fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja trenera

Vuković: Gramy coraz lepiej jako drużyna

Woytek

- Przygotowując się do następnego spotkania, nie zastanawiam się ile bramek mamy straconych czy strzelonych. W niedzielę czeka nas nowy mecz, nowa historia i trzeba się do tego solidnie przygotować, bez rozpamiętywania tego, co było do tej pory. Musimy zagrać najlepiej jak potrafimy - to co jest dobre w naszej grze trzeba doskonalić i poprawiać to, co nie jest dobre - mówi przed meczem z Zagłębiem Aleksandar Vuković.

- Teraz jestem spokojniejszy jeśli chodzi o kwestię tego, jak w tym momencie zawodnicy są gotowi do zniesienia wysiłku przez 90 minut co kilka dni. Ze względu na to może tak być, że nie będzie w składzie większych zmian. Są jednak zawodnicy, którzy czekają na swoją szansę. Ci, którzy byli w meczowej osiemnastce w czwartek, są na tę chwilę dostępni. W niedzielę nie zagrają na pewno kontuzjowani William Remy i Kacper Kostorz - obu czeka dłuższa przerwa. Ponadto zabraknie Arvydasa Novikovasa, Ivana Obradovicia, który ma niegroźny uraz oraz Domagoja Antolicia. Do dyspozycji jest już Mateusz Praszelik, ale on prawdopodobnie zagra część meczu w drugiej drużynie.

- W zespole nie ma hierarchii napastników. Kolejność może zmienić się w każdej chwili. Do tej pory z kilku korzystaliśmy więcej, a z kilku mniej. Prawie każdy dostał swoją szansę od początku meczu i teraz grają więcej ci, którzy na tę chwilę prezentują się najlepiej i dają drużynie najwięcej. Jose Kante jest jednym z tych, który nie dostał szansy od pierwszej minuty, a nikt o niego nie pyta - dziwi mnie to. Zobaczymy w niedzielę czy ten mecz jest tym, w którym na niego postawimy.

- Zagłębie nie zmieniło się zbyt mocno. Cały poprzedni sezon linia obrony występowała praktycznie w tym samym składzie. Z kolei Filip Starzyński jest jednym z najlepszych zawodników w lidze na pozycji numer 10. To drużyna, którą stać na dużo, tym bardziej w momencie kiedy spokojnie sobie żyją jednym niedzielnym meczem. Jesteśmy świadomi, że czeka nas trudne zadanie. Czy mam obawy o koncentracje? Staram się cały czas podkreślać, że teraz liczy się tylko mecz z Zagłębiem, bo w lidze potraciliśmy już kilka punktów. Wiemy, że później ciężko jest te straty nadrabiać. Mamy też świadomość, że każdy mecz jest w pewnym sensie niewiadomą i czasami nawet maksymalnie zaangażowanie nie oznacza, że się wygrywa. Musimy jednak spełnić to minimum, czyli skupienie i próba zrobienia wszystkiego co na naszej mocy, by ten mecz wygrać.

- Cieszymy się, że przeszliśmy do kolejnej rundy Ligi Europy. Nie jest to jednak coś, co sprawia, że jesteśmy w euforycznym nastroju. Zadowolenie jednak jest, bo niedawna historia uczy nas i inne polskie drużyny, że nie jest to takie oczywiste. Mamy powody żeby być zadowolonymi z tego dokonania, ale wszystko jeszcze przed nami. Do meczu z Zagłębiem nie będę rozmawiał na temat Rangersów, bo nie chcę psuć koncentracji. Jesteśmy w takim rytmie, że stać nas na to, by w 3 dni przygotować się do kolejnego rywala.

- Wydaje mi się, że gramy coraz lepiej jako drużyna. Jest to naturalne, że pewne rzeczy docierają się na boisku. Zrozumienie jest coraz lepsze, ale czujność i chęć bycia lepszym jest jedyną drogą, by za jakiś czas pewne rzeczy funkcjonowały jeszcze lepiej. Od początku sezonu mieliśmy świadomość, że drużyna będzie grała dobrze, to jest jest efekt naszej konsekwencji i pracy. Jeżeli dalej będziemy pracować, to jest duża szansa, że będziemy wyglądać coraz lepiej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
Carlitos - 18.08.2019 / 19:53, *.chello.pl

Dzisiaj Kulenovic jedna akcja na cały mecz a tak to darl się na innych. To jest ta praca dla zespołu? Vuko Jak przez swoje ego jesteś w stanie osłabia drużyne to marny z Ciebie trener.

odpowiedz
Julon - 18.08.2019 / 19:31, *.timplus.net

Fatalne zmiany w meczu z Zagłębiem i szczesliwe wymęczone 1:0

odpowiedz
Jimi70 - 18.08.2019 / 19:10, *.play-internet.pl

Gdzie jest Carlitos? 3 mecz z rzędu na ławce jeden z najlepszych piłkarzy ubiegłego sezonu

odpowiedz
Szaro-szary - 23.08.2019 / 00:24, *.cyta.gr

@Jimi70: dobrze napisane: ubiegłego

odpowiedz
Pinokio - 18.08.2019 / 15:16, *.55.147

Czy mecz z ŁKSem też będzie przełożony?

odpowiedz
Krzeszczu - 18.08.2019 / 12:20, *.bredband2.com

Wlasnie wysluchalem wywiadu vukovica z magazynem sportowym, i krew mnie zalewa jakie durnoty on tam opowiada. Jestem totalnie przekonany ze vukovic to wlasnie taki pseudotrenerzyna ktory jest totalnie zadufany i zakochany sam w sobie, pozjadal wszystkie rozumy i wszystko wie.
Na dodatek ma ewidentnie cos przeciwko Carlitosowi z czego wynika ze jeden z najlepszych na dzien dzisiejszy snajperow nie za czesto bedzie wybiegal na boisku. A co za tym idzie to to ze Carlitos sie wqrvi i niedlugo zniknie, czyli transfer.
Vukovic to zadufany egoista i dyktator, i nic z tej kombinacji dobrego nie wyjdzie. Mialem podobnego trenera w Portugalii, druzyna byla na podium a skonczylo sie w srodku tabeli. A po sezonie polowa uciekla.
Z tym tutaj pseudo trenerzynom i dyktatorem daleko nie zajedziemy, bedzie jeden wielki syf.

odpowiedz
Vuco Won!! - 18.08.2019 / 00:24, *.vectranet.pl

Kojarzy mi się to z kabaretem Neo-Nówka - Teleexpres ( od 4:40 do 5:32)

odpowiedz
Endrjuuu - 17.08.2019 / 23:16, *.centertel.pl

Wyje*ać drewniaka Kulenovicia i wstawić Carlitosa!
A Novikowas to też żenada Kuchy byl lepszy...

odpowiedz
Władeczek - 17.08.2019 / 21:43, *.play-internet.pl

Gamonie teraz macie wygrać w lidze faken! Jak nie to się wkurze.

odpowiedz
MP(L)87 - 17.08.2019 / 21:42, *.virginm.net

GRAMY CORAZ LEPIEJ JAKO DRUZYNA.... Tylko szkoda ze bez napastnika!!
Promocja chlopaka kosztem wynikow... Miodek jest zalosny a Vuko okazal sie marionetka. A menago druzyny jest de facto Miodek bo sobie wybiera kto ma grac. Co ta za ku.. chory uklad heh. A jak na rangersow wyjdzie Carlitos to tylko pokaze ze bez kitu chcieli wyprowmowac i opchnac tego drewniaka Kulenovicia. Legia jest coraz bardziej mniej powaznym klubem. Mamy wlasciciela z koszmarow doslownie

odpowiedz
12kufli - 17.08.2019 / 21:08, *.centertel.pl

A teraz trole krytykujące wszystko co się dzieje w Legii w tym sezonie przyznać się ile dostajecie za napisanie posta. Na piórnik do szkoły już zebraliście?
Trochę cierpliwości. Drużyny nie buduje nie z dnia na dzień.

odpowiedz
Eduardo - 18.08.2019 / 11:14, *.tpnet.pl

@12kufli: Loczek też od wczoraj nie jest właścicielem Legii, która budowana jest już kilka lat przez niego, w tym kilka razy od nowa

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 17.08.2019 / 18:42, *.istraturist.hr

Gamoniu, wygrałes z jakimiś parodystami. To nie Panathinaikos ani PAOK, żeby szczerzyć zęby

odpowiedz
Kraken - 17.08.2019 / 18:40, *.t-mobile.pl

Pakuj mandżur.

odpowiedz
hajdukL - 17.08.2019 / 16:27, *.chello.pl

@Tommy83
Myślę, że jest dokładnie tak jak piszesz z naszą 'gwiazdą' Carlitosem.

odpowiedz
zduneq@gmail.com - 17.08.2019 / 14:57, *.play-internet.pl

Vyko, może chociaż byś się jakoś porządnie ubrał a nie jak jakiś król ortalionu,co?
Wstydu nie masz?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 17.08.2019 / 15:50, *.play-internet.pl

@zduneq@gmail.com: w dresie wygodniej Dre sie.
W garniaku zle sie biega przy linii.

odpowiedz
AAA - 17.08.2019 / 16:18, *.vectranet.pl

@zduneq@gmail.com: jaki trener, taki strój

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 17.08.2019 / 13:43, *.play-internet.pl

Nie bardzo wiem,na czym opiera swoje wynurzenia A.Vukovič..Przecież Atromitos to najsłabsza drużyna ze wszystkich,z którymi Legia grała w tym sezonie.Jedyne,co może cieszyć nas i trenera,to to,że nie ma w tym sezonie blamażu i gramy dalej w Europucharach,a co do oceny stylu i rzekomej zwyżki formy bym poczekał do meczu z Rangersami (i nie chodzi mi o wynik,tylko o poziom,jaki zaprezentują nasze gwiazdeczki,wszak można przegrać po naprawdę dobrym meczu), ale przede wszystkim mecze ligowe zweryfikują,czy myśl trenerska idzie w dobrym kierunku,bo to jednak liga,jak by nie była słaba jest tzw papierkiem lakmusowym,czy już jesteśmy silni,czy hooooj z tych opowieści Vukoviča wynika.AVE LEGIA

odpowiedz
Salwador GCW - 17.08.2019 / 13:35, *.play-internet.pl

Przejdziemy szkotów to wtedy można śmiało mówić że gramy coraz lepiej. Póki co to nie ma co zaklinać rzeczywistości. Jutro tylko zwycięstwo !!!

odpowiedz
True will make you free - 17.08.2019 / 13:34, *.virginm.net

Tu chyba same dzieci- nie rozumiejace realiow tej pracy.On ich trenuje ,on widzi.Ponosi RYZYKO,tak to sie nazywa.On odpowiada za wyniki,moze byc zmieniony it'd.Nie bedzie chlop nadstawial karku ,bo gwiazdeczka nie chce sie przylozyc it'd.Tak jak Mioduski jest odpowiedni na swoim miejscu,tak trener( teraz ) na swoim- proste.Chyba wlasciciel od razu powiedzial ze cele Legii sie nie zmieniaja ,trenerzy moga- to sa realia biznesu.Jak ktos kiedys w zyciu ryzykowal- rozumie tych panow,a jak nie to dalej klepac glupoty w klawiaturke

odpowiedz
Krzeszczu - 18.08.2019 / 12:22, *.bredband2.com

@True will make you free: jak juz chcesz tak cwaniacko krytykowac i szpanowac jezykami to przynajmniej sie naucz ich podstaw. Nie "true" tylko "truth", ucz sie chlopie.

odpowiedz
Wsciek(L) y - 17.08.2019 / 12:27, *.mm.pl

" gramy co raz lepiej jako drużyna" trenerski geniusz stwierdził po dwumeczu z grekami , którzy prezentowali poziom A klasy. Vuko z kogo ty chcesz idiotów zrobić?

odpowiedz
Aro 1 - 17.08.2019 / 12:17, *.net.pl

Świetny przykład jakiego mamy wspaniałego trenera: pierwszy mecz z Grekami gramy u siebie goście nie wychodzą ze swojej połowy a nasz boski trenejro zmienia napastnika za napastnika:-) drugi mecz gramy na wyjeździe prowadzimy 0-2 a trenejro na plac gry wpuszcza drugiego napastnika hehehe gdzie tu filozofia porażka nie trener. Nie wspomnę już o wyborze napastnika bo to szkoda mówić.Jak słyszę od trenera że żeby grać w pierwszym składzie trzeba udowodnić że jest się lepszym to tak żal mi carlitosa bo ja naprawdę nie wiem co on ma udowadniać temu dreniakowi

odpowiedz
Aleks Vukovic - 17.08.2019 / 15:55, *.centertel.pl

@Aro 1: ma udowadniać, ze umie grać w obronie. Atakuje cały zespół, broni cały zespół. Taka jest współczesna piłka nożna.
....tyle, ze Ty i Carlitos tego nie kumacie :D

odpowiedz
Aro 1 - 17.08.2019 / 23:32, *.net.pl

@Aleks Vukovic: nawet jeśli jest tak jak mówisz chociaż ja częściej widziałem jak carlitos pracuje na całej powierzchni boiska to w takim meczu jak z Grekami faktycznie pracujący w obronie napastnik był bardziej potrzeby niż taki który ma instynkt strzelecki hehe nie osmieszaj się proszę

odpowiedz
Mateusz z Gór - 17.08.2019 / 11:04, *.inetia.pl

Wreszcie nieco bardziej adekwatna do realiów wypowiedź trenera. Ale mamy tutaj jedno zdanie, które dyskwalifikuje go jako profesjonalistę. Bo rzeczywiście, Legia gra coraz lepiej. Dlatego to właśnie na tym wątku powinna być zbudowana przedmeczowa konferencja - gramy coraz lepiej i chcemy wygrać z Zagłębiem. Ale nie, lepiej powiedzieć że fajnie się żyje zespołowi, który gra sobie w niedzielę jedyny mecz w tygodniu. Takie zdanie to rzecz jasna nic innego jak kolejna KOMPROMITACJA Aleksandara Vukovicia. Bo co to niby miało znaczyć? Że w zasadzie to o wyniku w Ekstraklasie decyduje przede wszystkim liczba spotkań? NO CHYBA NIE. Jest to jeden z wielu czynników, który należy oczywiście brać pod uwagę, NIGDY NIE MÓWIĆ O NIM GŁOŚNO, bo po prostu NIE WYPADA, no chyba że się KOMPLETNIE NIE SZANUJE RYWALA. Lepiej skupić się na innych kwestiach, takich jak forma zespołu, motywacja, taktyka, wiara w siebie zamiast kompromitować klub wypowiedziami o drużynie, która "spokojnie sobie żyje jednym niedzielnym meczem". Zatem choć jest niewielki progres trenera w wypowiedziach przedmeczowych to wciąż są one bardzo nie na miejscu. I dalej muszę czekać na moment, w którym kibice Legii nie będą musieli wstydzić się za jego wypowiedzi.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 17.08.2019 / 12:36, *.play-internet.pl

@Mateusz z Gór:

Ale ty czepliwy... masakra... współczuję jtwojej rodzinie jeśli do życia codziennego też tak podchodzisz... W dodatku pała za czytanie ze zrozumieniem.

Vuko ma rację a ty jestes.jak wyrwany z przedszkola. Zagłębie żyje tylko tym meczem.
Legia już dwumeczem z Rangersami.
Ciężej nam się skoncentrować. Rozumiesz już?

odpowiedz
Mateusz z Gór - 17.08.2019 / 13:38, *.inetia.pl

@Tomek Mokotów :

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Zawsze będę się czepiał, kiedy trener mojej drużyny będzie się zachowywał jak buc. A takim zachowaniem jest stwierdzenie, że "spokojnie sobie żyją jednym niedzielnym meczem". To protekcjonalne zachowanie ze strony Vukovicia, które jest absolutnie nie na miejscu. Szeroko opisałem to w poprzednim poście.

odpowiedz
zduneq - 17.08.2019 / 15:52, *.play-internet.pl

@Tomek Mokotów :
Jakoś walczący o mistrzostw Anglii Liverpool nie miał problemu w KOŃCÓWCE sezonu (a nie na początku jak u nas) nie miał problemu z rozegraniem kilku dwumeczu oraz finału wraz z kolegami z Totenhamu w lidze mistrzów.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 18.08.2019 / 14:22, *.chello.pl

@Mateusz z Gór:

Doskonale Cię zrozumiałem.

Normalne stwierdzenie. Prowincjonalna drużyna z Lubina ma w tym tyg.święto.
Mecz z Legią. Dla nas to nie jest święto.

Z punktu widzenia Legii mecz z Lubinem jest prawie nieistotny.
A Vuko powiedział to bardzo dyplomatycznie bo mógł to ująć jak ja.

Trudno to zrozumieć?

odpowiedz
Mateusz z Gór - 18.08.2019 / 14:42, *.inetia.pl

@Tomek Mokotów:

Wcale nie dyplomatycznie, ale złośliwie i usprawiedliwiająco.

Święto? Aniby czemu święto? Święto to by było, gdyby zagrali z Barceloną - nie Legią.
Dla Zagłębia ten mecz też nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia. Jak przegrają z Legią to nic się nie stanie. Jak wygrają to fajnie. Niezależnie od wszystkiego i tak na koniec sezonu znajdą się gdzieś w środku tabeli, więc nie jest to dla nich szczególnie ważny mecz. Jest to zupełnie zwyczajne spotkanie o trzy punkty, z tym że trener jednego zespołu nie szanuje drugiego - stawia się w wyższości, choć nie ma ku temu podstaw.

odpowiedz
Jprdl - 17.08.2019 / 10:22, *.vectranet.pl

" Jeżeli dalej będziemy pracować, to jest duża szansa, że będziemy wyglądać coraz lepiej. "

Czyli pewności brak..

odpowiedz
R - 17.08.2019 / 13:41, *.tpnet.pl

@Jprdl:

Pewność to można mieć jedynie co do niepokalanego poczęcia.

odpowiedz
tomiacab - 17.08.2019 / 16:52, *.virginm.net

@Jprdl: Co to za tekst w ogóle jest: "jeżeli będziemy dalej pracować"? A to co grozicie jakimś strajkiem ku...? Trener dopuszcza do siebie myśl, ze drużyna nie bedzie pracować? Ja pier....e co tu się dzieje w tym klubie?

odpowiedz
AAA - 17.08.2019 / 00:52, *.chello.pl

Vuko, jesteś jednak Nikim. Wystawianie Kulenovica to sabotaż, i nie unikniesz tego że kłamiesz twierdząc że grają najlepsi.
Posłuchaj w niedzielę gwizdów...

odpowiedz
WarMaster - 17.08.2019 / 00:49, *.165.49

Gramy coraz lepiej ale póki co to był jeden dwumecz, nie ma co się podniecać tylko zapitalać forma musi rosnąć !

odpowiedz
Hugon - 16.08.2019 / 22:30, *.vectranet.pl

Nie opowiadaj głupot że grają najlepsi napastnicy,albo jesteś ślepy albo niespełna rozumu.Graj dalej tym drewniakiem a wyjdziesz jak Zabłocki na mydle.

odpowiedz
Trampek - 17.08.2019 / 12:32, *.net.pl

@Hugon: Cytat:"
Nie opowiadaj głupot że grają najlepsi napastnicy,albo jesteś ślepy albo niespełna rozumu" Pewnie jedno i drugie łącznie.

odpowiedz
Tommy83 - 16.08.2019 / 22:19, *.chello.pl

Wszyscy pieją o Carlitosa, on chyba nie do końca wykonuje założenia i obrósł w piórka,więc trzeba go sprowadzić na ziemię a Wy płaczecie,nie może być ponad drużynę.

odpowiedz
Gizior - 16.08.2019 / 22:00, *.alfa-system.net

Carlitos!

odpowiedz
Radol - 16.08.2019 / 21:59, *.centertel.pl

Carlitos do pierwszego składu, panie Berg 2!

odpowiedz
eth - 16.08.2019 / 21:55, *.t-mobile.pl

Polska piłka chyba nigdy nie będzie normalna: Legia jako jedyna gra w europucharach, chce przełożyć mecz z Płockiem... a te wszystkie dziennikarzyny w krytykę... A na czele złotousty Boniek, mówiący, że spokojnie można grać rezerwami. To z takim podejściem Ekstraklasa ma rosnąć siłę?? Skoro sam prezes PZPN mówi wprost że ten czy inny mecz można olać? Szczerze mówiąc, powinniśmy przełożyć także dwa najbliższe mecze, a zwłaszcza ten z ŁKS. A jak się nie da - olać te mecze, zagrać rezerwami, albo kimkolwiek kogo zgłosiliśmy do gry w lidze. Jedynym i podstawowym priorytetem są Rangersi. Mam nadzieję że Vuko zdaje sobie z tego sprawę. Nikt z przegranych z Lubinem i ŁKS nie będzie go rozliczał.

PS. W Holandii w pucharach grają AZ, Ajax, PSV i Feyenoord. Kluby mają niepisaną umowę i co...? I 3 z 4 klubów przełożyło swoje mecze ligowe. Można? Można. Ktoś się tam pluje jak Boniek? Wątpię.

odpowiedz
Jurek - 17.08.2019 / 08:36, *.versanet.de

@eth: to jak to w końcu jest z tym olewaniem meczów w lidze?
W jednym zdaniu je karcisz a w innym zalecasz.

odpowiedz
Trampek - 17.08.2019 / 12:29, *.net.pl

@eth: Tam nie ma Bońka czy bońko-podobnych.

odpowiedz
tomiacab - 17.08.2019 / 16:48, *.virginm.net

@eth: a później się dziwią , że mistrzem jest jakiś piast gliwice.

@Jurek. Pomyśl, co napisał! To, ze nie należy olewać, tylko przekładać, ale priorytetem są el. LE i jeśli w tej chorek lidze nie można przełożyć spotkań, to trzena zaryzykować to, że znów o LM będzie grać piast i czy inny śląsk i olać te mecze.

odpowiedz
eth - 17.08.2019 / 19:48, *.t-mobile.pl

@Jurek: dokładnie tak jak pisze tomiacab. Przekładać, a jak się nie da, wiedzieć jakie są priorytety.

odpowiedz