fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Odczarować Łazienkowską

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej 3 w ramach 5. kolejki Ekstraklasy legioniści podejmą Zagłębie Lubin. Ostatnie mecze "Wojskowych" z lubinianami były bardzo wyrównane, takiego też spotkania można spodziewać się na zakończenie tygodnia. Legia swoje ostatnie dwa starcia u siebie zakończyła bezbramkowymi remisami. Tym razem liczymy na przełamanie w ofensywie.

W środę legioniści awansowali do czwartej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Rywalem, który będzie chciał zatrzymać Legię na drodze do awansu będzie Glasgow Rangers. Zanim do tego dojdzie, Legia wraca po przerwie do zmagań ligowych. Dwa tygodnie temu podopieczni Aleksandara Vukovicia bezbramkowo zremisowali ze Śląskiem Wrocław. Ekipa Vítězslava Lavički nie ustawiła wysoko poprzeczki warszawiakom, ale też dało się zobaczyć progres w wykonaniu legionistów, którzy zagrali bardzo skutecznie w defensywie. W kolejnym meczu przy Ł3 "Wojskowi" znów zagrali na zero i dopiero w Atenach zobaczyliśmy bramki dla Legii. Ponownie bardzo pewnie zagrała dwójka naszych stoperów Artur Jędrzejczyk i Igor Lewczuk, jednak trzeba też pochwalić strzelców goli: Pawła Stolarskiego oraz Waleriana Gwilię. Pierwszy pełny mecz po kontuzji rozegrał Cafu, który dołożył sporą cegiełkę przy pierwszym trafieniu. W Grecji kolejny słaby mecz rozegrał Sandro Kulenović, który pomimo wielu dogodnych sytuacji nie był w stanie pokonać golkipera.

Trener Aleksandar Vuković w meczu z Zagłębiem Lubin nie będzie mógł skorzystać z Williama Remy’ego i Kacpra Kostorza, których czeka dłuższa przerwa. Na boisku nie zobaczymy też Arvydasa Novikovasa, Ivana Obradovicia i Domagoja Antolicia - cała trójka ma drobne urazy. Szkoleniowiec Legii zapowiada, że nie dokona wielu zmian, ponieważ zawodnicy są już gotowi do gry co 3-4 dni. Niewykluczone jednak, że od pierwszej minuty szansę w ataku otrzyma Jose Kante, który do tej pory grał najmniej z napastników.

Forma: KuPS (0-0), Śląsk (0-0), Atromitos (0-0), Atromitos (2-0)

Zagłębie Lubin sezon 2019/20 rozpoczęło bardzo przeciętnie. Po czterech kolejkach lubinianie na swoim koncie mają pięć oczek i zajmują 9. miejsce w ligowej tabeli. Legioniści pomimo rozegrania jedynie trzech spotkań tracą do Zagłębia jeden punkt. Dotychczas dwie bramki dla lubinian zdobył 21-letni Patryk Szysz. Podczas ich ostatniej wizyty przy Ł3 Szysz trafił do siatki warszawiaków, dając prowadzenie swojemu zespołowi, jednak ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2. Dobrze na murawie w stolicy Polski czuje się Filip Starzyński, który podczas swojej kariery trafiał do siatki Legii pięć razy.

Do drużyny z Lubina w letnim okienku transferowym trafiło dwóch Słoweńców: Sasa Zivec oraz Rok Sirk. Pierwszy nie zagrał jeszcze pełnego meczu w barwach "Miedziowych", za to udało mu się zdobyć debiutanckiego gola. 28-latek podwyższył prowadzenie lubinian w ostatniej kolejce. Drugi dotychczas na boisku spędził ledwie siedem minut i przy aktualnej postawie Szysza nie zapowiada się, aby nowy nabytek miał więcej szans na grę. Sirk w kolejce jest dopiero za Patrykiem Tuszyńskim, który wystąpił w każdym meczu w tym sezonie.

Wraz z Zagłębiem do Warszawy przyjedzie były legionista Maciej Dąbrowski, który w obecnym sezonie nie pojawił się jeszcze na murawie.

Forma: Cracovia (1-1), Górnik Zabrze (0-1), Jagiellonia (2-2), Arka (2-0)

Legia podejmie Zagłębie Lubin w niedzielę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Transmisja TV:
Canal+

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
RMFC - 18.08.2019 / 19:15, *.tpnet.pl

Ku..wa jest 85 minuta a Carlitos i Niezgoda dalej na ławce! To jest przegięcie. Zamiast szukać okazji na drugą bramkę to serbski pastuch wpuszcza obrońcę żeby bronić!!Czy wrócą kiedyś czasy gdy Legia takich ogorów jak Zagłębie ogrywała po 3 lub 4-0?

odpowiedz
1916 (L) - 18.08.2019 / 17:37, *.orange.pl

Panowie ( i Panie ) - jestem jeszcze na wakacjach - gdzie zobaczę w sieci mecz ?

odpowiedz
SEBO(L) - 18.08.2019 / 17:09, *.chello.pl

Panowie,dziś wpie.dol będzie chyba. Miejmy cierpliwość, ale Kaleković nam punktów nie da. Oby nastąpiła odmiana...

odpowiedz
tomiacab - 18.08.2019 / 17:00, *.virginm.net

Jestem mocno zaskoczony tym składem. Oby się nie okazało, ze na czwartek szykuje novikovasa i antolicia z remym.

odpowiedz
RMFC - 18.08.2019 / 16:16, *.tpnet.pl

Vuković ty serbski pastuchu gdzie jest ku..wa Carlitos? Chcesz razem z Loczkiem wylansować za wszelką cenę nieudacznego Kulenovicia a potem go sprzedać ale z taką formą nikt normalny nie zapłaci za niego więcej niż dawali z Anglii.

odpowiedz
Krzeszczu - 18.08.2019 / 17:14, *.bredband2.com

@RMFC: ten pajac sie wypowiadal (nie raz!) ze Carlitos mu nic nie daje, ze druzynie nic nie daje. Ze jego bramki w zeszlym sezonie i bramki strzelone juz pod wodza pajaca trenera, nic druzynie nie daly i nie wygraly mistrza. Dlatego (ze nic Carlitos nie daje) bedzie gral Kalekanovic.

Krew mnie zalewa jak pomysle jakiego idiote mamy na stanowisku trenera. Sabotazysta i osiol uparty.

odpowiedz
RMFC - 18.08.2019 / 17:18, *.tpnet.pl

@Krzeszczu: oby to były ostatnie mecze w roli trenera tego przygłupa. Razem z Loczkiem doprowadzą do odejścia Carlitosa skoro jest nakaz gry drewnianym Kulenoviciem

odpowiedz
Krzeszczu - 18.08.2019 / 17:22, *.bredband2.com

@RMFC: Kolego, powiem wiecej, takie zachowanie idioty dyktatora rozbija szatnie. Zaden szanujacy sie sportowiec nie akceptuje takiego dyktatora. A co za tym idzie coraz mniej beda sie starali.
Dodaj do tego ten onanizm z rotacjami (poza dzisiejszym meczem ale to dopiero drugi raz w tym sezonie gramy tym samym skladem) To po **uj taki zawodnik ma sie starac skoro pajac-trenejro i tak posadzi go na lawie bo roszady (w przeciwienstwie do konkurencji).
No ale jaka amatorka taki i trener. Ja pi****ole....

odpowiedz
RMFC - 18.08.2019 / 17:48, *.tpnet.pl

@Krzeszczu: był już jeden trener debil wcześniej i zastąpił go kolejny! Ku..a ręce opadają na to co się dzieje w Legii.

odpowiedz
L-viz - 18.08.2019 / 15:50, *.chello.pl

Jak zagra Kulenovic w pierwszym to daje 0:0

odpowiedz
sebo(L)... - 18.08.2019 / 15:49, *.orange.pl

W internetach to gdzie bedzie można zobaczyć ? :)

odpowiedz
fredix - 18.08.2019 / 15:09, *.mm.pl

Vuko jeśli Kulenović musi grać a Ty twierdzisz że jesteś zadowolony bo wypełnia założenia taktyczne, to błagam dołącz do jego założeń taktycznych na pierwszym miejscu strzelanie goli!!!

odpowiedz
Gienek - 18.08.2019 / 14:56, *.play-internet.pl

Drżę o wynik, bo Kostorz nie zagra...

odpowiedz
Daniel - 18.08.2019 / 14:40, *.chello.pl

Od 20 minuty do końca pierwszej połowy lecimy "Nie poddawaj się..." potem to samo od 55 minuty przez kolejne pół godziny

odpowiedz
nie poddawaj się - 18.08.2019 / 15:18, *.vectranet.pl

@Daniel: dopiero od 20minuty?

odpowiedz
sebo(L)... - 18.08.2019 / 15:47, *.orange.pl

@nie poddawaj się:

:)

odpowiedz
Arnoldo - 18.08.2019 / 13:38, *.plus.pl

Trzeba w ataku zmienić na napastnika bo gramy 10ke zamiast w 11ke.Kante Niezgoda lub Carlitos ale Carlitos zapewne znów ława. Tak czy siak mamy zagrać zdecydowanie i z bramkami w przodzie bo Rangers to już półka wyżej niż Lubin. 3-0 daje.

odpowiedz
pisiont groszy - 18.08.2019 / 12:34, *.122.175

jak Vućko wystawi w większości pierwszą jedenastkę to wypadałoby od początku zagrać szybko, agresywnie i puknąć 3 brameczki do przerwy a potem wycofać się do obrony, grać spokojnie, odpowiedzialnie i kontrować
to idealny scenariusz

gorszy to taki że wynik może być na styku i w cały mecz trzeba będzie włożyć duży wysiłek, a to mimo tego co mówi Vućko moźe odbić się w czwartek

odpowiedz
Pacho - 18.08.2019 / 12:01, *.55.17

Na odczarowanie przydałby się Yahaya ze sznureczkiem i woreczkiem.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 18.08.2019 / 11:01, *.vectranet.pl

Jak ja nie ogarniam tego ze pisze sie ze jakis Tam sredniak z ekstraklapy stawia nam wysoki poprzeczke...

odpowiedz
Trampek - 18.08.2019 / 11:00, *.net.pl

Z Kulawym-nicem Łazienkowskiej nie da się odczarować .

odpowiedz
TRENER :) - 18.08.2019 / 10:37, *.orange.pl

Byłoby zdecydowanie lepiej gdyby Kulenović strzelał gole. Skoro ich jednak nie strzela a musi grać, to jest tylko takie rozwiązanie że powinien być napastnikiem absorbującym obronę przeciwnika a gole niech strzelają inni. Chłopaki muszą wiedzieć że grają w 10 plus uczeń asystent :) Wtedy będą tak się ustawiać i tak rozgrywać piłkę by to oni strzelali. A Kulenović niech zasłania sobą pole widzenia obrońców :)

odpowiedz
Brak kasy = jakość obecnych piłlkarzy = PORAŻKA - 18.08.2019 / 10:27, *.206.104

Trener niema dobrych zawodników bo niema pieniędzy w klubie na takich . Jak i sam trener nie powala na kolana . W pucharach mieli zespoły co piłki do przodu nie umieli grać , to jakoś się ślizgali do następnej rundy . Szkoci coś tam już grają , choć nie są jakimś mega zespołem to obecną Legię wciągną nosem . Niestety mamy na dziś mega słaby zespół . Niema pinidzy to i trudno żebyśmy mieli dobrej jakości piłkarzy .

odpowiedz
DARIUSZ - 18.08.2019 / 10:27, *.orange.pl

Tak sobie myślę, że komentarze na forach to jest dobre miejsce by przekazać właścicielowi lub innym rządzącym co inni ( w tym przypadku kibice ) myślą. Jest tylko jeden warunek: komentarze musza być na poziomie. A jak jest tak ze komentarzy na poziomie jest kilka a reszta to gówniane przepychanki to nikt poważny nie będzie tego czytał i starał się w gąszczu nic nie znaczących wpisów wyszukać to co ważne....Czasami szkoda.....

odpowiedz
Lesny Dziadek - 18.08.2019 / 11:47, *.play-internet.pl

@DARIUSZ: Powaznie to wyglada mucha w ciazy...Nikt nie czyta i czytal nie bedzie tych komantarzy. Poziom pisania nie ma zadnego znaczenia Dariuso ma swoj pomysl i realizuje go, bez sluchania innych. Mial wszystko - ludzi, kase, zawodnikow. Jak osiol ma za dobrze, to idzie na lod i lamie kopyta...

odpowiedz
Przemek Legionista - 18.08.2019 / 10:22, *.31.2

Chłopaki są w gazie po wygranej w Atenach i odczarują Ł3, tyko Vuko BŁAGAM, nie wystawiaj Kulenovicia od 1 minuty, zamiast Kulenovicia niech gra Carlitos w wyjściowej 11. :D

odpowiedz
click - 18.08.2019 / 10:08, *.lyse.net

Przecież trener oznajmił, że jest bardzo zadowolony z Kulenovicia, więc dlaczego miałby z niego rezygnować? Poza tym chłopina ma swoje niewątpliwe atuty, swoimi parametrami idealnie nadaje się na przykład do stania w murze, zwiększając jego gabaryty powierzchniowe, więc trzeba częściej wystawiać go na tej pozycji szukając dla niego optymalnych zadań na boisku, bo do tego ma największe predyspozycje i ośmielam się stwierdzić, że z czasem ma szanse stać niekwestionowanym liderem specjalizującym się na tej pozycji w całej ekstraklasie i nie tylko, stając się graczem światowego formatu. Skoro może grać jeden bramkarz, dlaczego by nie wystawiać także jednego murarza?

odpowiedz
Kibic - 18.08.2019 / 15:48, *.55.93

@click: dobre podsumowanie tłumaczenia trenera dlaczego go wystawia

odpowiedz
Żuku - 18.08.2019 / 09:41, *.amazonaws.com

Się nie zesrajcie z tej pogardy dla trenera

odpowiedz
Kipkorir - 18.08.2019 / 09:22, *.chello.pl

Strach się bać jaki skład zobaczymy... Astiz, Wieteska, Jodłowiec, Nagy i oczywiście Kulenović?

odpowiedz
Wolfik - 18.08.2019 / 13:07, *.mm.pl

@Kipkorir: Bo najważniejszy jest w tej chwili mecz z Rangersami. Ja osobiście przełknę porażkę z Lubinem, byle w dwumeczu nasi ograli Szkotów. Dlatego nie dziwią mnie te rotacje. Zresztą... Vuko niech nawet rezerwy wystawi byleby w czwartek nasi wyszli zwycięsko z tej potyczki.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 18.08.2019 / 14:13, *.chello.pl

@Wolfik:

Masz rację, w d.pie mam Zagĺebie Lubin jak i kolejnych rywali w Ekstraklapie. Mają walczyć z Rangersami a liga to tylko dodatek.

Jak odpadną to strata punktowa nie będzie miała znaczenia. Jak awansują to o MP będzie ciężko.
A Prezesowi Miodoustemu bardziej opłacałoby się wicemistrzostwo i awans do grupy w LE.

odpowiedz
Łuki - 18.08.2019 / 08:54, *.tpnet.pl

Paradoksalnie kontuzje tych piłkarzy mogą być naszym największym atutem ze względu na formę jaką oni prezentowali.

odpowiedz
m4pierwszy - 18.08.2019 / 09:05, *.centertel.pl

@Łuki: dokładnie

odpowiedz
Władeczek - 18.08.2019 / 08:24, *.play-internet.pl

Jak nie wygracie to marny wasz los faken. A jak ja mówie to mówie. Dzis obejrze na swoim TV LG OLED 85 cali bo faken samochod mi się zepsuł i nie dojadę na Ł3 faken. Skrzynia siadła i nie wiem co jest. Ale wszystko ma plusy dodatnie i ujemne i maciora będzie dobrze zmrożona a nawet może i dwie. Takie to plusy dodatnie tego zamieszania z furą.

odpowiedz
Cicior - 18.08.2019 / 09:09, *.wind.it

@Władeczek: To zaproś na do siebie , maciora sie ucieszy

odpowiedz
Wie(L)un - 18.08.2019 / 10:13, *.plus.pl

@Władeczek:ty to juz nie wiesz co gadasz siadla ci skrzynia i nie wiesz co jest haha a ten twuj led z tygodnia na tydzien jest coraz wiekszy apropo oranzada to nie maciora dzieciaku

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 18.08.2019 / 10:43, *.play-internet.pl

@Wie(L)un: Władeczek podlał OLEDA maciorą, to i po wybuchu zwiększył się jego rozmiar. Ale, że Władeczek cały czas zamrożony maciorą to nawet tego faktu nie zauważył ;)

odpowiedz
Bródno - 18.08.2019 / 11:12, *.chello.pl

@Władeczek: że ci się nie znudzi pisanie tych głupot ...

odpowiedz