fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

UEFA ukarała Rangers FC za zachowanie kibiców

Woytek - Wiadomość archiwalna

Komisja Dyscyplinarna UEFA ukarała Rangers FC zamknięciem części stadionu na mecz z Legią Warszawa. Podczas rewanżowego meczu 1. rundy eliminacji z St Joseph's europejska federacja dopatrzyła się rasistowskiego zachowania fanów ze Szkocji i skorzystała ze słynnego artykułu 14 regulaminu dyscyplinarnego. Klub z Glasgow będzie musiał pozostawić 3 tysiące wolnych miejsc oraz wywiesić w tym miejscu banner z hasłem "#EqualGame" i logiem UEFA.

Głównym zarzutem wobec Rangersów były "sekciarskie pieśni", które śpiewali kibice. Chodzi m.in. o słynną "The Billy Boys", którą fani z Ibrox Park śpiewali na każdym kolejnym meczu, także wyjazdowym w Warszawie.

W przypadku recydywy kolejny mecz Szkoci będą musieli rozegrać bez udziału publiczności i zapłacić 50 tys. euro kary. Każde kolejne wykroczenie może skutkować będzie więcej niż jednym meczem bez kibiców, walkowerem, odjęciem punktów lub nawet wykluczeniem z rozgrywek.

"Klub wielokrotnie zwracał się z prośbą do kibiców o powstrzymanie się od takich i innych niedopuszczalnych zachować. Niestety, ostrzeżenia trafiły w próżnię i działania tej mniejszości spowodują, że klub i większość przyzwoitych kibiców Rangers zapłaci dotkliwą karę. (...) Jeżeli którykolwiek kibic nie potrafi zachować się w cywilizowany sposób niech trzyma się z daleka od Ibrox Park i naszego klubu. Krzywidzicie Rangersów, a tego prawdziwy kibic nigdy by nie chciał zrobić" - zakomunikował szkocki klub.

Kara uderzy głównie w grupę główną grupę kibicowską "Union Bears", która - jak czytamy na szkockich forach - jako jedyna nie została przeniesiona ze swoich sektorów na inne miejsca na mecz z Legią.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
Are - 26.08.2019 / 13:27, *.centertel.pl

W takim razie walkower dla legi I pozamiatane

odpowiedz
hgw - 26.08.2019 / 10:38, *.142.117

@Mj: A masz maturę i umiesz czytać ze zrozumieniem? Przeczytałeś za jaki mecz dają teraz kary?

odpowiedz
Dariusz Mioduski - 25.08.2019 / 00:42, *.inetia.pl

@KARY UEFA: ,,Dla Rangersow najlepsza opcją byłoby odpuszczenie rewanżu i uniknięcie ewentualnych kar za kolejne rundy w fazie grupowej.'' - CO???

odpowiedz
(L)istek - 24.08.2019 / 23:14, *.play-internet.pl

Fuck Uefa.

odpowiedz
jack234 - 24.08.2019 / 21:39, *.mm.pl

czytac dokladnie, to nie za mecz z nami tylko za pierwsza runde. pozniej będą kolejne

odpowiedz
Korwin Mikke, ale nie Janusz - 24.08.2019 / 20:20, *.t-mobile.pl

Do piro się nie przyczepili

odpowiedz
KARY UEFA - 24.08.2019 / 19:17, *.plus.pl

Dodajcie ze UEFA dała kary tylko za dwie pierwsze rundy. To znaczy, ze czekają ich kary za dwa mecze z Dunczykami, mecz w Warszawie i pewnie tez rewanż. Wśród ich przyspiewek jest m.in. "We hate Roman Catholics" oraz "Fuck the Pope". Czysty antykatolicyzm, a za drobne przejawy antysemityzmu kluby wyrzucane były z pucharów.

Przypomnijcie sobie historię kar dla nas za jedna z flag, w której komuś sie nie podobały dwa pioruny;) wtedy dostaliśmy karę za bodajże trzy mecze, za rzekomą recydywe. O karach za tatuaże pojedynczych kibiców szkoda chyba przypominać.

Niestety mamy okazje awansować przy zielonym stoliku, zwłaszcza ze Celtic ma spore wpływy w UEFA. Dla Rangersow najlepsza opcją byłoby odpuszczenie rewanżu i uniknięcie ewentualnych kar za kolejne rundy w fazie grupowej. Wypowiedzieli wojnę swoim UB, wiec tamci w rewanżu mogą sie odpowiednio pokazać na wyjazdach w ewentualnej fazie grupowej LE.

odpowiedz
Le Ja - 24.08.2019 / 19:03, *.orange.pl

Szkoda, że dla nas tacy pobłażliwi nie byli. Gdyby to nasi kibice coś odwalili, to od razu by była kara finansowa i w najlepszym wypadku zamknięta Żyleta.

odpowiedz
Mj - 24.08.2019 / 18:31, *.tmodns.net

Ooo. My tym razem bez kary? Cud

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.