fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Zachować nadzieję

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W najbliższy czwartek mogą w dużej mierze rozstrzygnąć się losy awansu do 4. rudny eliminacyjnej Ligi Europy. Tego dnia Legia zagra u siebie z Atromitosem Ateny, który liczy na wywiezienie z Polski cennej zaliczki. Tym razem poprzeczka zostanie "Wojskowym" zawieszona wyżej niż w poprzednich rundach.

W czwartkowy wieczór Legia stanie przed najważniejszym dotychczas meczem w sezonie. Na własnym stadionie polski zespół podejmie Atromitos Ateny w spotkaniu 3. rundy eliminacji do Ligi Europy. Dla "Wojskowych" niezwykle ważnym jest, aby pojechać do Aten z dobrą zaliczką, na co przede wszystkim będzie składało się zachowanie czystego konta na własnym obiekcie. Mimo ostatniej niewątpliwie słabszej dyspozycji stołecznych piłkarzy, o to akurat nie powinniśmy się aż tak bardzo martwić. Na cztery ostatnie mecze aż trzykrotnie zdarzyło się, że bramkarz Legii zachowywał czyste konto. Niestety, gorzej wygląda formacja ofensywna. Podopieczni Aleksandara Vukovicia mają kłopoty ze stwarzaniem sytuacji strzeleckich, przez co starcia z ich udziałem często nie należą do zbyt atrakcyjnych. Brakuje płynności w grze i elementu zaskoczenia przeciwnika, co ewidentnie pokazuje, że szkoleniowiec ma jeszcze nad czym pracować.

Przed kilkoma dniami Legia zremisowała w lidze ze Śląskiem Wrocław. Wówczas zaprezentowała się z lepszej strony niż to miało miejsce wcześniej, ale nadal wszystko było dalekie od ideału. Kilkukrotnie obejrzeliśmy groźne akcje w wykonaniu gospodarzy, jednak nie przyniosły one większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. To wszystko powoduje, że przed czwartkowym spotkaniem trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Jeżeli Legia "prześpi" pierwsze spotkanie, to w rewanżu może jej już być trudno o korzystny wynik. Tym bardziej, że obydwa dotychczasowe europejskie wyjazdy nie przyniosły niczego dobrego. Najpierw był bezbramkowy remis z gibraltarskim Europa FC, a później taki sam wynik z fińskim KuPS.

Forma: Śląsk (0-0), KuPS (0-0), Korona (2-1), KuPS (1-0), Pogoń (1-2)

Atromitos awansował do 3. rundy eliminacyjnej Ligi Europy po wcześniejszym wyeliminowaniu DAC-u. Grecy dwukrotnie pokonali niedawnego pogromcę Cracovii. Najpierw zwyciężyli na wyjeździe 2-1, a potem u siebie dopełnili dzieła zniszczenia, ogrywając rywali 3-2. Dwa gole w tych meczach strzelił Georgios Manousos, który ma 31 lat i w tym sezonie zdaje się być podstawowym zawodnikiem, chociaż w ubiegłym sezonie zdarzały się momenty, kiedy nie podnosił się z ławki rezerwowych. Z całą pewnością roszady w składzie są spowodowane ruchami transferowymi Atromitosu. Latem klub opuściło kilku ważnych graczy, a w tym król strzelców poprzedniego sezonu Efthymis Koulouris, który przeniósł się do Toulouse FC. Ponadto do Arki Gdynia został sprzedany środkowy obrońca Azer Busuladzić. Zarząd zdecydował się jednak również na pozyskanie innego gracza z polskiej ekstraklasy. Zakontraktowany został Dawid Kort, były piłkarz Wisły Kraków, który z całą pewnością pomoże swojemu trenerowi na rozpracowanie warszawskiego zespołu.

Liga grecka nie rozpoczęła jeszcze swoich rozgrywek. Start sezonu zaplanowany jest dopiero na 24 sierpnia. Może to teoretycznie oznaczać, że będzie to plus dla legionistów, którzy będą czuli się na boisku lepiej. Przypominając jednak sobie ostatnie spotkania, to na pewno trudno będzie Vukoviciowi zestawić drugi raz z rzędu taką samą jedenastkę, więc pod znakiem zapytania ponownie stanie element zgrania. Z drugiej strony piłkarska świeżość może być atutem Atromitosu, który rozegrał w tym sezonie dotychczas tylko dwa spotkania.

Forma: Dunajska Streda (3-2), Dunajska Streda (2-1), Aris (1-2), Nottingham (0-3), Dynamo Drezno (1-1)

Pierwszy mecz 3. rundy eliminacji, w którym Legia zmierzy się z Atromitosem rozpocznie się w czwartek o godzinie 21:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja TVP Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Transmisja TV:
TVP Sport

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
Artur - 08.08.2019 / 20:46, *.25.51

niech wyp....dala ten pseudotrener. Carlitos na lawce? co to jest?

odpowiedz
Mr T - 08.08.2019 / 20:03, *.mm.pl

Trzymanie Carlitosa na ławie pokazuje, że Vuko jest słabym trenerem.

odpowiedz
Tom - 08.08.2019 / 19:27, *.111.202

Obstawiajcie czy to ostatni mecz Vuko na Ł3 czy czekamy do przerwy na repre we wrzesniu a potem Miodek powie ze znalazl kolejnego trenera ktory tak jak on ma wizje budowania zespolu a w maju out i kolejny trener do jesieni .... a potem znowu do maja....i tak w kolko

odpowiedz
Hiszpan - 08.08.2019 / 19:25, *.79.81

Antolic Srulenovic w 1 składzie co ten pajac wyrabia. 0:5 dziś i całą trójka pakować mandżur.

odpowiedz
Kipkorir - 08.08.2019 / 19:11, *.chello.pl

Novikovas, Antolić, Kulenović... Fatalna imitacja trenera gra nadal swoje, czyli mecz nie będzie się różnił od tych ostatnich.

odpowiedz
ROSOMAK - 08.08.2019 / 18:57, *.chello.pl

KULENOVIĆ NAPRAWDE

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 08.08.2019 / 18:57, *.chello.pl

Lansowania Kulenovica ciąg dalszy! Umieszczenie tego zawodnika w wyjściowym składzie jest niepokojące! Boję się,że Vuko kolejny raz nie trafia ze składem....bo -moim zdaniem- lepiej byłoby ,żeby zagrał Carlitos w miejsce któregoś z defensywnych pomocników...Kulenovic musi dostawać celne podania od skrzydłowych a w to jakoś nie bardzo wierzę przy ich aktualnej formie!
Ale jeśli wygrają minmum 2-0 to będę odszczekiwał i od dzisiaj będę wychwalał geniusz Vuko)))))!!!!!!!!!

odpowiedz
bolo - 08.08.2019 / 18:36, *.inetia.pl

Vukowic to koń trojański podrzucony i opłacany przez resztę ligi. Zdrajca i niedorajda w jednym.

odpowiedz
kolo - 08.08.2019 / 18:31, *.inetia.pl

100 letni klub załatwić w trzy lata. Szacun, prezes może być z siebie dumny.

odpowiedz
Serbska niedorajda - 08.08.2019 / 18:19, *.play-internet.pl

Carlitos poza pierwszym składem no sorry czy ktoś nad tym panuje cyrkiem

odpowiedz
gibon79 - 08.08.2019 / 18:15, *.02.net

Trwoga...?
urwa...
Niezly progres p."prezesie"
Woooon!!!

odpowiedz
Ja - 08.08.2019 / 17:31, *.plus.pl

Problem z zakupieniem biletu on-line o tej porze ? Ktoś coś wie w pok nikt nie odbiera

odpowiedz
Jozz-men - 08.08.2019 / 17:17, *.centertel.pl

Wiara kibiców Legie poniesie,nawet jak Vuko znów będzie w dresie.Tylko wygrana Legio Kochana!

odpowiedz
ŁUKASZ323 - 08.08.2019 / 17:06, *.plus.pl

@groch ,jak ty mozesz porownywac mecz do Powstania Warszawskiego

odpowiedz
Max... - 08.08.2019 / 16:46, *.kabel-deutschland.de

Nie wiem , ja zagrałem na Greków. Chciałbym się miło rozczarować, ale kurs 5,0 kusi.

odpowiedz
Groch - 08.08.2019 / 16:34, *.play-internet.pl

Coś mi się wydaje że będzie jak z POWSTANIEM WARSZAWSKIM. Na pocZątek Długie przygotowania ,plany,nadzieje, walka ,krew ,pot i łzy,a na koniec zostaniemy rozpier...leni w drobny mak

odpowiedz
FC - 08.08.2019 / 16:33, *.chello.pl

Qrw...a ludziska przestańcie tak narzekać!!!!!! Jesteście kibicami Legii czy nie. Rzygać się chce jak czytam wasze komentarze. Trzymajmy wszyscy kciuki za wygrana!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
(L)Sandomierz - 08.08.2019 / 15:02, *.play-internet.pl

Do boju Legio!!!Coś czuję że dziś będzie pięknie.

odpowiedz
velkula - 08.08.2019 / 14:24, *.124.128

Teraz już wiecie dlaczego "kulanovic" gra w pierwszym!

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/836638/transfery-legia-odrzucila-oferte-barnsley-sandro-kulenovic-pozostaje-w-warszawie

odpowiedz
Simon - 08.08.2019 / 14:00, *.telnaptelecom.pl

Nadzieję ? Chyba twarz...

odpowiedz
LGZ - 08.08.2019 / 13:44, *.tpnet.pl

Jak gramy to gramy ale LEGIE dzis wspieramy !!!

odpowiedz
Hiszpan - 08.08.2019 / 13:31, *.38.177

Sandro Drewniakopulos w pierwszym składzie Legii. 0:2 pewne.

odpowiedz
Krzeszczu - 08.08.2019 / 14:15, *.bredband2.com

@Hiszpan: Hyba Sandro Drevnokalekanovic :-)

odpowiedz
Krzeszczu - 08.08.2019 / 18:51, *.bredband2.com

@Krzeszczu: *Chyba

odpowiedz
Hanior - 08.08.2019 / 12:40, *.plus.pl

Progres jest. Możliwy awans po karnych. Grunt, że z tyłu na zero.Powodzenia.

odpowiedz
Kalbar - 08.08.2019 / 12:33, *.chello.pl

Jesteśmy ostatnią nadzieją polskiej piłki klubowej, która z każdym sezonem spada o parę lokat w rankingu.

odpowiedz
olew - 08.08.2019 / 12:33, *.vectranet.pl

Nie można tak płaczliwie . Legia nie może bać się Greków. Mamy niezłą drużynę , coraz lepiej zorganizowany klub , nawet publika się poprawia...

odpowiedz
Rado - 08.08.2019 / 12:20, *.play-internet.pl

Do czego to doszło, żeby przed meczem 3 rundy LE pisać "zachować nadzieję"...
Mioduski, co zrobiłeś z naszym klubem???

odpowiedz
Juri - 08.08.2019 / 12:16, *.centertel.pl

Co to za tytuł?
Wypracować konkretną zaliczkę.
Jedziemy z Grekami,nie ma się kogo bać.

odpowiedz
kjt - 08.08.2019 / 11:56, *.play-internet.pl

Wyniki to nie wszystko...Przyjeżdżają kibice z Grecji?Bo nie wiem.Jak ktoś odpowie to będę wdzięczny (L)MISTRZ!

odpowiedz
Odyseusz - 08.08.2019 / 13:08, *.play-internet.pl

@kjt: A kto może przyjechać jak oni nie mają kibiców? Wszystko się w Atenach rozdziela pomiędzy AEK, Panathinaikos, Olympiakos i PAOK. Może jakiś turysta czy ktoś z rodziny pewnie tak ale młyna to nie mają. Kibicowsko 3 liga.

odpowiedz
Arek - 08.08.2019 / 13:31, *.tpnet.pl

@Odyseusz: młyna to może i nie mają, ale jakiś młynek tam jest.

odpowiedz
eLka - 08.08.2019 / 14:24, *.tpnet.pl

@Arek: taki jak w Termalice masz młynek ;)

odpowiedz
Arek - 08.08.2019 / 16:07, *.tpnet.pl

@eLka: no właśnie coś podobnego.

odpowiedz
Roma - 08.08.2019 / 11:49, *.plus.pl

Lubię te dni przedmeczowe, bo jest nadzieja, że może tym razem, może już od tego meczu. A później jest mecz i ... trzydniowy kac ( w sensie - wkurzenie ). Czas na zmianę.

odpowiedz
Rambo - 08.08.2019 / 13:10, *.play-internet.pl

@Roma: Tak, czas zmienić lekarza albo dyscyplinę, bo słowo wierność i wiara jest Ci obce.

odpowiedz
Roma - 08.08.2019 / 16:02, *.plus.pl

@Rambo: Mam nadzieję, że jak Rambo podrośnie, to nauczy się czytać i rozumieć to co czyta.

odpowiedz
Władeczek - 08.08.2019 / 10:55, *.netfala.pl

Dziś oglądam przed swoim TV LG OLED 85 cali z maciorką zmrożoną do białości faken. Jak przejdą do następnej rundy to może wtedy pójdę oglądać life na stadionie. Dziś pewnie frekwencja nie będzie za wysoka, jak przekroczy 10 tysięcy kibola to będzie dobrze faken.

odpowiedz
Autor - 08.08.2019 / 16:28, *.kompex.pl

@Władeczek: stawiam 5k ze w życiu na żadnym meczu nie byłeś.

odpowiedz
ZGL - 08.08.2019 / 10:46, *.tpnet.pl

LEGIO gramy o wielkie pieniadze wiec czas zaczac strzelac gole

odpowiedz
Rafa (L) - 08.08.2019 / 10:03, *.telefonica.de

Dziś spokojne 3-0

odpowiedz
XYZ - 08.08.2019 / 11:01, *.net.pl

@Rafa (L): Zbyt optymistyczny wynik. 1-0 biorę w ciemno.

odpowiedz
papa vuko - 08.08.2019 / 11:29, *.vectranet.pl

@Rafa (L): 0:3 na luzie

odpowiedz
Arek - 08.08.2019 / 13:33, *.tpnet.pl

@papa vuko: a idź w pi...u!

odpowiedz
Wawa (L) - 08.08.2019 / 08:50, *.play-internet.pl

Jak mawiał klasyk"Nadzieja umiera ostatnia,,.
(L)

odpowiedz
K(L)AKIER - 08.08.2019 / 09:07, *.inetia.pl

@Wawa (L): Damy rade

odpowiedz