Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: W Atenach będzie trudniej

Mishka, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): Obserwowaliśmy Atromitos w dwóch meczach z Dunajską Stredą, gdzie grali defensywnie i czekali na kontrataki. Zwracaliśmy na to uwagę podczas przygotowań do meczu, że kontrataki są ich najmocniejszą bronią i temu dziś bardzo skutecznie zapobiegaliśmy. Nie pozwoliliśmy im w tym elemencie na zbyt wiele, a w poprzednich meczach tak właśnie grali i tak też strzelali swoje bramki.
Już mecz ze Śląskiem zapowiadał progres, ale bałem się, że drużyna przestanie wierzyć. Na szczęście uwierzyli w to, co ja mówię i zagrali trochę lepiej, ale jeszcze daleko od tego, żeby wpaść w samozachwyt. To jest Legia i nie możemy remisować u siebie 0-0. To jest oczywiste, ale jedyny sposób, żeby poprawić skuteczność, to pracować dalej i spróbować to poprawić w następnym meczu.

- Walerian Gwilia może zagrać ustawiony wyżej, ale też niżej. Wydaje mi się, że obecna opcja, czyli trójkąt środkowych pomocników, gdzie żaden nie jest typową 6 ani typową 10, jest i powinien być naszą zaletą, pod warunkiem, że nasi zawodnicy odpowiedzialni za atak będą bardziej skuteczni. Ostatnie dwa mecze pokazały, że to optymalne rozwiązanie.

- Jeśli chodzi o Carlitosa, mam go do dyspozycji w składzie i traktuję jak każdego innego zawodnika. Dziś jestem zadowolony ze zmiany, jaką dał. Był bliski strzelenia bramki, będzie dalej walczył o miejsce w składzie i jak je wywalczy, to będzie na boisku cały czas. Nie chodzi mi o to, żeby sobie, drużynie czy komukolwiek robić krzywdę. Carlitos gra dużo i ma szansę na to, żeby było tak dalej, ale każdy musi sobie wywalczyć swoje miejsce na boisku. Nie ma żadnego konfliktu pomiędzy mną i Carlitosem. Gdyby był, to i tak bym nie powiedział, ale pewnie mi nie uwierzycie, ale nie ma. Mam inną ocenę dorobku i tego, czego dokonaliśmy jako drużyna i poszczególni piłkarze, więc moje posunięcia mogą dziwić. Patrzę też pod kątem końcówki poprzedniego sezonu, kiedy Carlitos zagrał wszystkie mecze w rundzie finałowej, a i tak nie zdobyliśmy mistrzostwa. Kiedy jestem po 1, 2, 3 meczach wrażenia, że z kimś innym na boisku wygląda to lepiej, to muszę dokonać innego wyboru.

- Jestem zwolennikiem wspierania zawodników, czekania na ich błysk, przełamanie. Taka jest rola trenera. Nie jest trudno wspierać napastnika, który strzela bramkę za bramką, ale chłopaka, który ma 20 lat i nie trafił trzech sytuacji. Zgodzę się, że mamy mankamenty na skrzydłach, a liczba zawodników atakujących pole karne jest zbyt mała. Zdarza się, że skrzydłowy przyśnie i nie uczestniczy w ataku, ale to też jest kwestia czasu, żeby oni wygrywali swoje pojedynki. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Na Ronaldo w Juventusie też czekano, a przecież to jest Ronaldo.

- Nie dokonałem dziś zmian w składzie, bo wydawało mi się, że cały czas napieramy. Jedyna zmiana utrzymała to co było wcześniej. Poprzednio druga i trzecia zmiana zatrzymały rozpęd i ostatnie 10 minut nie wyglądało zbyt dobrze. Czasem zawodnik z ławki też potrzebuje czasu, żeby się wstrzelić w rytm meczowy, a dziś w samym doliczonym czasie gry mieliśmy ze dwie sytuacje. Wszyscy wytrzymywali fizycznie, większość grała dobrze, więc zmiany nie były potrzebne.

- Dzisiaj nie stwarzaliśmy dużego zagrożenia ze stałych fragmentów. W poprzedniej rundzie awansowaliśmy po takiej bramce. Na pewno przed rewanżem z Atromitosem będziemy szukać lepszych rozwiązań.

- Dlaczego zawodzi skuteczność? Odpowiedzi jest mnóstwo, ale jedna najprostsza - nie trafiamy do bramki. Należy się cieszyć, że dochodzi do tych sytuacji, bo wcześniej ich nie było, a dziś było ich sporo. To jest pozytyw. Bramki przyjdą z czasem. Nie tracimy goli i to też jest ważne.

- Atromitos inaczej gra u siebie, a inaczej na wyjazdach. Na pewno będą bardziej agresywni, zagrają odważniej. Nie jestem jakoś mega szczęśliwy z dzisiejszego wyniku, bo powinniśmy zrobić przewagę, osiągnąć lepszy wynik. W Atenach będzie trudniej, ale stać nas na to, żeby zagrać tam dobre spotkanie i osiągnąć korzystny wynik.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (99)

+dodaj komentarz
Kibic L od 40 lat - 13.08.2019 / 09:38, *.tpnet.pl

Vukovic - mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że jak przegrasz jutro to Twoje dni jako trener LEGII są skonczone i będziesz miał na tyle odwagi, żeby podać się do dymisji ! A wystarczyło , żeby Carlitos ( ew. Kante ) zagrał w Warszawie, a nie ten paralityk Kulenovic. Jeżeli jutro też wystawisz Kulenovica to będzie już sabotaż i działanie na szkodę LEGII - a tego Ci nie darujemy !!!!!!!

odpowiedz
Jacek Magiera - 12.08.2019 / 20:33, *.play-internet.pl

Vuko jak odpadniecie to z przyjemnością Cię zastąpię.

odpowiedz
ase - 13.08.2019 / 17:04, *.orange.pl

@Jacek Magiera: Magiera a co on ugrał to teraz ?

odpowiedz
Hugon - 09.08.2019 / 23:19, *.vectranet.pl

Nie liczy się wspieranie 20 letniego kaleki tylko wynik na który pracuje cała drużyna.Z takim tokiem myślenia to weż Kulenovica i wymarsz z Legii.Gdyby Ci zależało na wyniku to ten drewniak grał by w rezerwach.A żeby go sprzedać to lepiej żeby nie grał.

odpowiedz
Kibic (L) - 09.08.2019 / 23:11, *.vectranet.pl

Może nie będzie trudniej jak Cię do meczu Pudel wyleje na zbity ryj...

odpowiedz
AAA - 09.08.2019 / 22:33, *.plus.pl

Vuković, Ty jesteś Legionistą? Ty jesteś sabotażystą wystawiając tego pokrakę w ataku.
Słyszałeś trybuny jak schodził ten twój pupilek?
Out out out

odpowiedz
Kg - 09.08.2019 / 22:05, *.chello.pl

KTORY Z was internvautow byl wczoraj na L3?Arek Malarz nie powiedziałl tego pierwszy ze Legionistą sie jest a nie bywa ale to jest prawda

odpowiedz
Kraken - 09.08.2019 / 20:17, *.t-mobile.pl

Pakuj mandżur konusie.

odpowiedz
pezet - 09.08.2019 / 19:51, *.com.pl

Każdy, kto broni Vuko, nie zna się na piłce i nie powinien nazywać się kibicem Legii

odpowiedz
antyoszołom - 09.08.2019 / 20:53, *.chello.pl

@pezet: Akurat ja nie jestem zwolennikiem Vuko ale to,co ty napisałeś jest kretyńskie!

odpowiedz
Gocław - 09.08.2019 / 16:56, *.chello.pl

Vukovic zostaje tymczasowym trenerem:

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 3:0
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1
Legia Warszawa - Cracovia 1:0
Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 3:1

6 meczów, 5 zwycięstw. Bramek strzelonych 12.

Drużyna dowiaduje się, że Vukovic nie już tymczasowym trenerem:

Legia Warszawa - Piast Gliwice 0:1
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 0:1
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2
Legia Warszawa - Europa FC 0:0
Legia Warszawa - Europa FC 3:0
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:2
Legia Warszawa - KuPS 1:0
Legia Warszawa - Korona Kielce 2:1
Legia Warszawa - KuPS 0:0
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0
Legia Warszawa - Atromitos 0:0

12 meczów, 3 zwycięstwa (w tym jedno z amatorami, którzy właśnie do drużyny zakontraktowali... 44-letniego gracza).
Bramek strzelonych: 10 (w tym 3 amatorom).

Dzięki za walkę, hej Legio dzięki za walkę...

odpowiedz
News⚽️Legia - 09.08.2019 / 16:34, *.187.16

W Atenach bêdzie gooorácoooo!na ulicach I trybunach a Vuko już pogodzony że musi odejść!

odpowiedz
Yorick - 09.08.2019 / 15:53, *.52.68

Jedyny zgryz to środek pola. Kiedy wreszcie wraca Cafu, akurat dobrze grać zaczął Antolic i mamy 4 graczy (Martins, Gwilia to podstawa + Cafu, Antolic) na obsadę 2-3 miejsc.
W pierwszym meczu powinien zagrać Niezgoda i to był kardynalny błąd, że nie zagrał. Były prostopadłe podania i nie ma bata, żeby on któregoś nie wykrozystał.
Jeśli w rewanżu będziemy grać dzidę od Majeckiego + stałe fragmenty, to musi być Kulenovic i musi być Cafu.
Zastanowiłbym się też na zmianą na prawej stronie, bo Novikovas prezentuje się słabo, a obaj Vesovic i Stolarski - przyzwoicie lub dobrze.

odpowiedz
Wolfik - 09.08.2019 / 14:55, *.mm.pl

Trudniej??? Niemożliwe...., jak on do tego doszedł...

odpowiedz
xtl - 09.08.2019 / 14:30, *.t-mobile.pl

B.źle.

odpowiedz
piomaL - 09.08.2019 / 14:30, *.47.42

bo tak

odpowiedz
Hardman - 09.08.2019 / 14:10, *.chello.pl

Odkrył Amerykę

odpowiedz
Syciuła - 09.08.2019 / 14:10, *.centertel.pl

Szkoda wyniku ale 0:0 jest lepsze od 1:1 ,jest szansa trzeba tylko tam strzelić jedną bramkę.

odpowiedz
t. - 09.08.2019 / 14:08, *.83.255

Vuko był solidnym przeciętnym piłkarzem, wybijającym się w naszej ch.jowej lidze, wiec za grę z L na piersi należy mu się względny szacunek, jednak jako trener udowodnił, że nie nadaje się do pracy na tym poziomie.
Szkolenie młodzieży to jego górna granica, dlatego apeluję by Prezes jak najszybciej zrobił zmianę na stanowisku głównego trenera bo jak tak dalej będzie to ch.j nam wyjdzie w tym sezonie...

odpowiedz
JA - 09.08.2019 / 16:19, *.t-mobile.pl

@t.: Pytanie ile wyborze składu ma do powiedzenia prezes. Jak dla mnie próbują Chorwata pod sprzedaż, ale robi to banda idiotów. Efekt mógłby być lepszy gdyby wypuścili go przy korzystnym wyniku, to by może zagrał chociaż przyzwoicie.

Nie zmienia to, że swoimi wypowiedziami Vuko robi z siebie idiotę, mówienie, że Lopez o miejsce w składzie musi sobie wypracować jednocześni stawiając cały czas na Kulenovica, który do tej pory nic nie pokazał jest jakimś absurdem.

odpowiedz
Trampek - 09.08.2019 / 13:14, *.net.pl

Wystawiając w składzie wyjściowym Kulinovica to sabotaż , za skutki którego / brak awansu w kolejnym etapie LE - strata finansowa / konsekwencje pieniężne powinien ponieść pseudo trener z własnej kieszeni , ale również powinien za ten czyn zwolniony w trybie natychmiastowym. Tłumaczenie ,że w Atenach będzie trudniej tylko potwierdza błędną / nie pierwszy raz / decyzje. Zawodników przewyższających Kulinovica swoimi umiejętnościami piłkarskim na kopy można wyszukać w klubach peryferyjnych w małych miejscowościach, których liczba mieszkańców jest mniejsza od " tasiemca" przy dworcu W-wa Wschodnia. W dodatku to są zawodnicy polscy,dla których będzie to spełnienie swoich marzeń , a nie import bałkański czy inny.

odpowiedz
L fan - 09.08.2019 / 13:14, *.95.132

W 35C upale zapomniałem dodać :)

odpowiedz
Semper Fidelis - 09.08.2019 / 17:25, *.centertel.pl

@L fan: I co z tego? W Legii gra raptem kilku Polaków, a reszta to południowcy są przyzwyczajeni

odpowiedz
L fan - 09.08.2019 / 12:52, *.95.132

W Atenach dogrywka i karne 4:5 :)

odpowiedz
ant z - 09.08.2019 / 12:40, *.55.198

obawiam się, że Legia od bardzo dawna nie miała mniej inteligentnego trenera... pier.... trzy po trzy. a jak nie miał konfliktu z Carlitosem to już ma

odpowiedz
Rafał - 09.08.2019 / 12:36, *.tpnet.pl

Vuko !!! Carlitos i Niezgoda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
bat - 09.08.2019 / 12:26, *.tpnet.pl

Nigdy nie komentuję decyzji trenera, ale po meczu i po tej wypowiedzi dostrzegam tu daleko idące kunktatorstwo.
trener obawiał się kontraataków i żeby głupio nie przegrać, a w Grecji się zobaczy. Rzeczywiście drużyna zagrała lepiej w defensywie i w dominacji, ale nic z tego nie wynikało. Mało mają opanowanych schematów gry i są one za nadto czytelne. Każdy średnio rozgarnięty trener w Polsce czy za granicą, po obejrzeniu jednego meczu wie co gra Legia i niczym nie da się zaskoczyć, tym bardziej, że sami zawodnicy nie są jakoś wybitni i daleko im do średniej europejskiej. Nie oczekujmy cudów, bo Vuko to ani cudotwórca, ani nie ma cudnych zawodników. Ostatni fantasta ułan Kuchy został usunięty, więc zostało tylko wyrobnictwo.

odpowiedz
arek - 09.08.2019 / 12:38, *.centertel.pl

@bat:
Wynikało jednak trochę sytuacji. Parę fajnych piłek na czystą pozycję w pole karne. Problem w tym że my nie mamy już Niko Prijo ani Sa tylko Kulenovicia na szpicy.

odpowiedz
P(L)EBAN - 09.08.2019 / 12:25, *.centertel.pl

Z tej maki będzie chleb a wszystkie płaczki zapadną się pod ziemie albo nagle zaczną kochać Vuko. Wielka LEGIA zawsze razem a niedojdy wszystkie szkalujące Legionistów wypier lac do ruskiegostoku albo kartofle kopać !

odpowiedz
Rdzenny - 10.08.2019 / 07:12, *.centertel.pl

@P(L)EBAN: będzie chleb jak zmieni napastników mordo czlowieku

odpowiedz
(L)eon - 09.08.2019 / 12:19, *.plus.pl

Vuko przestań wreszcie na siłę promować kulenovicia antolicia i novikovasa a zobaczysz że gra ruszy i będzie lepiej

odpowiedz
Won - 09.08.2019 / 18:16, *.virginm.net

@(L)eon: Ale ten imbecyl chyba nie chce żeby było lepiej

odpowiedz
Ehhh - 09.08.2019 / 12:15, *.t-mobile.pl

A wy dalej swoje, nie macie pojęcia o piłce jeśli domagacie się zwolnienia Vuko...

odpowiedz
Pepe - 09.08.2019 / 12:27, *.t-mobile.pl

@Ehhh:
A czy trener ma, mówiąc że nie stworzyliśmy sytuacji po stałych fragmentach, a tym czasem po dwóch rzutach wolnych były dwie poprzeczki? I to były dwa najlepsze strzały. Ktoś tutaj próbuje zaklinać rzeczywistość. O drewnianym napastniku i bezmózgim skrzydłowym ze wschodu nie wspominając.

odpowiedz
Sebo(L) - 09.08.2019 / 11:41, *.vectranet.pl

Oglądałem 34 minuty wczorajszego meczu ze względu na 2 zmianę w pracy i niestety nic dobrego nie mogę powiedzieć.Z tak słabą drużyną jak Atromitros to taka Lechia czy Lech wygrałyby 4:0 tutaj oczywiście było bicie głową w mur.Jak dla mnie kompletnie brak pomysłu na grę z kontrataku jak i ataku pozycyjnym.Wszystko kończy się na 20 metrze od bramki.Strzałów z dystansu jak na lekarstwo,a jak są to albo słabe,albo piłka odbije się od nóg obrońcy albo piłka leci 3 metry od słupka czy poprzeczki.Nie widzę żadnego progresu.Tu dalej jest widoczny brak gry bez piłka,skrzydła są bheznadziejne.Jedyny plus to Luquinhas,który wydaje się rozkręcać z meczu na mecz. Nie wierzę już,że Vuković jest w stanie to jeszcze tak poukładać aby Legia grała skutecznie i ładnie dla oka. Ten gość jest dopiero na dorobku i musi się jeszcze dużo uczyć.Szkoda ,że robi to w Legii.

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 09.08.2019 / 11:14, *.chello.pl

Moim zdaniem po tym meczu Vuko udowodnił,że nie będzie z niego TRENER !Po pierwsze wystawienie Kulenovica było -co wszyscy widzieli - błędem.Po drugie- niewprowadzenie Carlitosa w miejsce jednego z defensywnych pomocników -było błędem.Po trzecie - niedokonanie zmian ofensywnych w trakcie meczu - było błędem.
Być może drużyna zacznie grać lepiej,bo progres w każdym kolejnym meczu jest - tylko bramek nie ma kto strzelać...bo Kulenovic może nawet jest talentem ale w Legii sie nie sprawdza! Chyba nigdy się nie sprawdzi bo to nie jest klub dla niego,każdy widzi,że Sandro musi mieć wsparcie CELNYCH podań i dużo okazji,bo marnuje seryjnie! A kto ma mu podawać? - egoistyczny Novikovas,marnie centrujący i słabiutko strzelający Gwilia/moim zdaniem gorszy nawet od Szymańskiego/,zupełnie bez formy Nagy czy potencjalnie najlepszy ale na razie zagubiony Luguinkas?
Czarno widzę przyszłość tej drużyny,bo poziom zawodników jest b.niski a trener też beztalencie.......może na naszą słabą ligę wystarczy ale w rozgrywkach międzynarodowych KLAPA !!!!!!!!!!

odpowiedz
Pablo777 - 09.08.2019 / 12:21, *.tpnet.pl

@kibic Legii od zawsze: A ja w końcu jestem zadowolony z przebiegu meczu. Jedynie zgoda co do Kulenovicia - jest słabszym napastnikiem i powinien ogrywać się np w 1 lidze, a nie w pierwszym zespole. Może dlatego gra, że "góra" mu nakazała promować do w Lidze Europy dla kasy?

Natomiast mecz układał się dobrze i poza tą zmianą (Carlitos za Kulenovicia) też innych bym nie wprowadzał. Gra układała się w drugiej połowie naprawdę dobrze. A obawiałbym się wpuszczać kompletnie bez formy Nagy'a czy wracającego po kontuzji Cafu.

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 09.08.2019 / 12:44, *.chello.pl

@Pablo777: kolego,jeśli jesteś zadowolony z przebiegu tego meczu,to chyba masz niewysokie oczekiwania co do Legii!
Ja pamiętam,że w Legii grywali WYBITNI piłkarze- od Brychczego czy Deyny poprzez Dziekanowskiego,Pisza a ostatnio Prijovica,Vadisa itd,może nie zawsze drużyna osiągała wielkie sukcesy ale my,kibice NIGDY nie obawialiśmy się takich drużyn,z którymi obecnie toczymy wyrównane pojedynki......
Dlatego to,co wczoraj oglądałem,nie zadowoliło mnie nawet w niewielkim stopniu!!!

odpowiedz
Pepe - 09.08.2019 / 15:34, *.chello.pl

@Pablo777:
Hmm, skoro wszystko (po za napastnikiem) wyglądało OK, to proponuję obejrzeć mecz jeszcze eaz, ze szczególnym ukierunkowaniem na novicovasa.

odpowiedz
marek - 09.08.2019 / 11:11, *.tpnet.pl

w atenach mecz bedzie przegrany

odpowiedz
..... - 09.08.2019 / 10:26, *.co.uk

Po tym co atromitos wczoraj pokazal juz w 30 min wprowadzilbym drugiego napastnika.. a wlasciwie wiedzac ze zagra z kontry zaczalbym od razu dwoma! I TAK JAK KAZDY TO WIDZIAL I WIE KUlenovic NIE POWINIEN GRAC!!!!!!! Nie wiem jak bedzie w atenach, pod wodza Vuko moze byc rzeczywiscie ciezko.. jedno dla mnie jest pewne nawet jak przejdziemy grekow to rangersi pokaza naszemu mega trenerowi ze musi sie jeszcze duuuuzo nauczuc.. albo moze inaczej, musi zaczac wyciagac wnioski bo dla mnie wyglada na to ze nie uczy sie na swoich bledach, tylko idzie w zaparte ze swoimi 'teoriami'! WYGLADA NA TO ZE LECIMY Z PILOTEM SAMOBOJCA!!!!!

odpowiedz
tomiacab - 09.08.2019 / 10:23, *.144.60

"W Atenach będzie trudniej" - a jednak znawca. Ma zadatki na trenera.

odpowiedz
Kacperek - 09.08.2019 / 10:22, *.chello.pl

a ten dalej swoje, i swoja teorie glosi, gosc musi posprzatac a pozniej sie go zwolni typowe w korporacji, swoja droga ciekawe czy nie jest on ostatnim ogniwem Lesnego w Legii ktoremu trzeba podziekowac z czasem. Swoja droga widac jak Pinto przygotowal Brage wczoraj pocisneli 2-4 Brøndby IF na wyjezdzie

odpowiedz
Kibic L od 40 lat - 09.08.2019 / 10:16, *.tpnet.pl

Ty błaznie Vukovicu niszczysz naszą LEGIE swoimi blazenskimi decyzjami kadrowymi - patrz kulenovic zamiast CARLITOS. WON z LEGII!!!!!

odpowiedz
Jjj - 09.08.2019 / 10:08, *.play-internet.pl

Vuko won

odpowiedz
Roma - 09.08.2019 / 09:54, *.plus.pl

Mam nadzieję, że trener ma tylko problem z wyartykułowanie myśli, bo jeśli myśli to co mówi to nie jest dobrze. Co do Carlitosa to obawiam się, że dostaje po łapkach za to że nie chciał odejść, a przecież te miliony (2) by się przydały.

odpowiedz
Bogdan - 09.08.2019 / 09:39, *.com.pl

Vuko Ty błaźnie, brak mistrzostwa w ubiegłym sezonie to jest tylko i wyłącznie Twoja wina a nie Carlitosa.

odpowiedz
Artur - 09.08.2019 / 10:12, *.vectranet.pl

@Bogdan: niby czym Vuko zawinił w zeszłym sezonie? Dostał pod koniec sezonu zespół i musiał z niego zrobić cokolwiek a morale były niskie

odpowiedz
Zły krasnolud - 09.08.2019 / 10:27, *.144.60

@Artur: Po zwycięstwie w Gdańsku było słabe morale? Z tego co pamiętam to wszyscy nazbierali przekonania, że znów będzie mistrz rzutem na taśmę. vuko najpierw odrobił stary, av później wszystko spierd...ł

odpowiedz
Alan - 09.08.2019 / 10:56, *.t-mobile.pl

@Artur:
Klafuricia pamiętasz ? On jakoś dał rade

odpowiedz
KibicL - 09.08.2019 / 09:20, *.vectranet.pl

Jak można Carlitosa sadzać na ławce a grać takim drewniakiem jak Kulenovic? Zdaje się, że Vuko postanowił z jakiś powodów go zniszczyć. Tak daleko nie zajedziemy. Chyba, że ma prikaz od góry promować Kulenowicia aby była za niego kasa. Tak jak nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego grał Kopczyński (już nawet podejrzewałem, że chodził z Magikiem na panienki) tak teraz nie mogę zrozumieć dlaczego Kulenowicz gra od pierwszych minut. Wygląda na to, że Vuko odleciał jak pewien marszałek w pewnym sejmie. Farsa.

odpowiedz
tomek - 09.08.2019 / 09:12, *.warszawa.pl

jak Kulenko jest lepszy od Carlitosa i to Carlitos ma walczyc o miejsce w skladzie a w zamian za to gamy bez napastnika to rzeczywiscie Vuko odlecial gdzies daleko i jest w innym swiecie

odpowiedz
Krzesymir - 09.08.2019 / 08:54, *.centertel.pl

Czyli już za tydzień skończy się przygoda z Euro Pucharami....Vuko OUT!

odpowiedz
Tomek 82 - 09.08.2019 / 08:52, *.play-internet.pl

Przydałby się Nikolić i jakiś porządny rozgrywajacy na miarę Ofoe.

odpowiedz
Gienek - 09.08.2019 / 08:49, *.netfala.pl

Czy leci z nami pilot?

odpowiedz
Mateusz z Gór - 09.08.2019 / 08:32, *.inetia.pl

To dobrze, że po 0 - 0 trener jest daleki od wpadania z samozachwyt. To dobrze, że po kolejnym 0 - 0 jest zauważalny progres. To dobrze, że zawodnicy, podobnie jak trener uwierzyli w ten progres, co pozwoliło zagrać wczoraj jeszcze lepiej. To dobrze, że OSTATNIE DWA MECZE, W KTÓRYCH LEGIA ZDOBYŁA 0 GOLI POKAZAŁY, ŻE JAK ZAWODNICY BĘDĄ BARDZIEJ SKUTECZNI TO USTAWIENIE Z TRÓJKĄ POMOCNIKÓW JEST DOBRE. To dobrze, że nie ma konfliktu między Vukoviciem a Carlitosem, choć właśnie po cichu obwinił Hiszpana za brak mistrzostwa w poprzednim sezonie. To dobrze, że trener mówi prawdę, choć gdyby kłamał to mówiłby dokładnie to samo. To dobrze, że po trzech meczach zauważył, że bez Lopeza Legia gra lepiej. To dobrze, że po trzech meczach doszedł do wniosku, że bez Novikovasa Legia grałaby jeszcze słabiej. To dobrze, że nie obwinił Novikovasa za wczorajszy remis, wszak to pewnie Carlitos jest winien, że Litwin nie wyłożył mu na 1 - 0 w końcówce. To dobrze, że Ronaldo w Juve nie błyszczał od razu. To dobrze, że Ronaldo błyszczał już w trzecim meczu. To dobrze, że to nic złego, że Novikovas nie błyszczy już w 10 meczu. To dobrze, że trener jest zwolennikiem czekania na zawodników na murawie zamiast na ławce. To dobrze, że trener ma swoją ocenę dorobku poszczególnych piłkarzy nieopartą na liczbach. To dobrze że trener wspiera Kulenovicia, który marnuje wszystko to, co Carlitos by wykorzystał. To dobrze, że Gwilia bije rożne, skoro gdzieś z 40 (!) stałych fragmentów temu udało się zdobyć z tego bramkę. To dobrze, że Gwilia łaskawie czasem odda komuś piłkę czyniąc popłoch w szeregach rywali. To dobrze, że zawodnicy na ławce są tak słaby, że po 80 minutach bez gola wciąż lepiej niczego nie zmieniać, bo może być tylko gorzej. To dobrze, że trener posiada ambicję i pomimo tylu dobrych rzeczy nie jest jakoś MEGA SZCZĘŚLIWY po wczorajszym meczu. To dobrze, że zdaniem trenera wciąż mamy szansę powalczyć w rewanżu, który będzie trudniejszy.

Przed meczem powiedziałem, że gramy z rywalem na poziomie Górnika Zabrze. Okazało się, że graliśmy z Górnikiem Wałbrzych. 0 - 0 z Górnikiem Wałbrzych to fatalny rezultat, niezależnie od postawy na boisku. Co więcej, jeżeli większość piłkarzy wyglądała dobrze (bo wyglądała!) to znaczy, że winą należy obarczyć taktykę, która jest tak fatalna, że różnica kilku klas nie robi żadnej różnicy i Orzeł Kozy też zagrałby w tym meczu na 0 - 0. Nie trudno cieszyć się dominacją w takim spotkaniu. Jednak jeśli właśnie w takich meczach nie ma goli to znaczy, że grasz po prostu bez sensu. A nasz trener idzie w zaparte, bo było jeszcze bliżej do gola niż ze Śląskiem. Nie tędy droga. Dawać na boisko najlepszych w komfortowym dla nich ustawieniu. Zbudować zespół w oparciu o Carlitosa i wypie...lać z mongolskimi teoriami i własną wizją gry w piłkę nożną. Vuković powinien przestać rzucać drużynie kłody pod nogi i pozwolić rozwinąć skrzydła. Kilka tygodni temu nazwałem go adeptem szkoły trenerskiej Kazimierza Moskala. Niestety, ale podobieństwo między nimi wciąż rośnie. Aż strach pomyśleć co będzie dalej...

odpowiedz
Alan - 09.08.2019 / 08:50, *.t-mobile.pl

@Mateusz z Gór:
10/10

odpowiedz
Kot - 09.08.2019 / 09:05, *.147.160

@Mateusz z Gór: to sie ciesz ze nie skonczylo sie 4:1 w plecy bo ns takim meczu z gornikiem walbrzych bylem

odpowiedz
Robert - 09.08.2019 / 09:08, *.play-internet.pl

@Mateusz z Gór: 100% ! Niestety masz rację.

odpowiedz
Trener - 09.08.2019 / 08:18, *.58.133

Wczorajszy mecz pokazał totalny brak kunsztu trenerskiego.
1) wstawianie Kulenovica od 1 minuty było nieporozumieniem
2) po 1 połowie można było spokojnie grać na 2 napastników
3) dlaczego mając 3 zmiany trener Vukovic robi tylko 1 ?

odpowiedz
cezko - 09.08.2019 / 08:04, *.com.pl

Jest nadzieja po wczorajszym meczu na lepszą grę i wyniki (oby tak było w lidze), ale upieranie się przy napastniku pierwszego wyboru jakim na dzień dzisiejszy jest Kulenovic w dalszy ciągu uważam za nieporozumienie.

odpowiedz
Bartek - 09.08.2019 / 08:01, *.play-internet.pl

Ej serio? Klub walczący o kupę kasy, podczas "rozgryzania" rywala, ogląda tylko 2 ostatnie mecze? 180minut poświęcone żeby poznać zachowania innych piłkarzy, całej drużyny, systemu gry? Po dwóch meczach stwierdzili, że rywale lubią grać z kontry? Tyle kasiory klub wydaje a nie ma kogoś kto posiedziałby choćby dwa dni i pooglął trochę meczów pucharowych, ligowych, zobaczył jak się zachowują przy teoretycznie lepszym rywalu, przy gorszym itp. Osobiście to nawet nie wiedziałem, że jest taka drużyna w Atenach... może się czepiam ale jednak brzmi to trochę absurdalnie.

odpowiedz
??? - 09.08.2019 / 10:38, *.co.uk

@Bartek: jak masz amatorow w zarzadzie i trenera bez doswiadczenia i w dodatku bez pomyslu to co Ty bys chcial? Ja wiem ze trudno w to uwierzyc ale w Legii jest wszysko poza profesjonalizmem na lawce trenerskiej wiec dlaczego oczekujesz ze Vuko wpadnie na ponysl zeby zadac sobie trud i zobaczyc atromitos w szerszym przekroju czasu niz tylko z gier z Dunajska Streda?

odpowiedz
zaba285 - 09.08.2019 / 14:22, *.lukman.pl

@???: zmieniło się u nich pół składu, to inna drużyna niż w poprzednim sezonie, a sparingów nie ma co oglądać. tutaj akurat nie macie racji, obejrzeli tylko te istotne mecze bo oni nie zaczeli jeszcze sezonu w Grecji więc tylko te pucharowe miały dla nich znaczenie

odpowiedz
Sympatyczny - 09.08.2019 / 07:51, *.lukman.pl

Jeśli w ataku będzie dalej grał Kulenovic to rzeczywiście będzie trudniej.
Tylko zastanawiam się gdzie jest jego potencjał, za który chcieli anglicy zapłacić 11 baniek?

odpowiedz
aaa - 09.08.2019 / 07:48, *.201.80

We wtorek kupiłem bilety i lecę pozwiedzać Ateny. Po tym meczu i wypowiedziach trenera jestem jeszcze bardziej przekonany o słuszności swojej decyzji, nie dla nas grupa i wyjazdy na jesieni w tym roku ;/

odpowiedz
Alan - 09.08.2019 / 06:54, *.t-mobile.pl

To jest Legia i nie mozemy remisowac u siebie...... juz dawno to się zmieniło i nawet kluby sredniaki z e-klapy przyjeżdżają na Ł3 jak po swoje wiec Panie trenerze slogany to niech zapodają kibice na transparentach albo w śpiewać Pan niech trenuje zespół jak należy z czym jak widać ma Pan ewidentny problem, zresztą statystyki zwyciestw, remisow i porazek mówią wiele i z tego co mi wiadomo wyglądają bardzo słabo dlatego jak w Atenach znowu będzie piach to raczej będzie juz koniec z Naszą Legią i Panem jako trenerem.

odpowiedz
Broniuuu - 09.08.2019 / 06:44, *.chello.pl

Dobrze, ze przelozyli mecz z Wisla Plock bo byloby w plecy m. Atromitis mialby problemy z utrzymaniem sie w polskiej lidze.
Po meczu w Atenach Legia dostanie baty i zwali to na zmeczenie po pucharach.
Poprostu trafil sie slaby przeciwnik ale progresu w rozegraniu nie widac.
Ciagle od lewej do prawej i dosrodkowanie. A w srodku zero gry kombinacyjnej i zero pomyslow.
Na taka Lechie Gdansk to za malo.

odpowiedz
L - 09.08.2019 / 05:59, *.vectranet.pl

Granie kulenoviciem w ataku to sabotaż...

odpowiedz
Tom - 09.08.2019 / 05:41, *.111.202

Nie ma Kucharczyka nie ma Hlouska nie ma gry skrzydlami. Dziekuje

odpowiedz
S(L) O - 09.08.2019 / 08:57, *.192.98

@Tom: na żarty się zebrało :)

odpowiedz
Zdzicho - 09.08.2019 / 05:35, *.tpnet.pl

Sorry ale pinokio z nas wszystkich robi glupkow. On jest chyba bardziej zadufany niz pinto. Juz lepszy byl hasi bo przynajmniej wymusil posciaganie niezlych grajkow a u vuko wszystko super tylko trafiamy nz niewyobrazalnieprzestraszonych grekow i zamiast zapewnic awans w pierwszym meczu to nie mamy napastnika....

odpowiedz
olo - 09.08.2019 / 05:32, *.tpnet.pl

Ateny godz 18, to ok 35 stopni.
Stadion położony w miejscu, gdzie brak ruchów powietrza i upał stwarza wrażenie piekła. Tutaj potrzeba czegoś więcej niż tylko dobrych chęci. Mam nadzieję, że trener to rozumie i odpowiednio przygotuję zespół. Wczorajszy mecz dał trochę nadziei, ale czy to wystarczy i będą potrafili walczyć gdy będzie im brakowało oddechu?

odpowiedz
Tomasson - 09.08.2019 / 07:43, *.play-internet.pl

@olo: a jakie bedzie cisnienie powietrza. Wiatr pln czy pld-wsch wiesz cos na ten temat

odpowiedz
Pol - 09.08.2019 / 05:03, *.chello.pl

Tępy pinokio

odpowiedz
(L) - 09.08.2019 / 02:06, *.vectranet.pl

Dlaczego Sanogo musiał się nabawić kontuzji. Liczyłem na to ze właśnie on będzie czarnym koniem, a tu kulenoga znowu szuka piłki pod nogami ehhhhh. Największy żal vuko to mam za Kucharczyka. Nie pasował ci w drużynie, bo widać jakie gwiazdeczki masz ambitne hahahaha. Zejdź na ziemie. Jesteś zwykłym cepem. Bez szkoły,
bez jakiegokolwiek wykształcenia. Nadajesz się na atmosfericia szatni jak to było wcześniej, bo piłkarzy z nazwiskami masz a grasz piach. Mecz z Grekami był dobry, w końcu było widać jakaś grę w piłkę, ale tez było widać, kto z kim nie ma komunikacji, a szczególnie to kulejnoga nie ma z każdym. Luka kozak mecz dla mnie drugi Gui, Duda, Kosa, Kuchy, ale co z tego jak nie ma komu zagrywać. Novikovas chciał, starał się żeby odkupić winny z poprzedniego meczu i nawet nawet, reszta pozytywnie ale zmiana powinna być kulenovic carlitos i Antolic niezgoda. Carlitos cofnięty powinien być

odpowiedz
zaba285 - 09.08.2019 / 01:55, *.lukman.pl

pisałem, że jak wystawisz w pierwszym składzie Kulenovica, to możesz się pakować, bo w najlepszym wypadku będzie 0:0, no i trafiłem
wiem, że musiałeś, bo tak kazał prezes, pewnie by Cie szybciej wyj...ał jakbyś się nie posłuchał...

odpowiedz
Won - 09.08.2019 / 01:34, *.virginm.net

Coś nie tak jest skoro Carlitos ma wywalczyć miejsce w składzie,to znaczy że masz kogoś lepszego od niego to czemu ten piłkarz nie gra.Bo nie myślisz chyba o Kutasovicu.
"Taka jest rola trenera. Nie jest trudno wspierać napastnika, który strzela bramkę za bramką, ale chłopaka, który ma 20 lat i nie trafił trzech sytuacji." To masz armatę a wystawiasz kapiszona mam nadzieję że te gwizdy przy zmianie Kutasovica dały Ci do myślenia,chociaż wydaje mi się że masz z tym problem

odpowiedz
L - 09.08.2019 / 06:27, *.AWIST.PL

@Won: bardzo dobre pytanie

odpowiedz
Maciej - 09.08.2019 / 01:09, *.supermedia.pl

chcę tylko wspomnieć, że po meczu z KUPs, pojawiały się głosy, że Grecy nas rozgromią. Jest coraz lepiej a po meczu w Atenach może być jeszcze lepiej byle tylko Vukovic wyciągnął lekcje z obsady drużyny.

odpowiedz
Szanowny Panie Mioduski - 09.08.2019 / 00:51, *.plus.pl

Problem w Legii jest tylko jeden - Pan. Reszta jest wynikiem pańskiej obecności w Legii. Nie wiem o co chodziło w sporze z Leśnodorskim ale pomysł by Legia miała dwóch szefów był super. Do tego trzeba wrócić. Niekoniecznie z Leśnym ( żeby Pan nie myślał że to jakaß szpilka od niego lub jakiegoś zwolennika ) W każdym razie niech Pan zajmie się akademią i to nnymi ważnymi sprawami a drugi Prezes pierwszą drużyną.Panu to nie wychodzi. Czas wziąć ten problem na klatę i zrozumieć. A najlepiej sprzedać komuś Legię. Komuś, kto zna się na tym lepiej. Pozdrawiam serdecznie.

odpowiedz
Gepetto - 09.08.2019 / 12:01, *.play-internet.pl

@Szanowny Panie Mioduski: przecież on tylko daję kasę, a włada Kucharski

odpowiedz
Jacek - 09.08.2019 / 00:47, *.orange.pl

Zabrakło bramek, ale z meczu na mecz jest coraz lepiej i to widać. Powoli pojawia się nadzieja.

odpowiedz
Uważny.... - 09.08.2019 / 00:38, *.plus.pl

Idiota. Drużyna gra dobrze jak strzela gole. Jak ich nie strzela to gra źle.

odpowiedz
Ibis - 09.08.2019 / 00:35, *.chello.pl

W Atenach będzie z pewnością znacznie trudniej, ale na Twoje trenerskie wyraźne życzenie.
Z takim sposobem prowadzenia drużyny, a szczególnie wprowadzania do pierwszego składu nowych piłkarzy, raczej września na Ł3 nie doczekasz i to również na Twoje szkoleniowe życzenie. Szkoda, ale taktyczno - personalne nietrafione decyzje - również Twojego autorstwa - są nieubłaganymi faktami. A jakie one są, to każdy mógł zobaczyć. Istny dramat poznawczy...

odpowiedz
Chciałem iść do Marjolki - 09.08.2019 / 00:33, *.t-mobile.pl

A ja nie jestem wcale szczęśliwy że jesteś dalej pseudo trenerem Legii.

odpowiedz
Hugon - 09.08.2019 / 00:54, *.vectranet.pl

@Chciałem iść do Marjolki : Dobry TRENER a jeszcze lepszy Kulenović

odpowiedz
majusL@legionista.com - 09.08.2019 / 00:30, *.plus.pl

Jeśli nadal po boisku będą się sxwedac kurvikovas, gwilia I kulenovic to My nawet ekstraklasy nie wygramy.

odpowiedz
mazi - 09.08.2019 / 00:52, *.chello.pl

@majusL@legionista.com: GVILIA SYNU NAJLEPSZY NA BOISKI W KAZDYM NASZYM MECZU

odpowiedz
majusL@legionista.com - 09.08.2019 / 01:32, *.plus.pl

@mazi: może odstaw Alko stary. Albo pij mniej.

odpowiedz
Dino - 09.08.2019 / 01:44, *.virginm.net

@mazi: Zwłaszcza te jego różne były fantastyczne walił 14 z 16 i wszystko w to samo miejsce żadnego zagrożenia normalnie miszcz

odpowiedz
Zięciu - 09.08.2019 / 10:17, *.centertel.pl

@Dino: to dobrze, że w to samo miejsce. Raczej trzeba się zastanowić dlaczego nie było tam nikogo z naszych... Gwilla grał ok.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 09.08.2019 / 00:25, *.orange.pl

Zamiast wystawić 2 napastników (Caritos nieco cofnięty) znowu nawaliłeś ze strachu w gacie. Nie widać ani zespołu, ani odwagi w jego grze. Takich Greków powinniśmy rozjechać w 1 połowie 3-0. A teraz wystaw w rewanzu 3 bramkarzy (2 na obronę) i 8 obrońców...

odpowiedz
Marco(L)io - 09.08.2019 / 01:13, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek:
To mi troche przypomina czasy Berga!
Ten tez mial problem z Sa!Napadziorem,ktory potrafil strzelac bramki,a nie dano mu tego
Dzis Vuko robi to samo z Carlitosem!!!
Ludzie!Ratujmy nasz Klub przed idiotami!!!

odpowiedz
Juri - 09.08.2019 / 00:20, *.inetia.pl

Dobry mecz,zabrakło jedynie skuteczności.
Przed Sandro jeszczę dużo pracy.

odpowiedz
Hiszpan - 09.08.2019 / 00:17, *.159.254

Wspieraj swojego Sandro ale może już poza Legią. Dziś znowu ebał... 2 sytuacje pożegnalny go głośne gwizdy. Czyli 14 000 ślepych debili idąc tokiem rozumowania trenera?

odpowiedz
Jocker - 09.08.2019 / 00:13, *.chello.pl

Brawo Vuko, oby tak dalej. Legia to nie wyniki, Legia to sila i patrzenie dlugoterminowe. Nie sluchaj tych jeczacych po jednej orzegranej. Buduj zespol na lata. Tak trzymac!!!!

odpowiedz
Bsry - 09.08.2019 / 00:12, *.finemedia.pl

Koleś pier*nięty

odpowiedz
Real - 09.08.2019 / 00:08, *.co.nz

Beka, w Atenach powiemy dobranoc i tyle. Szacunek dla Vuko za to kim jest ale Legia potrzebuje kogoś pokroju Czerczesowicza.

odpowiedz