fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Media o meczu z Rangers FC

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia po raz trzeci z rzędu odpadła w eliminacjach do Ligi Europy, co będzie dla niej sporym ciosem finansowym - czytamy w pomeczowych komentarzach. Gracze Aleksandara Vukovicia zagrali poprawnie, jednak na tle dobrze dysponowanych Rangersów nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Szczególnie zawiodła formacja ofensywna, gdzie kompletne bezproduktywny był Sandro Kulenović usilnie wystawiany przez trenera w wyjściowym składzie. Zapraszamy do przeczytania relacji medialnych po meczu ze Szkotami.

Sportowe Fakty: Koniec marzeń
To nie jest dramat, ani katastrofa. To zwyczajny brak awansu do fazy grupowej Ligi Europy po bardzo wyrównanym dwumeczu z przeciwnikiem o znanej nazwie. Nie można napisać o przepaści, która dzieliła Legię od rywali, nie można napisać, że najedliśmy się wstydu i dobrze, że nas w Europie nie będzie. Porażka po golu w doliczonym czasie gry boli, bo takie gole bolą najbardziej. Jeśli Aleksandar Vuković mówił o tym, że w dwóch poprzednich sezonach Legia się kompromitowała, to tym razem kompromitacji nie było, ale być może pamięć o niej siedziała w głowach piłkarzy. Chciało im się grać, walczyli jak lwy, ale myślę, że zabrakło im trochę odwagi i wiary. Przekonania, że potrafią.

Futbol Fejs: I cóż z tego, że wstydu nie było? Legia i polski futbol znów poza Europą
To bardzo przykre uczucie w bardzo przykrym momencie. Człowiek już nastawił sobie wodę na herbatę, by zdążyć napełnić kubek w krótkiej przerwie między podstawowym czasem gry a dogrywką, a okazało się, że tylko whisky można sobie pierd… (cytując klasyka). Akurat a propos Szkocji – to pasuje jak najbardziej.
Ten gol Morelosa smagnął jak plaskacz w policzek. Nie dlatego, że Legia przegrała, że odpadła – z tym trzeba się było liczyć od momentu, gdy wpadła na Rangerów. Dlatego, że dogrywka przecież już była nasza, a potem rzuty karne. Też nasze. W myślach.

Przegląd Sportowy
Ze strony Legii napotkali opór, jakiego się nie spodziewali. Artur Jędrzejczyk, poza jednym błędem z początku spotkania, oraz Igor Lewczuk przypominali bohaterów filmu "Braveheart". Wyprzedzali przeciwników, wybijali im piłkę spod nóg, byli lepsi w powietrzu i na trawie. Napór Szkotów rósł, ale na boisku dominował pragmatyzm. Było jasne, że kto strzeli gola – awansuje, dlatego brakowalo desperackich ataków, nikt nie chciał zaryzykować. Szkoci długo byli bezsilni, goście konsekwentni do bólu. Po godzinie trener Vuković wpuścił na boisko Jarosława Niezgodę, który nie potrzebował wiele czasu, by stworzyć większe zagrożenie pod bramką gości niż Sandro Kulenović. Tuż przed końcem jego strzał obronił McGregor, a chwilę później gospodarze wyprowadzili zabójczy cios, który oznaczał pożegnanie z Europą.

Sport.pl: Legia Warszawa za burtą! Zadecydował gol w doliczonym czasie gry
Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, to w drugiej minucie doliczonego czasu gry Morelos wykorzystał wrzutkę Jonesa i precyzyjnym strzałem głową pokonał Majeckiego. Bramkarz Legii popisał się wcześniej kilkoma świetnymi interwencjami, ale tym razem nie miał szans. Napastnik Rangersów był kompletnie niepilnowany. Tym samym Legia po raz trzeci z rzędu nie awansowała do europejskich pucharów, co odbije się na budżecie wicemistrzów Polski.

Super Express: Dramat Legii Warszawa! Gol w doliczonym czasie gry pozbawił marzeń o Lidze Europy
To był najważniejszy mecz tego lata dla Legii Warszawa. Stawką spotkania w Glasgow był awans do fazy grupowej Ligi Europy. Do 91. minuty spotkania wszystko szło zgodnie z planem, mogło dojść do dogrywki, ale w doliczonym czasie Morelos pozbawił wicemistrzów Polski jakichkolwiek złudzeń. Rozgrywki 2019/2020 będą kolejnym sezonem bez polskiego klubu w fazie grupowej europejskich pucharów.

Weszło: Żegnaj, Europo
Na początku był chaos. Niestety – nie jest to wstęp do rozważań na temat mitologii greckiej, tylko do relacji ze starcia Rangersów z Legią Warszawa. Konkretniej – chodzi o postawę wicemistrzów Polski, którzy na Ibrox Stadium od pierwszych minut spotkania mieli kłopoty, żeby sklecić choć jeden składny, pozycyjny atak. Szkoci długo nie korzystali z tego, że obrońcy z Warszawy z uporem maniaka oddają im piłkę kompletnie za darmo. Odrzucali kolejne prezenty w postaci banalnych strat w środkowej strefie. Ignorowali gesty dobrej woli, takie jak bezładne wybicia futbolówki na przeciwną połowę. Aż w końcu Alfredo Morelos w swojej pięknej, kolumbijskiej mowie powiedział: „Basta. Tak bardzo chcecie w cymbał? No to macie”.

TWITTER









REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
ZDo(L)ny - 31.08.2019 / 20:22, *.chello.pl

@Po(L)noc: Racja. Kulenovic by raczej zastawił to piłkę, którą stracił Niezgoda.

odpowiedz
Pepe - 31.08.2019 / 15:06, *.t-mobile.pl

@Jimmy L:
Nawet TVP?

odpowiedz
Krzychu - 31.08.2019 / 11:57, *.play-internet.pl

@brasu: Co typowe Polskie?Wiadomo że to tylko gdybanie ale zastanow się czy z takim Carlitosem nie były by wieksze szanse niz z tym drewnopulosem kulenowłosem..juz sie nie dowiemy ale ja jak i kolega uwazamy ze byly a teraz sam Vuko podejrzewam że mysli podobnie drapiac sie teraz po tej łysej pale..

odpowiedz
Jimmy L - 31.08.2019 / 11:39, *.t-ipconnect.de

Weszlo tak jak GW 10%prawdy 90% kitu i propagandy, a ze jest kulawo to widzi kazdy

odpowiedz
Yorick - 31.08.2019 / 00:49, *.orange.pl

Leśnodorski
2013 - faza grupowa LE
2014 - 1/16 finału LE
2015 - faza grupowa LE
2016 - faza grupowa LM, 1/16 finału LE

Mioduski
2017 - nic
2018 - nic
2019 - nic

odpowiedz
Robety - 30.08.2019 / 23:56, *.play-internet.pl

Dajcie w legi carlitosa z niezgoda w ataku caly czas niech sie zgraja obok tego brazylijczyka i bedzie dobrze niech yen trener zrozumie ze bez napastnikow ni wygrywa sie meczu a animozje na bok trzeba sie dogadac i przeprosic i dwoch z drugiej druzyny walczakow dla ktorych bedzie w sercu legia a nie jej pieniadze kibic z dawnej zylety

odpowiedz
Wolfik - 30.08.2019 / 22:14, *.55.45

@Plaskacz: Całkowicie się zgadzam.

odpowiedz
eduardo - 30.08.2019 / 16:44, *.tpnet.pl

@Po(L)noc: to wspolny mianownik dla tych 3 lat jest jeden = Mioduski prezesem

odpowiedz
Plaskacz - 30.08.2019 / 15:36, *.chello.pl

@Adam: Zgadza się. Ten sam z przeglądu napisał najpierw że podejżany, a potm że świadek na procesie.

odpowiedz
Adam - 30.08.2019 / 14:37, *.virginm.net

@Plaskacz: Nie jest podejrzany o nic, jedzie do Hiszpanii w charakterze świadka. Ten podobno ustawiony mecz przesiedział cały na ławce. Zamiast cytować bzdury pseudodziennikarzy sprawdzaj informacje, które wysyłasz w świat bo rozsiewasz dezinformację

odpowiedz
Kapciowy - 30.08.2019 / 12:59, *.play-internet.pl

@Plaskacz: Dzięki Kolego, za wyczerpujące info.

odpowiedz
Plaskacz - 30.08.2019 / 12:27, *.chello.pl

@Kapciowy:
Novikowas kontuzja, brak formy i ogólne posrane gacie, a Obradovic zamieszany w ustawianie meczy.

Cytat: "Ivana Obradovicia może czekać wycieczka wycieczka do Hiszpanii. Jest jednym z 41 podejrzanych ws. ustawionego meczu Levante z Saragossą. 3 września startuje proces i - wg Marki - między 3 a 13 września podejrzani (np. Ander Herrera, Gabi, Aguirre) mają zeznawać. Wyrok do końca roku."

odpowiedz
Plaskacz - 30.08.2019 / 11:42, *.chello.pl

Po cholere cytujecie tych pajaców z weszło? Dajecie do zrozumienia że to jakiś poważny portal wart cytowania.

odpowiedz
Kapciowy - 30.08.2019 / 11:02, *.play-internet.pl

Czy ktoś może mi powiedzieć co się dzieje "gwiazdą" Novikovasem? i z Obradovicem?

odpowiedz
Po(L)noc - 30.08.2019 / 10:47, *.73.156

Co za pierdolenie, że gdyby grał Niezgoda albo Carlitos zamiast Kulenovica to byśmy awansowali!!!

Niezgoda wszedł i w 89 minucie miał patelnię na wagę awansu, a w 90 minucie nie umiał zastawić piłki z obrońcą na plecach, piłka do boku i z tego padła bramka. Może gdyby tam Był Sandro, to by zastawił i by do końca meczu 0-0 było!!!

Ale to jest gdybanie.
Przyczyn tego że trzeci rok z rzędu nie gramy w grupach trzeba szukać gdzie indziej niż w tym kto grał w ataku. A tu do znudzenia to samo pieprzenie, że gdyby grał ten a nie ten, zła taktyka, zły trener....

odpowiedz
#Berek - 30.08.2019 / 10:38, *.chello.pl

vuko z kalekoviczem załatwili kibicom legii wolne czwartki:):):)

odpowiedz
Kle - 30.08.2019 / 10:37, *.centertel.pl

@Mrok: ta Legia za rządów Leśnego puknęłaby dzisiejsze Rangers w dwumeczu jak nas Borussia

odpowiedz
Adson 78 - 30.08.2019 / 09:38, *.plus.pl

Trzeba podziękować Trenerowi ( Vuković ) że był głupio uparty i stawiał na drewno ( Kulenović ) w ataku zamiast postawić na Jarka Niezgodę !!! brawo Vuko , jesteś z siebie zadowolony pajacu ?

odpowiedz
jano - 30.08.2019 / 09:33, *.orange.pl

A ja myślałem że się obudzę,otworzę laptopa i czytam "Legia poszukuje nowego trenera po zwolnieniu Vukovicia............."

odpowiedz
TripleD - 30.08.2019 / 09:11, *.moypark.com

Wystawianie Sandro to byl powod porazki w dwumeczu. W Warszawie byla szansa ale tez byl Sandro. Oglasajac wczorajszy mecz trzeba powiedziec - Legia znow grala przez godzine w 10. Niezgoda wszedl I szarpnal. W 30 minut wiecej pogral niz Kulo w poltora meczu. To nie jest Jego wina ze jest wystawiany. To krotkowzrocznosc i zaklamywanie rzeczywistosci ze Sandro to odpowiednia osoba w odpowiednim klubie

odpowiedz
Mrok - 30.08.2019 / 09:06, *.chello.pl

Legia - Celtic w dwumeczu 6:2, Legia - Rangers w dwumeczu 0-1. taka jest realna różnica między Legią Leśnodorskiego a Legią Mioduskiego. Dziadostwa nie da się przypudrować miodoustymi wypowiedziami, Legia Mioduskiego nie ma i nie będzie miała kompletnie żadnych sukcesów. Dziad bowiem zawsze będzie dziadem a wepchać swoją dupę na stołek bez biznesowych predyspozycji, umiejętności inwestowania, wyczucia ryzyka i bez kasy może dokładnie każdy.

odpowiedz
brasu - 30.08.2019 / 09:02, *.vectranet.pl

@Mati : a skad pewnosc ze bysmy awansowali? - to tylko gdybanie. typowe polskie!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 30.08.2019 / 09:00, *.play-internet.pl

Widzę,że "Weszło"czytało moją opinię o tym meczu i właściwie na zasadzie kopiuj-wklej zamieściło swój wpis-hehehe.Uważam,że to nie Rangers wygrał w ostatnich minutach,tylko Legia przegrała ten mecz już w pierwszych.Przecież po remisie u siebie 0-0 było wiadomo,że do awansu potrzebna jest przynajmniej jedna bramka.Czyżby Vukovič nie zapoznał się z regulaminem rozgrywek?.Przecież samą grą na 0 z tyłu nie wygra się meczu.A trener tak ich właśnie ustawia-grunt to nie stracić,a może uda się coś wcisnąć ze stałego fragmentu gry.Uważam,że w Legii brakuje piłkarza kreatywnego (poza Luquinhas'em),który potrafi coś z tą piłką zrobić,a nie tylko oddać do najbliżej ustawionego kolegi.Przecież jedyne podanie,które zauważyłem w tym meczu,które rozerwało linię obrony Szkotów,to podanie......Sandro do Gvilii.Poza tą sytuacją grali jak na treningu-w tzw dziada,kilka krótkich,nic nie dających podań i laga do przodu i tak kończyło się wyjście z kontrą.Trener może i ma jakiś plan,koncepcję i wizję gry,ale tan naprawdę nie ma do tego planu wykonawców.Dopóki Mioduski nie sięgnie głębiej do kieszeni ( a napewno nie sięgnie),to odpadnięcie w tak naprawdę po pierwszym dwumeczu o awans do L.E.(bo rundy 1-3 nie liczę,ponieważ awans dalej był naszym obowiązkiem),jeszcze długo będzie będzie wspominany jako mecz,po którym możemy być "dumni z walki,jaką podjęli nasi piłkarze na boisku".AVE LEGIA.

odpowiedz
Gienek - 30.08.2019 / 08:55, *.netfala.pl

Coś w tym jest, że za czasów Mioduskiego jest coraz gorzej... No może teraz nastąpiła lekka poprawa, bo dno było w poprzednim sezonie. Zabawa zaczyna się od nowa - trzeba odzyskać mistrzostwo i od nowa budować ranking w Europie. Czy to jest jednak możliwe z takim "wizjonerem" u sterów Legii??? Mam wątpliwości.

odpowiedz
Carlitos - 30.08.2019 / 08:52, *.elartnet.pl

- Pinokioooooo!!!
-Co?
-Ty...……. wiesz, co.

odpowiedz
Trenejro - 30.08.2019 / 08:33, *.com.pl

@Tomek Mokotów :
Ciebie też trzeba czytać i nikt cię nie zna. A tych panów cytowanych raczej każdy interesujący się piłka zna od lat wielu.

odpowiedz
Grchw - 30.08.2019 / 08:16, *.play-internet.pl

@Tomek Mokotów : racja kolego. Szczególnie tweet jakiegoś Batora, ciekawe jak długo myślał nad tym co napisał...
Ale za to komentarz Bogusia trafny w 100%.

odpowiedz
MS - 30.08.2019 / 08:13, *.intertele.pl

Myślę tak samo jak Tomek z Mokotowa. Te twitki to nie dziennikarstwo... wypowiedzi stronnicze w których chowa się najczęściej jeszcze jakaś prywatna animozja.

Pan Włodarczyk Tomasz tak się chętnie wypowiada o Kulenoviciu a wydaje teraz w PS materiał o Piątku - droga na szczyt. Panie WŁODARCZYKU - FAKTY; tak się składa że Krzysztof w wieku Kulenovica w sezonie 2015/2016 na poziomie ekstraklasy rozegrał 33 mecze i strzelił 6 goli ...gol co 5,5 mecza. Ten Kulenovic ma teraz 3/1. Jest innego kraju, gra pod trochę większą presją i ma trochę trudniej niż Pan Krzysztof w jego wieku.

odpowiedz
Mati - 30.08.2019 / 07:38, *.com.pl

Życie mieli napastnika i weszli mi mieliśmy drewno i trenera uparciucha to nas nie ma gdyby od początku grał Niezgoda i Carlitos to byśmy awansowali

odpowiedz
Tomek Mokotów - 30.08.2019 / 06:54, *.play-internet.pl

Po co Redakcja wrzuca tutaj tweety jakichś No Name albo znanych tylko z popełniania tweetów?
Dziś byle dureń może "tworzyć" ma Tweeterze, wiekszość zresztą już tam jest.
I nikt nigdy by ich nie przeczytał gdyby nie cytaty z ich wypocin. Czy to ma być coś miarodajnego, opiniotwórczego? Krótki tekscik, często bez sensu, pisany między jednym posiedzeniem w kiblu a przełykaniem kolejnego browara. Żarty...

odpowiedz