Legia ze srebrnymi medalami klubowych mistrzostw Polski!

Żeglarska Legia w czwartej i ostatniej rundzie Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2019, zdołała awansować w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce i tym samym legioniści wywalczyli srebrne medale klubowych mistrzostw Polski! Przed rundą finałową w Szczecinie, legioniści plasowali się na miejscu trzecim, z dwoma punktami straty do Giżyckiej Grupy Regatowej oraz Jezioraka Yacht Club Iława. Po sobotnich zawodach legioniści plasowali się na miejscu czwartym i o dwa miejsca wyprzedzali w klasyfikacji rundy czwartej ekipę z Iławy. Legia w sobotę kolejne wyścigi kończyła na miejscach: 2, 4, 5, 1, 4, 3. Ten wynik pozwolił legionistom awansować na miejsce drugie w klasyfikacji obejmującej cały sezon.

Od początku niedzielnych zawodów zawodnicy Legii spisywali się doskonale i kontrolowali sytuację, z każdym wyścigiem powiększając przewagę nad Jeziorakiem.

Legia, startująca w składzie Pawluk, Szmul, Główka i Błażejak, ukończyła poszczególne wyścigi na miejscach 4, 1, 1, 2, 2, co dało jej drugie miejsce w zawodach, ze stratą sześciu punktów do Giżyckiej Grupy Regatowej. Jeziorak ostatecznie ukończył zawody na miejscu szóstym (ze stratą 10 punktów do Legii). Tym samym Legia w klasyfikacji generalnej zajęła miejsce drugie, notując najlepszy wynik w historii klubu. Mistrzem kraju została Giżycka Grupa Regatowa, zaś brązowe medale trafiły do żeglarzy z Iławy.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie żeglarska Legia zakończyła sezon na miejscu czwartym i tym samym zapewniła sobie awans do żeglarskiej Ligi Mistrzów. Dzięki wynikowi osiągniętemu w tym sezonie, również w przyszłym roku nasza ekipa wystartuje w Sailing Champions League.