Pierwsza porażka

Słowenia 2-0 Polska

Maciej Frydrych i Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski przegrała swój pierwszy mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy. Podopieczni Jerzego Brzęczka ulegli w Lubljanie Słowenii 0-2. Biało-czerwoni zaprezentowali się z bardzo słabej strony i pretensje za niekorzystny rezultat mogą mieć tylko do siebie. Artur Jędrzejczyk całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

W 6. minucie obił poprzeczkę Petar Stojanovič, który starał się dośrodkować piłkę w pole karne. Pięć minut później zza szesnastki w stronę dalszego słupka uderzył Josip Iličić, z którego mocnym strzałem po ziemi poradził sobie Łukasz Fabiański. W 28. minucie ponownie gorąco zrobiło się pod naszą bramką. Prawą flanką ruszył Andraž Šporar, po czym dośrodkowaniem szukał Josipa Iličicia. W ostatniej chwili futbolówkę fantastycznie wyłapał Łukasz Fabiański.

W 35. minucie po kilku groźnych akcjach Słoweńców, piłkę do siatki wpakował Aljaž Struna. Futbolówkę po stałym fragmencie gry głową strącił Andraž Šporar, a następnie mocno uderzył ją niekryty zawodnik Palermo. Po czterech minutach polski golkiper bardzo odważnie zaatakował Benjamina Verbicia, który z bliskiej odległości chciał pokonać „Fabiana”. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy. Polacy nie pokazali w niej nic wielkiego.

Kilka minut po zmianie stron znów zagrozili Słoweńcy. Płasko z linii pola karnego strzelił jeden z gospodarzy i piłka w nieznacznej odległości minęła słupek. Potem gra nieco się wyrównała. Polacy zaczęli częściej pojawiać się na połowie przeciwników, ale nadal brakowało groźnych akcji. Po niespełna godzinie gry Słoweńcy podwyższyli prowadzenie. Znakomite podanie Ilicicia za plecy Michała Pazdana, który przegrał pojedynek biegowy z Andrazem Sporarem. Ten wpadł w pole karne biało-czerwonych i mocnym strzałem pokonał Fabiańskiego.

Niebawem mocną próbę Grzegorza Krychowiaka z dystansu pewnie wyłapał bramkarz przeciwników. W 78. minucie z dobrej strony pokazał się Krystian Bielik. Były piłkarz Legii mocno kopnął piłkę z 20 metrów, ale niestety był niedokładny. Ostatecznie do ostatniego gwizdka sędziego nie wydarzyło się już zbyt wiele, jeśli chodzi o akcje ofensywne Polaków. Tym samym nasza kadra poniosła pierwszą porażkę w tych eliminacjach mistrzostw Europy.