REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Atromitosem

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Legioniści trzeci mecz z rzędu zremisowali 0-0. „Wojskowi” stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji, niestety zawiodła skuteczność. Atromitos grał bardzo słabo, przez co nasza defensywa nie miała wiele pracy. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami jakie przyznaliśmy podopiecznym Aleksandara Vukovicia.

Artur Jędrzejczyk - Jego gra od początku sezonu stoi na wysokim poziomie. Przez cały mecz nie miał za dużo pracy. Zaledwie kilka razy musiał zagrać agresywnie lub twardo. W swoich interwencjach był pewny, nie zdarzały mu się pomyłki. Dużo podpowiadał na murawie.

Igor Lewczuk - Wraz z „Jędzą” stworzyli dobrą parę stoperów. Trzeba jednak pamiętać, że legioniści grali z Atromitosem, którego poziom w czwartkowym meczu dużo nie odbiegał od tego co prezentowało KuPS. Lewczuk podobnie jak kapitan „Wojskowych” grał pewnie oraz twardo.

Luis Rocha - W 24. minucie wślizgiem przerwał akcję Atromitosu. Trzy minuty później Portugalczyk świetnym podaniem odnalazł Kulenovicia, którego strzał został zablokowany. W 32. minucie bezmyślnie, mocno zagrał w światło bramki do Majeckiego. Serce mogło zadrżeć kibicom, na szczęście golkiper opanował futbolówkę. W doliczonym czasu gry wślizgiem wyciągnął piłkę spod nóg rywala. Portugalczyk szukał wielu nieszablonowych rozwiązań. Był to jeden z lepszych jego meczów z „eLką” na piersi.

Luquinhas - Nowy nabytek "Wojskowych" z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Oprócz bardzo aktywnej gry w ofensywie potrafił także skutecznie przerywać akcje rywali. Często schodził do środka pola. W 65. minucie powinno zaowocować to bramką dla Legii, ale świetnej prostopadłej piłki nie wykorzystał Kulenović. Widać, że piłka mu nie przeszkadza w grze, jeżeli do obecnej postawi dojodzie większe zrozumienie z kolegami, możemy mieć z niego dużą pociechę.

Andre Martins - W 58. minucie oddał strzał, ale znacząco się pomylił. W 64. minucie bardzo mądrym podaniem znalazł Kulenovicia, który źle przyjął futbolówkę. Szukał wielu niekonwencjonalnych zagrań, był zdecydowanym liderem środkowej linii Legii. Jak co mecz był bardzo często faulowany, na szczęście jak sam wspomniał po spotkaniu ma jedynie zbity mięsień.

Domagoj Antolić - W 13. minucie był bardzo dobrze ustawiony i przerwał dalekie podanie Katranisa. Cztery minuty później uderzył z dalekiej odległości, bramkarz z problemami złapał piłkę po strzale. W 51. minucie prostopadle zagrał do Kulenovicia, który nie zdążył dobiec do futbolówki. W 62. minucie dośrodkowaniem znalazł Novikovasa, który minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. W końcówce rywalizacji prostopadłym podaniem znalazł Novikovasa, ale ten zmarnował dogodną sytuację. Czasami grał zbyt wolno, jednak był to naprawdę dobry mecz w jego wykonaniu. Pod koniec powinien chyba być zmieniony z powodu braku sił. Był to jego 50. mecz w barwach Legii.

Radosław Majecki - Przez cały mecz Grecy nie zmusili go do ciężkiej interwencji. Atromitos oddał tylko jeden celny strzał.

Marko Vesović - W 28. minucie zabrakło komunikacji z Majeckim. „Veso” wybił piłkę poza linie boczną, kiedy ta zmierzała do rąk golkipera. W 41. minucie zupełnie się pomylił, strzelając z dystansu. W 51. minucie popełnił bardzo prosty błąd oddając futbolówkę rywalowi na własnej połowie. W 79. minucie „Veso” ponownie huknął dystansu, ale fatalnie przestrzelił. W obronie radził sobie dobrze, bardzo często podłączał się do akcji ofensywnych.

Valerian Gwilia - W 20. minucie prostopadle dograł do Luquinhasa, który dośrodkowaniem szukał Kulenovicia. Chorwat nie zdołał dobiec do futbolówki. W 78. minucie sytuacyjnie uderzył, jednak dobrym wyjściem z bramki popisał się bramkarz Atromitosu. Dość słabo wyglądały dośrodkowania Gruzina. Druga połowa w jego wykonaniu była znacznie gorsza od pierwszej części meczu.

Arvydas Novikovas - W 2. minucie oddał lekki strzał zza pola karnego, który nie miał prawa zaskoczyć bramkarza. Momentami za dużo wykonywał zwodów, przez co gubił piłkę. W 50. minucie uderzył z rzutu wolnego, jednak futbolówkę na poprzeczkę skierował Megyeri. W 62. minucie dobrym dośrodkowaniem znalazł go Antolić, niestety Litwin źle trafił w futbolówkę i ta znalazła się poza linią końcową. W 89. minucie wyszedł oko w oko z golkiperem, niestety Novikovas trafił piłką prosto w niego. W doliczonym czasie gry bardzo nonszalancko uderzył, przez co futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W tej sytuacji mógł dogrywać do niekrytego Carlitosa, który po całej sytuacji nie ukrywał swojej złości.

Sandro Kulenović - W 64. minucie otrzymał podanie od Martinsa, Chorwat źle przyjął futbolówkę przez co straciliśmy szansę na gola. Po chwili ponownie stanął przed szansą. Tym razem Kulenovicia świetnie znalazł Luquinhas, niestety snajper trafił jedynie w boczną siatkę. W 66. minucie zszedł z murawy przy akompaniamencie gwizdów.

Zmiennicy

Carlitos - Wszedł na boisko w 66. minucie. W 74. minucie dobrze przymierzył z rzutu wolnego, niestety trafił w poprzeczkę. Był bardziej ruchliwy od Kulenovicia, nie ma wątpliwości, że Hiszpan powinien grać od pierwszej minuty.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Kibic L od 40 lat - 12.08.2019 / 13:26, *.centertel.pl

Szanowny Panie Mioduski - nie wiem czy zdaje sobie Pan sprawę, że przez pański kolejny wybór na trenera niedoswiadczonego trenera ( patrz Vukovic ) i jego fatalne decyzje ( patrz Kulenovic w pierwszym składzie ) zmniejsza pan frekwencje na kazdym meczu o kilka tysiecy ludzi, którzy nie moga patrzec na wyczyny tego młokosa. Powinien on wchodzić max na końcówki , a grać Carlitos z Kante w ataku. Chyba, że wydał pan takie polecenie Vuko, żeby Kulenovica sprzedać i ma grać - jezeli tak to robicie mu ogromna krzywdę - przez co cierpimy MY - KIBICE LEGII WARSZAWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Emkey - 10.08.2019 / 19:02, *.play-internet.pl

3 Polaków. Słownie: TRZECH. Po co sprowadzać chłam zza granicy i płacić nie wiadomo ile, skoro można brać chłopaków z lokalnego polskiego podwórka? Już nie raz PP pokazał, że "piłkarze" z ekstraklasy przeważają nad resztą zespołów z dolnych lig tylko przygotowaniem fizycznym, a pobierają dużo dużo większe sumy niż oni?

odpowiedz
Śmieszek - 12.08.2019 / 06:13, *.optonline.net

@Emkey: to sobie bierz chłopaków z podwórka, zobaczymy dokąd dojdziesz, podpowiem, do nikąd.

odpowiedz
Xyz - 12.08.2019 / 09:18, *.t-mobile.pl

@Śmieszek: z chłamem dojedzie się dalej?

odpowiedz
ja - 10.08.2019 / 17:49, *.chello.pl

"Dość słabo wyglądały dośrodkowania Gruzina" - że co?

Bardzo dobre wrzutki z rożnych, ostro bite, spadające gdzieś między bramkarza, a obrońców.
Problemem jest raczej kompletne nieprzygotowanie taktyczne do stałych fragmentów i złe nabieganie.

Rozumiem gdyby bił jak Szymański gdzie co druga niedolatywała i zgarniał ją pierwszy obrońca na krótkim, albo gdyby to wyglądało jak wrzutki niektórych gdzie leci balon.
Ale tutaj mamy dobrą wrzutke i w dodatku powtarzalną.
Wystarczy dobrze nabiec grupą i będzie groźnie.

Chociaż ja uważam, że wrzutka z rożnego odchodzaca od bramki jest groźniejsza niż dochodząca.

odpowiedz
Centrujący kaleka - 10.08.2019 / 20:45, *.play-internet.pl

@ja: Bo większość ludzi uważa, że podający, dośrodkowujący, powinien z rzutu rożnego, wolnego, wrzucić idealnie na nos piłkę do adresata który stoi w miejscu i nawet nie ruszy nogą czy fi.tem. Jak nie padają gole, nie ma zagrożenia to zawsze wina podającego. Od dawna widzę taki dziwny pogląd u ludzi, a prawda jest taka, że to piłkarze w polu karnym muszą ruszyć d.pę do piłki, szukać miejsca do strzału, ocenić na jakim pułapie leci i w odpowiednim momencie ruszyć do niej. To ewentualny strzelec ma walczyć, nabiegać, przepychać się z obrońcami. Nie wiem skąd się to wzięło u ludzi. Też uważam, że Gwilia dobrze wrzucał, może tylko ze dwa razy za głęboko, a reszta ok. Uważam, że dochodzące są jednak groźniejsze, łatwiej uderzyć i mniejsze prawdopodobieństwo minięcia się z piłką nabiegającego. Przy odchodzących jak za szybko wystartujesz to ci piłka leci za plecy, a przy tych drugich jeszcze możesz ją dogonić.

odpowiedz
WETERAN - 10.08.2019 / 13:31, *.tpnet.pl

Grecy zostawili nam prawie cały "plac zabaw" do dyspozycji, stąd momentami taka ładna gra Legii.

odpowiedz
Gocław - 10.08.2019 / 13:57, *.chello.pl

@WETERAN:
https://www.meczyki.pl/sportbuzz/atromitos_dzisiaj_defensywnie/172461

odpowiedz
Obcy - 10.08.2019 / 13:26, *.t-mobile.pl

Nie nazywajmy Kulenovicia snajperem. To duże nadużycie.

odpowiedz
Trampek - 10.08.2019 / 12:54, *.net.pl

Panowie dziennikarze, nie piszcie w stylu tu cytat: " ale świetnej prostopadłej piłki nie wykorzystał Kulenović.", tu kolejny cytat :"Sandro Kulenović - W 64. minucie otrzymał podanie od Martinsa, Chorwat źle przyjął futbolówkę przez co straciliśmy szansę na gola. Po chwili ponownie stanął przed szansą. Tym razem Kulenovicia świetnie znalazł Luquinhas, niestety snajper trafił jedynie w boczną siatkę". Na temat Kulenovicia na dzień dzisiejszy, powtarzam na dzień dzisiejszy należy napisać tylko tyle , tu cytat: " W 66. minucie zszedł z murawy przy akompaniamencie gwizdów. ".Tyle na temat zdolności i profesjonalizmu piłkarskiego Kulenovica. Jest tylko jedno zasadnicze pytanie, tylko dlaczego aż z Chorwacji sprowadzono do LEGII człowieka tak surowego piłkarsko jak jak mięso z byka po 3 minutach gotowania, kiedy w Polsce na prowincjonalnych boiskach biegają zawodnicy w jego wieku piłkarsko przewyższających go o dwie trzy klasy, od których piłka nie odbija się jak słupa, a start do piłki mają szybszy niż Kulenovic zdąży pomyśleć.Jak można prowadzić krowę do byka jak jej się nie chce ? Jak można na siłę z człowieka robić napastnika, jak brak mu elementarnego wyszkolenia piłkarskiego. Na końcu pytanie do osobnika zatrudnionego na etacie trenera : Jak długo jeszcze LEGIA będzie występowała w składzie 10 przeciwko 11 zawodników drużyny przeciwnej ?

odpowiedz
m4 - 10.08.2019 / 12:49, *.chello.pl

plusy po meczu ktory wygladal gozej niz moja dwojka po melanzu ...ludzie ogarnijcie sie sposorujecie ten cyrk i dopuki to bedziecie robic to takie beda efekty

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.08.2019 / 10:33, *.play-internet.pl

Co do plusów i minusów się nie odniosę,natomiast uważam,że stwierdzenie iż" z Luquinhas'a będziemy mieli pożytek" jest nieadekwatne do realiów.Po prostu jeszcze 3,4 mecze i Mioduski go wstawi "w okno transferowe".Naprawdę nie widzicie,że tu nikt nie myśli o budowaniu czegokolwiek,tylko handel się liczy?.I o ile sprzedaż słabych zawodników uważam za wręcz obowiązek( niech komu innemu nerwy siadają),to pozbywanie się piłkarzy,którzy cokolwiek potrafią świadczy o długfalowej polityce polityce klubu,a właściwie jej braku.

odpowiedz
Y13 - 10.08.2019 / 10:04, *.tpnet.pl

Carlitos widoczny jedynie przy wolnym i w dogrywce gdzie wypuścił AN. Dla mnie też minus

odpowiedz
krys008 - 10.08.2019 / 09:43, *.t-mobile.pl

Na minus Vuko. Tylko jedna zmiana, Carlotos na ławce?! Cafu do teraz się rozgrzewa.

odpowiedz
Pacho - 10.08.2019 / 09:40, *.2.84

A ja bym na plusa dał jednak dla Gvilli, grał dla mnie świetnie. Owszem może na tą ilość rożnych powinno być lepiej ale mimo winy podającego uważam że nasi rosli zawodnicy też nie pomagali Jędrzejczyk, Lewczuk, Kulenovic. Natomiast Nivikovasowi za aktywność nie dawalbym minusa. Mam takie wrażenie że Finowie byli gorsi od Gibraltaru a Grecy teraz gorsi od Finów. A może to Legia robi postęp...? Może zaczyna coś trybic i jeszcze to kwestia skuteczności? A może kwestia dobrych przygotowań na całą rundę? Pamiętam jak się męczyliśmy we wczesnych fazach nawet za Hasiego, Berga nawet Czerczesowa a potem fartem wchodziliśmy do grup i jakoś to szło...

odpowiedz
Y13 - 10.08.2019 / 10:31, *.centertel.pl

@Pacho: za stałe fragmenty do nikogo i w drugiej połowie niewidoczny. W drugiej powinien wejść za niego Cafu

odpowiedz
majusL@legionista.com - 10.08.2019 / 09:28, *.plus.pl

Na + : dobre rozgrywanie przez Majeckiego od tylu zamiast wynikać na pałę i gra obronną całego bloku. Na - : novikovas, gwilia I kulenovic. Aż oczy bolą....

odpowiedz
antyk - 10.08.2019 / 09:23, *.207.129

sorry ale naprawdę po zremisowanym meczu z jakąś chojniczanką dajecie plusy ???przeciez to jest parodia piłkarzy każdy powinien dostać grubego minusa,gra Legii jest tragiczna i nie da się tego oglądać a wystawianie grajków w kżdym meczu na zero z tyłu pokazuje tylko małość naszego trenera,bo my k.rwa nie jesteśmy miedzią czy jakimiś innymi płockami,my mamy grać ładą piłkę dla ludzi którzy 5 dych dali za bilet,kopaninę to ja mogę sobie w b klasie na Olimpii Warszawie pooglądać za darmo,podsumowując mam nadzieję że w tej głupocie jest jakiś pomysł i że vuko wie co robi i może oni naprawdę nie są jeszcze przygotowani do sezonu i niedługo odpalą,Legia grać kur.. mać

odpowiedz
Pacho - 10.08.2019 / 09:46, *.2.84

@antyk: to nie chojnicznka tylko zespół z ligi lepszej od naszej. Wez sobie te 50 PLN idź na Olimpię potem do biedronki i nie siej fermentu.

odpowiedz
antyk - 10.08.2019 / 10:22, *.207.129

@Pacho: będę sobie siał co chcę parobku je.any i odzywaj się z szacunkiem nawet jak się ze mną nie zgadzasz bo ostatnią rzeczą jaką chcę to kłócić się z bratem po szalu,uszanuj to i pamiętaj żeby wziąć zawsze w cudzysłów albo w nawias to co ja piszę,nigdy nie myślałem że będę to musiał komuś tłumaczyć,debil jesteś

odpowiedz
Bródno - 10.08.2019 / 10:42, *.chello.pl

@antyk: Ten co się z szacunkiem odnosi ...

odpowiedz
antyk - 10.08.2019 / 10:45, *.207.129

@Bródno : ok racja,przepraszam ale wku.wił mnie

odpowiedz
Dostaniesz łomot - 10.08.2019 / 17:49, *.play-internet.pl

@antyk: Wymagasz od innych szacunku, a sam obrażasz pajacu j...ny.

odpowiedz
osa(L) - 11.08.2019 / 00:00, *.chello.pl

@antyk:
100% to samo zdanie mam.
już tu gdzieś na foum wczoraj pisałem, że może w tym szaleństwie jest metoda i że resztką wiary w Czwartek się o tym wszyscy przekonamy.
Pozdro (L)

odpowiedz
Po(L)ubiony - 10.08.2019 / 08:21, *.chello.pl

Rocha znikał na długie minuty. Vesovic nie potrafi celnie strzelić, bardzo słabo centruje. Novikovas - średnio, ale gnojenie go za błędy wynikające z błędów kolegów i beznadziejnego zgrania (a nawet kompletnego niezgrania) graczy - kretynizm. Legia potrzebuje jeszcze kilkunastu gier, by zaczęli grać na pamięć. Teraz mamy piłkarzy, całkiem dobrych, ale team spirit jeszcze się nie ukazał.

odpowiedz
Pacho - 10.08.2019 / 09:47, *.2.84

@Po(L)ubiony: zgadzam się

odpowiedz
kamiL - 10.08.2019 / 12:48, *.224.43

@Po(L)ubiony: całkiem dobrych? ta zbieranina grajków którzy nie przerastają w żadnym szczególe drewniaka kucharczyka nazywasz całkiem dobrych? kiedy będą grać na pamięć? chyba z gryfem wejherowo w pucharze polski

odpowiedz
Kle - 11.08.2019 / 11:57, *.vectranet.pl

@Po(L)ubiony: Kilkunastu gier? Pierwszy trener z takim komfortem pracy, pełen obóz przygotowawczy z większością zawodników i mamy jeszcze czekać na zgranie?

odpowiedz