Pierwszy mecz z Atromitosem zakończył się wynikiem 0-0 - fot. Mishka / Legionisci.com

Zapowiedź meczu

Czas na gole

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W środowy wieczór Legia Warszawa zmierzy się z Atromitosem Ateny w rewanżowym spotkaniu 3. rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Jeżeli polski zespół myśli o awansie, będzie musiał strzelić w Grecji przynajmniej jednego gola (lub wygrać karne). W ostatnich trzech starciach nie udało mu się to ani razu, więc w Atenach musi nastąpić przełamanie. W Grecji - jak to w środku lata - panują oczywiście wysokie temperatury, co będzie dla legionistów dodatkowym utrudnieniem. W godzinie meczu słupki rtęci mają wskazywać 32 stopnie Celsjusza w cieniu.

Od ostatniego meczu Legii minął niemal tydzień. Weekendowe spotkanie z Wisłą Płock zostało odwołane, aby piłkarze mogli lepiej przygotować się do rewanżu z Atromitosem, który wyjątkowo odbędzie się w środę, a nie w czwartek. Aleksandar Vuković miał więc trochę czasu, aby popracować ze swoimi zawodnikami nad różnymi rozwiązaniami taktycznymi. Kluczowa może okazać się gra w ofensywie, która ostatnio szwankuje. Stołeczny zespół nie zdobył gola już od 270 minut, więc w najbliższym starciu ta seria będzie musiała zostać zakończona. Ostatnie dwa mecze pokazały zalążki dobrej gry, lecz nie ma co się oszukiwać, że ani Śląski ani Atromitos nie postawili legionistom poprzeczki zbyt wysoko. Przed tygodniem miażdżąca przewaga nie przyniosła żadnego trafienia, co z całą pewnością nie może dawać powodów do zadowolenia, ale sam fakt kreowania (wreszcie) kilku dobrze wyglądających akcji cieszy.

W pierwszym spotkaniu z Grekami od pierwszej minuty na boisku grał Sandro Kulenović i niestety tylko udowodnił, że nie znajduje się ostatnio w najlepszej formie. Chorwat pojawia się na murawie kosztem Carlitosa i nie sposób zrozumieć takiej decyzji trenera Legii. Na konferencjach tłumaczył co prawda, że jest to spowodowane chęcią szukania nowych rozwiązań w ataku, ale wydaje się, że mecze w europejskich pucharach nie są na to najlepszym okresem. Tym bardziej, że kiedy Hiszpan wszedł wreszcie na boisko, to kilkukrotnie był blisko trafienia do siatki. Być może, gdyby grał od początku, to Legia leciałaby do Grecji ze skromną zaliczką. Trudno przewidzieć, czy tym razem napastnik zostanie obdarzony zaufaniem przez Vukovicia. Pewnym jest natomiast, że szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z Domagoja Antolicia, który nie znalazł się w samolocie z powodu urazu pleców.

Forma: Atromitos (0-0), Śląsk (0-0), KuPS (0-0), Korona (2-1), KuPS (1-0)

Liga grecka startuje dopiero za półtora tygodnia, więc obecnie Atromitos może w pełni skupić się na rozgrywkach w europejskich pucharach. Trener Giannis Anastasiou miał tydzień, aby przeanalizować grę swojego zespołu przeciwko Legii i wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski. Wydaje się, że w pierwszym meczu nadrzędny cel Atromitosu został zrealizowany. Grecy nie chcieli przegrać na Łazienkowskiej i nie zaprzepaścić szans na awans już w pierwszym starciu, zapewne liczą na to, że ich siłą może okazać się gra u siebie. Dużym sprzymierzeńcem będzie aura, panująca tego wieczoru w Atenach, w której piłkarze gospodarzy będą potrafili szybko się odnaleźć. Szybko może okazać się, że biegają oni sprawniej i częściej od swoich przeciwników.

Z pierwszego meczu przeciwko Legii trudno wyróżnić któregokolwiek z piłkarzy Atromitosu. Żaden z piłkarzy ofensywnych nie miał zbyt wielu okazji, aby zaprezentować swoje umiejętności. Jedyny plus można postawić przy bramkarzu, który popisał się kilkoma dobrymi obronami. To właśnie Węgra Balázsa Megyerego można uznać za cichego bohatera w swojej drużynie po pierwszym spotkaniu przeciwko Legii.

Forma: Legia (0-0), Dunajska Streda (3-2), Dunajska Streda (2-1), Aris (1-2), Nottingham (0-3)

Rewanżowe spotkanie Legii z Atromitosem rozpocznie się w środę o godzinie 18:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja TVP Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Transmisja TV:
TVP Sport

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Kipkorir - 14.08.2019 / 18:21, *.chello.pl

Kulenović już prawie samobója walnął... ale na szczęście nawet to mu nie wychodzi!

odpowiedz
Trampek - 14.08.2019 / 17:58, *.net.pl

Koń by się uśmiał, zwłaszcza pociągowy - gdyby wystawili go w gonitwie Pierwszej Pardubickiej.Zmiana trenera to warunek sine qua non aby LEGIA grała w fazie grupowej LM czy LE , a nie występowała w jedenastu osobników w tym dziesięciu piłkarzy i na szpicy jeden statysta - szukający lusterka , aby zobaczyć, czy mu się włosy nie potargały.Prezes LEGII do okulisty w trybie pilnym, bo zaniewidział wpatrzony w Vuko - nie widzi tego co widzi większość kibiców .

odpowiedz
Artur - 14.08.2019 / 16:21, *.25.51

Uffff jak to dobrze ze nasz super snajper Sandro gra w rewanzu..

Przynajmniej jest gwarancja hattricka.

odpowiedz
Hiszpan - 14.08.2019 / 16:14, *.play-internet.pl

Co na to żona Vuko ??? Ta fascynacja Sandro chyba wymyka się spod kontroli...

odpowiedz
m4 - 14.08.2019 / 16:03, *.51.162

Można się ze mną nie zgadzać można i nie przepadać :| Choć większość mnie kocha.

Ale niech ktoś wyjaśni co zrobił Carlito, że siedzi na ławce :D ?

odpowiedz
Ja - 14.08.2019 / 16:01, *.t-mobile.pl

Mozecie wytlumaczyc naszemu amatorskiemu trenerowi ze sklad podaje sie jak najpozniej to mozliwe?
2 godziny do meczu a juz wszyscy wiedza kim gramy moze podawajmy sklad tydzien wczesniej zeby przeciwnik mogl sie przygotowac....
co za Pajac!!

odpowiedz
Kipkorir - 14.08.2019 / 15:37, *.chello.pl

Taaaa... czas na gole. Już to widzę - (bez)myśl szkoleniowa (pseudo)trenera, czyli Kulenović w składzie, Carlitos na ławie.

odpowiedz
Jo(L)a - 14.08.2019 / 15:37, *.play-internet.pl

Zemści się pierwszy mecz. Do tego w Atenach 33 stopnie w godzinie meczu.

odpowiedz
Bródno - 14.08.2019 / 15:33, *.play-internet.pl

Będzie 1:1

odpowiedz
Carlitos - 14.08.2019 / 15:29, *.58.133

Niestety zacznę mecz na ławce rezerwowych. Bravo Kulenovic ;)

odpowiedz
XXX - 14.08.2019 / 15:24, *.play-internet.pl

Coś szykujemy!Wszystko zależy od wyniku.

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 14.08.2019 / 14:07, *.centertel.pl

Chcecie wygrać trochę kasy to grajcie że atromitos wygra obie połowy kurs 11zl

odpowiedz
Legion - 14.08.2019 / 13:43, *.t-mobile.pl

I co że upały skoro połowa L jest z południa.

odpowiedz
Tbag - 14.08.2019 / 13:40, *.novaia.pl

jestem optymista i mysle ze awansuja, ale mecz o 18-00 a to koliduje z meczem A klasy na ktory sie wybieram...szkoda

odpowiedz
(L) - 14.08.2019 / 13:30, *.chello.pl

Mam nadzieję że od pierwszej minuty dzisiaj Carlitos

odpowiedz
tekken (L) - 14.08.2019 / 13:26, *.chello.pl

Niestety ten Atromitos to dla nas już przeszkoda solidna. Na dwoje babka wróżyła.

odpowiedz
W(L)A - 14.08.2019 / 13:20, *.chello.pl

Dzwoniłem do znajomków obecnych w Atenach..
Jest gorąco ale od upału 36 stopni
Ogólnie spokój cisza jak na razie ...

odpowiedz
Yaro - 14.08.2019 / 13:19, *.t-mobile.pl

Myślę, że gdyby nasi napastnicy nazywali się odpowiednio Carlitosevic i Niezgodovic mieliby znacznie większą szansę na grę w pierwszym składzie.

odpowiedz
Do osób będących na miejscu... - 14.08.2019 / 13:11, *.247.47

Uważajcie na siebie, grecy atakują nawet małe grupki legionistów na mieście w kilkukrotnej przewadze. Używają noży !

odpowiedz
Kamień - 14.08.2019 / 14:05, *.chello.pl

@Do osób będących na miejscu...: Niby tak miało być, ale wczoraj i w nocy nic się nie działo.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 14.08.2019 / 12:53, *.amazonaws.com

Spoko, spoko, Kulenovic strzeli hat-tricka !!!

odpowiedz
ktoś - 14.08.2019 / 13:11, *.play-internet.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: chyba kolanem w czoło bo to tylko ten drewniak potrafi

odpowiedz
Kucik - 14.08.2019 / 12:47, *.novaia.pl

jak obejrzalem skroty 3 rundy el.LM z wczoraj to stwierdzilem ze jestesmy dobrych kilka lat do tyłu...

odpowiedz
Jprdl - 14.08.2019 / 12:45, *.vectranet.pl

"Czas na gole" ..serio? To już ten moment?

odpowiedz
Szyderca - 14.08.2019 / 13:53, *.25.51

@Jprdl: ja bym jeszcze poczekal....to jeszcze nie teraz.

odpowiedz
Gienek - 14.08.2019 / 12:08, *.play-internet.pl

Legia grać ku.wa mać!

odpowiedz
Realista - 14.08.2019 / 11:37, *.pktele.pl

Na szczęście dziś pozbędziemy się balastu, jakim są dodatkowe mecze dla naszych nie oszukujmy się, mających prawo już być zmęczonymi piłkarzy. Będzie można skupić się na lidze i powtarzaniu, że dla nas liczy się tylko mistrzostwo.

odpowiedz
Yeti - 14.08.2019 / 12:10, *.play-internet.pl

@Realista: Dokładnie, a po każdej kolejnej stracie punktów tłumaczenie, że do końca sezonu pozostało jeszcze mnóstwo kolejek... Masakra jakaś...

odpowiedz
Juri - 14.08.2019 / 11:28, *.centertel.pl

Zjemy ich jak jogurt grecki.

odpowiedz
będziedobrze - 14.08.2019 / 12:44, *.tpnet.pl

@Juri: Jogurt grecki jest pyszny (i zdrowy ; - )

odpowiedz
Vuko WON - 14.08.2019 / 11:18, *.plus.pl

Przegramy po żenującym 0:0 i karnych

odpowiedz
Tylko Legia - 14.08.2019 / 11:25, *.com.pl

@Vuko WON: To weź kredyt, zastaw mieszkanie itd. i obstaw taki wynik , a jak nie to się nie wypowiadaj.

odpowiedz
będziedobrze - 14.08.2019 / 13:06, *.tpnet.pl

@Vuko WON: Jak dla mnie może być żenujące 1:1...

odpowiedz