fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Bohater meczu

Niezgoda: Zasłużyłem na grę w pierwszym składzie

Maciej Frydrych i Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- Jest to dla mnie pierwszy hattrick w seniorskiej piłce. Fajnie, że w końcu ta sztuka mi się udała. Nieśmiało podchodziłem do rzutu karnego, ponieważ nie byłem wyznaczony do jego wykonywania. Nie pamiętam już nawet, kto powinien strzelać. Koledzy chcieli mi jednak pomóc, abym zdobył tą trzecią bramkę - powiedział po meczu z Rakowem Jarosław Niezgoda.

- To na pewno miłe z ich strony. Nigdy nie strzelałem jedenastek i chyba do końca jeszcze tego nie potrafię. To trzeba umieć robić. W tych czasach niektórzy mają to opanowane do perfekcji i na pewno warto to umieć. Na pewno warto nad tym popracować. Jeżeli uderzy się perfekcyjnie, to bramkarz nie będzie miał żadnych szans. Kiedy podchodziłem do karnego, to czułem wsparcie z trybun, ale nie można o tym myśleć. Trzeba się wyłączyć i skoncentrować na piłce. Chyba już na ŁKS-ie słyszałem, jak skandowali kibice moje imię.

- Czy ostatnio brakowało napastnika? Ja dostawałem swoje szanse, chociażby ze Śląskiem. To jednak nie było to. Dla napastnika bardzo ważnym jest, aby się przełamać i strzelić tego pierwszego gola. Długo nie grałem i po pierwszej bramce w Łodzi wszystko poszło. Wtedy dwie, a teraz trzy... Nie chcę jednak strzelać tylko beniaminkom, ale również zespołom z czołówki.

- Ostatnio żałowałem, że nie gram, ale po moich pierwszych meczach w lidze w tym sezonie wiedziałem, iż nie mogę wejść na boisko i zawojować w Lidze Europy. Trener również to widział i nie wpuszczał mnie od pierwszej minuty. Ostatnio jednak coś drgnęło. Dałem dobrą zmianę w Glasgow i niewiele brakowało, aby strzelił tam gola. Mówi się, że o takich spotkaniach trzeba zapomnieć, ale to siedzi w głowie. Mieliśmy swoje szanse i wystarczyło zdobyć bramkę. Żałujemy, bo mogliśmy być teraz w grupie Ligi Europy. Nie wypowiem się na temat, czy ze mną w składzie od początku byśmy awansowali. Trener miał wobec mnie inny plan. Miałem wejść w drugiej połowie i stworzyć kilka okazji.

fot. Mishka / Legionisci.comfot. Mishka / Legionisci.com

- Być może nasz dzisiejszy występ był wynikiem sportowej złości po ostatnim spotkaniu. Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy mocni. Nie lubię mówić, że graliśmy z beniaminkiem i dlatego było nam łatwiej. Często było tak, że z takimi drużynami mieliśmy sporo problemów. Tym razem wszystko się dobrze ułożyło i możemy tylko żałować straconego gola w końcówce.

- Podczas zgrupowania miałem drobny uraz, ale od drugiej kolejki jestem stale do dyspozycji trenera. Nie wydaję mi się, żebym jakiś mecz opuścił. W europejskich pucharach siedziałem na ławce, ale w Ekstraklasie na sześć meczów zagrałem cztery razy. Czy teraz udowodniłem, że zasługuję na grę w pierwszym składzie? Tak. Jak myślicie, czy teraz hierarchia napastników zmieniła się? (śmiech). Wydaję mi się, że tak.

- Początek sezonu nie był dla mnie dobry, ale jedna czy dwie bramki potrafią wiele zmienić. Nie myślmy zbyt szybko o reprezentacji, bo dwa tygodnie temu byłem w ogóle innym miejscu. Cel dla mnie jest ten sam - trzymać dobrą dyspozycję i czas pokaże, co się wydarzy. Jeżeli nadal będziemy dobrze grali jako drużyna, to kto wie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
L - 02.09.2019 / 22:43, *.play-internet.pl

Powodzenia Jarek! Pokaż na co Cie stać!

odpowiedz
Trampek - 02.09.2019 / 20:01, *.net.pl

Decydent z Bałkanów powinien z własnej kieszeni wpłacić na konto LEGII kwotę jaką otrzyma z UEFA zespół Glasgow Rangers FC za za awans do fazy grupowej po dwu meczu a LEGIĄ. Bałaby to jakaś rekompensata finansowa za bezpodstawne lansowanie zawodnika surowego jak kartofel na przednówku, który nie nadaje ani do ugotowania ani do posadzenia.Byłaby to nauczka na przyszłość, że UROJONA ambicja po prostu nie opłaca się.

odpowiedz
wojtas - 02.09.2019 / 19:41, *.t-mobile.pl

dla mnie zawsze w pierwszym składzie

odpowiedz
7775 - 02.09.2019 / 17:52, *.tpnet.pl

Vuko plecie takie bzdury na temat formy Niezgody, że spokojnie przebił już mistrza wymówki, pana Pinto. W dzisiejszym wywiadzie twierdzi, że Jarek nie był gotowy na mecz z Rangersami... lecz 3 dni później Niezgoda zalicza hattricka a kilka dni wcześniej zagrał świetny mecz z ŁKSem. Tak naprawdę to szkoda mi Kulenovica bo cały kwas wylewa się na niego, ale czy to wina tego dzieciaka, że trener z uporem maniaka próbuje udowodnić całemu światu, że to jednak on ma rację...? Gdyby Kulenovic strzelił gola Rangersom a Legia by awansowała do LE to ego Vukovicia chyba by wybuchło, w każdym wywiadzie podkreślałby swój kunszt i wyczucie trenerskie. Tak naprawdę brak awansu do LE to tylko zasługa Vukovicia bo cel był w zasięgu ręki a całe środowisko piłkarskie huczało że Kulenovic na te mecze się nie nadaje. Ale trener wiedział lepiej... i nic mnie nie interesuje to, co o Kulenovicu sądzą w Dinamie czy w Crevnej.

odpowiedz
Pu(L)awy - 02.09.2019 / 17:15, *.co.uk

Jarek jestes WIELKI!!!! Pu(L)awy pozdrawiaja. LEGIA

odpowiedz
bronek49 - 02.09.2019 / 16:35, *.chello.pl

brawo Jarek jesteś pierwszym napastnikiem w Legii dobrze że Ty strzelałes karnego bo bałem się że będzie strzelał Gwilla i byłoby pudło .Jezeli w pucharach gralby Niezgoda i Carlitos to bylibyśmy w grupie

odpowiedz
Robson - 02.09.2019 / 14:21, *.ip-point.pl

Kule.wracaj do ojczyzny.razem ze swoim tatusiem wuko zalatwiliscie Legię że nie gra w pucharach.legia to za wysokie progi na wasze umiejętności.

odpowiedz
Chorwat - 02.09.2019 / 13:52, *.centertel.pl

Kulavy jest lepszy od waszego Jarka ktory strzela 5 bramek w dwóch meczach. Hiszpanie i Polacy są do dupy. Tylko bałkański zaciąg. My od zawsze rządzimy w Legii ;)

odpowiedz
L - 02.09.2019 / 20:57, *.106.203

@Chorwat: lecz banię

odpowiedz
Rafał - 02.09.2019 / 12:54, *.tpnet.pl

ZASŁUŻYŁEŚ :D

odpowiedz
Lviz - 02.09.2019 / 11:30, *.chello.pl

Kulenovic widzisz? Tak sie strzela i gra

odpowiedz
Trampek - 02.09.2019 / 17:45, *.net.pl

@Lviz: On nie może widzieć, bo jest bardziej surowy jako piłkarz , niż kartofel na przednówku!

odpowiedz
Alex Bielany - 02.09.2019 / 07:37, *.chello.pl

Ktos w koncu zrozumial w klubie, ze dalsze promowanie kukly jest bez sensu i tylko moze w konsekwencji doprowadzic do jeszcze wiekszych strat i fermentu w szatni
Rozance w dlon i litania do Matki Boskiej o to zeby Dinamo czy jakikolwiek klub zabral do siebie te kaleke

odpowiedz
Jozz-men - 02.09.2019 / 07:26, *.centertel.pl

Jarek dużo zdrowia,bo jak będzie to strzelanie dopiero się zaczęło.

odpowiedz
Pacho - 02.09.2019 / 07:10, *.55.60

Udowodnij to kilkoma sezonami z pożytkiem dla Legii. Jak ci się uda dotrzeć na ławę w kadrze to będzie wielki wyczyn - czego ci życzę.

odpowiedz
tomiacab - 02.09.2019 / 06:19, *.virginm.net

W meczu z łks, Jarek pokazał, że może strzelić w jednym meczu, tyle samo goli, co kule w dziewięciu występach. Dziś Jarek pokazała, że można w jednym meczu strzelić więcej niż Kule w dziewięciu. Za tydzień pokaże mu , że można w jednym meczu zdobywać, dwa razy więcej goli niż on w dziewięciu? :)

odpowiedz
StaryChlopzBielan - 02.09.2019 / 00:34, *.inetia.pl

Jarku kto jak nie Ty? Ten kule. u. dupy. novic? Może Tobie i Carlitosowi czas życzyć wszystkiego dobrego :)

odpowiedz
Salvador GCW - 01.09.2019 / 23:58, *.chello.pl

Zasługujesz Jarosławie ba nawet w dwu meczu ze szkotkami zaslugiwales bardziej niż Kulavanoga no ale widzimisię trenera było inne. A skończyło się to jak się skończyło. Obyś teraz grał i strzelał w każdym meczu i by Cię omijały kontuzje

odpowiedz
miron - 01.09.2019 / 23:54, *.play-internet.pl

Brawo Jarek oby tak dalej (L)

odpowiedz
Vuko - 01.09.2019 / 23:27, *.plus.pl

Sorry... musi grać chorwacka kaleka

odpowiedz
Mamut - 01.09.2019 / 23:18, *.t-mobile.pl

Powodzenia mój imienniku

odpowiedz
Jaroslaw gol !!! - 01.09.2019 / 23:12, *.254.72

Zdrowia i powodzenia!!! Legia Mistrz!!!

odpowiedz