fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

30. rocznica śmierci Kazimierza Deyny

Woytek

W dniu meczu z Rakowem Częstochowa przypada 30. rocznica śmierci legendy stołecznego klubu Kazimierza Deyny. Kibice tradycyjnie spotykają się w Źródełku, skąd o godzinie 18:40 wyruszą w kierunku pomnika Kazimierza Deyny, by złożyć wieniec o godzinie 19:16. Zapraszamy do udziału w uroczystości i zabrania ze sobą zniczy.

Następnie zapraszamy na stadion - początek meczu z Rakowem o godzinie 20:00.

Kazimierz Deyna w Legii spędził 12 i pół roku. Dwukrotnie świętował na Łazienkowskiej mistrzostwo Polski (1969, 1970) i raz Puchar Polski. W Legii rozegrał 390 meczów i zdobył 141 bramek. Sukcesy osiągał także w reprezentacji Polski, zarówno na Mistrzostwach Świata, jak i Igrzyskach Olimpijskich. Z Legii odszedł do Manchesteru City, a piłkarską karierę zakończył w San Diego Sockers.

Wszystko o Kazimierzu Deynie znajdziecie na stronie www.kazimierzdeyna.com.

fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
Roman - 01.09.2019 / 20:08, *.mm.pl

Co mnie strasznie denerwuje że przed i po meczach Legii dzieciaki wieszają się na pomniku Deyny a dumni rodzice robią im fotki :(
Idioci czy na pomniku dziadka babki ojca matki też się kładziesz i robisz fotki ?
trochę szacunku

odpowiedz
Autorxx - 01.09.2019 / 20:29, *.centertel.pl

@Roman: ja tam co 2-3 sezony szalik zawieszam z córka ;)

odpowiedz
brat - 01.09.2019 / 19:45, *.chello.pl

Co się stało z tą płytą pod pomnikiem? Rozlało się tam coś czy jak?

odpowiedz
Grchw(L) - 01.09.2019 / 18:16, *.chello.pl

Szkoda, ze strona pod linkiem nie dziala

odpowiedz
Rychu - 01.09.2019 / 17:11, *.grefnet.pl

1. 3:1
2. Stolarski

odpowiedz
. - 01.09.2019 / 16:42, *.a2mobile.pl

Celtic dziś wygrał 2-0 z Rangers a Legia nie potrafiła bramki strzelić no gratki.

odpowiedz
Jacek - 01.09.2019 / 06:18, *.tpnet.pl

Mialem przyjemnnosc podziwiac Kazia z perspektywy trybun. Wyjatkowy zawodnik. Nie ma i pewnie dlugo nie bedzie w Legii pilkarza, ktory choc troche bedzie przypominal JEGO poziom. Spoczywaj w pokoju .

odpowiedz
AAA - 31.08.2019 / 23:35, *.chello.pl

Wybitny piłkarz, dobry człowiek, Ci co znsli i widzieli wiedzą.

odpowiedz
Kop w KOD - 31.08.2019 / 21:10, *.vectranet.pl

Kazimierz Deyns, Legii legenda !!!

odpowiedz
Pawel - 31.08.2019 / 21:03, *.play-internet.pl

Obok p. Lucjna - Legenda ktorej nikt nie dorowna.

odpowiedz
Python - 01.09.2019 / 13:36, *.chello.pl

a Kulenovic

odpowiedz
Sezonowiec - 01.09.2019 / 17:48, *.40.143

@Python: A Kucharczyk?

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 01.09.2019 / 19:24, *.55.56

@Sezonowiec: a Włodarczyk?? Nie no Panowie... co Oni wszyscy osiągneli w reprezentacji, w Europie??? Nie ma porównania! Deyna Kazimierz!!!!

odpowiedz