Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Atromitosem

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W środę legioniści zwyciężyli w Atenach 2-0, dzięki czemu awansowali do 4. rundy eliminacji Ligi Europy. „Wojskowi” od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowali przebieg rywalizacji. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami, jakie wystawiliśmy piłkarzom Legii.

Paweł Stolarski - W 29. minucie „Stolar” uderzył celnie w kierunku dłuższego słupka, dzięki czemu dał Legii prowadzenie. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy meczu fantastycznym wślizgiem uprzedził Manousosa, który przed sobą miałby już tylko pustą bramkę. Wielokrotnie pisaliśmy, że Stolarski na stałe powinien zagościć w pierwszej jedenastce, miejmy nadzieję, że tak się stanie po spotkaniu z Atromitosem, bo po prostu zasługuje na to swoją postawą na boisku.

Walerian Gwilia - Chwilę po świetnej okazji Luquinhasa oko w oko z golkiperem stanął Gwilia, który potknął się w polu karnym. W 29. minucie przytomnie dograł piłkę do „Stolara”, który umieścił ją w bramce. W 32. minucie wypracował dogodną okazję Kulenoviciowi, który przestrzelił. W 51. minucie otrzymał świetne dośrodkowanie od Vesovicia, po czym w piękny sposób wpakował piłkę do siatki. W 63. minucie nie dał rady pokonać golkipera, który nie pewnie obronił jego strzał. W środku pola ciężko pracował, bardzo się angażował.

Cafu - W 21. minucie w prosty sposób stracił futbolówkę, na szczęście rywale zgubili piłkę w polu karnym „Wojskowych”. Od niego rozpoczynało się wiele akcji warszawiaków. W 29. minucie fanatycznie przedarł się lewą flanką, po czym dograł piłkę do Gwilii. Gruzin skierował futbolówkę do Stolarskiego, który otworzył wynik. Zostawił kawał serca na boisku, w grę wkładał sporo zaangażowania i walki. W świetnym stylu wrócił po kontuzji.

Marko Vesović - W 43. minucie w niesamowity sposób przedarł się lewą stroną, po czym tuż przed polem karnym sfaulował go piłkarz Atromitosu. W 51. minucie Czarnogórzec ruszył z akcją, a następnie dośrodkował świetną piłkę na nogę do Gwilii. Gruzin podwyższył prowadzenie Legii. W 63. minucie wykreował dobrą okazję, którą zmarnował Gwilia. Zszedł z boiska w 68. minucie.

Artur Jędrzejczyk - W 36. minucie skutecznie zatrzymał Manousosa we własnym polu karnym. Podczas doliczonego czasu gry głową oddalił zagrożenie spod bramki legionistów. Grał pewnie i twardo w obronie. Podobnie jak przy Ł3 nie popełniał poważniejszych błędów.

Igor Lewczuk - W 12. minucie skutecznie przeszkodził Velliosowi w oddaniu strzału głową, niestety stoper ucierpiał przy tej interwencji. Wraz z „Jędzą” ponownie stworzyli parę stoperów nie do przejścia. Walczył o każdą piłkę, pomimo że przez większość meczu grał z rozciętą głową.

Radosław Majecki - W doliczonym czasie gry do pierwszej części meczu dobrze skrócił kąt, po czym futbolówka otarła się o niego nogę, co ułatwiło interwencje Stolarskiemu. W 74. minucie pewnie wyłapał uderzenie Umbidesa. W doliczonym czasie gry Majecki wybronił strzał z bliskiej odległości. Legionista pewnie grał na przedpolu.

Andre Martins - W 7. minucie znalazł dalekim podaniem Luquinhasa, który powinien uderzyć bez przyjęcia. Sporo widział na boisku, starał się kreować akcję swoim kolegom z drużyny. W defensywie radził sobie nieźle, nie popełniał poważniejszych błędów.

Luquinhas - W 7. minucie dostał świetne podanie od Martinsa, niestety Brazylijczyk za długo zwlekał z uderzeniem i stracił okazję na zdobycie gola. W 38. minucie przytomnie odegrał futbolówkę do Luisa Rochy, który przestrzelił. Starał się przeprowadzać przebojowe akcje, jednak zazwyczaj brakowało celności w końcowej fazie. Zszedł z boiska w 77. minucie.

Luis Rocha - W 3. minucie skutecznie wślizgiem skierował piłkę do Majeckiego, dzięki czemu przerwał akcję Atromitosu. W 38. minucie zagrał na jeden kontakt z Luquinhasem, po czym huknął w stronę bramki. Ostatecznie futbolówka znalazła się wysoko nad poprzeczką. W 40. minucie Rocha świetnie zablokował mocne uderzenie Manousosa, które zmierzało do bramki. W defensywie był najmniej pewnym punktem w Legii. Zszedł z boiska w 62. minucie.

Sandro Kulenović - W 32. minucie znalazł się z futbolówką w polu karnym, po czym oddał strzał. Chorwat niestety pomylił się o kilka metrów. W 41. minucie oddał uderzenie z dystansu, ale po raz kolejny przestrzelił. W 49. minucie napastnik strzelił bardzo lekko, przez co nie zaskoczył bramkarza. W 85. minucie dobrym podaniem znalazł Carlitosa, który zmarnował okazję. Niestety był to kolejny mecz Chorwata, w którym był nieskuteczny.

Zmiennicy

Mateusz Wieteska - Wszedł na murawę w 62. minucie. Jego wejście nieco uspokoiło naszą grę w defensywie.

Dominik Nagy - Wszedł na murawę 68. minuta. W 81. minucie uderzył z wolnego w kierunku bramki, jednak Magyeri nie miał problemu z tym strzałem.

Carlitos - Wszedł na murawę w 77. minucie. W 85. minucie huknął w kierunku bliższego słupka niestety grecki defensor wybił futbolówkę poza linię końcową.