Paweł Stolarski podczas ostatniego meczu z Rakowem- fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Powrót do rzeczywistości

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielę Legia podejmie przy Łazienkowskiej 3 Raków Częstochowa w spotkaniu 7. kolejki Ekstraklasy. Warszawski zespół ma z beniaminkiem rachunki do wyrównania, ponieważ niespełna pół roku temu przegrał na jego stadionie w meczu Pucharu Polski, żegnając się tym samym z tymi rozgrywkami. Tym razem stawka nie jest aż tak wysoka, chociaż kibice "Wojskowych" po ostatniej porażce z Glasgow oczekują rehabilitacji ze strony zawodników.

W minionym czwartek zakończyła się przygoda Legii z europejskimi pucharami. Po raz trzeci z rzędu stołeczny zespół nie zagra w fazie grupowej Ligi Europy, co powoduje kolejne spore straty finansowe i wizerunkowe. Teraz piłkarzom pozostała już jedynie walka na krajowym podwórku, choć ostatnie zainteresowanie meczem z Rangers FC pokazało, że kibice w Warszawie spragnieni są europejskiego futbolu. Nie inaczej jest pewnie z piłkarzami, ale miejmy nadzieję, iż nie ucieknie teraz z nich motywacja i radość z gry. Brak awansu może wiązać się ze sprzedażą kilku zawodników. Władze muszą zacisnąć pasa, więc odejścia jeszcze w tym oknie transferowym są prawdopodobne.

Za mecz z Rangersami można wyróżnić tylko kilku zawodników. Dobrze zaprezentował się Luquinhas oraz Andre Martins. Poprawnie radziła sobie dwójka środkowych obrońców, chociaż i oni nie ustrzegli się tego dnia błędów. Na linii liczyć można było z kolei na Radosława Majeckiego. Niestety, po raz kolejny zawiodła nas gra w ofensywie, gdzie kompletnie bezproduktywny przez większość meczu był Sandro Kulenović. Terminarz Legii został w dużej mierze okrojony, co oznacza mniejszą rotację wśród zawodników. W niedzielę możemy spodziewać się najsilniejszego składu tym bardziej, że drużyna będzie chciała zrehabilitować się przed kibicami za ostatnie niepowodzenie w Szkocji.

Ostatniego spotkania z Rakowem legioniści nie wspominają najlepiej. W marcu tego roku stołeczny zespół pojechał do Częstochowy na mecz Pucharu Polski. Pomimo tego, że Legia stawiana była w roli zdecydowanego faworyta, niespodziewanie uległa pierwszoligowcowi po dogrywce 2-1. Tamtego dnia Raków pokazał się z dobrej strony i udowodnił, że tytuł rewelacji tamtych rozgrywek PP nie został mu nadany przypadkowo. Teraz na Łazienkowskiej gospodarze będą mieli doskonałą okazję do rewanżu.

Forma: Rangers (0-1), ŁKS (3-2), Rangers (0-0), Zagłębie (1-0), Atromitos (2-0)

Raków w tym sezonie na sześć rozegranych meczów zanotował dwie wygrane i cztery porażki - jeszcze ani razu nie podzielił się przeciwnikami punktami. Najbliższy rywal Legii gra w kratkę i dobre mecze przeplata z tymi złymi. Co ciekawe, dotychczas najlepiej radził sobie z... teoretycznie najtrudniejszymi przeciwnikami. Komplet punktów zdobył z Jagiellonią oraz Lechią Gdańsk, więc zespołami z ekstraklasowej czołówki. Ponadto przed tygodniem dzielnie stawił czoła Lechowi Poznań, z którym przegrał w Bełchatowie 2-3. Podobnie zresztą sprawy miały się w ubiegłej edycji Pucharu Polski, w której Raków radził sobie bardzo dobrze, eliminując po drodze bardziej utytułowane kluby z wyższej klasy rozgrywkowej. Możemy więc tylko przypuszczać, że jeżeli trema nie zje graczy beniaminka, to w niedzielę na Łazienkowskiej również będą od samego początku walczyli o trzy punkty.

Przed startem sezonu Raków musiał odpowiednio się wzmocnić, aby móc walczyć w nowym dla siebie otoczeniu. Kupieni zostali m.in. Felicio Brown Forbes z Korony Kielce i Aleksandyr Kolew z Arki Gdynia, którzy mają za zadanie wzmocnić linię ataku. Pierwszy z nich nie potrzebował zbyt dużo czasu na aklimatyzację. W pięciu dotychczasowych występach zdobył dwa gole, w tym tego niezwykle ważnego, który przyczynił się do pokonania Lechii.

Forma: Lech (2-3), Lechia (2-1), Górnik (0-1), Cracovia (1-3), Jagiellonia (1-0)

Mecz Legii z Rakowem Częstochowa rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Transmisja TV:
Canal+

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
Paweł Mioduski - 01.09.2019 / 18:28, *.154.179

Vuković nie ma nic do powiedzenia Loczek rozkazał aby stawiać na kulavvego aby go wypromować przed nadchodzącym transferem chcieli upiec dwie pieczenie na jednym ogniu czyli awans i transfer kulavvego za bardzo dużą kasę ale że kulavvy jest słaby to tylko transfer za pół ceny.

odpowiedz
Hiszpan - 01.09.2019 / 18:18, *.t-mobile.pl

Vukovic powinien wylecieć na zbity pysk za upór i wystawianie kulawego.

odpowiedz
Czarny76 - 01.09.2019 / 17:13, *.amazonaws.com

Dobre Anioły czuwają nad Legia. Drewnovicia odchodzi!!!

odpowiedz
Hiszpan - 01.09.2019 / 15:27, *.play-internet.pl

Za wystawienie kulawego dziś vukovic powinien od początku dowiedzieć się jak ma na imię. Bynajmniej nie Aco ale też krótkie.

odpowiedz
Miluisinscy lat miniony - 01.09.2019 / 15:10, *.chello.pl

Fatal King (buahaahah) Debiut marzenie wszedl przy stanie 2-2 apre minut pozniej bylo juz 2-4 dla Krasnodaru :D

za sezon wroci do wisly plock

odpowiedz
gazza - 01.09.2019 / 15:06, *.inetia.pl

Apel do trenera - Te sam skład co z Rangers ale za Cafu wstawić Agrę i mamy zwycięstwo zapewnione !
No ale znając trenera to dla niego za trudne do przełknięcia...

odpowiedz
m4 - 01.09.2019 / 14:56, *.chello.pl

tylko masochista oglada ta lige i pewnie alkoholik

odpowiedz
Bartosz83 - 01.09.2019 / 13:05, *.lukman.pl

Liczę ,że Legia zagra tak pełna werwy z chęcią pokazania dobrej gry. Wtedy ludzie będą na mecze przychodzić. Drużynie potrzebna jest stabilizacja , dzięki temu w przyszłorocznych europejskich pucharach Legia będzie jeszcze lepsza. Jednak to musi być mistrzostwo, ponieważ wtedy jest prościej awansować do grupy. Co pokazuje mistrz Luksemburga.

odpowiedz
Kibic Legii od zawsze - 01.09.2019 / 12:33, *.t-mobile.pl

Jak czytam takie teksty jak wasze,to myślę, że Legia ma mało PRAWDZIWYCH kibicow,takich na dobre i złe!
Chcialbym, żebyście NIGDY nie zasmradzali Lazienkowskiej swoimi osobami!

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 01.09.2019 / 15:47, *.chello.pl

@Krzeszczu: Nie będę się wypowiadał na temat moderatorów,bo mi kilka postów "niewygodnych" usunęli ale ostro protestuję przeciw takim uwagom,jak Twoja! Bo nie jest bolszewicką doktryną przeciwstawianie się fali hejtu,który wypisują różni gówniarze,bez względu na wiek!Nie jest "niewygodne" to,co piszą niektórzy na tym forum tylko zwyczajnie jest chamstwem!A chamstwu trzeba się przeciwstawiać "siłom" .......,jak mawiał klasyk Kobuszewski!!!
Zdziwiło mnie to,że akurat Ty,o którym myślałem,że jesteś człowiekiem doświadczonym i rozsądnym w temacie kibicowania napisałeś takie -przepraszam - brednie! Ale widocznie wolisz tolerować hejt niż zachować umiar i kulturę słowa......

odpowiedz
Krzeszczu - 01.09.2019 / 15:57, *.bredband2.com

@kibic Legii od zawsze: Nie raz na mnie pluli, czesto szydzili, wyzywali, obrzucali obelgami.
I co? I nic, moderatorzy na to pozwalaja.
Natomiast usuwaja moje komentarze i ewidentnie twoje. I pewnie kilku innych ludzi tez.
Ja tego tez nie lubie i nie popieram, ale taka jest tutaj polityka. Juz mowilem, co usunieto, sa rowni i rowniejsi.

Sa tez tacy, do ktorych i ja naleze, ktorym nie podoba sie amatorka prowadzona przez klub tudziez prezesa (tak, popieralem go, ale juz dawno temu i japrzejzalem na oczy), amatorszczyzna i upieranie sie jak osiol pseudo trenerzyny, i wogole generalnie cyrk jaki jest odstawiany w klubie.
Nawolywanie do banowania wszystkich tych glosow i osob ktorzy sie angazuja wyglaszajac swoje zdanie (robia to bo, uwierz, im/nam tez zalezy!) jest po prostu ubekowskie i bolszewickie.
Dla ciebie chamstwo? No coz, nie wiem ile lat zyjesz na tym swiecie ale chyba wiekszosc czasu spedziles pod ochrona w bance mydlanej. I nie mowie tego zeby ciebie obrazic, bron Boze.
Ja zyje w kraju w ktorym wolnosc slowa jest totalnie tepiona. Jesli nie wyrazisz "poprawnej" opini to bedziesz, wlasnie, wyszydzany i banowany. Jest to niestety tragiczne i ja do czegos takiego nie mam zamiaru sie przylaczac.
Ufam ze przemyslisz dokladnie to co napisales i ze byc moze chociaz troszeczke zmodernizujesz swoje podejscie.

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 01.09.2019 / 17:13, *.chello.pl

@Krzeszczu: Nie myślałem,że w Szwecji jest tępiona wolność słowa,myślałem,że to domena obecnej Polski.
Natomiast co do -jak nazwałeś - banowania głosów itd - to uprzejmie zwracam uwagę,że nie chciałbym ograniczać prawa wolnej opinii tylko absolutnie jestem przeciwny chamskiemu hejtowi,który występuje nie tylko na tym forum ale jest w naszym kraju dość swobodnie stosowany nawet przez ludzi związanych z władzą i partiami politycznymi!Zwróć uwagę na formę i treść części-znacznej- komentarzy,w których słowa powszechnie uważane za obrażliwe są synonimem nazwiska Mioduski lub Vukovic !!!!!! Że już nie wspomnę o apelach o niechodzenie na stadion,niekupowanie gadżetów czy wywieszanie obrażliwych tekstów!Prawdziwy kibic jest zawsze z drużyną choć ma prawo do wygwizdania czy wybuczenia drużyny,jeśli widzi brak zaangażowania!
Nie jestem wielbicielem tych panów ale mierzi mnie takie ubliżanie ludziom,bezwzględnie będących liderami mojego ukochanego klubu! Zwłaszcza,że większość tych baranów nigdy nie bywa na stadionie bo ich opinie pokrywają się z opiniami komentatorów tv- z wyjątkiem oczywiście wulgaryzmów,które są ich autorskim dodatkiem!
Jeszcze jedno - osobiście wolę Mioduskiego,którego działania zmierzają do stworzenia stabilności ekonomicznej klubu od partyzanckiej działalnośći poprzednika! A co do Vuko - to mimo idiotycznego uporu w temacie Sandro Kulenowica - ja bym mu dał czas do końca sezonu,bo niektóre efekty jego działania wyglądają b.pozytywnie.Choć wolałbym Staszka Czerczesowa lub jakiegoś trenera znazwiskiem ...... ale po Sa Pinto i innych tego typu "fachowcach" wolę czekać na efekty pracy Vuko!
Kibicem Legii jestem b. długo i miałem przyjemność lub nieprzyjemność obserwować różnych trenerów - od Steinera,poprzez"Faję" Koncewicza, Górskiego Janasa, itd do Vuko.W tzw międzyczasie było wielu dobrych ale znacznie więcej marnych trenerów więc potrafię cierpliwie czekać na efekt pracy! Bo zauważyłem,że częste zmiany trenera NIGDY nie są efektywne!

odpowiedz
Krzeszczu - 01.09.2019 / 17:23, *.bredband2.com

@kibic Legii od zawsze: Okej kolego, nie mam z tym zadnego problemu, i jak to mowia na wyspach: I can see where you´re coming from.
Jedna z twoich tez przytoczonych troszeczke mnie zaintrygowala, natomiast "Że już nie wspomnę o apelach o (...),niekupowanie gadżetów".

Pod artykulem o koszulce na rocznice sp K. Deyny jest mnostwo ekspertyzy jaka to tragiczna koszulka i kolory rodem z polonii. Nikt nie napisal ze kupil.
Ja napisalem ze zamowilem. I zobacz ile swinstwa, hejtu, zygowin na mnie tam wylano. Czujesz qrwa czacze? Kupilem koszulke a tu ze jestem "pier...nym trolem i zebym wypie...alal do Gdyni to mi sie koszulka nie zamoczy".
Taka tu kultura i na to jest pozwalane.
Wiec przyznam, rozumiem troche wiecej o czym piszeszesz i o co ci generalnie chodzi. I w sumie wiesz co? Masz racje.

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 01.09.2019 / 18:30, *.chello.pl

@Krzeszczu: Czytałem.No to chyba się "dogadaliśmy".

odpowiedz
jarekk - 01.09.2019 / 12:13, *.metrointernet.pl

Ciekawe czy ten najgorszy i najmniej lubiany będzie miał jaja i wyjdzie na mecz żeby coś pokazać? Czy się schowa pod pretekstem przemęczenia? Kiedyś Szczęsny jak przeszedł do Widzewa i był wygwizdywany poszedł do ich kibiców i zdobył sobie szacunek. Ale on miał jaja.

odpowiedz
hajdukL - 01.09.2019 / 12:04, *.chello.pl

Od dziś zaczynamy nowy etap rozgrywek. Mam przeczucie, że będzie to najlepsza ligowa Legia od lat. Rodząca się w bólach ale idąca w dobrym kierunku. Kto ma inne zdanie niech przynajmniej nie obraża i nie mąci.
A kto może niech pomoże. Razem po mistrzostwo!

odpowiedz
Czarny76 - 01.09.2019 / 11:57, *.play-internet.pl

Wracamy do szarej rzeczywistości. Emocje Naj...ligi w Europie. Gdzie pieniądze leja się strumieniem...gdzie na boisku bryluja wirtuoz piłki kopanej. Ku...wa... Żenada. Sorki koledzy że pewnie wam się narazie i pojedzie ie po mnie ale jak to mówił Kmicic,, nic to,, Pierwszy mecz na Legii obejrzałem w 88roku i do dzisiaj uzbieralo się tego trochę więc mogę sobie pozwolić na ten komentarz. Powiedzcie mi jaki dzisiaj ma sens i czy to jest w porządku witać tych kopaczy na wejściu słowami,, Mistrzem Polski jest Legia,, Bo ja osobiście uważam że jest to trochę nie na miejscu.

odpowiedz
ja - 01.09.2019 / 11:19, *.vectranet.pl

Potworze to po raz setny sprobojcie karbownika w ataku od dziecka grał na szpicy

odpowiedz
Lesny Dziadek - 01.09.2019 / 10:59, *.play-internet.pl

I wszyscy razem - ,,Nie poddawaj sie, ukochana ma...,,. I kolejna oprawa - Mistrzem Polski jest Legia, mistrzem swiata Dzepetto, a mistrzem Europy jego wystrugany z bambusa pajac. Jakze wszystko idealnie pasuje, do dzisiejszego wizunku klubu...Aha, i koniecznie kupujcie koszulki itp. itd. Sponsorujcie dalej to wszystko, a oni z was maja ubaw...

odpowiedz
Tbag - 01.09.2019 / 11:17, *.novaia.pl

@Lesny Dziadek: taka polska rzeczywistosc, nie myl kibicowania z kopaniem pilki przez amatorow

odpowiedz
Lesny Dziadek - 01.09.2019 / 12:14, *.play-internet.pl

@Tbag: Dlaczego wiekszosc ludzi skupia sie na trenerze, czy zawodnikach??? Do jasnej ch..y, Legia ma wlasciciela, czy nie? Przestan pisac brednie, zacznij myslec.

odpowiedz
zdegustowany - 01.09.2019 / 12:28, *.t-mobile.pl

@Lesny Dziadek: kiedyś właścicielem Legii było wojsko-wiele lat nie bylo mistrzostwa!Czy wtedy jechales na Spychalskiego?Mioduski jest wlascicielem Legii od 8 (?) lat.Policz,ile sukcesow bylo w tych latach.Nie tylko Lesny wtedy zasluzyl na pochwaly,bo kase dawal głównie zresztą Mioduski!
Mioduski nie gra na boisku,tylko zawodnicy.

odpowiedz
Na dobre i na zle - 01.09.2019 / 10:35, *.play-internet.pl

Gdzie wy byliście i co wy widzieliscie...

odpowiedz
Plaskacz - 01.09.2019 / 10:08, *.chello.pl

Tylko pewne zwycięstwo tak ze 3, 4 do zera, a nie mizerne 1:0 po jakimś farfoclu w 88 minucie zmniejszy gorycz po odpadnięciu z LE i ogólne uczucie niesmaku jakie ostatnio panuje.

odpowiedz
Afro - 01.09.2019 / 09:57, *.chello.pl

Saganowski na napad. Myślę, że spokojnie może grać nawet cały mecz!

odpowiedz
Antyberg - 01.09.2019 / 09:19, *.centertel.pl

To co panie Vukovic, dziś też Sandro w pierwszej 11?

odpowiedz
Doru - 01.09.2019 / 09:14, *.play-internet.pl

Jak tu zarobić, a się nie narobić. Zostań piłkarzem :) Poziom polskiej kopanej to tragedia, aż dziw bierze że ludzie kupują na to dziadostwo bilety i sponsorują te wkłady które zarabiają kolosalne jak na polskie warunki pieniądze.

odpowiedz
ja - 01.09.2019 / 09:38, *.chello.pl

@Doru: a ty co w życiu robisz trollu ?

odpowiedz
Doru - 01.09.2019 / 09:55, *.play-internet.pl

@ja: oho, prawda boli co nie? Pewnie jesteś jednym z tych w kładów co nawet kopnąć piłki prosto nie potrafi :)

odpowiedz
Kasztelan - 01.09.2019 / 10:31, *.inetia.pl

@Doru:
Dokładnie - Ci co przychodzą na stadion sami przykładają się do upadku naszej Legii.
Po takim meczu jak w czwartek i kilku poprzednich powinien być pusty stadion ale go nie było bo jesteśmy po prostu śmieszni i tyle.

odpowiedz
Ehhhh - 01.09.2019 / 08:07, *.chello.pl

Liga w 36mln kraju, gdzie średnia na meczach jest na poziomie 4 ligii angielskiej, a wszyscy walczą o puchary w których i tak odpadają w sierpniu, ehhhh

odpowiedz