fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kibice złożyli wieniec i zapalili znicze w 30. rocznicę śmierci Deyny

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W dniu rocznicy śmierci Kazimierza Deyny kibice Legii jak co roku, zorganizowali przemarsz pod pomnik legendy naszego klubu. Fani z Łazienkowskiej zatrzymali się przy budynku klubowym w miejscu, w którym znajduje się tablica poświęcona najlepszemu piłkarzowi w historii naszego klubu, a następnie zgromadzili się wokół pomnika, gdzie złożony został czerwono-biało-zielony wieniec z biało-czerwoną szarfą oraz podobizną "Kaki".

Przy pomniku zapalone zostały znicze, a swoją wiązankę złożyli wcześniej także przedstawiciele klubu. Po przemówieniu przedstawiciela grupy Deynowcy, który w imieniu p. Marioli Deyny dziękował wszystkim za kultywowanie pamięci po ś.p. Kazimierzu, kibice skandowali głośno "Deyna Kazimierz, nie rusz Kazika, bo zginiesz".

Znicze zapłonęły także na grobie Kazimierza Deyny na warszawskich Powązkach. Tam także pojawiła się delegacja klubu z wieńcem - p. Mariola Deyna, prezes Dariusz Mioduski, kustosz muzeum Wiktor Bołba oraz dyrektor akademii Legii, Jacek Zieliński.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.