Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Mecz na bardzo wysokim poziomie

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Aleksandar Vuković (trener Legii): Spotkanie bardzo trudne, ale tego się spodziewaliśmy. Nie co dzień w Warszawie ogląda się piłkę nożną na takim poziomie. Od pierwszych minut było widać, że rywal jest klasowy. Jako Legia dorównaliśmy do tego poziomu. Nie byliśmy słabsi. Szczególnie w drugiej połowie dominowaliśmy w meczu. Wszystko rozstrzygnie się za tydzień. Mamy remis, ale ten najlepszy z możliwych.

Gdy na boisku mocno pracuje 11 ludzi, którzy robią wiele, by odebrać piłkę rywalom, to w obronie jest dobrze. W piłce, żeby coś osiągnąć, trzeba dobrze bronić. Ale żeby osiągnąć coś więcej, trzeba też dobrze atakować. Chwalmy więc nie tylko obrońców, ale całą drużynę. Nie pozwoliliśmy na zbyt wiele zespołowi, który w ostatnich meczach w eliminacjach Ligi Europy strzelał wiele goli.

Czy nie byliśmy w tym meczu za mało odważni? My od początku do końca mieliśmy odwagę. Gdyby tego nie było, to skończylibyśmy jak poprzedni rywal Szkotów. Weźmy pod uwagę, że na boisku zawsze są dwa zespoły. Nasi rywale zrobili wiele, żebyśmy nie zdobyli goli, ale my mieliśmy kilka dobrych sytuacji.

W ciągu ośmiu dni zagraliśmy trzy mecze w praktycznie tym samym składzie. To znaczy, że możemy już grać w rytmie meczowym. Wytrzymujemy fizycznie i piłkarze są w stanie intensywnie biegać przez całe spotkanie. Nie każdy zawodnik jest jednak na tym samy etapie. Przykładem jest Cafu, który wraca po urazie. Podziwiam go, bo nie jest to łatwe, by od razu po kontuzji grać na tak wysokiej intensywności.

Przed rewanżem trudno bawić się w przewidywania. Faworytem jest Rangers, ale my wierzymy w naszą wygraną. Kurtuazyjnie powiem jednak, że za tydzień nasze szanse oceniam 60 do 40 dla rywali.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.