fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

WSG Open - kobiecy turniej na kortach Legii

źródło: Warsaw Sports Group

W poniedziałek na kortach Legii Warszawa rozpoczął się międzynarodowy zawodowy turniej kobiecy o punkty do rankingu WTA - WSG Open 2019. To już trzecia edycja stołecznego turnieju, którego pula nagród wzrosła w tym roku do 60 tysięcy dolarów. Zapraszamy na korty przy ul. Myśliwieckiej 4a wszystkich mieszkańców Warszawy i sympatyków tenisa. Wstęp na turniej WSG Open 2019 jest przez cały tydzień bezpłatny!

W trakcie turnieju (5-11 sierpnia) na kortach Legii zobaczymy około 80 zawodniczek z całego świata, w tym czołówkę najbardziej obiecujących. Do turnieju głównego zakwalifikowała się jedna Polka - Maja Chwalińska, a w kwalifikacjach wystąpi Katarzyna Piter. Dzięki dzikim kartom przyznanym przez organizatora - agencję Warsaw Sports Group - w drabince zobaczymy jednak także kilka innych reprezentantek naszego kraju: Paulę Kanię, Stefanię Rogozińską-Dzik i Zuzannę Szczepańską.

Podczas WSG Open 2019 z serii ITF Women's Circuit w Warszawie najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką będzie Czeszka Tereza Martincova, która zajmuje 138. miejsce na liście WTA. Czy potwierdzi swoją klasę na kortach Legii? Zagrozić będą jej chciały Gruzinka Ekaterine Gorgodze (144 WTA) i Słowaczka Rebecca Sramkova (161 WTA), ale my po cichu liczymy na reprezentantki naszego kraju. W poprzednich dwóch edycjach WSG Open (pula nagród 25 tys. dol.) triumfowały Włoszka Martina Trevisan (WSG Open 2017) i Ukrainka Olga Ianchuk (WSG Open 2018).

Pierwsze mecze w turnieju głównym, zarówno w singlu, jak i deblu, zaplanowane zostały na wtorek. Wstęp na wszystkie mecze, przez cały tydzień, włącznie z ćwierćfinałami, półfinałami i finałem imprezy, jest bezpłatny.

Turniej WSG Open 2019 należy do cyklu imprez zawodowych Lotos PZT Polish Tour.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Prezydenta m.st. Warszawy Pana Rafała Trzaskowskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji znajdziecie na www.wsgopen.pl.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.