Ligi Mistrzów, najwyższa premia dla piłkarzy od zarządu wyniosła 3 miliony złotych.

Jeśli chodzi o transfery, to w Legii nie są wykluczone kolejne wzmocnienia. Dużo zależy jednak od tego, czy drużyna awansuje do fazy grupowej Ligi Europy. Innym decydującym czynnikiem może być również sprzedaż jednego z kluczowych piłkarzy, którego będzie trzeba zastąpić wartościowym zmiennikiem. Zdaniem Kucharskiego, kadra Legii jest jednak już na tyle silna, aby nie mieć problemów z przynajmniej zdobyciem tytułu mistrza Polski. O czym pisaliśmy w tym miejscu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
Adrian - 27.07.2019 / 22:52, *.cyfrowypolsat.pl

Awans Legii do LE przy tym współczynniku i rywalach to powinien być obowiązek, ewentualnie dać premię za wyjście z grupy.

odpowiedz
Luk - 27.07.2019 / 17:44, *.drei.com

Widac ze tylko Kasa sie liczy , i cos za cos , zero motywacji zero heci ani nic , ten caly Sport jest tylko kupiony za kase.

odpowiedz
Szaro-szary - 27.07.2019 / 02:24, *.centertel.pl

obiecanki cacanki

odpowiedz
Zduneq - 26.07.2019 / 22:27, *.play-internet.pl

Co qurła?3.5mln zł?3.500zl ma cała drużynę to i tak o połowę za dużo za ten totalny brak ambicji i minimalizm.

odpowiedz
Hello - 26.07.2019 / 18:30, *.t-mobile.pl

3.5 miliona zł. śmiechu warte.
Również dobrze mógł ofiarować 35. milionów euro, efekt ten sam.
Brak awansu, tym niby grajką piłkarsko podobnym wszystko jedno i tak nie umieją grać

odpowiedz
Bl1916 - 27.07.2019 / 00:07, *.chello.pl

Darek zapłać premie za mistrzostwo Polski2017 której nie zapłaciłeś .

odpowiedz
Orleksra - 26.07.2019 / 18:05, *.com.pl

Spokojnie. Z taką padaką nie przejdą nawet tych Finów.

odpowiedz
Matigol - 26.07.2019 / 16:21, *.inetia.pl

Pusty śmiech mnie ogarnia po przeczytaniu tego newsa. Płacić tym leszczom mieniącym się piłkarzami DODATKOWO (oprócz kasy z kontraktów itd) za awans do grupy LE i to takie kokosy??? W dupach się poprzewracało nie tylko tym kalekom na boisku ale też zarządzającym...Psujcie dalej swoich podwładnych płacąc za coś co jest ich psim obowiązkiem a efekty będą odwrotne do zamierzonych. Dziura budżetowa ma się dobrze a kudłady 3.5 bańki wyciąga ot tak. "Może to ich dodatkowo zmotywuje" - ręce opadają.

odpowiedz
S - 26.07.2019 / 22:19, *.145.167

@Matigol: on premie wyplaci w przypadku awansu do grupy gdy dostanie od uefa 3mln euro, wiec nic nie traci na takiej obietnicy

odpowiedz
kazchu - 26.07.2019 / 16:08, *.chello.pl

jaki trener taka gra

odpowiedz
peru123 - 26.07.2019 / 15:43, *.plus.pl

Ach, co za żenada, jak my lecimy w dòł pod Miodka rządami, może ktoś mu doradzi aby sobie odpuścił, ale on teraz będzie liczył na słynną Akademie, a ona i tak będzie kwiatkiem do kożuszka , jak i tak dalej będziemy stawiać na zawodników odrzuconych z mocnych lig , z fajnym CV ale bez ambicji i umiejętności.

odpowiedz
Waldi64 - 26.07.2019 / 15:26, *.plus.pl

Bo jak sie nie umie trenować drużyny to kasa ich trzeba przerobic

odpowiedz
Wolfik - 26.07.2019 / 14:53, *.mm.pl

Szanse na wydanie tych pieniędzy wydają się minimalne....

odpowiedz
Fanatyk82 - 26.07.2019 / 12:57, *.55.62

Nie będzie normalnie jak będziemy płacili tym gwiazdorom premie za minimalne osiągnięcia. Za to co mają w kontraktach to powinni wejść do grupy LE i zdobyć Mistrza.
Proponuję natomiast, że jak tego nie dokonają to niech 3,5 miliona zostanie w kasie klubu.

odpowiedz
JANUSZ&HALYNA - 26.07.2019 / 12:21, *.waw.pl

3,5 mln ale chyba batów powinni dostać (ewentualnie batów tajlandzkich) Cytując klasyka " tu nie ma co trenować tu trzeba dzwonić" Pytanie tylko czy prezes wie do kogo dzwonić... :D

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 26.07.2019 / 12:16, *.t-mobile.pl

Pod zdjęciem powinien być napis: Gang Olsena, Egon (w czerwonym) i spółka zastanawiają się jak uporać się ze sztuczną murawą w Finlandii.

odpowiedz
Kipkorir - 26.07.2019 / 12:05, *.chello.pl

Może nawet zaoferować 100 milionów! I tak nie awansują. Nie z tym sztabem amatorów.

odpowiedz
SX - 26.07.2019 / 11:53, *.144.142

TO JEST JAKIŚ ŻART??? PREMIA ZA AWANS DO FAZY GRUPOWEJ DLA TAKICH "GWIADORÓW" NA JAKICH WIĘKSZOŚĆ Z TYCH KOPACZY SIĘ KREUJE MOGŁABY BYĆ ZA WYJŚCIE Z GRUPY. SAM AWANS DO NIEJ JEST PLANEM MINIMUM. JEŚLI SĄ TAK WSZĘDZIE LANSOWANI TO NIECH UDOWODNIĄ TO WRESZCIE. W NORMALNEJ PRACY ZA TO CO POKAZALI W TYCH KILKU MECZACH BYLIBY JUŻ NA WYLOCIE...

odpowiedz
piter - 26.07.2019 / 11:32, *.230.191

Na zdjęciu trzech półmózgów niszczących nasz k(L)ub.

odpowiedz
stp - 26.07.2019 / 11:27, *.centertel.pl

A premie za zeszłoroczne mistrzostwo wypłacił?

odpowiedz
Julon - 26.07.2019 / 11:22, *.centertel.pl

Może lepiej te pieniądze przeznaczyć na zatrudnienie trenera z prawdziwego zdarzenia!!

odpowiedz
Clod - 26.07.2019 / 11:14, *.play-internet.pl

Motywacją powinna być sama gra w Legii.

odpowiedz
Pawel - 26.07.2019 / 11:17, *.amazonaws.com

@Clod: Amen

odpowiedz
PrzemoL - 26.07.2019 / 15:33, *.chello.pl

@Clod: 17 na 30 czyli 57% to obcokrajowcy. Po drugie, ilu jest w tej 30 osobowej grupie warszawiaków z krwi i kości? Myślę, że tyle wystarczy Ci za odpowiedź, dlaczego dla zdecydowanej większości, gra w Legii nie jest motywacją samą w sobie.

odpowiedz
Rafa(L) - 26.07.2019 / 11:13, *.144.254

Mioduski powinien za obraz tej gry naprawdę zapłacić!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.07.2019 / 10:48, *.orange.pl

Musimy zrozumieć niestety jedno - ci ludzie mają nas głęboko w d... Nas, kibiców z L w sercu. A ryba zawsze psuje się od głowy, są jednak pewny wyjątki, które potwierdzają regułę. Wtedy ryba psuje się od d... strony. Bo jak może być inaczej, gdy się nie ma głowy...

odpowiedz
aniou strósz - 26.07.2019 / 10:47, *.vectranet.pl

Pan Mioduski bardzo by chciał odnieść z Legią jakieś sukcesy, zdobywać trofea, sławę jako wyjątkowy Prezes-właściciel, tylko problem jest taki że słabiutko zna się na piłce (albo nawet wcale) a Pan Kucharski to może być dyrektorem sportowym w klubie niższej ligi . Gratuluję dobrego samopoczucia i przekonania o słusznej metodzie rozwoju klubu. Krótki czas zweryfikuje bez mżonki Kucharskiego i Mioduskiego (kolejność nieprzypadkowa) pod batutą Vukovicia, który może być najwyżej człowiekiem wspomagającym prawdziwego trenera w zakresie budowania atmosfery w szatni.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.07.2019 / 10:51, *.orange.pl

@aniou strósz: Zgoda, oprócz ostatniego zdania. On tak potrafi robić atmosferę, jak gość który po zupie cebulowej, pójdzie na bal sylwestrowy i zaprezentuje symfonię na dwa "klarnety"...

odpowiedz
dino - 26.07.2019 / 11:14, *.vectranet.pl

@aniou strósz:
A ja bym chciał poleciec w kosmos

odpowiedz
zdzicho - 26.07.2019 / 10:31, *.16.65

co z tego, że obiecał? czy za mistrzostwo sprzed dwóch lat już wypłacił? oby był ten awans, to może kogoś zakontraktują, ale kogo? znów piłkarza, co ma dochodzić do formy?

odpowiedz
Gepetto - 26.07.2019 / 10:25, *.play-internet.pl

Z każdym dniem coraz bardziej nadprezes Kucharski mnie rozwala. Ściąga zawodników, na których można zarobić typu Gvila, a odrzuca np Fila, bo za drogi. Teraz te premie jak to dla nich kieszonkowe. eLoko tak tańczy jak mu Kucharski zagra...

odpowiedz
Kamil - 26.07.2019 / 10:20, *.176.69

Jeszcze kasy nie ma za Mistrzostwo 2018 :) tak dla przypomnienia panie prezesie.

odpowiedz
Lesny Dziadek - 26.07.2019 / 10:18, *.play-internet.pl

Dac im po kebabie, ogorek w ruku i go home

odpowiedz
Legion - 26.07.2019 / 10:17, *.246.20

Dramat co ten człowiek wyprawia,mysląc że ich skusi kasą.Przeciez oni i tak mają jej za dużo, 3 banie w lewo lub w prawo nie robi róznicy.

odpowiedz
eth - 26.07.2019 / 10:12, *.t-mobile.pl

Miodek widzi że wszystko się wali, Vuko nic nie ogarnia to próbuje ich zmobilizować kasą. Powinien tą kasę płacić z własnej kieszeni. Choć wolałbym aby poszła na dobre transfery i załogę która się na rzeczy zna a nie na premie dla grajków którzy prosto podać nie umieją

odpowiedz
Roma - 26.07.2019 / 09:57, *.142.193

jak mają to być transfery typu Gvilia, to niech sobie darują.

odpowiedz
pkp - 26.07.2019 / 09:23, *.centertel.pl

Mozna obiecywać skoro i tak nie trzeba bedzie płacić. Poza tym, premie za poprzednie mistrzostwo jeszcze niezaplacone :)

odpowiedz
SEBO(L) - 26.07.2019 / 13:01, *.centertel.pl

@pkp: https://youtu.be/PgCcsXJAga0

odpowiedz
piotrek - 26.07.2019 / 08:55, *.play-internet.pl

ŻART....za pokonanie europy finow slabych grekow mają dostać 3,5mln kiedy w naszym klubiku na nic nie ma kasy??!! Najwazniejszse ze Vuco zadowolony z gry...

odpowiedz
dino - 26.07.2019 / 09:02, *.vectranet.pl

@piotrek:
To jest za awans do fazy grupowej którą za rządów nieudacznika Miodka zobaczymy jak swinia niebo

odpowiedz
Janek - 26.07.2019 / 08:54, *.89.188

Obroną tytułu mistrza? w tym sezonie to możemy bronić jedynie tytułu wicemistrza, a mistrza to trzeba zdobyć...

odpowiedz
mjuzik - 26.07.2019 / 09:00, *.154.231

@Janek: Kucharski dalej myśli, że zdobyliśmy mistrzostwo. Coś muszą ćpać bo tak się skompromitować taka wypowiedzią to na prawdę kpina z kibiców.

odpowiedz
Luk - 27.07.2019 / 17:46, *.drei.com

@Janek: bedziemy bronic Ale spadek taka Druzyna o taka gra

odpowiedz
mich - 26.07.2019 / 08:54, *.t-mobile.pl

z taka grą to niech awansują do grupy mistrzowskiej w lidze to juz bedie dobrze

odpowiedz
az - 26.07.2019 / 08:52, *.t-mobile.pl

Nie mogę patrzeć na tego lokowatego jak jego widzę to od razu chce mnie się urynę oddać

odpowiedz
Juri - 26.07.2019 / 08:47, *.tpnet.pl

Pan Kucharski tak musi udowodnić wartość swoich decyzji.

odpowiedz