Oby piłkarze Legii mieli jak najwięcej powodów do świętowania - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Walka o Europę

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W czwartkowy wieczór Legia zmierzy się na własnym stadionie z Rangers FC w pierwszym meczu o awans do grupy Ligi Europy. Ostatni raz "Wojskowi" grali w tej fazie europejskich pucharów trzy lata temu, więc najbliższe spotkanie nabiera dużej rangi.

Forma Legii zdaje się rosnąć z tygodnia na tydzień. Po niemrawym początku sezonu, zawodnicy Aleksandara Vukovicia ostatnio wreszcie zaczęli punktować. W minionym tygodniu pokonali Atromitos, a także Zagłębie Lubin. Tak naprawdę na największe słowa uznania zasługuje gra defensywa stołecznego klubu. W pięciu ostatnich meczach Radosław Majecki zachował czyste konto, a duży w tym udział miała cała formacja obronna z Arturem Jędrzejczykiem i Igorem Lewczukiem na czele. Tworzą oni zgraną parę stoperów, która stanowi dla napastników rywali zaporę nie do przejścia. Cały czas narzekać można jedynie na dyspozycję legionistów w ofensywie, lecz trzeba mieć nadzieję, że niebawem i w tym elemencie nastąpi poprawa. W starciu z Zagłębiem z dobrej strony pokazało się kilku graczy, którzy mogą odegrać ważną rolę w meczu z Rangers FC. W dobrej dyspozycji znajdują się m.in. Walerian Gwilia, a także Luquinhas, którzy trafili do drużny latem i od razu stali się jej ważnymi postaciami. Ten pierwszy w ostatnim spotkaniu popisał się kolejną asystą, kiedy precyzyjnie dograł piłkę z rzutu rożnego do Marko Vesovicia.

Do pełnej sprawności wracają już Domagoj Antolić oraz Arvydas Novikovas. Nie grali oni w dwóch ostatnich meczach z powodu kontuzji. W starciu z Atromitosem Chorwata na murawie zastąpił Cafu i wywiązał się ze swoich zadań bardzo dobrze. Portugalczyk popisał się bardzo ładną akcją, która przyniosła drużynie pierwszego gola. Niewykluczone, że w starciu z Rangers FC również wybiegnie od pierwszej minuty. Szkoci słyną z gry na pograniczu faulu, więc mocny środkowy pomocnik, jakim jest Cafu, może okazać się tego dnia niezbędny. Co do pozostałych pozycji, to powinno obejść się bez zaskoczeń. Ostatnimi czasy Vuković rotuje wyjściową jedenastką już zdecydowanie rzadziej. Spora część obserwatorów domaga się zmiany na pozycji napastnika, ale trener konsekwentnie stawia na Sandro Kulenovicia. Najprawdopodobniej tak samo stanie się w czwartkowy wieczór.

Forma: Zagłębie (1-0), Atromitos (2-0), Atromitos (0-0), Śląsk (0-0), KuPS (0-0)

fot. Legionisci.com

W rodzimej ekstraklasie Rangers FC zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Dotychczas rozegrano jednak dopiero dwie kolejki, chociaż warto zaznaczyć, że najbliższy rywal Legii ugrał w nich komplet punktów. Gracze prowadzeni przez legendę Liverpoolu - Stevena Gerrarda - ograli Kilmarnock 2-1 oraz Hibernian aż 6-1. Do ligowego startu szkocki zespół był jednak dobrze przygotowany, ponieważ oprócz meczów sparingowych rozegrał sporo spotkań w eliminacjach do Ligi Europy, w których rywalizację rozpoczął już od pierwszej rundy. W niej gładko rozprawił się z St Joseph's FC z Gibraltaru (4-0 i 6-0). Następnie zmierzył się z luksemburskim FC Progrès Niedercorn (2-0 i 0-0), a w ostatniej fazie grał z FC Midtjylland (4-2 i 3-1). W tym sezonie na osiem meczów Rangers odnieśli więc siedem zwycięstw, więc z całą pewnością przylecą do Warszawy, aby te statystyki jeszcze poprawić.

W kadrze Rangers jest kilku zawodników, którzy mogą sprawić legionistom problemy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na bramkarza. Allan McGregor to 37-letni zawodnik, który jest najbardziej doświadczony z całej drużyny. W przeszłości Szkot dał się we znaki... Dusanowi Kuciakowi, z którym rywalizował podczas gry w Hull City. Słowak musiał uznawać wyższość kolegi z drużyny, przez co były gracz Legii nie dostawał zbyt wielu szans na grę. Innym piłkarzem, który może pochwalić się ciekawą karierą zawodniczą jest Jermain Defoe. 36-letni napastnik w czasach swojej świetności (sezon 2009/10) strzelił dla Tottenhamu 18 bramek w angielskiej Premier League. Potem grał jeszcze w Sunderlandzie, a także w Bournemouth, gdzie jego klubowym kolegą był Artur Boruc. W poprzednim sezonie najlepszym strzelcem Rangers był Alfredo Morelos. Kolumbijczyk zdobył 18 bramek w lidze, 4 w Pucharze Szkocji i tyle samo w Lidze Europy.

Forma: East Fife (3-0), FC Midtjylland (3-1), Hibernian (6-1), FC Midtjylland (4-2), Kilmarnock (2-1)

Pierwszy mecz Legii z Rangers FC rozpocznie się w czwartek o godzinie 20:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja TVP Sport i TVP 2. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Transmisja TV:
TVP 2, TVP Sport

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (66)

+dodaj komentarz
peŁKSa - 22.08.2019 / 21:11, *.play-internet.pl

Faktycznie wszyscy jadą na Kulawego ale on jest jak drewno , czy nie warto dać szansę Calrito@????

odpowiedz
Big Kibicowski - 22.08.2019 / 18:34, *.amazonaws.com

Będzie wygrana, tylko trzeba strzelić bramkę i nie stracić

odpowiedz
Yaro - 22.08.2019 / 18:33, *.tpnet.pl

Niech wygrają 1-0. I niech decydującego gola strzeli Kulenovic. Wszyscy będą szczęśliwi. Legii pomoże to w awansie, a Miodek opchnie go solidną sumkę i będzie spokój.

odpowiedz
rudy102204 - 22.08.2019 / 18:29, *.centertel.pl

10 zawodników i drewno z przodu ... a barnsley dawalo 3 banki w euro za niego ... :( a teraz trzeba w 10 grac ...

odpowiedz
kkk - 22.08.2019 / 18:29, *.207.253

bez przesady rangersi jakoś super nie grają jak mamy zaistnieć z powrotem na arenie europejskiej to takie klubiki powinniśmy nosem wciągać nawet z kaleką na ataku,chociaż jak ktoś to wcześniej napisał to nie jest jego wina że vuko go do składu wystawia,zresztą carlitos to tez podobny poziom,ja dziś stawiam na 3-1 dla Legii

odpowiedz
Jprdl - 22.08.2019 / 18:14, *.vectranet.pl

Co za skład.. :o

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 22.08.2019 / 17:22, *.centertel.pl

Walka przez pierwsze 10min

odpowiedz
Hiszpan - 22.08.2019 / 17:04, *.play-internet.pl

I uj... Drewnakovic w pierwszym składzie. W 10 z Glasgow serio???

odpowiedz
Krzeszczu - 22.08.2019 / 17:09, *.bredband2.com

@Hiszpan: vukovic juz wczoraj na konferencji to zapowiadal. Malo tego, powiedzial tez ze Kulo bedzie gral w najblizszych meczach. Tak dlugo jak przy sterach bedzie jeden "ic" tak dlugo na boisku bedziemy ogladac kulawego "ic".

odpowiedz
JANUSZ - 22.08.2019 / 16:18, *.101.235

OBSTAWIŁEM U BOKA NA RANGERSÓW ... SORY ALE FAKTY I TO CO PREZENTOWAŁY OBA KLUBY TO PRZEPAŚĆ

odpowiedz
Doru - 22.08.2019 / 16:52, *.play-internet.pl

@JANUSZ: Fakty są jakie są, podobno mecz jest ustawiony więc możesz pożegnać się z kasą :)

odpowiedz
Mark - 22.08.2019 / 17:01, *.plus.pl

@Doru:

Sam jesteś ustawiony.

odpowiedz
Hahaha - 22.08.2019 / 18:46, *.virginm.net

@JANUSZ: ta jasne, taka przepasc ze ledwo zremisowali na gibraltarze,dzis przy ogluszajacym dopingu dostana w pipe,a w szkocji remis i kasa nasza

odpowiedz
Felek - 22.08.2019 / 16:02, *.netfala.pl

Kimże jest jakiś Gerrard przy naszym Aco Vukoviciu? Fuck scotch scum!

odpowiedz
Krzeszczu - 22.08.2019 / 16:10, *.bredband2.com

@Felek: chcesz szpanowac czy tylko udawac durnia?
Po pierwsze nie "scotch" (to jest whiskey w slangu) tylko "scotish"
Po drugie Gerrard, legenda Liverpoolu, to anglik a nie szkot. qrwa co za durnota w tym kraju zasiada na trybunach? I dziwic sie ze sie z nas na swiecie smieja?

odpowiedz
Krzeszczu - 22.08.2019 / 16:12, *.bredband2.com

@Felek: ucz sie jezykow jak chcesz byc cwaniak

odpowiedz
Krzeszczu Leszczu - 22.08.2019 / 17:17, *.play-internet.pl

No chyba z Ciebie patafianie

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 22.08.2019 / 17:18, *.amazonaws.com

@Krzeszczu: Nie 'scotish' tylko 'scottish'.......

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 22.08.2019 / 17:20, *.amazonaws.com

@Krzeszczu: Jeszcze jedno. 'Whiskey' to pija irlandczycy. Szkoci pija 'whisky' (bez litery 'e')........

odpowiedz
T - 22.08.2019 / 18:18, *.233.121

@Krzeszczu: scotch to poprawna forma tak samo jak scottish znawco

odpowiedz
Krzeszczu - 22.08.2019 / 20:56, *.bredband2.com

@T: chyba na wsi

odpowiedz
Kamuflaż - 22.08.2019 / 15:59, *.tpnet.pl

Śpiewają ptaszki od samego rana, u pana Carlitos'a walizka już spakowana. A dzisiaj 1:1.

odpowiedz
Bemowo - 22.08.2019 / 15:49, *.chello.pl

Ale marzy mi się gdy by z żylety poszło “Steve Gerrard Gerrard he slipped on his f*****g arse”

odpowiedz
Rob - 22.08.2019 / 15:37, *.centertel.pl

Już jeden taki był Berg co stawiał na emeryta a Orlando wchodził na 15 minut i przegrałyśmy mistrza też miał przedluzony kontakt zanim przegrał mistrza historia lubi się powtazac

odpowiedz
Darek - 22.08.2019 / 15:06, *.t-ipconnect.de

Grac w 10 i pokonac Rengersow to bardzo odwaznie ze strony trenera.Czyzby byl az tak pewny siebie?

odpowiedz
Fryzjer - 22.08.2019 / 14:51, *.156.222

Trzeba buca Vuko i Pinokia znowu wygwizdać. Tylko tyle nam zostaje skoro Pudel i trenejro maja nas w dupie.

odpowiedz
Roma - 22.08.2019 / 14:51, *.plus.pl

będzie dużo ludzi - przydałoby się jakieś wsparcie dla Carlitosa.

odpowiedz
+++++++++++++ - 22.08.2019 / 14:20, *.5.107

Wygramy i awansujemy, bo:
#1: Vuko ma w niedziele urodziny
#2: Jestesmy bardziej glodni...
#3: Glasgow nas zlekcewazy
#4: Nie tracimy frajerskich szybkich bramek, a to byl jeden z glownych powodow odpadania naszego milion razy (np. rewanz z Steua + ostatnie lata)
#5: Luquinhas
#6: Gwilia
#7: Jedza
#8: Lewczuk
#9: Martins
#10: Mamy takiego napadziora, ze Carlitos nie moze sie z lawki rezerwowych podniesc :) ;)
#11: Kibice
#12: Gramy coraz lepiej
#13: Nie ma innej opcji :)

odpowiedz
NAS - 22.08.2019 / 17:10, *.centertel.pl

@+++++++++++++: PRAWDA!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Miodulski musi odejść!! - 22.08.2019 / 14:09, *.chello.pl

Przecież ten cały Morelos to zgwałci naszego Kulasowicza. Niestety - Legia Rendżers 0:2.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 22.08.2019 / 14:14, *.play-internet.pl

@Miodulski musi odejść!! :

Nie dało się bardziej gejowskim tekstem zakpić z piłkarza Legii.

WTF?

odpowiedz
K(L)AKIER - 22.08.2019 / 14:23, *.inetia.pl

@Miodulski musi odejść!! : To,że strzelił 17 goli w poprzednim sezonie w lidze szkociej, gdzie poziom podobny do naszej to nic nie znaczy, Carlitos go wciąga nosem z jego statystykami, tylko musi grac.

odpowiedz
Simon - 22.08.2019 / 14:00, *.telnaptelecom.pl

W tej chwili kluczowa kwestia już nie brzmi czy Kuleunogić zagra, tylko jak szybko zostanie zmieniony...

odpowiedz
Rafał - 22.08.2019 / 12:49, *.amazonaws.com

@Gienek - TVP2

Zagrać konsekwentnie w obronie i z większa fantazją w ataku i nie będzie źle.

odpowiedz
Gienek - 22.08.2019 / 12:36, *.netfala.pl

Będzie dobrze, mam przecieki od dobrze poinformowanych.

Transmisja będzie w TVP Sport czy TVP2?

odpowiedz
Maciej - 22.08.2019 / 13:36, *.chello.pl

@Gienek: dobrze poinformowani znają już wynik?

odpowiedz
mojojojo - 22.08.2019 / 12:30, *.centertel.pl

Co z naszym czarterem? Da rade się jeszcze zapisać dziś przes meczem gdzieś?

odpowiedz
Pacho - 22.08.2019 / 12:00, *.2.42

Byle u siebie na 0 z tyłu. A potem może coś się od kogoś odbije. Z Celtic też kiedyś byliśmy skazani na wprdl.

odpowiedz
Saimon - 22.08.2019 / 11:57, *.tktelekom.pl

Oddajcie serce na boisku

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 22.08.2019 / 12:10, *.play-internet.pl

@Saimon: Nie ma czasu na transplantacje. Tu trzeba grac.

odpowiedz
NAS - 22.08.2019 / 17:12, *.centertel.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: hahahaha

odpowiedz
Tomek Mokotów - 22.08.2019 / 18:31, *.play-internet.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie:
Grać... Ale z sercem:)

odpowiedz
Bie(L)any - 22.08.2019 / 11:45, *.lsas.aero

oby się vuko opamiętał i nie wystawił od początku kulfonovića ....
w dziesięciu będzie ciężko i nie damy rady....

odpowiedz
ideapop - 22.08.2019 / 12:26, *.centertel.pl

@Bie(L)any: już na konferencji dał znać że Kulen będzie grać od początku.

odpowiedz
Krzeszczu - 22.08.2019 / 13:09, *.bredband2.com

@Bie(L)any: pajac zapowiedzial na konferencji ze kalekanovic bedzie gral od poczatku, przynajmniec/conajmniej w najblizszych meczach. Tak, powiedzial meczach.

odpowiedz
Rafix - 22.08.2019 / 14:00, *.chello.pl

@Krzeszczu: Kulawy to na bank bedzie grał wiec liczymy że w 10 damy radę. Tu się trzeba bać żeby Antolic zamiast Cafu nie wyszedł, albo co gorsza Novikovas

odpowiedz
Krzeszczu - 22.08.2019 / 17:01, *.bredband2.com

@Rafix: Kolego, dzisiaj i nie tylko. Kulevyvic bedzie gral tak dlugo jak vuco bedzie trenerem. Kuzwa, przecierz taka durnote juz przerabialismy! LLL odstawil Orlando Sa, Magiera mial swojego ulubienca Kopczynskiego, Urban Wawrzyniaka, teraz jest vukovic i kalekovic. Oczywiste w tym "ic" pomijam.
Wiesz, zastanawiam sie, czy dozyjemy kiedy jakiejs takiej profesjonalnej normalnosci w tym klubie?

A co do twojej teorii na temat Cafu/Antolic czy Novikovas, to na serio sporo w tym jest. Antolic, kolejny "ic", wiec pasuje do "wizji" naszego (pseudo)trenera.

odpowiedz
Romcio - 22.08.2019 / 11:18, *.radman.pl

Trudno o optymizm z czysto sportowego punktu widzenia. Z góry dziękuję za słowa potępienia za moją opinie i brak optymizmu, ale jak się patrzy na Rangersow w skrótach ze spotkań z tym Mittyl coś tam, to oni biegają dwa razy szybciej, przyjmują piłkę 4 razy dokładniej. Niestety 0-2 :(, i jeszcze z tym paralitykiem w składzie!?!? :( ale obym się mylił, tylko cud!

odpowiedz
tytus - 22.08.2019 / 11:27, *.chello.pl

@Romcio: kiepsko trafiliśmy, a na cud z tym trenerem i kulawym bym nie liczył. Obym był w błędzie.

odpowiedz
Ginpasterz - 22.08.2019 / 13:31, *.t-mobile.pl

@Romcio: To nie brak optymizmu to realizm. Po meczarniach z ogórkami żeby awansować musimy zagrać dwa świetne mecze jakich w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie widzieliśmy. Z drugiej strony byle kto w LE nie gra, a w czwartej rundzie ma prawo być ciężko. Mogli wygrać Mistrza to teraz z kimkolwiek moglibyśmy odpasc w eliminacjach do LM i tak by były puchary.

odpowiedz
ZL - 22.08.2019 / 10:46, *.tpnet.pl

LEGIO gramy najwazniejszy mecz roku - LEGIA 2-0 Rangers !!

odpowiedz
Kosa - 22.08.2019 / 10:30, *.centertel.pl

Z drużyną z lukseburga zremisowali 0-0. A k.... wa śmiali się z nas. LEGIA musi im dziś do ... bać jak kiedyś cweltikovi

odpowiedz
Slowik - 22.08.2019 / 10:22, *.centertel.pl

Czy bedzie mozna kupic koszulke cegielke dla Młynka w sklepie zyleta przed dzisiejszym meczem,?prosba o info

odpowiedz
GL - 22.08.2019 / 10:21, *.tpnet.pl

Rangers FC wymagajacym rywalem na drodze LEGII po .... miliony !!

odpowiedz
Micha - 22.08.2019 / 10:17, *.com.pl

Metallica jest z nami!!!! Wygramy to
https://www.youtube.com/watch?v=Og-d_bwMuqQ

odpowiedz
Mario - 22.08.2019 / 10:16, *.timplus.net

Do Europy ze stojącym Kulfonem w ataku :)

odpowiedz
(L) - 22.08.2019 / 10:02, *.247.140

wczoraj przyleciały 2 czartery, dzisiaj na Modlinie wylądował kolejny a lecą następne.

https://www.flightradar24.com/DTR3181/21caec62

Klatka gości będzie pełna, doping musi być z mega pier...ęciem!!

odpowiedz
... - 22.08.2019 / 10:06, *.chello.pl

@(L): My chyba mamy tylko jeden czarter :/ Trochę mało.. Wiele będzie zależało od dzisiejszego wyniku.

odpowiedz
dino - 22.08.2019 / 10:11, *.bt.net

@...:
Jakby nasz czarter kosztował 1000 złotych (ich kosztuje 500 funtów to tyle mniej wiecej dla nich w złotówkach) i mielibyśmy takie tradycje pilkarskie jak oni (powstali wówczas gdy państwa polskiego nie było na mapie) to byśmy mieli wiecej niz 1

odpowiedz
Kró(L) - 22.08.2019 / 10:25, *.chello.pl

@(L): Szkoda że nie gramy pierwsi wyjazdu. Jeśli dzisiaj będzie niekorzystny wynik to cieżko będzie zmobilizować ludzi do najazdu na Glesgow

odpowiedz
majkel - 22.08.2019 / 10:33, *.centertel.pl

@dino: No nie wiem. Mamy 1 czaeter chyba już prawie pełny i zero info czy mozna sie jeszcze dopisac wiec podwjrzewam że nie. A chetnych jest jeszcze sporo co widac chocby po ilsoci osob pytajscych. Sam sie chetnie bym zapisał. Mysle ze 2 czartery nawet za te niemal 1700 z biletem moze bysmy zapełnili.

odpowiedz
Lima - 22.08.2019 / 10:57, *.plus.pl

@(L): a na mieście w ogóle ich nie widać. Przy tej ilości to aż dziwne, siedzą obsrańcy pochowani.

odpowiedz
Kle - 22.08.2019 / 11:56, *.centertel.pl

@Lima: trzeźwieją po wczorajszym, było ich widać sporo

odpowiedz
pytanko - 22.08.2019 / 09:25, *.chello.pl

Czy mozna gdzies sie zapisac jeszcze na czarter do Glasgow?

odpowiedz