Trzy wygrane Legii w Polkowicach

Amp futboliści Legii od wygranej z liderem rozgrywek, Kuloodpornymi Bielsko-Biała rozpoczęli trzeci turniej ekstraklasy w obecnym sezonie. W dwóch dotychczasowych spotkaniach obu drużyn, górą byli bielszczanie. Tym razem Legia już w pierwszej połowie wyszła na prowadzenie, a tuż po zmianie stron, w 29. minucie, Jakub Kożuch strzelił swoją drugą bramkę i wyprowadził nasz zespół na dwubramkowe prowadzenie. Kuloodporni co prawda strzelili później gola kontaktowego, ale legioniści nie dali sobie wydrzeć wygranej i ostatecznie zwyciężyli 2-1. Jeszcze w doliczonym czasie nasz zespół miał okazję, po szybkiej kontrze, by podwyższyć prowadzenie, ale Mateusz Kabała nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

W drugim dzisiejszym spotkaniu, Legia pokonała wicelidera, Husarię Kraków 3-1, a w tym spotkaniu kolejne dwie bramki zdobył Jakub Kożuch, a wcześniej wynik spotkania otworzył Mateusz Kabała. Przy stanie 3-0, honorową bramkę zdobyli gracze Husarii.

W ostatnim meczu turnieju, legioniści pokonali Miedziowych Polkowice 2-0. Pierwszy gol dla Legii padł tuż przed przerwą za sprawą, jakżeby inaczej, Jakuba Kożucha. Wynik tuż po przerwie podwyższył nasz zespół - po rzucie wolnym Kożucha, piłkę do siatki skierował Adrian Stanecki. Wynik na 2-1 ustalił mocnym strzałem od poprzeczki, wybrany później najlepszym zawodnikiem turnieju, gracz Miedziowych, Dawid Nowak.

Dzięki trzem wygranym legioniści odrobili straty do Kuloodpornych i Husarii i awansowali na drugie miejsce w tabeli ekstraklasy. Najlepszym strzelcem turnieju w Polkowicach został Jakub Kożuch z Legii, a najlepszym bramkarzem Jakub Popławski. Najlepszym zawodnikiem wybrano Dawida Nowaka z Miedziowych Polkowice. Kolejny turniej rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 21-22 września, a ostatni 12-13 października rozgrywany będzie w Bielsku-Białej.

Legia Warszawa 2-1 (1-0) Kuloodporni Bielsko-Biała
Bramki dla Legii: Jakub Kożuch 2

Legia Warszawa 3-1 (0-0) Husaria Kraków
Bramki: Mateusz Kabała 32' - karny, Jakub Kożuch 37', 42' - Mateusz Ślusarczyk 49'

Miedziowi Polkowice 1-2 (0-1) Legia Warszawa
Bramki: Dawid Nowak 36' - Jakub Kożuch 25', Adrian Stanecki 27'