fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja

Vuković: Nie trzeba już wielu zmian

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

- Nie nazywałbym meczu z Atromitosem najważniejszym, bo takie samo miano mogły mieć dwie poprzednie rundy. Delikatna różnica jest taka, że drużyny z Grecji nie można nazwać klubem z niższej półki. Atromitos jest na wyższym poziomie niż Spartak Trnawa, Dudelange czy Sheriff Tyraspol z którymi odpadaliśmy w ostatnich latach - powiedział na środkowej konferencji prasowej Aleksandar Vuković.

Z dwóch rund, które zagraliśmy czułem niedosyt, jeśli chodzi o postawę drużyny. Oczywiście cieszyłem się, że za każdym razem awansowaliśmy dalej, ponieważ to był nasz główny cel.

Jutro do gry są dostępni wszyscy piłkarze, których miałem do dyspozycji w meczu ze Śląskiem, ponadto do zdrowia wracają Sanogo, Remy, Praszelik i Kostorz. Jest to grono 20 zawodników oraz bramkarze, więc pod tym kątem nie możemy narzekać. Czy pożegnałem się już z Kulenoviciem? Dzisiaj zdążyłem się z nim jedynie przywitać. Kulenović będzie na treningu, a potem pojedzie z nami do hotelu. Jest przewidywany do czwartkowego meczu.

Na mecz z Atromitosem poślę najmocniejszą jedenastkę, nie zmieni się ona znacznie względem składu na spotkanie ze Śląskiem. Po miesiącu wiele zmian nie jest już potrzebnych, ponieważ piłkarze są ograni.

„Sagan” ma w swoim CV występy w lidze greckiej, jednak nie może nam wiele powiedzieć o Atromitosie. Ta drużyna często sprowadza i sprzedaje piłkarzy. Teraz dostęp do informacji jest prosty i nie potrzeba być Jamesem Bondem, aby wiedzieć coś o rywalu. Uważam, że nasza wiedza na temat przeciwnika jest spora.

Atromitos jest groźnym przeciwnikiem, który lubi grać z kontry. W pierwszym meczu będą mieli ułatwione zadanie, aby grać ulubionym stylem gry. Jesteśmy w rytmie meczowym i z pewnością działa to na naszą korzyść. Przed meczem wyznaczyliśmy dwóch piłkarzy do wykonywania rzutów karnych. Nie będę jednak zdradzał o kogo chodzi, ponieważ w ten sposób wyjawiłbym, kto pojawi się w czwartek na boisku. To jednak piłkarze sami muszą brać na siebie odpowiedzialność, tak jak zrobił to Kulenović w Finlandii.

Czy to już czas na debiut Obradovicia? Nie – odpowiedział krótko trener.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (82)

+dodaj komentarz
LoLo - 08.08.2019 / 13:31, *.connectafibra.cat

Panie trener, załatw se pan czerwoną kartkę w tym dzisiejszym meczu, tak żeby w rewanżu odesłali pana na trybuny, bo najlepszy mecz za pańskiej kadencji Legia grała akurat wtedy, jak żeś pan tam siedział.

odpowiedz
Jimmy L - 08.08.2019 / 11:35, *.t-ipconnect.de

Co to sie stalo ze dzisiaj sie boimy Grecji a jeszcze niedawno byli u nas Hiszpanie i Portugalczycy i walczylismy z najlepszymi gdzie jest dzisiaj Ajaks a gdzieLegia tylko pare lat a jaka przepasc.

odpowiedz
LW - 08.08.2019 / 09:58, *.tpnet.pl

LEGIA 2-0 Atromitos ! "L" !!!

odpowiedz
Cesio - 08.08.2019 / 09:11, *.com.pl

Nie bardzo wierzę w to ,że Legia nagle zacznie grać lepiej,bo i z czego.Brak z przodu napastników ,gwarantujących stabilne 10 -15bramek w sezonie to nasza największa bolączka.
Niestety Niezgoda i Carlitos
pikują z formą .W środku też nie ma człowieka,który dałby poczucie siły tej formacji.Obrona na tle mało wymagających przeciwników wygląda w miaręz,ale co będzie z drużynami lepszymi???
Chciałbym się mylić w swoich przemyśleniach,ale "piach"jaki gra legia nie upoważnia do optymizmu.
A i jeszcze jedno, od kilku sezonów gramy bez trenera!!Niestety Vuko też nie pokazał niczego(niestety małe doświadczenie,ubogi warsztat) co mogłoby w jakiś sposób dało rys jego drużynie

odpowiedz
tomek - 08.08.2019 / 09:00, *.warszawa.pl

wiele zmian już nie trzeba ale tylko jedną: trenera. nie chce zeby odpadli ale mam nadzieje ze jutro juz nie zobaczymy vuko w klubie

odpowiedz
kibic emeryt - 08.08.2019 / 08:08, *.tpnet.pl

Awans Legii do fazy grupowej jest bardzo potrzebny jak nigdy chociażby ze względów finansowych . Brak awansu to sprzedasz kogo się da a po tym zjazd w dół jakiego jeszcze u nas nie było .Mocno trzymam za to kciuki a dziś zedrę gardło ale czy jest to realne ? Myślę że z tym trenerem graniczyło by z cudem ale nadzieja znika ostatnia .Dzisiaj wszyscy na stadion może to jakoś pomoże .Zmiana jedna nastąpi i to już wkrótce ale czy nie będzie za późno ! O kogo chodzi wszyscy wiemy .

odpowiedz
Urban - 08.08.2019 / 08:51, *.forcepoint.net

@kibic emeryt: Juz jest za pozno emerycie.

odpowiedz
Krzeszczu - 08.08.2019 / 11:12, *.bredband2.com

@kibic emeryt: Mam tylko ogromna nadzieje ze ta zmiana nie jest Jacek Magiera...

odpowiedz
dudi - 08.08.2019 / 06:26, *.play-internet.pl

Potrzeba tylko jednej zmiany, zmiany trenera #vukoout

odpowiedz
powerkf - 08.08.2019 / 18:29, *.inetia.pl

@dudi: żal qrwa człowieku

odpowiedz
News⚽️Legia - 08.08.2019 / 04:13, *.204.93

Ja bym zgłosił wszystkich utalètiwanych młodych z drugiej Legii I innych szczebli akademii Legii !Dość obcokrajowcòw w Legii! do pucharòw do jedynki !a na co czekać?!na pogrzeb?!Legia!Mistrz!

odpowiedz
znajca - 08.08.2019 / 06:42, *.unitelmedia.pl

@News⚽️Legia:
Którzy "utalentowani"? Jedyny z jako-takim potencjałem wyjechał do Ruskich, drugi broni w pierwszym składzie. Wieteska też sobie jakoś radzi, ale szału nie ma. Jakiś czas temu, przerabiany był eksperyment z Mateuszem Żyro i bodajże Małachowskim, który przyprawił mnie o palpitacje serca. Trzech młodych pojechało do Radomiaka, z czego dwóch grzeje ławę. A może wiecznie młody i utalentowany Hołownia? Proszę rzuć nazwiskami, bo ja nie widzę tej armii talentów, która mogłaby zawojować LE.

PS. Szkoda transferu wymiennego Michalak / Stolarski. Trzeba było Stolarskiego kupić, a Michalaka zostawić. Każdy skrzydłowy byłby lepszy od litewsko-węgierskiego duetu N+N.

odpowiedz
T-72 - 08.08.2019 / 03:50, *.centertel.pl

Gdyby inne biznesy tak wychodziły naszemu prezesowi jak Legia, to stałby dziś oparty o miotłę i myślał ile jeszcze klatek zostało do posprzątania. Ale wciąż wierzę, że karta się odwróci. Po nocy przychodzi dzień. Jestem przed tym meczem spokojny. Obym się nie mylił.

odpowiedz
Tbag - 08.08.2019 / 03:27, *.novaia.pl

Nie podniecajcie sie tak tym meczem! Legia-Atromitos 2:0 (1:0)

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 08.08.2019 / 01:22, *.02.net

Vuko zjedź snicersa!.....lepiej!?

odpowiedz
Ryj - 07.08.2019 / 23:52, *.t-mobile.pl

Mocno Vuko!

odpowiedz
Hiszpan - 07.08.2019 / 23:26, *.38.177

Wszystkich z jajami Vuko i Mioduski wyrzucili. Nie ma żadnego lidera jak kiedyś Ljuboja Rado Ivica czy Vadis. Tu pies jest pogrzebany.

odpowiedz
Hiszpan - 07.08.2019 / 23:25, *.38.177

Na poprawę humoru obejrzałem skrót z Łachem 17.05.2017. Qwa jak oni pięknie grali Gui Vadis Dąbek Jodła i Kuchy King. Minęły dwa lata. Chyba nikt nie spier... nic w tak krótkim czasie jak Mioduski grabarz Legii po wsze czasy.

odpowiedz
bialy - 07.08.2019 / 22:57, *.orange.pl

Tylko jedna zmiana. Zmiana Prezesa!!!!

odpowiedz
Uważny.... - 08.08.2019 / 11:04, *.plus.pl

@bialy: O!!! Nareszcie ktoś mądrze napisał...

odpowiedz
Artur L - 07.08.2019 / 22:42, *.chello.pl

Tu sie z naszym Trenerem zgodzę.Doslownie 1 zmiana jest potrzebna. Ale kluczowa a mionowicie: Vukowicz out a Magiera IN.

odpowiedz
zieLeninka - 07.08.2019 / 22:52, *.chello.pl

@Artur L: Wcześniej już Ci ktoś napisał że Vuko pisze się przez V. Nie dopisał że całe nazwisko to VUKOVIĆ...
Jesteś baran. Idź do szkoły i się ucz pisać po polsku.

odpowiedz
Kg - 07.08.2019 / 22:19, *.chello.pl

Ktory z narzekaczy byl ostatnio na zywo kibicowac LEGIE na Ł3?Kibice w kapciach przy komputerze wieczne zle!

odpowiedz
Kibic - 07.08.2019 / 22:37, *.174.247

@Kg: Tak jest. Już od jakiegoś czasu takie odnosiłem wrażenie. A czasami to wygląda tak jakby ktoś meczu nawet nie oglądał tylko jakąś relacje tekstową śledził.
Jasne że wszyscy chcemy wyników i cieszymy się zwycięstwami ale nie o to tak naprawdę chodzi. Chodzi o nas.. to my tworzymy Legie. Legia to My. Nie zawodnicy, nie trenerzy, nie właściciele. Legia to My

odpowiedz
Hiszpan - 07.08.2019 / 23:31, *.65.18

@Kg: Ja jestem na każdym. I serce boli co zrobili z Legią w tak krótkim czasie. Ilość nietrafionych transferów ciągły chaos z trenerami i brak szacunku dla oddanych Legii piłkarzy jak Rado i Kuchy normalnie poraża.

odpowiedz
MatWij - 08.08.2019 / 00:11, *.orange.pl

@Kg: Byłem, i co w związku z powyższym?! Mam się cieszyć z gry naszej drużyny? Sorry, ale chwalił nie będę. Przypomnij sobie mecze z kilku lat wstecz... I nie mówię już nawet o 3-3 z Realem, 1-0 ze Sportingiem, czy pamiętnym dwumeczu z Celtikiem. Nawet 8 bramek w tył z Borussią to była przepaść w stosunku do tego co gramy dzisiaj. Nikt wtedy nie murował bramy, mieli jaja i szli do przodu pomimo tego że w indywidualnych umiejętnościach ulegali nawet głębokim rezerwom Dortmundu. Chłopaki mieli przede wszystkim wolę walki. Coś o czym dziś możemy pomarzyć. Dzisiejsza Legia to amatorski klub w porównaniu do tej z przed 2-3 lat

odpowiedz
Luku - 07.08.2019 / 22:12, *.unitymediagroup.de

Chyba się już tłumaczy z odpadniecia. Czas pożegnać Pana z WFu

odpowiedz
Yorick - 07.08.2019 / 22:10, *.orange.pl

"Wraca do zdrowia Kostorz" - ktoś ma jakieś info? Niexle się pokazał chłopak na sparingach i byłem zdziwiony, że to nie on wyszedł jako pierwszy z młodych.

odpowiedz
eth - 07.08.2019 / 21:47, *.t-mobile.pl

Niech ktoś powie Aleksandarowi że zmian to potrzeba dokładnie wszędzie.

odpowiedz
Bobo - 07.08.2019 / 21:35, *.vectranet.pl

Jak jutro kulenovic zagra chociaż minute to jest to mój ostatni mecz na stadionie pod wodzą Vuko.

odpowiedz
eLka - 07.08.2019 / 22:15, *.tpnet.pl

@Bobo: obiecanki cacanki

odpowiedz
Arek - 07.08.2019 / 23:22, *.tpnet.pl

@Bobo: żegnaj nam!

odpowiedz
Rado - 07.08.2019 / 21:30, *.supermedia.pl

Majecki
Stolarski Jędza Wieteska Rocha
Vesovic Gvilia Martins Luquinias
Carlitos Niezgoda

odpowiedz
Rafal - 07.08.2019 / 21:55, *.play-internet.pl

@Rado: Słabo ten nasz skład się prezentuje, nie dziw y się, że mamy kłopoty z kreowaniem sytuacji podbramkowych. Eh, ciężkich czasów doczekaliśmy niestety

odpowiedz
RobL - 07.08.2019 / 21:29, *.centertel.pl

Polacy to jednak wredny naród ,ta myśl przyszła mi do głowy po przeczytaniu waszych "komentarzy".Ja jutro będę zdzierał gardło nie za vuko, nie za mioduskiego ale za nasz klub!A ich pracę ocenimy za tydzień

odpowiedz
eLka - 07.08.2019 / 22:13, *.tpnet.pl

@RobL: Naród wspaniały, tylko ludzie urwy. :)

odpowiedz
good luck - 07.08.2019 / 21:23, *.kth.pl

Chciałoby się oglądać Legię grającą na 2-3 kontakty, kreatywnie, szybko, nie bojącą się gry do przodu, dryblingu, grającą szeroko a nie środkiem, dokładnie - zwłaszcza przy dośrodkowaniach, grającą pressingiem, atakującą interwałami, oddającą precyzyjne strzały z 20-30 metrów, grającą 442 lub 443 bo tak grają najlepsi i to przyciąga widownię. Chciałoby się oglądać Legię min. w play-off LE bo tam jest jej miejsce. Piłkarzom za dużo w głowę nawkładano moim zdaniem (pewnie nieświadomie w dobrej wierze. skutek jest kluczem). Może warto pomyśleć o treningu mentalnym, bo to głowa nie gra. Powodzenia jutro ! Jak każdy trzymam kciuki i chcę oglądać fajną piłkę co tydzień. Legia Mistrz !

odpowiedz
anonim - 07.08.2019 / 21:58, *.chello.pl

@good luck: podoba mi się ten system 4-4-3 , Gra bez bramkarza ma przyszłość

odpowiedz
eLka - 07.08.2019 / 22:14, *.tpnet.pl

@anonim: u siebie powinniśmy grać bez bramkarza

odpowiedz
Andre (L) - 08.08.2019 / 10:15, *.centertel.pl

@anonim: koledze chodziło o grę 12 zawodnikami. problem w tym że jakby wpuscili takiego Agre to czy on by wiele zmienił...

odpowiedz
WuPe - 07.08.2019 / 21:20, *.centertel.pl

,,Po miesiącu wiele zmian nie jest już potrzebnych, ponieważ piłkarze są ograni" - no komedia! Vuko potwierdza, że piłkarze nie są inteligentnymi ludźmi. Szkoda mi faceta, odpłynął.

odpowiedz
Mietek - 07.08.2019 / 21:19, *.play-internet.pl

Sanogo wraca do zdrowia? Jak wróci do zdrowia mam nadzieję że ciebie vuko dawno już nie bedzie.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 07.08.2019 / 21:18, *.inetia.pl

I jeszcze jedno. Wg transfermarkt Atromitos to ten sam poziom co Szeryf Tyraspol.

odpowiedz
Władeczek - 07.08.2019 / 21:17, *.vectranet.pl

Jestem spokojny o awans, bo do zdrowia wracają Praszelik i Kostorz faken... Zmiana jest potrzebna - na stanowisku trenera!

odpowiedz
Pytac - 07.08.2019 / 23:32, *.centertel.pl

@Władeczek: A co z maciora faken ?

odpowiedz
Bumtararam - 08.08.2019 / 00:31, *.vectranet.pl

@Władeczek: i TV LG szlak trafił...

odpowiedz
SEBO(L) - 07.08.2019 / 21:12, *.chello.pl

Jeśli Antolić wyjdzie jutro na boisko ( "skład nie zmieni się znacznie"),to będzie można rzucić ręcznik, uderzyć w gong,i napluć do wiadra...

odpowiedz
Mateusz z Gór - 07.08.2019 / 21:10, *.inetia.pl

No dokładnie. :D

Wystarczy jedna zmiana - na ławce trenerskiej. xD

odpowiedz
LGZ - 07.08.2019 / 21:09, *.tpnet.pl

Trenerem trzeba byc obiektywnym co do oceny przydatnosci pilkarza w danym meczu a jak nie to najlepsza jest rezygnacja !!!

odpowiedz
ZGL - 07.08.2019 / 20:58, *.tpnet.pl

Do Trenera :A jaka odpowiedzialnosc wzial na siebie Kulenovic ? Prosimy o wyjasnienie a ta zmiana nic nie dala LEGII na dodatek zle wykonany karny !!!

odpowiedz
zaba285 - 07.08.2019 / 20:25, *.lukman.pl

jak nie wystawisz Carlitosa w ataku tylko znów zagra Kulenovic, to powinieneś się pakować, bo to będzie koniec w pucharach

odpowiedz
Groch - 07.08.2019 / 19:34, *.play-internet.pl

Niewiele zmian potrzeba . Na pocZątek prezes ,późnej trener, trenerzy przygotowania fizycznego i połową składa

odpowiedz
Bartek - 07.08.2019 / 19:23, *.play-internet.pl

Vuko to Ci grecy na bank Nas nie rozgryzą! W końcu zmieniamy skład co mecz XD

odpowiedz
Jurj - 07.08.2019 / 19:22, *.inetia.pl

Mam nadzieję że Lopez w ataku.

odpowiedz
Sim - 07.08.2019 / 19:12, *.btireland.net

W zasadzie tylko jednej...trenera

odpowiedz
Jjj - 07.08.2019 / 19:06, *.play-internet.pl

Potrzebna to jest zmiana trenera

odpowiedz
Transfer - 07.08.2019 / 19:05, *.plus.pl

Kupywac tego rozgrywającego z łks-u Ramireza czy jakoś tak chłop ma zajebisty przegląd pola i podania prostopadle ala Vadis.

odpowiedz
PM - 07.08.2019 / 19:31, *.play-internet.pl

@Transfer: Ale ma tylko jedną nogę niestety. Druga jest do wsiadania do tramwaju

odpowiedz
Arek - 07.08.2019 / 23:26, *.tpnet.pl

@Transfer: że co zrobić?

odpowiedz
Lesny Dziadek - 08.08.2019 / 01:29, *.play-internet.pl

@Arek: Kupy sadziac, jak buraki na polu ziemniaczanym...

odpowiedz
wrt - 07.08.2019 / 18:52, *.play-internet.pl

no tak, wygranego składu się nie zmienia, jesteśmy na fali, rany Boskie , tu trzeba się modlić

odpowiedz
Radomiak - 07.08.2019 / 18:49, *.vectranet.pl

Wystarczy zmiana na stanowisku trenera

odpowiedz
Adamsson - 07.08.2019 / 18:48, *.chello.pl

Przykro się patrzy na VUKO.
Widać ,że go pierwszy miesiąc mocno wydymał....

odpowiedz
Japa - 07.08.2019 / 19:30, *.chello.pl

@Adamsson: przykro się czyta takie komentarze jak Cie ktoś wydyma ...

odpowiedz
Adamsson - 07.08.2019 / 20:53, *.chello.pl

@Japa: współczuję. Po co je czytasz skoro ci przykro?

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 07.08.2019 / 18:41, *.centertel.pl

Jedyne czego potrzeba to żeby cię wkoncu zwolnili pseudo trenerzyno. Vuko patataj z Legii uczyć się trenerki gdzie indziej parodysto!

odpowiedz
sklad optymalny - 07.08.2019 / 18:39, *.tpnet.pl

R.Majecki-P.Stolarski,A.Jędrzejczyk,M.Wieteska,I.Obradovic-A.Martins,W.Gwilia,Cafu-J.Kante,Luquinhas-Carlitos.
Warto pomyśleć o transferach do klubu takich piłkarzy jak: A.Czerwiński,D.Furman,D.Stiglec,J.Sobociński,D.Ramirez,A.Deja,P.Płacheta. A pozbyć się S.Agra,I.Astiz,W.Remy,L.Rocha,T.Jodłowiec,D.Antolic i M.Vesovic. Dobra rada. Poza tym zatrudnić K.Moskala i muszą się uczyć grać piłką.

odpowiedz
Andrzej - 07.08.2019 / 18:32, *.centertel.pl

Sanogo wraca już do zdrowia?

odpowiedz
r - 07.08.2019 / 18:20, *.orange.pl

zastanawiam się jaki jest sens brania piłkarza i płacenia mu niemałego kontraktu jeśli gość jest nie do grania ... to kiedy on będzie gotowy ? w przerwie ????

odpowiedz
Hiszpan - 07.08.2019 / 18:18, *.38.177

Potrzeba przede wszystkim zmiany trenera i pewny plac dla Catlitosa.
Majecki
Stolarski Jedzą Lewczuk Vesovic
Martins Gwilia Cafu
Luqinas Niezgoda Niezgoda

odpowiedz
(L) - 07.08.2019 / 18:20, *.telia.com

@Hiszpan: nie wiedziałem, że Niezgoda ma brata bliźniaka :)

odpowiedz
Hiszpan - 07.08.2019 / 18:27, *.38.177

@(L): Carlitos miało być:-). Tak się zakręciłem na wieść że Aco nie sprzedaje gładkiego Sandro.

odpowiedz
Arek - 07.08.2019 / 23:29, *.tpnet.pl

@(L): to klon.

odpowiedz
Zły krasnolud - 08.08.2019 / 07:42, *.144.19

@Hiszpan: Vesovic na lewej obronie

odpowiedz
(L) - 07.08.2019 / 18:17, *.telia.com

już dupochron "Artomitos jest na wyższym poziomie niż Spartak Trnawa, Dudelange czy Sheriff Tyraspol z którymi odpadaliśmy w ostatnich latach - powiedział na środkowej konferencji prasowej Aleksandar Vuković."

odpowiedz
Tomi - 07.08.2019 / 18:14, *.com.pl

Myślę, że dwumecz z Atromitosem przesądzi o losie naszego trenera

odpowiedz
ja pdole - 07.08.2019 / 18:13, *.chello.pl

"To jednak piłkarze sami muszą brać na siebie odpowiedzialność, tak jak zrobił to Kulenović w Finlandi."

o ku*wa XD dramat.

odpowiedz
Arek - 07.08.2019 / 23:31, *.tpnet.pl

@ja pdole: czego nie rozumiesz?

odpowiedz
Hugon - 07.08.2019 / 18:09, *.vectranet.pl

Szkoda że Kulenovic nie ma nr.18

odpowiedz
Wojtas - 07.08.2019 / 18:08, *.play-internet.pl

Vuko mylisz się ,potrzebujemy jednej zmiany.Zmiany trenera !!!

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 07.08.2019 / 18:06, *.t-mobile.pl

oprócz tego, którego widzisz w lustrze

odpowiedz
dino - 07.08.2019 / 18:06, *.virginm.net

''Nie potrzebujemy już wielu zmian" to prawda potrzebujemy tylko dwóch ale konkretnych zmian.Pogonić ciebie i pożegnać się z loczkiem

odpowiedz