Aleksandar Vuković - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Obszerna wypowiedź

Vuković: Potrzebny jest czas i spokój

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Nocowaliśmy po meczu w Finlandii, po przylocie mieliśmy jeden trening. Dzisiaj mamy jedną jednostkę treningową, żeby się przygotować do meczu ze Śląskiem Wrocław. Nie jest źle, wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Pod tym względem jesteśmy topowym klubem. Są pewne problemy zdrowotne i pewne wątpliwości co do kilku zawodników. Niektórzy wracają po kontuzjach i będą brani pod uwagę, jak np. Cafu, ale są też tacy, którzy mają drobne urazy i nie chcemy ryzykować ich pogłębienia. Wypadł nam William Remy - kontuzja wykluczy go na dłużej niż 1-2 mecze. Zobaczymy jak długo nie będzie mógł grać, ale mam nadzieję, że informacja o tym, że nie jest konieczna operacja ani żaden zabieg oznacza, że nie będzie to bardzo długa przerwa - mówi przed meczem ze Śląskiem Aleksandar Vuković.

- Jesteśmy już na nieco innym etapie i w meczu ze Śląskiem niekoniecznie będzie tak dużo zmian w składzie, jak było wcześniej. Zobaczymy, bo istotne są też kwestie zdrowotne, ale tych zmian nie będzie aż tak dużo, jak w meczu z Koroną Kielce. Pracujemy intensywnie i szybko zostawiamy mecze za nami. Przeprowadziliśmy analizę tego, jak zagraliśmy poszczególne spotkania, ale dość sprawnie przechodzimy do kolejnych rywali. Wiemy, że Śląsk Wrocław jest drużyną, która dobrze rozpoczęła sezon. Ma doświadczonych zawodników, ale też kilku nowych. Pod wieloma względami nie różni się od innych naszych ligowych przeciwników, czyli jest wymagającym przeciwnikiem. Czasami wokół Legii budowana jest zupełnie inna rzeczywistość, a ja proszę wszystkich, żeby patrzyli przez inny pryzmat. Jak na chłodno przeanalizujemy ESA 37 z ostatnich dwóch sezonów, to Legia tylko w 7 na 74 spotkaniach wygrała łatwo i wysoko. Jestem gotów przyjąć do wiadomości, że to ja dziwnie widzę rzeczywistość, bo wydaje mi się, że się nie mylę, że każdy rywal i każdy mecz ligowy jest dla nas bardzo trudny. Jak najbardziej wierzę w Legię Warszawa i cały czas podkreślam to chłopakom. To że jesteśmy najlepsi jest trochę oderwane od rzeczywistości, podobnie jak oczekiwania. Każdy mecz jest bardzo trudny, więc nawet minimalna wygrana to nie jest powód do smutku.

O przełożeniu meczu z Wisłą Płock

- Odnośnie negatywnego odbioru przełożenia meczu z Płockiem... to jest stara, dobra polska solidarność, która umarła razem z solidarnością w latach, kiedy walczyło się o obalenie komunizmu. Tylko to mogę powiedzieć na temat tego typu komentarzy. Wiadomo, że rewanż z Atromitosem z wyjątkowych powodów zagramy w środę. Kalendarz czwartek-niedziela-czwartek jest dla nas do zaakceptowania, gramy tak już od jakiegoś czasu. Mam nadzieję, że pogramy dłużej. Prośba z naszej strony, kiedy rewanż zamiast czwartku jest w środę, powinna się spotkać ze zrozumieniem. Pochodzę z kraju, gdzie Partizan i Crvena zvezda przekładają swoje mecze ligowe i nikt o tym nie mówi źle, wręcz jest zrozumienie i chęć zrobienia wszystkiego, żeby grali jak najdłużej. Zamiast pomyśleć wcześniej, żeby też pomóc Lechii, Piastowi i Cracovii, teraz jest negatywne komentowanie takich decyzji. To prowadzi donikąd, ale ja nie jestem w stanie zmieniać świata. Ja zachowałbym się inaczej, gdyby taka sytuacja dotyczyła innego zespołu. Oczywiście, taka przerwa nam się przyda. W wielu krajach tak się dzieje i taka przerwa co jakiś czas wpływa korzystnie na zespoły. To nie jest decydujące, ale może zwiększyć nasze szanse. To jest tak logiczne i tak normalne, że każdy powinien sobie z tego zdawać sprawę. Tylko my gramy dalej, więc tylko nas to dotyczy. Nie każda sytuacja jest taka sama. Na przykład Liverpool narzeka, że musi grać Superpuchar Europy, mimo że ma najwyższej klasy zawodników. To im w pewien sposób psuje przygotowania. Mają początek sezonu i potrzeba czasu żeby dojść do poziomu przygotowania, w którym gra co 3 dni sprawia przyjemność, bo jest mniej treningów, a więcej grania. To są względy fizjologiczne. Nie da się w 3 tygodnie przygotować tak, że drużyna będzie co 3 dni grać wymagające mecze o stawkę. Gdy spojrzymy na zawodników, którzy grają więcej, a mają krótszą przerwę, już pojawiają się urazy. Za miesiąc to faktycznie każdy będzie w takim rytmie meczowym, że lepiej będzie grać środa-sobota-środa niż trenować i cały tydzień czekać na mecz.

Sztuczne murawy, kontuzje, transfery, drużyna w budowie

- Tak się złożyło, że graliśmy dwa mecze na sztucznej murawie i mamy dwie kontuzje. Może to jest przypadek, a może nie. Zarówno Vamara Sanogo, jak i William Remy doznali kontuzji typowo związanych z nawierzchnią, na jakiej graliśmy. To jest dla nas utrudnienie, ale też szansa dla innych zawodników. Jest szansa, że Wieteska zastąpi Remy`ego już w najbliższym spotkaniu. Zobaczymy. Jeżeli natomiast chodzi o kwestie transferowe, wiadomo, że Wieteska jest zawodnikiem wysoko cenionym ze względu na swoje umiejętności i wiek. Liczę się z tym, że może odejść, ale mam nadzieję, że będzie dalej naszym zawodnikiem. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Po raz pierwszy prowadzę drużynę i mam czas, żeby coś zbudować, a już jestem oceniany i kwestionowany. Okienko transferowe, jedyne, na jakie mam jakikolwiek wpływ, jeszcze się nie skończyło. To też daje trochę do myślenia, a przynajmniej powinno. Budujemy drużynę, a jednocześnie gramy najważniejsze mecze w sezonie. Dla Legii mecze eliminacyjne w europejskich pucharach są najważniejsze i nie można ich przegrać. Ci, którzy mieli do czynienia z piłką, zdają sobie sprawę, że czasami te mecze są bardzo trudne, najtrudniejsze, bo kiedy nie masz prawa się potknąć, wtedy nie ryzykujesz i masz mniej swobody. My na razie przechodzimy przez ten etap bardzo skutecznie. Możemy sobie przypomnieć, że to nie jest taką oczywistością, świadczą o tym Kazachstan, Mołdawia, Luksemburg czy Trnawa. Zdajmy sobie sprawę, że drużyna jest w trakcie budowy, mogą odejść niektórzy zawodnicy, mogą też do nas jacyś trafić. Przeszliśmy dwie niżej notowane drużyny, moim zdaniem, bez większych problemów, bez straty bramki. Mamy duże możliwości, dużą przestrzeń do poprawy gry, ale to przyjdzie, jestem do tego przekonany w 100%. Nikt nie jest w stanie wmówić mi, że jest inaczej. Widzę doskonale, ile jest możliwości do poprawy, ale też ile jest dobrego, kiedy w trakcie budowania zespołu i przygotowywania do sezonu skutecznie się przechodzi do kolejnych rund. Eintracht Frankfurt, który w zeszłym roku był finalistą, wygrał w dwumeczu 4-2 z Florą Tallin. To nie jest cud nad Wisłą, tylko rzeczywistość piłki nożnej. Są wyniki wysokie, ale na pewnym etapie sezonu trzeba też szanować pewne kwestie.

W pucharach nie a miejsca na żadną pomyłkę

- Do pewnych kwestii nie można podchodzić na zasadzie książkowej, że minęły 2-3 tygodnie, a zawodnik X powinien grać tak i tak. Trzeba zrozumieć, że gramy w momencie, kiedy nie mamy prawa na pomyłki i żadne, najmniejsze ryzyko. Kilku chłopaków przeżyło Mołdawię, Trnawę, Dudelange i oni wiedzą, z czym się wiąże ewentualne niedociągnięcie, czyli odpadnięcie. To nie jest coś, co sprawia, że swobodnie myślisz o stylu budowania choćby akcji ofensywnej. Mogę budować swoją grę, jestem zwolennikiem grania w piłkę, uparcie nastawić się np. na rozegranie od bramkarza i ryzykowanie własnego pola karnego. Musimy pogodzić się z tym, że to będzie nas kosztowało kilka straconych bramek. Wyobraźmy sobie, że tracimy bramkę w meczu z Finami czy Gibraltarem. To kolejny moment, kiedy zawodnicy mają mniej pewności siebie, a ich dokładność czy wydajność spada. Zawodnicy potrzebują czasu, żeby się ponownie zaadaptować do sytuacji, żeby sobie z tymi sytuacjami radzić i żeby mogli znów prezentować na boisku pełnię swoich możliwości. Weźmy przykład Kulenovicia. Mam go teraz krytykować za to, że nie wykorzystał trzech dogodnych sytuacji, czy mam go wspierać i szukać pozytywów, że on się w tych trzech sytuacjach znalazł? Jeżeli znajdzie się następnym razem, to jest szansa, że te sytuacje wykorzysta. Jestem skłonny do podejścia, żeby zawodników wspierać. Oczywiste jest to, że mogą grać lepiej i być bardziej skuteczni, ale do tego też potrzebne są mecze, w których nie są skuteczni, żeby w pewnym momencie ta skuteczność się pojawiła. W Leogang po meczu z Viktorią Pilzno mówiłem, że to nie jest realny obraz, że to mecz z zupełnie innej bajki. Teraz też nie mamy realnego obrazu możliwości tej drużyny. Ona będzie grała lepiej i skuteczniej. Do tego jest potrzebny czas i spokój. Czasu nie ma dużo, spokoju jeszcze mniej. Próbuję dać spokój drużynie i będę próbował, ile mam sił, a oni muszą w sobie odnaleźć to, żeby być bardziej skuteczni. Za nami dwie rundy, gdzie byliśmy absolutnymi faworytami i nie mieliśmy prawa do pomyłki, bo wiemy, jak by to było odebrane. Teraz sytuacja jest inna. W lidze każdy mecz jest wymagający i nie ma żadnej pewności, że czeka nas zwycięstwo. To powinno odciążyć piłkarzy i dać więcej swobody w grze. Liczę, że kolejne mecze też takie będą.

- To nie jest miejsce na ocenę poszczególnych zawodników. Nie wydaje mi się, żebym był w stanie postawić na zawodnika, który mało na to zasługuje i mało może dać drużynie. Albo odwrotnie - nie będę stawiać na zawodnika, który może zapewnić drużynie bramki i zwycięstwa. Gdybyśmy mieli takiego zawodnika w drużynie, to byśmy mieli mistrzostwo i nie odpadali ze Spartakiem i Dudelange. Nie mamy jednak takiego zawodnika w drużynie, który to wszystko zapewnia. Jesteśmy po bardzo słabym sezonie, w którym Carlitos też grał. Mamy nowy sezon i nie możemy bazować na oczekiwaniach, ale na efektach przynoszących korzyść drużynie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (90)

+dodaj komentarz
LGZ - 04.08.2019 / 15:14, *.tpnet.pl

LEGIO czekamy na zwyciestwo na wlasnym stadionie ! LEGIA 2-0 Slask ! "L" !!

odpowiedz
ZGL - 04.08.2019 / 15:12, *.tpnet.pl

Czas juz mija a spokoj czy bedzie to sie okaze !!!

odpowiedz
Lukas1983 - 04.08.2019 / 14:28, *.1.228

Vuko wez mnie do skladu.. pokaze ci ze mozna byc lepszym graczem nic ci twoi pseudo pilkarze.

odpowiedz
Paul Visco - 04.08.2019 / 13:27, *.chello.pl

Oczywiście można poczekać , tyle tylko że po 3 miesiącach nie widać ani ładu ani składu . Wolna amerykanka , gdzie te składne akcje ?? Czemu Nagy i skrzydłowi wyglądają jak gorsza wersja Rado w drugim sezonie ?? Rozumiem że okres przygotowawczy nadal trwa i ruszymy od września , tyle tylko że we wrześniu może zostać już tylko liga

odpowiedz
SEBO(L) - 04.08.2019 / 09:20, *.chello.pl

W takim razie dlaczego pensje zawodników są oderwane od rzeczywistości, skoro "nie są lepsi "?

odpowiedz
Afro - 04.08.2019 / 09:13, *.chello.pl

Tak to czytam, i zastanawiam się czy on mówi o zawodowych piłkarzach czy jakiejś o drużynie amatorskiej. Tacy biedni Ci piłkarze, no mieli 1 jednostkę treningową, nocowali w hotelu, grają co 3 dni mecz to przecież katorga. Jednego boli noga to niech już nie trenuje bo sobie gwiazda coś zrobi jeszcze. Kulenowicz może zje**ł 3 setki i karnego ale to dobry chłopak, na pewno kiedyś strzeli.

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 04.08.2019 / 07:55, *.t-mobile.pl

Czy w czasach spokoju bedziecie dalej szlifowac taktyke dlugiej lagi na PodKulonego?

odpowiedz
Radom L - 04.08.2019 / 07:20, *.com.pl

czas i spokój? Im-be-cy-lu już się sezon zaczął, a wyglądacie jakbyście mieli wakacje.

odpowiedz
Kolo - 04.08.2019 / 06:36, *.captkaos351.net

A wiesz ty chłopino, że jak odpadniesz z pucharów, to już nie będziesz miał ani jednego , ani drugiego? Tak więc najpierw zrealizuj podstawowy cel na ten miesiąc, a dopiero potem się domagaj, bo ani czasu, ani spokoju za darmo nie dostaniesz, a już na pewno od kibiców.

odpowiedz
Pusia - 04.08.2019 / 06:30, *.vectranet.pl

Pakuj mandżur Pinokio! Przekładanie meczu z Płockiem to zwykła sraczka...

odpowiedz
hawryl74 - 04.08.2019 / 01:26, *.virginm.net

Człowieku ktoś kto oglądał mecz rewanżowy z KuPS. Do dzisiaj nie może się pozbierać.
Jak zagracie ze Śląskiem?
Pokażecie, że to jest Legia Warszawa, Czy dalsza błazenada.

odpowiedz
Książę Nocy - 04.08.2019 / 01:10, *.inetia.pl

Z obecnym sztabem szkoleniowym, na nic nie liczmy. Będzie tylko w dół, aż ktoś się wku*wi i nadejdą zmiany. Tylko tymi zmianami będzie zarządzał Słup w Lokach. Czyli może być z deszczu, pod rynnę i to samo co od 2,5 roku. Jest lato. Cieszmy się nim. Nie ma co bić piany, bo i tak będziemy za 12-13 dni czuć pierwszą gorycz. Oczywiście serce mówi jedno, ale nie można siedzieć z klapkami na oczach, u Nas nic nie gra. Szkoda zwykłych ludzi i ich emocji i pasji ale cóż.. Będę oglądał dalej i cieszył się z byle baboli w 94 minucie, z jakimiś ligowym średniakiem, ale już nie liczę (póki co) na szybki regres i powrót do chociażby spokojnego zdobywania Mistrza. Elo.

odpowiedz
Poinformowany - 03.08.2019 / 23:59, *.plus.pl

Mega zmiany na mecz ze Śląskiem

odpowiedz
Hautausmaa - 03.08.2019 / 23:39, *.plus.pl

Jak niesamowicie iracjonalnie brzmią dziś takie nazwiska jak Niko, Prijo, Vadis, Gui, Moulin, w porównaniu z takim Kulenoviciem, Novikovasem, czy nawet Carlitosem. Ile czasu minęło? 2, 3 lata?

odpowiedz
Stempe(L) - 03.08.2019 / 23:33, *.orange.pl

A novikovas gra tylko dla tego że sprowadził do vukovic. Jest najwieksza pomyłka transferowa. Zenada

odpowiedz
7775 - 03.08.2019 / 23:22, *.tpnet.pl

Vuko, kto jak kto, ale Ty wiedziałeś jakim klubem jest Legia i jakapresja ciąży na trenerze i zawodnikach ze Stolicy. Gadanie o czasie nie trzyma się kupy, bo samodzielny urząd sprawujesz od kwietnia, miałeś całe letnie okienko przygotowawcze a forma niestety wraz z upływem tygodni jest spadkowa. Transfery? Tutaj znowu kłania się moje pierwsze zdanie - jestem przekonany, że wiedziałeś iż Mioduski będzie sprzedawał zawodników i ciął koszty zwalniając niepotrzebnych a nie kupi nikogo sensownego. Nie macie miejsca na pomyłki? Ależ do tej pory było całe mnóstwo miejsca na pomyłki - w meczach z Europa FC i KUPS trzeba było prowadzić do połowy 3:0 i wtedy można sobie ryzykować, testować, bawić się i nie bać się pomyłki - z takimi zespołami można było sobie na to pozwolić a jak wpadłaby bramka kontaktowa to nic by się nie stało. Kończąc: albo jestem już za bardzo skołowany bo sobotni wieczór mi się rozkręca, albo ostatnie zdanie wywiadu jest jakimś mistrzostwem: "nie możemy bazować na oczekiwaniach, ale na efektach przynoszących korzyść drużynie".

odpowiedz
KIBIC 30 LAT - 03.08.2019 / 23:16, *.chello.pl

Ludzie co my piszemy tylko pisanie ble ble.Nic sie nie zmieni dopoki rzadzi amator.Gdzie jest solidarnosc kibicow i walka o swoj klub?Juz dawno pisalem zeby zbojkotowac te rzady prezesow dziadkow.Ale Wy wolicie madrzyc sie na forach.Nie ma prawdziwej LEGII A WIERZE ZE WROCI BO LEGIA TO POTEGA

odpowiedz
LEGIA TO MY - 03.08.2019 / 22:46, *.vectranet.pl

TWOJ CZAS JUZ SIE SKONCZYŁ AMATORZE !!!

odpowiedz
Arek - 03.08.2019 / 23:37, *.tpnet.pl

@LEGIA TO MY: a Twój czas nawet się nie zaczął amatorze i to jest właśnie ta różnica.

odpowiedz
On - 04.08.2019 / 00:01, *.tropolys.de

@Arek: (L)

odpowiedz
peru123 - 03.08.2019 / 22:37, *.chello.pl

AMKS amatorski mioduski klub seniora - i wszystko jasne

odpowiedz
Trampek - 03.08.2019 / 22:26, *.net.pl

Vukovic ma rozdwojenie jaźni . Tu zacytuje jego wypowiedź:" Weźmy przykład Kulenovicia. Mam go teraz krytykować za to, że nie wykorzystał trzech dogodnych sytuacji, czy mam go wspierać i szukać pozytywów, że on się w tych trzech sytuacjach znalazł?" Czy Vukowic nie widzi,że wspomniany Kulenowic gra piach.To nawet za dużo powiedziane,że gra piach. On wogóle nie gra. Gdyby było duże lustro na boisku , to pewnie stał by przed nim i poprawiał swoją fryzure. A jak mu się znudzi to przebiegnie parę metrów w tempie " konia pociągowego" aby mieć kolejną okazję do poprawy swoich włosów / co prawda bez lustra /. Niech Vukowic nie odwraca kota ogonem wspominając Tragiczny rzut karny. Niech raz okaże minimum honoru i powie ,że to on wyznaczył go do wykonania "rzutu karnego", pomimo,że w tym czasie na boisku było minimum trzech zawodników, którzy ... z zamkniętymi oczami zdobyli by bramki. Prawda jest taka,że winny się tłumaczy. Ale tu winny tłumaczy się odwracając "kota ogonem". Niech Vukowic uda się na komisyjne okulistyczne badanie wzroku, która określiłaby w jakim stanie jest jego wzrok. O innych badaniach nie wspomnę,bo nie dość,że oczy bolą od oglądania meczu, to jeszcze nie da się czytać jego wypowiedzi na ten temat. Kibicom pozostała już tylko nadzieja,że wcześniej niż później opuści swoje stanowisko trenerskie. Oby stało się to jak najszybciej dla dobra tego zasłużonego klubu.

odpowiedz
Mr T - 03.08.2019 / 22:18, *.mm.pl

Dla Vuko Legia to obecnie za wysokie progi. Nie ma drużyny na boisku. Wszyscy apatyczni, biegający w jednym tempie. Brak zaskoczenia przeciwnika. Ogólny dramat. Tymczasem trenerowi Korony znowu wymienili pol składu na kolejnych ogórków za drobne pensje i gość daje rade. I potrafi zmienić taktykę wmeczu trzy razy i widać efekty.

odpowiedz
Piotr - 03.08.2019 / 21:36, *.centertel.pl

przełóż sezon na kolejny rok a dajcie grac Legii II a ty może poduczysz się trenerki i kopacze odpoczną jak już zmęczeni jesteście

odpowiedz
Legionista80 - 03.08.2019 / 21:30, *.play-internet.pl

A gra ten bialostocki lamaga Nowikowas....juz kolejny mecz!!!! Vuko out won!!!!

odpowiedz
Ldgionista80 do On - 03.08.2019 / 21:18, *.play-internet.pl

Martins, Cafu, Majecki, Vesovic, Jedza, Wieteska, Brazylijczyk, Stolarski.... to sa GRCZE. Tylko pod okidm amatora jefni nie graja-jam Solarski czy Brazylijczyk a drudzy lapia totalny dol jak Martins czy Cafu i Remy! To nie jest trener a amator!

odpowiedz
Legiaja - 03.08.2019 / 22:41, *.play-internet.pl

@Ldgionista80 do On: W punkt

odpowiedz
On - 03.08.2019 / 23:13, *.tropolys.de

@Ldgionista80 do On: Martins,Cafu itd... Masz rację to gracze ale nie piłkarze na miare naszego Klubu. Jesli chodzi o Vuko to nie trener ale czy inny podola z amatorszczyzna? Żaden z tych pilkazykow nie ma choć odrobinę serca i Honoru! Ba żaden nawet nie utożsamia się z Naszą Legia! Kasa i nic więcej! Mam wrażenie że każdy z tych grajkow jak by mógł to by od razu zmienił barwy i kochał nastepny klub. Jeżeli nasz szanowny Klub nie postawi na budowę drużyny od podstaw i nie postawi na młodzież to będzie źle. Nie jestesmy PSG i nie mamy milionów zeby zatrudnić najleprzych. Druzyne trzeba budować od podstaw a nie sztucznie tak jak jest to teraz! Kto to jest Martins? Cafu? Lopez? Śmiech na Europę nikt ich nie chce! Szkoda gadać. SZROT

odpowiedz
Taki on - 03.08.2019 / 23:14, *.play-internet.pl

@Ldgionista80 do On: w punkt to błędy

odpowiedz
The Bill!!! - 03.08.2019 / 20:46, *.plus.pl

hahaha już się tłumaczy Dyzma, trzeba czasu i za miesiąc będą w najlepszej formie by grać systemem środa-sobota-środa i to będzie lepsze niż tygodniowe oczekiwanie na mecz? hahaha, za miesiąc nie będzie już pucharów, karierowicz i błazen

odpowiedz
The Bill!!! - 03.08.2019 / 20:43, *.plus.pl

Eintracht wygrał z Florą Tallin, a nie zremisował!!!

odpowiedz
Arek - 03.08.2019 / 23:42, *.tpnet.pl

@The Bill!!!: wcale Vuko nie powiedział, że Eintracht zremisował. A wiem co mówię, bo słuchałem całej konferencji. Z pretensjami to do tego co pisał. A jak nie wierzysz, to sam posłuchaj.

odpowiedz
On - 04.08.2019 / 00:39, *.tropolys.de

@Arek: Arek jest tu dużo Ludzi myślących na tą chwilę inaczej... trzeba im wybaczyć. Jak strzele literówkę to mnie popraw:). Klub piłkarski i drużynę buduję się od podstaw! Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć? A może trzeba... My nie mamy pilkarzy tylko dorobkiewiczow, większość z nich są już lata i mają ciepłe posadki i fajne pieniądze. Sezon jeszcze się dobrze nie zacza a już są zmeczeni!? Nie będę się rozpisywał, ale jak się nie wyrwie chwasta to nic nie urosnie, a tu trzeba wyrwać "12"...!!? A trener? No cóż, jaki by nie był to tego gnoju nie ogarnie. Pozdrawiam(L)

odpowiedz
Legionista80 - 03.08.2019 / 20:19, *.play-internet.pl

W o n !!!! Jan Urban z gorszym skladem gnoil ta lige a ten pseudo spec wmawia Nam ze nie mamy prawa byc najlepsi z takimi graczami....?????!!!!!

odpowiedz
On - 03.08.2019 / 20:23, *.tropolys.de

@Legionista80: graczami?

odpowiedz
On - 03.08.2019 / 20:32, *.tropolys.de

@Legionista80: oni nawet nie są graczami

odpowiedz
On - 03.08.2019 / 20:18, *.tropolys.de

Ludzie! Piszecie, gadacie, cudojecie , chcecie żeby Vuko odszedł! A czy ktoś się zastanowił nad tym że żaden trener nie zrobi z niewolników pracowników? Nawet Mourinho by tego nie poskładal. Niestety w Naszym Klubie na tą chwilę nie ma nawet jednego godnego piłkarza ktury by oddal serce za (L) nie oszukujmy się zmiana trenera nic nieda! Tu trzeba budować drużynę od podstaw, kosztem ligi i pucharów! Podam przykład pyroli, będą mieli pociechę z druzyny za 2 lata a my dalej bedziemy w czarnej dupie! Obym się mylił...

odpowiedz
Kunta Kinte - 03.08.2019 / 21:01, *.chello.pl

@On:
"ktury"...?!
Czasami lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niżeli odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

odpowiedz
On - 03.08.2019 / 23:19, *.tropolys.de

@Kunta Kinte: Blysnoles, szacun... jesteś wielki...

odpowiedz
On - 03.08.2019 / 23:29, *.tropolys.de

@On: Mam piwo, zapraszam.

odpowiedz
Arek - 03.08.2019 / 23:45, *.tpnet.pl

@Kunta Kinte: od kiedy literówka świadczy, że ktoś jest idiotą? Sam byś raczył zamilknąć, bo odezwałeś się i wyszło szydło z worka. Znaczy, kto tu jest idiotą, jakbyś nie zrozumiał.

odpowiedz
On - 03.08.2019 / 23:45, *.tropolys.de

@Kunta Kinte: sympatyczny kolego, super z Ciebie gość ale powiedz mi kto Ci dał prawo zwracać mi uwagę? Nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem, po co szukać wrogów? Lepiej piwo wypić...?

odpowiedz
On - 04.08.2019 / 00:03, *.tropolys.de

@Arek: (L)

odpowiedz
zaba285 - 03.08.2019 / 20:16, *.lukman.pl

gdy Vuko zaczynał były całkiem fajne wypowiedzi. teraz jego wypowiedzi wzbudzają tylko politowanie. inna sprawa, że ma w składzie samych przepłacanych amatorów..

odpowiedz
Krzeszczu - 03.08.2019 / 20:01, *.bredband2.com

Tak na marginesie, skoro ten pseudo trenerzyna pieprzy trzy po trzy o tym ze potrzebuje czasu, to przypomne wszystkim ze on ten czas mial od 3go kwietnia.
Dzisiaj mija dokladnie 4 miesiace.
Wiec ile od tego czasu potrzebuje? Rok? Dekade? Stulecie? Co on jakis qrwa Gandalf jest ze tyle zyje?
Ile tego czasu?
I ile w trakcie tegoz to czasu wolno bedzie mowiac po francusku przepie...olic?

odpowiedz
- 03.08.2019 / 20:01, *.cyfrowypolsat.pl

Niestety czasu nie ma, bo Legia nie może sobie pozwolić na kolejny bardzo słaby sezon. Odpadnięcie z pucharów i braku mistrzostwa Polski

odpowiedz
nieznany - 03.08.2019 / 19:58, *.vectranet.pl

Vuković zamiast skupić się na pracy to jak zwykle próbuje się usprawiedliwiać.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.08.2019 / 19:51, *.play-internet.pl

Dużo słów,mało treści-takie korpopierdy.Widać,że w Legii stara się dobrze działać dział P.R.u.Ale ad rem.Vukovič apeluje o "trochę czasu".Poniekąd ma rację,czas mu jest potrzebny,ale po pierwsze nikt mu go w Legii nie da,bo Mioduski nazwoził 11 nowych zawodników i.....grajcie i wygrywajcie,a po drugie,co z tego,że Vuko w jakiś sposób poukłada drużynę,jak na wiosnę od nowa to samo-sprzedadzą kogo się tylko uda,kupią za eurocenty/wezmą za darmo 8-10 nowych zawodników i.....znowu trener powie"Potrzebujemy trochę czasu".I tak w kółko-sukcesów jak na lekarstwo,ba,nawet z vice każą nam się cieszyć,tylko Mioduski dziwnie spokojny,czyżby na prowadzeniu klubu w stanie upadłości finansowej można zarobić naprawde duże pieniądze?.

odpowiedz
A - 03.08.2019 / 19:47, *.122.14

Dosc !!!! Spieprzaj dziadu.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 03.08.2019 / 19:44, *.inetia.pl

Czas i spokój?

Przecież to jest właśnie ten etap sezonu kiedy jest spokój!! Ja prdl.

odpowiedz
go(L)op - 03.08.2019 / 19:38, *.shlnet.pl

czas miałeś na zgrupowaniu aby zbudować zespół, a jak na razie zbudowałeś bande nieudaczników z których śmieje się nie tylko Polska ale i Europa. Poziom V liga max a ty mi pier...isz o czasie!

odpowiedz
Jjj - 03.08.2019 / 19:36, *.play-internet.pl

Bla Bla czyli mamy się cieszyć z niskich porażek. Won amatorze

odpowiedz
spasiony - 03.08.2019 / 19:35, *.246.10

Wiekszosc tu komentujacych ma jakies oczekiwania wobec trenera i druzyny. Ale na jakiej podstawie? Mistrza Polski leje reprezentant ligi lotewskiej!!! To jest poziom rywalizacji w naszej lidze. Czy obecni w Legii pilkarze dali nam kiedykolwiek powod by pokladac w nich jakies nadzieje? Czyms sie wyroznili, zagrali genialny sezon, runde, mieli mnostwo asyst, goli, sa podpora swoich reprezentacji? Dupa. Sa po prostu ciency ale trafili na naiwniakow ktorzy duzo im placa za gowniany produkt.

I jeszcze jedno. Niektorzy koledzy lubuja sie w obrazaniu Vuco. Gdzies tam sie ksztalcil by zostac trenerem, dostal szanse pracy i z niej skorzystal. Pewnie jest slaby, pelna zgoda. Ale ktos go bez chwili refleksji zatrudnil. Za caly ten marazm i totalnie gowniana atmosfere wokol klubu calkowita wine ponosi nasz miodousty wlodarz.

odpowiedz
PL - 03.08.2019 / 19:52, *.chello.pl

@spasiony: na takiej podstawie że klub jest źle zarządzamy.. Mamy kilkukrotnie większy budżet od 90% klubów ekstraklasy a co roku musimy się bić o mistrza z takimi klubami jak Piast czy Jagiellonia..
To jakbyś się ścigał na ćwierć mili, zbudował bolid za 5 milionów zł a objechał by cię chamek spod Grójca doinwestowanym za 5 tys zł Passatem 1.9 TDI

odpowiedz
WTF - 03.08.2019 / 19:27, *.chello.pl

on potrzebuje czasu??????? serio?????????
Za nami przygotowania, 6 meczy o stawkę a on potrzebuje czasu?
Ten czas dawno się skończył..

odpowiedz
POL - 03.08.2019 / 19:27, *.chello.pl

Nie ma czasu trenerzyno!!!!!!!
o nie nie jakiś zdech ,czy skisła.
Wyniki mają być od razu na miarę LEGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Stanislaw - 03.08.2019 / 20:36, *.plus.pl

@POL: Tak jak mówisz . Ma być pirerd....cie. po 15 min minimum w trzy bramki do przodu w każdym meczu. a ze skislą i łachem to minimum 4 siaty po 10 min. Inaczej won. Zawodnicy maj gryźć przeciwnika.nawet kosztem kontuzji wykluczających grę do końca kariery.liczy się aktualny mecz. Ma być zwycięstwo nie licząc kosztów. Na następny będziemy się martwić puzniej.i też ma być wygrany

odpowiedz
Szyszko - 03.08.2019 / 19:26, *.plus.pl

Nie jesteśmy najlepsi - zgadzam się i daleko nam do poziomu sportowego i piłkarzy jakich mieliśmy. Z sękatego drewna myśliwca nikt nie skleci. Dajcie spokój Vuko, super trener tu nie przyjdzie a i tak nie byłby z tymi wynalazkami gwarancją wyników i gry. Adresatem Waszych szlochów powinien być pan z lokami wiec zluzujcie

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 03.08.2019 / 19:21, *.co.uk

Vuko wez nie pier..! Jak silne sa polskie druzyny to pokazaly mecze w pucharach.. Gdzie jest lechia, cracovia i piast???? Wszyscy out, w dodatku wszyscy odpadli na pierwszych przeszkodach (piast nawet dwukrotnie).. wiec o jakich mocnych przeciwnikach my mowimy???? ..w europie nikt sie nie zorientowal ze maja mocnych przeciwnikow z Polski.. po prostu ich wszyscy seryjnie wywalili, wiec o czym Ty Vuko mowisz?????? ..niby zostalesctrenerem Legii bo jestes Legionista i znasz realia, a teraz mowisz ze potrzebujesz czasu i spokoju!??? Czlowieku czasu nie masz, a spokoju tez juz nie zaznasz.. miales byc wartoscia dodana ale niestety wydaje mi sieze opowiadasz bajki! Osobisci uwazam ze to byl wielki blad zeby przedluzyc z Toba kontrakt ale to juz wina Loczka.. wyglada na to ze w Legii dowodzi slepy z gluchym! ..jakby jeszcze powiedzieli wprost ze nie maja pojecia co robia to przynajmniej by bylo wiadomo ze zdaja sobie z powagi sytuacji. Niestety oni mysla ze znaja sie na tym co robia i chca zeby ich traktowac powaznie.. jak do tej pory to powaznie Legie traktuja wszyscy w lidze i przyjezdzaja do Warszawy jak po swoje zeby zgarnac 3 pkt.. My cczyli Legia wctej chwili bazujemy w eliminacjach do LE na tym co wypracowal Lesnodorski (punkty w rankingu). Od przyszlego sezonu juz nie bedziemy rozstawieni we wszystkich rundach eliminacji (o ile sie zakwalfikujemy do pucharow).. jak nie naklepiemy punktow do rankingu w tym roku to moze sie okazac ze 'Krol jest nagi' tzn ze w przyszlorocznych kwalfikacjach sami w pierwszej rundzie polegniemy jak wszystkie inne polskie druzyny na pierwszym przeciwniku, moze juz w lipcu.. to bylby autorski 'project' Dyzmy Loczka! Cos nie do pobicia, tylko pytam ponownie czy mozna takich ludzi traktowac powaznie???????

odpowiedz
Kipkorir - 03.08.2019 / 19:14, *.chello.pl

Nie no kabaret. Każde jego zdanie to śmiech na sali. Bez większych problemów pokonali dwie rundy LE? Gość jest zupełnie oderwany od rzeczywistości. Tu nie ma najmniejszego przebłysku i jakiejkolwiek nadziei!

odpowiedz
Informator - 03.08.2019 / 19:03, *.centertel.pl

https://www.youtube.com/watch?v=sMKh8F0o0T8
to wszystkie akcje naszego następnego rywala z grecji w starciu z pogromcą cracovii
Są słabi w obronie - dopuszczają do wielu sytuacji
W ataku natomiast groźni z kontry

odpowiedz
e(L)o - 03.08.2019 / 18:44, *.vectranet.pl

Vuko - patataj !!!

odpowiedz
Giresse - 03.08.2019 / 18:41, *.play-internet.pl

A ja jednak daje szansę...pewnie Śląsk w rezerwowym składzie.....ale opier....cie tych Greków i mam nadzieje ze kupę osób będzie odszczekiwac.......tego nam wszystkim życzę; )

odpowiedz
Kuchy King - 03.08.2019 / 18:33, *.vectranet.pl

Tylko, że to, co dzieje się w Legii, to nie wina Vukovica, a Mioduskiego. Vuko, niezależnie czy awansuje do LE, powinien dostać czas przynajmniej do zimy. Częste zmiany trenerów nic pozytywnego nie wnoszą.

odpowiedz
RR - 03.08.2019 / 18:28, *.centertel.pl

Ja już nie wierzę, że czas i spokój cokolwiek wniesie...

odpowiedz
Pawel - 03.08.2019 / 18:20, *.play-internet.pl

On tak na serio??
Majac takiego trenera to nie dziwie sie ze pilkarze nie maja zadnej ambicji a Majecki potrafi powiedziec po przegranym meczu ze " nic sie nie stalo" :(

odpowiedz
Legiaja - 03.08.2019 / 19:22, *.play-internet.pl

@Pawel: Przy pierwszym meczu miał prawo tak powiedzieć i nic w tym złego w końcu to pierwszy mecz.... Ale gdyby to był 5 to by dopiero było niezrozumiałe... Więc nie wiem o co haloooo.... Gdyby nie on to każdy mecz był by przegrany, bo tak wspaniale " wszyscy graja".

odpowiedz
Pawel - 03.08.2019 / 19:55, *.orange.pl

@Legiaja:
Pozwole sie z Toba nie zgodzic. Nie wierze zeby Robakiewicz, Szczesny, Szamotulski, Stanev, Fabianski, Boruc, Mucha czy Malarz powiedzieli do dziennikarzy po przegranym meczu ze nic sie nie stalo. On dopiero zaczyna gre w powaznej pilce,jeszcze nic w niej nie osiagnal, jest nie licznym polskim pilkarzem grajacym w pierwszym skladzie i uwazam ze jest baardzo cienka linia pomiedzy buta a beszczelnoscia w jego przypadku. Kazdy powazny trener od razu powinien skarcic zawodnika za taka wypowiedz do mediow a nie dawac przyzwolenie - ale to oczywiscie tylkomoje zadanie.

odpowiedz
......... - 03.08.2019 / 18:19, *.chello.pl

ten gałgan Mioduski nie wyciąga wniosków, Vuko w ogóle nie powinien dostać umowy tuż przed zakończeniem poprzedniego sezonu. Dostał awansem a końcówkę spier... koncertowo. Na obozach powinien drużynę przygotowywać już nowy doświadczony trener. Teraz na zmianę to już jest późno, pewnie nowa wizja, nowy system... Tyle czasu poszło się je....

odpowiedz
Lll - 03.08.2019 / 18:04, *.tpnet.pl

Won

odpowiedz
Strogow - 03.08.2019 / 18:00, *.chello.pl

Dla mnie czas się już dawno skończył dla ciebie w Legii czekam wreszcie kiedy loczek to zrozumie że twoje miejsce jest na murawie przystrzyc ją i podlać chociaż i to pewnie byś spieprzył lamusie pseudo trenerze !!!

odpowiedz
Arek - 03.08.2019 / 23:53, *.tpnet.pl

@Strogow : mam rozumieć, że z Ciebie to dopiero chodzący ideał lamusie. Jakbyś sam w życiu niczego nie spier...lił lamusie.

odpowiedz
Ja pie.. - 03.08.2019 / 17:59, *.vectranet.pl

Ile można czytać: "potrzebny jest czas i spokój" ? Ile czasu tydzień/miesiąc/rok? A spokojni to chyba jesteście.. po meczu przybijaliście sobie piątki jakbyście z Realem wygrali..

odpowiedz
Juri - 03.08.2019 / 17:42, *.inetia.pl

Teraz też gramy z niżej notowanym rywalem.
Awans jest obowiązkiem.

odpowiedz
Vuko Won!! - 03.08.2019 / 17:39, *.t-mobile.pl

Dziadu pi.. wstyd !!

odpowiedz
eth - 03.08.2019 / 17:24, *.t-mobile.pl

Do krytyki ws. Wisły Płock nie powinien się nawet odnosić, bo to głosy jakichś kompleksiarzy z Poznania czy innego Krakowa którzy na co dzień bardziej zajmują się Legią niż swoimi klubami

Budujemy, budujemy, trenujemy i budujemy... ile można budować? Mioduski nie miał świadomości że trzecie odpadnięcie z eliminacji będzie gorsze od dwóch poprzednich? A skoro Vuko potrzebuje tyle czasu, którego nie mamy to wiosną trzeba było dłużej szukać. Jakie budowanie, skoro z tygodnia na tydzień gra jest coraz gorsza. Mecz z Europą był gorszy niż runda finałowa zeszłego sezonu, dwumecz z Kuopio gorszy od tego z Europą. Prezes i trener się na robocie nie znają i tyle. Proste. A jeśli to nie to, i oni są super, tylko piłkarze słabi psychicznie, bo zgodnie z oczekiwaniami MUSZĄ wygrać cztery dwumecze ze słabszymi rywalami, to psychologa dobrego tam trzeba. Ale żeby naraz cała jedenastka miała słabą psychikę... no, straszny niefart :))

Jedyna nadzieja w dwumeczu z Atromitosem wiąże się z tym że w 4 meczach nie straciliśmy gola. Ale to chyba nadzieja głupiego, bo Finlandia/Gibraltar a Grecja to różne poziomy ligowe.

odpowiedz
Arek - 03.08.2019 / 23:55, *.tpnet.pl

@eth: zadali mu pytanie, to się ustosunkował. Tyle.

odpowiedz
Dariusz z Ł3 - 03.08.2019 / 17:23, *.plus.pl

Nie mamy prawa do pomyłki, trener Vuković ma ultimatum awans do LE lub zwolnienie.

odpowiedz
News⚽️Legia - 03.08.2019 / 17:18, *.70.97

Vuko!zjedź!snicersa!.........lepiej!?

odpowiedz
P(L)EBAN - 03.08.2019 / 17:10, *.centertel.pl

Proszę Bracia po szalu dajmy mu szanse. Po Stasku zapanował totalny r o z P ....ol z ta drużyna teraz Mioduski swoimi ruchami mu nie pomaga. Vuko robi co może na pewne rzeczy potrzeba czasu. Pamiętacie jak Ferguson zaczynał w United ? Gdzie był wtedy klub ? Oczywiście nie porównywajmy organizacji do naszej i zarządzania ale bądźmy jedna wielka rodzina i w tych trudnych czasach spowodowanych tym jak jeszcze nie ogarniętego mamy prezesa wspierajmy trenera na każdym kroku. Jeśli mu się nie uda trudno życie ciężko byłoby żeby komukolwiek udało się to poskładać teraz po tym wszystkim i z tym co mamy. Ale NIE PODKLADAJMY KŁÓD dla Swoich i Naszych a Vuko to bezsprzecznie NASZ CZŁOWIEK. Dajmy mu szanse i wsparcie niech pokaże czy jest już na tym etapie by po pierwszej rundzie być nadal trenerem DUMY POLSKI. Cała LEGIA RAZEM ! Dajmy czas i szanse !

odpowiedz
Scvv - 03.08.2019 / 17:35, *.centertel.pl

@P(L)EBAN: jestem za. W Polsce jest za krotki czas przygotowania do ligii.

odpowiedz
Krzeszczu - 03.08.2019 / 17:41, *.bredband2.com

@P(L)EBAN: Gdyby byly jakiekolwiek, powtarzam JAKIEKOLWIEK przeblyski to bym sie z toba zgodzil. Ale tego nie ma. Nedza coraz wieksz i to nie tylko od tygodnia czy dwoch ale od momentu kiedy Vuko przejal druzyne. Jak wygladala runda mistrzowska w zeszlym sezonie? Jest juz nie tylko kryzys ale i powazna kaszana. Jak jeden z komentatorow powiedzial: pierwszy raz w historii polskiego futbolu fani/kibice, komentatorzy/eksperci i media maja taka sama opinie, takie samo zdanie o trenerze. Jest po prostu masakra.

@Scvv: Serio? W tym roku byly az dwa miesiace! Najpierw miesiac wolnego bo byly mistrzostwa mlodych, a pozniej miesiac do przygotowan. Wiec ile qrwa czasu jest potrzebne na przygotowanie? Rok? Stulecie? No ja pi****le ale ile!!??

odpowiedz
Sir Alex - 03.08.2019 / 17:07, *.online.no

Słaby trener, słaba gra. Proste.

odpowiedz
BIE(L)ANY - 04.08.2019 / 00:38, *.plus.pl

@Sir Alex: Może inaczej: słaba liga i nie ma się co dziwić. Trener jak ta liga, poziom odpowiedni. Tylko Legia niestety już nie ten poziom co dawniej. A może mi się tylko tak wydaje, bo patrząc na zdobyte mistrzostwa to lata 90 wyglądają ubogo przy obecnej dekadzie. Jakiś sentyment jednak mam do tamtych czasów, inne stadiony, lepsze wyjazdy itd. Trochę mi szkoda, że to minęło.

odpowiedz
Michal0968 - 03.08.2019 / 17:04, *.jmdi.pl

Problem jest taki, że my myślimy że mamy w Polsce silne drużyny, to jest w naszej mentalności ale realnie to nie jest niczym uzasadnione. Tak naprawdę jadąc na Łotwę czy Finlandię gramy z drużynami na naszym poziomie. Ta mentalność powoduje wygórowane wymagania. Jesteśmy słabi na arenie międzynarodowej i im szybciej to zrozumiemy tym lepiej. Trzeba pracować , wyciągać wnioski i budować drużynę aby być choć trochę lepszymi. Przecież od lat wszystkie polskie kluby odpadają w rywalizacji międzynarodowej bardzo wcześnie.

odpowiedz
Mjuzik - 03.08.2019 / 16:47, *.play-internet.pl

No pierwszy raz powiedział ciś sensownego. Zbyt długo, ale sensownie. Naturalnie czas to zweryfikuje. Myśle, że 4-5 meczów. Potem już skończą się argumenty. Powodzenia! Obyś miał Vuko racje.

odpowiedz
Nic z tego nie rozumiem - 03.08.2019 / 16:45, *.plus.pl

Jak wyżej......Vuko Mordko nie gadaj - rób

odpowiedz
Krasnal - 03.08.2019 / 16:39, *.cyfrowypolsat.pl

My jesteśmy Legia Warszawa! Czas i spokój to może być w rakowie albo innym piaście...

odpowiedz
mrsn - 03.08.2019 / 16:54, *.axaubezpieczenia.pl

@Krasnal: My jesteśmy Legia Warszawa, cienias który odpada z odpadami europejskimi. Z awantur i presji cieszą się wyłącznie judasze z Łodzi czy inne ziemioki z Poznania. Dajmy czas, kilka meczy.

odpowiedz
Ropa(L) - 03.08.2019 / 17:35, *.meteor.ie

@mrsn: Nie! On już swój czas wykorzystał. Ile dodatkowo jeszcze potrzebuje. Nie prowadzi tej drużyny od 3,4 meczów. Już go w Legii powinno nie być i tyle. Zmarnował swoją szansę. W takim klubie nie ma czasu na pier....ie kotka za pomocą młotka.

odpowiedz