fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Spotkanie po latach

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielę po raz pierwszy od 2012 roku Legia zagra w lidze z ŁKS-em Łódź. Najbliższy przeciwnik "Wojskowych" wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej po długiej tułaczce w niższych ligach. Dosyć szybko gracze Kazimierza Moskala przekonali się o różnicy poziomów pomiędzy pierwszą ligą, a Ekstraklasą. Przegrali trzy ostatnie spotkania, a w dwóch ostatnich zanotowali bilans bramkowy 0-5. Legioniści z kolei chcieliby podnieść swoje morale przed rewanżem z Rangers FC.

Przed kilkoma dniami Legia zremisowała w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europy z Rangers FC, prezentując się na boisku naprawdę solidnie. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego gracze Aleksandara Vukovicia nie byli stawiani w roli faworytów, lecz na boisku nie ustępowali bardziej utytułowanemu przeciwnikowi. Zwracać uwagę mogła bardzo dobra gra w defensywie, do czego zostaliśmy już przyzwyczajeni. Radosław Majecki nie skapitulował już od sześciu spotkań, a duża w tym zasługa całej formacji obronnej, która z meczu na mecz gra coraz lepiej. Żałować można jedynie, że równie wiele pochwał nie można skierować do graczy formacji ataku. Nieźle funkcjonują skrzydła, poprawnie środek pomocy, jednak najwięcej problemów jest bez wątpienia w kwestii najbardziej wysuniętego piłkarza. Niewykluczone, że w niedzielę trener zdecyduje się na zmiany w wyjściowej jedenastce i jeżeli będą one dotyczyły także napastnika, to być może wreszcie poznamy wartość alternatyw dla Sandro Kulenovicia. Jeżeli większych szans na grę nie ma Carlitos, to dlaczego by nie dać szansy pokazania się Jarosławowi Niezgodzie? Jeżeli którykolwiek z nich miałby okazję zaprezentowania się na placu gry, to być może dałby szkoleniowcowi większe pole manewru nie tylko przed rewanżem z Rangers FC, ale także przed kolejnymi spotkaniami.

Ostatnie spotkania Legii pokazały, że drużyna wreszcie zaczyna zmierzać w kierunku, w którym wszyscy byśmy tego oczekiwali. Mówi się, że drużynę należy budować od obrony, a więc w dużej mierze ten etap "Wojskowi" mają za sobą. Teraz nadszedł czas na poprawę innych elementów oraz dbanie o to, aby dotychczas wytrenowane schematy w defensywie nie uległy pogorszeniu. Legia nie przegrała od ośmiu meczów, a od sześciu nie straciła gola. W niedzielę liczymy na poprawę tych statystyk.

Forma: Rangers (0-0), Zagłębie (1-0), Atromitos (2-0), Atromitos (0-0), Śląsk (0-0)

Łodzianie nie notują łatwego powrotu do Ekstraklasy. O ile na boiskach pierwszej ligi radzili sobie bardzo dobrze, to jednak przeskok do najwyższej klasy rozgrywkowej jest dla nich bardzo widoczny. Co prawda na początku ŁKS zremisował z Lechią, pokonał Cracovię, ale potem nadeszły trzy porażki z rzędu. Najpierw gracze Kazimierza Moskala ulegli Lechowi, potem Piastowi, a przed tygodniem Wiśle Kraków. Ta ostatnia porażka była dla nich najbardziej bolesna, ponieważ dali sobie wbić aż cztery gole. W tym sezonie ŁKS jeszcze u siebie nie wygrał, więc w niedzielę będzie chciał sprawić swoim kibicom miłą niespodziankę i wykorzystać to, że Legia bardziej będzie bardziej skupiona na meczu ze Szkotami.

Fani łódzkiego zespołu najbardziej liczą na dobrą postawę Daniego Ramireza, który jest zdecydowanie wyróżniającym się zawodnikiem drużyny. Hiszpan w tym sezonie zdobył jednego gola, do którego dołożył jedną asystę. Zawodnik gra na pozycji ofensywnego zawodnika i w kilku wcześniejszych meczach pokazał, że jego mocną stroną jest drybling oraz wyszkolenie techniczne. W drużynie ŁKS-u brakuje wielkich nazwisk, a kadra w większości składa się z Polaków. W ostatnim meczu w pierwszej jedenastce zagrali m.in. Łukasz Piątek oraz Wojciech Łuczak, którzy w przeszłości rozegrali kilkadziesiąt meczów na boiskach pierwszej ligi.

Forma: Wisła Kraków (0-4), Piast (0-1), Lech (1-2), Cracovia (2-1), Lechia (0-0)

Legia zagra z ŁKS-em Łódź w niedzielę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Transmisja TV:
Canal+

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Pl - 25.08.2019 / 18:27, *.chello.pl

Agra który dla Vuko jest zerem i ma sie pakować najlepszy na boisku :D

odpowiedz
(L) - 25.08.2019 / 17:32, *.chello.pl

i najlepsze że kiedy już wiadomo o co chodzi to Vukovic pier...li dalej swoje, że Carlitos cieżko pracuje, że potrzebny a Mioduski kur... przewraca oczami! Banda Kłamców.

odpowiedz
Cesio - 26.08.2019 / 15:51, *.com.pl

@(L): A dlaczego ma opowiadać szczegóły dotyczące Carlitosa.Jesteś ciekaw to idź do magla.

odpowiedz
Hiszpan - 25.08.2019 / 17:24, *.t-mobile.pl

Vukovic coś pier...li o prywatnej sprawie Carlosa Lokutas nic nie rozwinął. Żaden nie patrzy w oczy jak rozmawia banda nieudaczników.

odpowiedz
MOIDUSKI WYNOCHA Z TEGO KLUBU !! - 25.08.2019 / 17:23, *.247.238

Czyli z Carlitosem już wszystko jasne, blizniacza sprawa jak niedano z Jędrzejczykiem. To jest ku... SKANDAL. Chcąc się pozbyć gracza sadzają go celowo na ławce i czekają aż pęknie!!
a gdzie tu jest dobro drużyny ?????????????????????????????????????

odpowiedz
Pl - 25.08.2019 / 17:14, *.chello.pl

Carlitos bliski odejścia na Bliski Wschód...
Więc wszystko jane, celowo był pomijany by wypchnąć go z klubu..
Wywiady przedmeczowe Loczka i Vuko SKANDALICZNE !!

https://twitter.com/K_Stanowski/status/1165640260291878919

odpowiedz
Hiszpan - 25.08.2019 / 16:28, *.t-mobile.pl

Carlitos powodzenia w nowym klubie gdzie jest trener nie dzban.

odpowiedz
Vuko Won!! - 25.08.2019 / 16:20, *.vectranet.pl

Przynajmniej kulawy nie gra.

odpowiedz
Rob - 25.08.2019 / 16:06, *.t-mobile.pl

CARLITOS skreślony przez pseudo trenera zagra Jarek

odpowiedz
Módlmy się o ... - 25.08.2019 / 14:59, *.206.39

Oby zagrali Kante i Carllitos

odpowiedz
Andrzej - 25.08.2019 / 15:21, *.centertel.pl

@Módlmy się o ...:
Kante nie zagra bo ma kontuzje.
Carlitos zagra bo dziś będą wystawione rezerwy i młodziez. Zagra Praszelik i Karbownik oraz rezerwowi. Po tym meczu Vukovic powie że Carlitos dostał szansę ale nic nie pokazał

odpowiedz
Mdread - 25.08.2019 / 15:52, *.virginm.net

@Módlmy się o ...: carlitos dzis tez na lawie. Vuko go niezle dojezdza.

odpowiedz
... - 25.08.2019 / 16:25, *.t-ipconnect.de

@Mdread: Nie ma go na ławie.

odpowiedz
Znawca - 25.08.2019 / 14:15, *.vectranet.pl

Moim eksperckim zdaniem jeśli nie wygrają z tak słabymi frajerami jakimi są ełkaesiacy to wszyscy z Legii wont! Na czele z Vukoviciem.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 25.08.2019 / 15:29, *.play-internet.pl

@Znawca: co to jest wont?

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 25.08.2019 / 13:37, *.amazonaws.com

3 literowa z jedna trybuna.

odpowiedz
lol - 25.08.2019 / 13:34, *.net.pl

0-0

odpowiedz
kkk - 25.08.2019 / 13:33, *.207.253

"wsiąść do pociągu byle do łodzi
wziąć z sobą kosę też nie zaszkodzi
ściskając w ręku kamień brukowy
by łodzianinom rozbijać głowy" itd
kiedyś to były pioseneczki:)

odpowiedz
Svenson - 25.08.2019 / 13:11, *.vectranet.pl

Chałupy Łódź , Chałupy Łódź, Chałupy ŁKS do nas przyjadą dostaną też!

odpowiedz
Kaczyński, ale nie Jarosław - 25.08.2019 / 12:15, *.tpnet.pl

Trzeba ich dojechać!

odpowiedz
WO(L)A - 25.08.2019 / 12:07, *.tpnet.pl

Ciekawe komu Sagan będzie dziś kibicował? W meczu z Atromitosem miał ponoć dylematy....

odpowiedz
Mv Andi - 25.08.2019 / 11:08, *.play-internet.pl

Cd.
Jaki ma to związek z meczem w Łodzi nie można go przegrać , remis też nie na rękę bo beniaminek ostatnio dostaje baty , ale o wygranej też trudno marzyć jeśli Kule się nie wstrzeli a przecież potrzebuje czasu MŁODY jeszcze i się dociera . Na innych Niezgode , Kante a tym bardziej Carlitosa postawić to ryzyko bo jeszcze odpalą i je...ie cała układanka .Jakie wyjście nogi za pas ......

odpowiedz
Mv Andi - 25.08.2019 / 10:58, *.play-internet.pl

Po latach - może coś jest na rzeczy , że Vuko swoim chytrym lisim sposobem stawiając na defensywę chce zgarnąć obiecaną przez Loczka premię bo sumka nie mała a potem postawi swe warunki i jak to w jego stylu bywało da nogę !!!
Po objęciu stanowiska trenera przez Jana Urbana w czerwcu 2007, Vuković został kapitanem drużyny. Rok później sięgnął po Puchar kraju, zaś na początku sezonu 2008/2009 wraz z Legią wygrał Superpuchar Polski. Kilka dni po tym sukcesie rozpoczął negocjacje w sprawie nowego kontraktu. Rozmowy nie przebiegały jednak spokojnie. Po jednym ze sparingowych spotkań na obozie w Szwajcarii Vuković oddał opaskę kapitańską i oznajmił, że chce odejść z klubu. 8 grudnia 2008 rozwiązał umowę z "Wojskowymi". Niecałe dwa tygodnie później związał się z AÓ Iraklís. Po zmianie na stanowisku trenera greckiego zespołu, gdy Makisa Katsavakisa zastąpił Oleg Protasow, Serb stracił miejsce w składzie. A jak go olali do Polski wrócił...

odpowiedz
pol - 25.08.2019 / 10:54, *.chello.pl

Pinokio już dopilnuje swoimi debilnymi decyzjami,aby Legia nie wygrała

odpowiedz
Vuko Won - 25.08.2019 / 11:04, *.vectranet.pl

@pol: wystarczy, że postawi na defensywę w ataku ( idiotycznie to brzmi)

odpowiedz
Kibic(L) - 25.08.2019 / 09:55, *.icpnet.pl

Niezgoda to kolejny gracz, któremu nie po drodze Vukovicem a raczej odwrotnie. 4.08, pk meczu ze Śląskiem takiego wywiadu udzielil:
"Nie miałem zbyt wielu akcji do zdobycia bramki. Raz trafiłem w nogi rywala, była próba głową, ale to nie to samo. Czy to był dobry mecz...? Przede wszystkim nie strzeliliśmy bramki i musimy zacząć to robić. To jest piłka i kibice przychodzą nie po to, żeby oglądać jak dobrze bronimy, ale jak dobrze atakujemy. Strzały z dystansu i stałe fragmenty gry, to było wszystko na dziś. Za mało jest akcji z przodu.

Gdybyśmy wiedzieli z czego to wynika, to pewnie nie byłoby tego problemu. Może brakuje nieco zazębienia akcji. Skład też się zmienia. Miałem obok siebie trzech graczy, z którymi nigdy nie grałem. "Vako" czy Arvydas.. Dopiero w tych rozgrywkach miałem okazję zagrać."

Napisalem wówczas w komentarzu:
" Wszystko bardzo trafnie. Zero akcji, zero sytuacji, bezsensowne rotacje w składzie a wszystko oparte na przypadku, akcjach indywidualnych i stałych fragmentach. Z taką gra to nawet Luis Suarez, by w Legii 10 bramek w sezonie nie strzelił.
A Niezgoda jeszcze raz powie takie rzeczy oficjalnie (bo przecież jasne jest, że krytykuje trenera za rotacje i brak jakiejkolwiek myśli gry) i będzie po Niezgodzie."

Jak widać nie musiał wypowiadać się jeszcze raz. Od tamtej pory murawy już nie powachal. Wątpię żeby coś się zmieniło dziś. Vuko będzie chciał żeby Kulenovic strzelił coś teoretycznie słabszemu rywalowi żeby pokazać wszystkim kto ma rację. Skończy się jak zwykle.

odpowiedz
K(L)AKIER - 25.08.2019 / 10:07, *.inetia.pl

@Kibic(L) : Nie wiem co on ma w tym łbie za plan, ale mając 3 bardziej doświadczonych napastników stawia na żółtodzioba, powinien go powoli wprowadzać żeby zaraz w pióra nie obrosl.To po co ta reszta, mimo ze daje z siebie dużo na treningach ale jednak na meczach mu brakuje, carlitos czy niezgoda już na oficjalnych meczach pokazywali że potrafią strzelac

odpowiedz
kkk - 25.08.2019 / 13:40, *.207.253

@K(L)AKIER: koleś jest bufonem i teraz nawet jakby chciał to nie zrezygnuje z kulawego bo w jego mniemaniu przyznał by się do błędu na on przecież błędów nie popełnia

odpowiedz
Arek - 25.08.2019 / 15:14, *.tpnet.pl

@Kibic(L) : brawo "ekspercie":)

odpowiedz