fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA

Dzierżawa kortów na 30 lat, ale co dalej z sekcją?

Woytek, źródło: Legionisci.com

W czwartek Rada Warszawy przyjęła uchwałę wyrażającą zgodę na odstąpienie od trybu przetargowego w sprawie zawarcia umowy dzierżawy kortów tenisowych przy Myśliwieckiej 4a. Jednocześnie radni wyrazili zgodę na dzierżawę części nieruchomości na okres 30 lat spółce Legia Tenis sp. z o.o.

W listopadzie 2018 roku wygasła dotychczasowa umowa dzierżawy kortów ze stowarzyszeniem Klub Tenisowy Legia, zarządzanym przez Jerzego Hertla. Na początku tego roku korty przez egzekucję komorniczą przejęło miasto.

Właścicielem założonej pod koniec maja Legia Tenis sp. z o.o. jest Legia Warszawa SA. Spółka ta nie prowadzi aktualnie żadnej działalności sportowej. Jej prezesem został Łukasz Sekuła, który w lipcu odszedł z zarządu stołecznego klubu.

W uchwale radni wskazali, że przekazanie spółce autoryzowanej przez Legię Warszawa SA kortów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu, daje gwarancję skutecznego oraz funkcjonalnego połączenia i zarządzania obiektami. Jednocześnie Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, które przez ostatnie miesiące zarządzało obiektem, zdążyło podpisać umowę na modernizację kortów, a konkretnie przywrócenie zadaszenia, tak by mogły funkcjonować w okresie jesienno-zimowym. Koszty tej modernizacji te mają zostać ujęte w czynszu dzierżawnym. Miasto będzie chciało także zapewnić sobie udostępnianie kortów w ciągu roku szkolnego w wymiarze 100 godzin miesięcznie na zajęcia WF.

Od kilku lat legijną sekcję tenisa prężnie prowadzi fundacja Warsaw Sports Group, pod której skrzydłami od 13. roku życia znajduje się Iga Świątek. Sekcja zarządzana przez Artura Bochenka, który od 10 lat pracuje przy legijnym tenisie, ukształtowała całą karierę zawodniczki, doprowadzając ją do top 50 w rankingu WTA. To także najlepszy okres w historii legijnego tenisa pod względem osiągnięć w turniejach krajowych i międzynarodowych (m.in. sukcesy Kacpra Żuka, Stefanii Rogozińskiej-Dzik i Ady Piestrzyńskiej).

Wszystko wskazuje jednak na to, że obecny właściciel Legii ma inny plan na funkcjonowanie tej sekcji, być może nawet budowę od zera. W kuluarach klubowych krążą plotki o tym, że jednym z zainteresowanych prowadzeniem działalności na kortach jest Józef Wojciechowski, właściciel J.W. Construction. Niewykluczone, że w zamian za taką możliwość podreperowany zostanie budżet Legii zarządzanej przez Dariusza Mioduskiego, która to po kolejnej klęsce w eliminacjach europucharów znów będzie wymagała zastrzyku gotówki. Najbliższe miesiące powinny przynieść odpowiedzi w powyższych sprawach.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
Marek - 14.09.2019 / 15:52, *.t-mobile.pl

W tym temacie to nadal jedyny tekst. Uchwały nie można nigdzie znaleźć. Możecie chociaż podać numer uchwały?

odpowiedz
Trampek - 31.08.2019 / 22:23, *.net.pl

Cytat:" ....podreperowany zostanie budżet Legii zarządzanej przez Dariusza Mioduskiego, która to po kolejnej klęsce w eliminacjach europucharów " powinno być dopisane do wspomnianego cytatu ..... na własne życzenie"

odpowiedz
Grzegorz Karpiński - 31.08.2019 / 00:13, *.chello.pl

Woytek, nie umniejszając ważności tez z artykułu chciałbym tylko na marginesie zaznaczyć, że najlepszy okres w historii legijnego tenisa to nadal lata 30-te XX wieku z braćmi Tłoczyńskimi, braćmi Stolarow, Wittmannem, Neumanówną czy Jadwigą Jędrzejowską, która sama z powyżej wymienionych osiągnęła 3 finały wielkoszlemowe z Wimbledonem włącznie.
Dodam, że dla historii Legii a nawet całego polskiego tenisa sekcja tenisowa i jej korty jest tak samo ważna jak sekcja piłkarska i boisko. Tu grano od przedwojny przez wiele lat najważniejsze turnieje daviscupowe (ostatni w 1994 r), tu występowali najważniejsi tenisiści świata z Borgiem włącznie. To właśnie sekcja tenisowa i motocyklowa podtrzymywały działalność klubu gdy w ostatnich latach przed wojną wyczynowy sport wojskowy odgórnie wyhamowano. To sekcja tenisowa gromadziła w pawilonie przez wiele lat całą towarzyską i intelektualną elitę Warszawy(zarówno przedwojenną jak i powojenną). To w końcu sekcja tenisowa jako pierwsza zorganizowała się ponownie na kortach w 1945 r. po II wojnie podnosząc z gruzów Legię.

Dobrze byłoby gdyby obecne władze klubowe miały świadomość przy czym majstrują zanim coś spieprzą a sekcję jakiś "odpowiedzialny" biznesmen sprzeda słupowi gdy mu się znudzi lub wyprowadzi ją stąd np. do Katowic.

odpowiedz
oLaf - 31.08.2019 / 06:07, *.rr.com

@Grzegorz Karpiński: 100% racji, tak bylo.

odpowiedz
prezes Miodulski łubudubu - 30.08.2019 / 20:24, *.vectranet.pl

może jaka tam praca się znajdzie?

odpowiedz
Kuba - 30.08.2019 / 19:59, *.t-mobile.pl

Świetnie, że legijny tenis idzie do przodu, co pokazują wyniki ww. sportowców. Powodzenia!
Kiedy doczekamy się boisk treningowych dla piłkarzy, od strony ul. Czerniakowskiej?

odpowiedz
Mietek - 31.08.2019 / 06:22, *.play-internet.pl

@Kuba: chyba nie szybko. Sekcja strzelecka wszystko blokuje.

odpowiedz
Andreas - 30.08.2019 / 18:57, *.chello.pl

Piszcie prawdę Iga od końca maja nie jest w Warsaw Sports Group. Z dala od Wojciechowskiego już K6 załatwił. Mioduski niestety dla kasy może to zrobić

odpowiedz
Robert - 30.08.2019 / 22:16, *.centertel.pl

@Andreas: A gdzie?

odpowiedz
tenis (L) - 30.08.2019 / 23:58, *.centertel.pl

@Andreas: Mylisz się. Umowa nadal obowiązuje. Strony są w trakcie negocjacji.

odpowiedz
Arni - 30.08.2019 / 18:44, *.centertel.pl

Wojciechowski na prezesa!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.