fot. UEFA
REKLAMA

Terminy meczów z Atromitosem Ateny. Mecz w Płocku przełożony

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Znane są dokładne terminy meczów 3. rundy el. LE z Atromitosem Ateny. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w czwartek, 8 sierpnia o godz. 21:00 w Warszawie i będzie transmitowane w TVP Sport. Rewanż odbędzie się w środę, 14 sierpnia o godz. 18:00 czasu polskiego (19:00 czasu greckiego) w Peristeri.

W związku rewanżem zaplanowanym zaplanowanym na środę, a nie na czwartek Ekstraklasa na prośbę stołecznego klubu odwołała mecz 4. kolejki Wisła Płock - Legia Warszawa, który miał odbyć się 11 sierpnia. Wstępny termin to poniedziałek, 16 września, ale dokładny termin zostanie podany w późniejszym czasie i będzie uzależniony od ewentualnych występów "Wojskowych" w Lidze Europy.

Przeniesienie meczu Atromitos - Legia na środę spowodowane jest względami bezpieczeństwa, ponieważ dzień później w Atenach swój mecz w Lidze Europy rozgrywa AEK Ateny. Z kolei wczesna godzina spotkania podyktowana została godziną meczu o Superpuchar Europy pomiędzy Liverpoolem i Chelsea.

- Legia Warszawa zwróciła się do Ekstraklasy S.A. z prośbą o zmianę terminu meczu z Wisłą Płock tak, aby móc optymalnie przygotować się do meczu rewanżowego w Atenach. Zważywszy na rangę spotkania, postanowiliśmy przychylić się do tego wniosku. Jednocześnie chciałbym podkreślić, iż gdyby nie zmiana terminu spotkania Ligi Europy, spowodowana decyzją UEFA, mecz ligowy z Wisłą w Płocku odbyłby się w pierwotnym terminie. – powiedział Marcin Stefański z Ekstraklasy S.A.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.