fot. Mateusz Kostrzewa / legia.com

Rok Deyny: Wizyta Marioli Deyny, znaczek Poczty Polskiej

Woytek i Hagi, źródło: Legionisci.com

Zbliża się 30. rocznica śmierci Kazimierza Deyny. We wtorek do Warszawy przyleciała Mariola Deyna żona byłego piłkarza Legii. Na Lotnisku Chopina powitali ją przedstawiciele klubu i kibiców.

W ramach obchodów Roku Deyny, który został ogłoszony na początku roku przez klub, w środę na stadionie zostanie zaprezentowany i wprowadzony do obiegu okolicznościowy znaczek pocztowy, przygotowany przez Pocztę Polską. Na znaczku przedstawiono fotografię portretową Kazimierza Deyny, wzdłuż lewej krawędzi znaczka umieszczono napis: "KAZIMIERZ DEYNA", a w lewym dolnym rogu - oznaczenie wartości: 5,90 zł oraz napis: POLSKA.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 25,5 x 31,25 mm, w 30 000 000 nakładzie. Arkusz sprzedażny zawiera 100 szt. znaczków. Z tej okazji została wydana również koperta FDC.

fot. Poczta Polska
fot. Poczta Polska

– Poczta już w okresie międzywojennym upamiętniała na znaczkach polskich sportowców takich jak chociażby Janusz Kusociński. Wykorzystując wydawnictwa filatelistyczne chcemy przypominać o wybitnych osobowościach polskiego sportu. Kazimierz Deyna to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu. Będąc kapitanem Orłów Górskiego sięgnął po brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 1974 roku. Dwukrotnie zdobył z drużyną narodową medal olimpijski. Piłkarz przez większość swojej kariery związany był z warszawską Legią, dla której kibiców stał się ikoną. Dlatego to właśnie tu, na stadionie stołecznego klubu prezentujemy nasz znaczek – powiedział Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

– Wydanie znaczka z wizerunkiem Kazimierza Deyny, legendy Legii i słynnego reprezentanta Polski, idealnie wpisuje się w obchody „Roku Deyny”, związane z 30. rocznicą jego tragicznej śmierci. Bardzo dziękuję przedstawicielom Poczty Polskiej za zaangażowanie w ten projekt i cieszę się, że w ten sposób możemy dbać o pamięć o jednym z największych polskich sportowców – powiedział Dariusz Mioduski, prezes zarządu Legii Warszawa.

fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
AntyPoczta - 21.08.2019 / 20:50, *.play-internet.pl

Wiem, że znaczek to szczytna idea na cześć najlepszego z najlepszych, z tym nie ma dyskusji,
ale o czymś innym...
1. 5,90 za znaczek, powtarzam 5,90 za znaczek, tyle to kosztuje czasami cała przesyłka kurierska
2. w czasach gdy nikt nie pisze listów wypuszczanie znaczków na listy jest bez sensu, pytam się po co?

odpowiedz
Plaskacz - 21.08.2019 / 18:52, *.chello.pl

Tym razem klub zachował się godnie. A nie tak jak jakiś czas temu, kiedy nikt nie był zainteresowany pamiątkami po Kaziku.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 21.08.2019 / 16:19, *.orange.pl

To był Pan Piłkarz. To były czasy. Schabowy ze zdrowej, polskiej świni. Z kapustą zasmażaną prosto z pola, na oborniku. A dzisiaj tylko popierduły, frendzle, kotlety z trocin, z kapustą wydrukowaną na drukarce 3D...

odpowiedz
U - 21.08.2019 / 21:12, *.virginm.net

@Leśny Dziadek: co marudzisz, kebab i chinczyk tak uwielbiany przez fanow Legii masz na kazdym rogu ;)

odpowiedz
ding - 21.08.2019 / 15:31, *.chello.pl

"Arkusz sprzedażny zawiera 100 szt. znaczków." Czy to znaczy, że muszę kupić 100 znaczków, gdy chcę jeden?

odpowiedz
Kuba - 21.08.2019 / 16:44, *.t-mobile.pl

@ding: Nie. Powinny być na każdej poczcie, pojedynczy w cenie 7,90.-

odpowiedz
Gienek - 21.08.2019 / 09:49, *.netfala.pl

Co to za gogo w niebieskiej koszuli?

odpowiedz
(L) - 21.08.2019 / 09:55, *.lsas.aero

@Gienek:
z choinki się urwałeś ????
Każdy prawdziwy Kibic Legii to wie
To Maciuś Dobrowolski , który za poprzednich rządów ponad trzy lata bez wyroku przesiedział....

odpowiedz
Pio - 21.08.2019 / 09:32, *.play-internet.pl

Wróciłem że szkoły i powiedzieli w radio że K.Deyna nie żyje, że zginął w wypadku.wtedyy nie była neta itp gdy wrócił mój tata z pracy i mu o tym powiedziałem to się wzruszył i choć nie jest kibicem to powiedział że Deyna był najlepszy

odpowiedz
Alex Bielany - 21.08.2019 / 09:03, *.centertel.pl

Mariolka przyjechala, a literki n na pomniku nikt nie naprawil, troche obciach

odpowiedz
Kuba - 21.08.2019 / 12:18, *.t-mobile.pl

@Alex Bielany : Nikt dzisiaj nie szanuje pomników... Również banery na stadionie ukazujące nasze legendy zniknęły. Te od wschodniej.

odpowiedz
Ding - 21.08.2019 / 06:23, *.chello.pl

Znaczek drogi, ale Poczta wie za co forsę bierze. Ostatnio dostałem zwrot życzeń świątecznych wysłanych w grudniu... 2012 r.

odpowiedz
alejaja - 21.08.2019 / 05:58, *.20.2

Mogliby dżentelmeny pomóc Pani Marioli te torby targać.

odpowiedz
Tragarz - 21.08.2019 / 07:28, *.vectranet.pl

@alejaja: a byłeś i widziałeś że nie targali, że głupoty wypisujesz po internetach ?

odpowiedz
Rozbawiony - 21.08.2019 / 08:39, *.t-mobile.pl

@Tragarz : na zdjeciu widac,ze nie pomogli.

odpowiedz
(L) - 21.08.2019 / 10:02, *.lsas.aero

@alejaja:
Ta walizka obok sama nie jechała za p. Mariolą więc musieli pomagać, a kwiaty, upominek i torebkę damską z dokumentami niosła sama...
więc nie szukaj sensacji tylko smaruj do sklepu po tornister i wyprawkę, bo niebawem rozpoczęcie roku szkolnego

odpowiedz
Warszawiak1234 - 21.08.2019 / 01:01, *.chello.pl

Pamietam jak bylem w pracy na drugiej zmianie i w radio podali ta tragiczna wiadomosc......taka szpila w serce........az do dzisiaj......

odpowiedz
hajdukL - 21.08.2019 / 00:21, *.chello.pl

Wiktor Bołba. Legionista.

odpowiedz
Korwin Mikke, ale nie Janusz - 20.08.2019 / 22:06, *.t-mobile.pl

Zbliża się 30 lat od tragedii, a ta się cieszy,

odpowiedz
Jerzy - 21.08.2019 / 10:42, *.63.3

@Korwin Mikke, ale nie Janusz :
A może cieszy się ze przyleciała na grób ŚP męża ? A może uśmiecha się do zdjęcia bo jest miło zaskoczona przywitaniem i kwiatami ?
Pomyśl czasami przed napisaniem czegoś głupiego !

odpowiedz