fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Pierwsza porażka

Słowenia 2-0 Polska

Maciej Frydrych i Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski przegrała swój pierwszy mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy. Podopieczni Jerzego Brzęczka ulegli w Lubljanie Słowenii 0-2. Biało-czerwoni zaprezentowali się z bardzo słabej strony i pretensje za niekorzystny rezultat mogą mieć tylko do siebie. Artur Jędrzejczyk całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

W 6. minucie obił poprzeczkę Petar Stojanovič, który starał się dośrodkować piłkę w pole karne. Pięć minut później zza szesnastki w stronę dalszego słupka uderzył Josip Iličić, z którego mocnym strzałem po ziemi poradził sobie Łukasz Fabiański. W 28. minucie ponownie gorąco zrobiło się pod naszą bramką. Prawą flanką ruszył Andraž Šporar, po czym dośrodkowaniem szukał Josipa Iličicia. W ostatniej chwili futbolówkę fantastycznie wyłapał Łukasz Fabiański.

W 35. minucie po kilku groźnych akcjach Słoweńców, piłkę do siatki wpakował Aljaž Struna. Futbolówkę po stałym fragmencie gry głową strącił Andraž Šporar, a następnie mocno uderzył ją niekryty zawodnik Palermo. Po czterech minutach polski golkiper bardzo odważnie zaatakował Benjamina Verbicia, który z bliskiej odległości chciał pokonać „Fabiana”. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy. Polacy nie pokazali w niej nic wielkiego.

Kilka minut po zmianie stron znów zagrozili Słoweńcy. Płasko z linii pola karnego strzelił jeden z gospodarzy i piłka w nieznacznej odległości minęła słupek. Potem gra nieco się wyrównała. Polacy zaczęli częściej pojawiać się na połowie przeciwników, ale nadal brakowało groźnych akcji. Po niespełna godzinie gry Słoweńcy podwyższyli prowadzenie. Znakomite podanie Ilicicia za plecy Michała Pazdana, który przegrał pojedynek biegowy z Andrazem Sporarem. Ten wpadł w pole karne biało-czerwonych i mocnym strzałem pokonał Fabiańskiego.

Niebawem mocną próbę Grzegorza Krychowiaka z dystansu pewnie wyłapał bramkarz przeciwników. W 78. minucie z dobrej strony pokazał się Krystian Bielik. Były piłkarz Legii mocno kopnął piłkę z 20 metrów, ale niestety był niedokładny. Ostatecznie do ostatniego gwizdka sędziego nie wydarzyło się już zbyt wiele, jeśli chodzi o akcje ofensywne Polaków. Tym samym nasza kadra poniosła pierwszą porażkę w tych eliminacjach mistrzostw Europy.

Słowenia 2-0 Polska
35' Aljaž Struna
65' Andraz Sporar

Słowenia: 1. Jan Oblak - 20. Petar Stojanovič, 5. Aljaž Struna, 17. Miha Mevlja, 3. Jure Balkovec - 14. Roman Bezjak, 6. Rene Krhin, 8. Jasmin Kurtič, 7. Josip Iličić, 21. Benjamin Verbič (62, 15. Domen Črnigoj; 90, 19. Robert Berič) - 9. Andraž Šporar (85, 18. Denis Popovič).

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 21. Tomasz Kędziora, 5. Jan Bednarek, 2. Michał Pazdan, 18. Bartosz Bereszyński - 20. Piotr Zieliński, 14. Mateusz Klich (70, 15. Krystian Bielik), 10. Grzegorz Krychowiak, 11. Kamil Grosicki (70, 16. Jakub Błaszczykowski) - 23. Krzysztof Piątek (76, 7. Dawid Kownacki), 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Struna, Stojanovič - Klich, Krychowiak, Bereszyński

sędziował: Siergiej Karasiow (Rosja)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
Gogin - 08.09.2019 / 13:30, *.plus.pl

Do lob- prawidłowa ksywa naszego trenera do Brzęczyszczykiewicz

odpowiedz
AAA - 07.09.2019 / 22:59, *.plus.pl

Odczepcie się od Brzęczyszkiwiecza bo siostrzeniec Błaszczu musi podkręcać licznik....
Fortuna całkiem nieźle płaci w pn. 02

odpowiedz
Lesny Dziadek - 07.09.2019 / 22:12, *.play-internet.pl

Szczesny Bereszynski Jedzejczyk Glik Rybus Szymanski Bielik Grosicki Lewandowski Piatek (z prawym skrzydlem mam problem, moze ktos podpowie. Tylko please ani Zielinski, ani Blaszczykowski)

odpowiedz
Zły krasnolud - 07.09.2019 / 23:44, *.virginm.net

@Lesny Dziadek: novikovas

odpowiedz
Lesny Dziadek - 08.09.2019 / 14:32, *.play-internet.pl

@Zły krasnolud: To zes pomogl...

odpowiedz
Jacek - 07.09.2019 / 21:58, *.tpnet.pl

Brzeczek pokazal swoj geniusz trenerski. Dlaczego na stoperze nie zagral najlepszy w tej chwili w naszej lidze na tej pozycji Jedza?
Dlaczego na lewej obronie nie gral lewonozny Rybus? To chyba wie tylko Brzeczek i rudzielec. Nie pytam o Blaszcza bo to bez sensu. Kazdy wie, ze trzeba siostrzencowi nabijac statystyki. Z drugiej strony troche zimnej wody na rozgrzane glowy naszych gwiazd sie przyda. Mam nadzieje, ze w poniedzialek w pierwszym skladzie za Klicha wyjdzie Bielik.

odpowiedz
gazza - 07.09.2019 / 21:26, *.inetia.pl

Boniek...Brzęczek...Kiedy w Polskim sporcie skończy się kolesiostwo a zacznie profesjonalizm ???

odpowiedz
hrabia pruski - 07.09.2019 / 21:08, *.vectranet.pl

Brzęczek to trenerski gieniuś, podobnie jak Vuko

odpowiedz
Pinokio Won!! - 08.09.2019 / 01:30, *.vectranet.pl

@hrabia pruski: WCo na trenera reprezentacji!! przynajmniej z Legii odejdzie .

odpowiedz
lw73 - 07.09.2019 / 20:31, *.chello.pl

Myśleli że padną na kolana i poproszą o najniższy wymiar kary a to kiszka...

odpowiedz
Kwas70 - 07.09.2019 / 19:45, *.oktv.se

O nawet nie wiedzialem ze byl jakis mecz.

odpowiedz
tomiacab - 07.09.2019 / 18:50, *.virginm.net

są źródła, które podają już info, ze Carlitos sprzedany.

odpowiedz
grzesiek - 07.09.2019 / 17:06, *.centertel.pl

Polska zasługuje na dobrego trenera. Precz z tym pseudo amatorem.

odpowiedz
No elo tu Brzęczek - 07.09.2019 / 14:40, *.virginm.net

Przeczytałem wszystkie komentarze. To dla mnie cenne wskazówki, wezmę je pod uwagę.

ps. żartowałem huya sie znacie.

odpowiedz
dejne3 - 07.09.2019 / 13:58, *.199.66

Tak pompowali balon ,że wczoraj zeszło z niego powietrze, polska myś trenerska panie Brzęczek dopiero jak wSłoweńcy postawili autobus i czekali na kontry. Może trzeba było nie atakować tylko podawać sobie jak pod koniec meczu z Japonią jak wyjdzie z grupy na Euro to pogadamy ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, szczęśliwej drogi już czas

odpowiedz
Markus Merk - 07.09.2019 / 12:45, *.play-internet.pl

Brzęczek to geniusz taktyki, wiadomo było, że Słowenia musiała wygrać, my mogliśmy zremisować, to zamiast oddać piłkę słoweńcom i zagrać z kontry, to nasi prowadzili grę, po co, dotąd, nie rozumiem.

Wybory personalne też bezsensowne, Piątek bez formy-gra, jest Rybus, to Brzęczek woli Bereszyńskiego na lewej, prawe skrzydło nie istniało, bo grał tam Zieliński, który w klubie gra na innej pozycji. Czemu grał Pazdan a nie w formie Jędrzejczyk, to wie chyba tylko nasz geniusz trenerski. Jedyny plus tego meczu to Bielik, reszta drużyny zagubiona, wolna, niedokładna, gra bez ładu i składu, zostaliśmy stłamszoeni przez przeciętną Słowenię.

odpowiedz
Salvador GCW - 07.09.2019 / 13:32, *.play-internet.pl

@Markus Merk: Jaki selekcjoner to i takie wybory w składzie i taka taktyka. Wszyscy to wiedzieli tylko wielki selekcjoner nie. Śmiech na sali. A co do Piątka to napastnik jednego sezonu. W tym nawet 10 bramek nie strzeli w klubie. Panie brzeczek idź Pan w pi...du i nie wracaj

odpowiedz
(L)istek - 07.09.2019 / 12:20, *.play-internet.pl

100 zeta poszło się je...ać obstawiłem naszych i szwabów.

odpowiedz
Mariol - 07.09.2019 / 12:04, *.97.240

Są piłkarze a nie ma trenera.

odpowiedz
Przemo - 07.09.2019 / 11:07, *.tpnet.pl

Wiecie co łączy reprezentację i Legię? Obie nie mają trenera tylko produkty "treneropodobne". No ale prezesi p. Boniek i p. M wiedzą lepiej :)

odpowiedz
Pacho - 07.09.2019 / 18:45, *.2.25

@Przemo: różnica jest taka że Brzęczek marnuje potencjał kadry, a na rozliczenie Vuko przyjdzie czas bo na razie tragedii nie ma. Tragedii nie ma.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 07.09.2019 / 10:46, *.play-internet.pl

Ty wyszła typowa "Polska myśl szkoleniowa".Rozegranie do boku,wrzutka i strata,do boku,wrzutka i strata.Czyli granie na tzw aferę-wkopać w pole karne,a być może przypadkowo ktoś tam ręką zagra,a może rykoszet.....Brak jakiegokolwiek pomysłu na grę,tak u piłkarzy,jak i u trenera.I ten wqrwiający brak reakcji Brzęczka na wydarzenia na boisku.""Rozgarnięty trener trener po godzinie tzw walenia głową w mur,dokonał by zmian,by zaczęli grać np środkiem.Brzęczek,jak i jego poprzednicy powołują "najlepszych zawodników na swoich pozycjach",ale zupełnie nieprzydatnych w kadrze.Zlepek 11 grajków,którzy coś znaczą w swoich zespołach,gdzie są elementem układanki i jednym z ogniw swoich zespołów,natomiast indywidualnie,jako każdy z osobna,nic nie wnoszą do reprezentacji-poza Fabiańskim,który dobrze wykorzystał swoją szansę. Ale to akurat wina selekcjonera,bo widać,że nie ma żadnego pomysłu na drużynę.Takim słupem to i jak bym mógł zostać-po prostu zebrałbym 16 zawodników po sztuce na każdą pozycję+rezerwa,11 posłał na boisko i.......grajcie.Poza tym i w reprezentacji,jak i w Legii wychodzi minimalizm.Jak mogą nie wygrać,to napewno nie wygrają.Przecież już przed meczem Brzęczek powiedział,że ""sytuacja w naszej grupie jest taka,że nawet jak przegramy,to nasze szanse na awans są na tyle duże,że ze spokojem podchodzimy do dzisiejszego spotkania".W bardzo podobnym kontekście Vukovič wypowiadał się PRZED MECZEM!!!!! z Rangersami,że "Nie będzie katastrofy,jak z nimi odpadniemy".W normalnie prowadzonym klubie/kadrze,za takie wypowiedzi trener by poleciał na pysk,za tzw mało profesjonalne podejście do obowiązków,no ale jak w naszej ogólnie pojętej piłce nożnej profesjonalne to są tylko zarobki,a reszta to totalna amatorszczyzna,to czego tu oczekiwać.

odpowiedz
xaa12 - 07.09.2019 / 10:16, *.centertel.pl

hahha taki poziom reprezentacji jaki klubow:) Bez selekcjonera tylko z parodystą czyli coś co łączy Legię z kadrą, nie zajedzie się daleko.
Przegrana z Austrią i pyk klopoty się zaczną.

odpowiedz
lob - 07.09.2019 / 10:00, *.chello.pl

do Po(L)ubiony
Trafny komentarz. dodał bym tylko, że Jędza powinien grać za tego przegrywa z amiki Bednarka. Bereś na prawej, a Rybus na lewej obronie, a ten przegryw z amiki Kędziora na trybuny.......

odpowiedz
Pacho - 07.09.2019 / 10:41, *.chello.pl

@lob: fajnie że nie tylko ja to widzę. Dodatkowo Błaszczykowski tylko w szatni a kownacki do młodzieżowej ogrywać się albo nie powoływać go w ogóle.

odpowiedz
lob - 07.09.2019 / 11:21, *.chello.pl

@Pacho: już nie chciałem dowalać tej amice. Z Kownackiego nic nie będzie w reprezentacji, tak samo jak z Gumnego. Wszyscy wczoraj grali słabo, ale najgorszy wczoraj to był trener Brzęczykiewicz. Te jego ustawienia i wybory, te zmiany , jedynie Bielik jak na debiut to na plus. Jak Lewy jest dobrze pokryty i wybijany ( skrobany po kostkach ) to nie ma drużyny i zwycięstwa.
To nie jest reprezentacja ustawiona taktycznie przez trenera, tylko to są samograje.
A na koniec to rudy powinien odejść z prezesury, jak najszybciej, ale on przyspawał się do fotela i udaję zbawcę polskiej piłki.

odpowiedz
Pacho - 07.09.2019 / 19:02, *.2.25

@lob: co do rudego się nie wypowiadam. Może być kolejny gorszy. Ostatnim chyba kontrkandydatem był wojciechowski, tak ten co prowadził jakaś zgraję aspirująca do bycia klubem - założę się że przy tym wałki kreciny to było by nic. Obecny chociaż sprowadził kadrę na narodowy. Zgodzę się że trener tragedia. Alleluja że Legii nie przejął. Jego reakcja na to co się dzieje na boisku - tragedia. Kędziora to pomyłka. Tak jak niektórzy piszą Bereś na prawe, Rybus na lewe. Zdjeliby Kędziorę i byłby git. Ale co? Grosickiego zdejmuje i wprowadza emeryta. Też zgodzę się że Jędrzejczyk byłby znacznie lepszy od Pazdana. Dodatkowo Zieliński do srodka, piątek won i za niego nawet Szymański na skrzydło. Za Klicha wypoczęty Bielik. Wszystko odnośnie zmian. Ale komentarze Bielika też są wymowne. Trenowali akcje bez przeciwnika..., On wchodząc nie dostał żadnych zadań. No trener artysta. Bielik pewnie ma wywalone bo z tym trenerem daleko nie zajdą i pseudo manager powiedział mu żeby jechał na trenera od siedmiu boleści to go więcej nie powoła i się na klubie lepiej skupi.

odpowiedz
On - 08.09.2019 / 11:09, *.25.51

@lob: gdyby nie ta amica to nawet 11 nie.mozna by bylo zebrac Bo prawie wszyscy pochodza z ich akademii lub gralicuc ich, wlaczajac beresia, bielika I lewego w to. Cala obrona jest wlasciwie ich. Do tego sa mlodzi. Wiec radzilbym troche ldu na glowe. Bo naszych gwiazd z Szymanskim albo starym Jedza nie ma I nie bedzie

odpowiedz
Afro - 07.09.2019 / 09:59, *.chello.pl

Pazdan w pierwszym składzie to niestety pomyłka. Dlaczego bie grał Jędza, który miał powołanie i jest w świetnej formie ostatnio?

Słoweńcy postawili autobus i czekali na kontry. Może trzeba było nie atakować tylko podawać sobie jak pod koniec meczu z Japonią?

Sedzia podejmował bardzo kontrowersyjne decyzje. Spalony Grosickiego czy nieuznany gol pachnie przekrętem na kilometr. Puszczali też ewidentne faule Słoweńców na Lewym (czasem przypominało to rugby). Moim zdaniem wypaczył wynik meczu.

odpowiedz
Mietek - 07.09.2019 / 09:56, *.vectranet.pl

No to Pazdan się popisał. Rzeczywiście wrócił do formy...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 07.09.2019 / 09:41, *.chello.pl

Zamiast Zielińskiego - Szymański lub Starzyński. Pazdan - gra w słabym klubie i niestety to widać. Out. Piątek - akcja Lewego, w której podawał do Piątka, pokazuje jego fundamentalną, dyskwalifikującą jako napastnika słabość - czekanie na piłkę! Gdyby ruszył razem z Lewym, wjechał by z nią do bramki, a tak nawet jej nie dotknął. Włoska liga go rozczytała, w tym sezonie jak coś strzeli, to z karnych. Klich - rozpacz, Furman po pijaku i po ciemku jest lepszy. Brzęczek? Jest o kim mówić? Może gdy z Austrią dostaniemy w palnik, to chyży rój zacznie myśleć?

odpowiedz
jarekk - 07.09.2019 / 09:14, *.metrointernet.pl

W prawo dobrze kopią, w lewo dobrze kopią, do tyłu dobrze kopią. Tylko do przodu trochę nie wychodzi. To 75 % sukcesu. Jak ten traktor co ma 3 koła dobre.

odpowiedz
775 - 07.09.2019 / 09:13, *.tpnet.pl

Cały zespół jest warty tyle co jego najsłabsze ogniwo. Ktoś niżej napisał, że marnuje się najlepsza generacja polskich piłkarzy i są to bardzo trafne słowa - nie mieliśmy do tej pory tylu tak dobrych graczy na raz. Do tej drużyny potrzebny jest porządny szkoleniowiec z doświadczeniem, charyzmą, ktoś taki jak Leo Benhakker przed laty. Jaką opinię w oczach piłkarzy topowych klubów europejskich ma selekcjoner, którego największym sukcesem było 5 miejsce w Ekstraklasie?

odpowiedz
Kowal - 07.09.2019 / 08:33, *.vectranet.pl

Bardzo fajnie to się oglądało, charakterni Słoweńcy vs polskie ochlapusy...może z hitlersynami im wyjdzie...

odpowiedz
Jozz-men - 07.09.2019 / 08:27, *.centertel.pl

Jędza powinien grać,to ma być ta wielka forma Pazdana?

odpowiedz
p10 - 07.09.2019 / 05:41, *.chello.pl

Brzęczek nigdy nie powinien być trenerem reprezentacji. To dno Polskiej myśli szkoleniowej. Największy sukces 5 miejsce w ekstraklasie. Od początku zatrudnienie tego gościa to farsa. Z Rakowa zwolniony, Lechii zwolniony, GKS Katowice zwolniony. Dno.
A piłkarzy ma do gry. Awansować na Euro awansuje, ale szkoda bo najlepsza generacja piłkarzy się marnuje. I na mistrzostwach z nim znowu będzie gówno. Nie ogarniam Bońka, trzyma go po znajomości zamiast zagranicznego fachowca zatrudnić. Przecież PZPN kasę powinien mieć.

Jedyny plus dla nas, że nie został trenerem Legii, bo bardzo Miodulskiemu na nim zależało. Ale widać analogię do Legii: bez odpowiedniego trenera, który jest w stanie ułożyć piłkarzy w całość , nie ma co liczyć na dobre wyniki.

odpowiedz
Buhaha! - 07.09.2019 / 04:32, *.chello.pl

Buhhahaaaaaa!!!!!!!!

odpowiedz
Widelec - 07.09.2019 / 00:12, *.com.pl

ja to już głupi jestem,jakim prawem gra Krystyna w pierwszym składzie,czemu taktyka jest taka że nawet jak ktoś ma 100% na strzelenie gola to szuka podaniem Lewego?dlaczego nikt nie podawał do Piątka?czemu wykopujemy na hejnał jak i tak 100% tych piłek przechwytywali Słoweńcy itd itp,mi się wydaje że brzeczek i vukowic powinni razem złapać się za ręce i pobiec boso ku zachodowi słońca, to jest tragedia co oni odp.erdalają

odpowiedz
Rio - 06.09.2019 / 23:38, *.oxynet.pl

Jak ten Lewandowski i Piątek mają strzelać bramki, jak nie ma NIKOGO kto im dogra.

odpowiedz
Władeczek - 06.09.2019 / 23:29, *.vectranet.pl

A nie mówiłem już dawno, że Brzęczek wont z reprezentacji. Jest cienki jak dooopa węża faken.

odpowiedz
lob - 06.09.2019 / 22:58, *.chello.pl

Od kiedy Piątek się ożenił to forma poszła w gwizdek.......gole strzela, ale tylko w nocy ......
A siostrzeniec to będzie grał u Brzęczykiewicza do emerytury i jeden dzień dłużej........
ogólnie to wszyscy słabiutko, jedynie można wyróżnić Fabiana, żeby nie on to było by 5-0
Jak to dobrze, że ten Pan " trener " nie brzęczy w Legii.....

odpowiedz
Wolfik - 06.09.2019 / 22:50, *.mm.pl

Jednak Polak potrafi....przegrać z zespołem grającym na poziomie Greków z blokowiska w dodatku w kiepskim stylu. tylko nasi potrafią. Teraz jeszcze wpier...l z kasztanami i jeszcze może zdarzyć się sytuacja że z takiej łatwej grupy nie awansujemy. Ciekawe, co powie Boniek po tej żenadzie.

odpowiedz
Trampek - 06.09.2019 / 22:48, *.net.pl

Gdyby nie Fabiański to przegralibyśmy 5:0.

odpowiedz
Mamut - 07.09.2019 / 10:18, *.t-mobile.pl

@Trampek;A druga bramka?

odpowiedz