Zapowiedź meczu

Odczarować Łazienkowską

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej 3 w ramach 5. kolejki Ekstraklasy legioniści podejmą Zagłębie Lubin. Ostatnie mecze "Wojskowych" z lubinianami były bardzo wyrównane, takiego też spotkania można spodziewać się na zakończenie tygodnia. Legia swoje ostatnie dwa starcia u siebie zakończyła bezbramkowymi remisami. Tym razem liczymy na przełamanie w ofensywie.

W środę legioniści awansowali do czwartej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Rywalem, który będzie chciał zatrzymać Legię na drodze do awansu będzie Glasgow Rangers. Zanim do tego dojdzie, Legia wraca po przerwie do zmagań ligowych. Dwa tygodnie temu podopieczni Aleksandara Vukovicia bezbramkowo zremisowali ze Śląskiem Wrocław. Ekipa Vítězslava Lavički nie ustawiła wysoko poprzeczki warszawiakom, ale też dało się zobaczyć progres w wykonaniu legionistów, którzy zagrali bardzo skutecznie w defensywie. W kolejnym meczu przy Ł3 "Wojskowi" znów zagrali na zero i dopiero w Atenach zobaczyliśmy bramki dla Legii. Ponownie bardzo pewnie zagrała dwójka naszych stoperów Artur Jędrzejczyk i Igor Lewczuk, jednak trzeba też pochwalić strzelców goli: Pawła Stolarskiego oraz Waleriana Gwilię. Pierwszy pełny mecz po kontuzji rozegrał Cafu, który dołożył sporą cegiełkę przy pierwszym trafieniu. W Grecji kolejny słaby mecz rozegrał Sandro Kulenović, który pomimo wielu dogodnych sytuacji nie był w stanie pokonać golkipera.

Trener Aleksandar Vuković w meczu z Zagłębiem Lubin nie będzie mógł skorzystać z Williama Remy’ego i Kacpra Kostorza, których czeka dłuższa przerwa. Na boisku nie zobaczymy też Arvydasa Novikovasa, Ivana Obradovicia i Domagoja Antolicia - cała trójka ma drobne urazy. Szkoleniowiec Legii zapowiada, że nie dokona wielu zmian, ponieważ zawodnicy są już gotowi do gry co 3-4 dni. Niewykluczone jednak, że od pierwszej minuty szansę w ataku otrzyma Jose Kante, który do tej pory grał najmniej z napastników.

Forma: KuPS (0-0), Śląsk (0-0), Atromitos (0-0), Atromitos (2-0)

Zagłębie Lubin sezon 2019/20 rozpoczęło bardzo przeciętnie. Po czterech kolejkach lubinianie na swoim koncie mają pięć oczek i zajmują 9. miejsce w ligowej tabeli. Legioniści pomimo rozegrania jedynie trzech spotkań tracą do Zagłębia jeden punkt. Dotychczas dwie bramki dla lubinian zdobył 21-letni Patryk Szysz. Podczas ich ostatniej wizyty przy Ł3 Szysz trafił do siatki warszawiaków, dając prowadzenie swojemu zespołowi, jednak ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2. Dobrze na murawie w stolicy Polski czuje się Filip Starzyński, który podczas swojej kariery trafiał do siatki Legii pięć razy.

Do drużyny z Lubina w letnim okienku transferowym trafiło dwóch Słoweńców: Sasa Zivec oraz Rok Sirk. Pierwszy nie zagrał jeszcze pełnego meczu w barwach "Miedziowych", za to udało mu się zdobyć debiutanckiego gola. 28-latek podwyższył prowadzenie lubinian w ostatniej kolejce. Drugi dotychczas na boisku spędził ledwie siedem minut i przy aktualnej postawie Szysza nie zapowiada się, aby nowy nabytek miał więcej szans na grę. Sirk w kolejce jest dopiero za Patrykiem Tuszyńskim, który wystąpił w każdym meczu w tym sezonie.

Wraz z Zagłębiem do Warszawy przyjedzie były legionista Maciej Dąbrowski, który w obecnym sezonie nie pojawił się jeszcze na murawie.

Forma: Cracovia (1-1), Górnik Zabrze (0-1), Jagiellonia (2-2), Arka (2-0)

Legia podejmie Zagłębie Lubin w niedzielę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także czytania wszystkich materiałów pomeczowych.