Sparing: Legia 5-5 Active Gatta Zduńska Wola

W niedzielę w samo południe, futsaliści Legii rozegrali pierwsze w historii spotkanie sparingowe, w ramach przygotowań do sezonu 2019/20 w II lidze. Legioniści w hali OSiR Włochy przy ulicy Gładkiej zmierzyli się z szóstym zespołem ostatnich rozgrywek ekstraklasy, Active Gatta Zduńska Wola. Legioniści zaczęli bez kompleksów przeciwko bardziej doświadczonemu przeciwnikowi, czego efektem była bramka strzelona przez Bartłomieja Świniarskiego w 5:32 min. spotkania.

Później inicjatywę przejęli goście, którzy po czterech minutach doprowadzili do remisu, a następnie mieli sporo okazji do podwyższenia. Tylko dzięki świetnej postawie w bramce Tomka Warszawskiego, ekipa ze Zduńskiej Woli wyszła na prowadzenie 3-1. Na minutę przed przerwą, drugiego gola dla Legii zdobył Adam Grzyb.

Początek drugiej połowy należał ponownie do gości, którzy strzelili dwie kolejne bramki, wychodząc na prowadzenie 5-2. Przyjezdni wykorzystywali wszystkie błędy i straty legionistów, raz po raz stwarzając zagrożenie pod naszą bramką. Mimo wszystko legioniści nie poddawali się i zacięcie dążyli do zmiany wyniku. Najpierw Rafał Polakowski wykorzystał rzut karny po faulu na nim samym (dwa efektowne zagrania w polu karnym rywali i faul przy linii końcowej), a następnie bramki zdobyli również Świniarski oraz Mariusz Milewski, wyrównując stan meczu na 5-5. Dodajmy, że gracze gości przez ostatnich siedem minut grali z sześcioma przewinieniami na koncie, mając świadomość, że każde kolejne, oznaczać będzie przedłużony rzut karny (z 10. metra) dla Legii.

Obie strony do końca spotkania dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, a zdecydowanie bliżej celu była Legia. Na 20 sekund przed końcem, legioniści wyszli z szybką kontrą, w której nasz zawodnik na połowie boiska znalazł się sam na sam z bramkarzem Gatty. Niestety zamiast minięcia, nasz napastnik oddał szybki strzał obok golkipera, który jednak minął również bramkę drużyny przyjezdnej. Wynik 5-5 pokazuje niemały potencjał drzemiący w naszym zespole. Chociaż gracze Gatty mieli optyczną przewagę, grali bardziej dojrzale, to jednak Legia pokazała klasę.

Przed Legią kolejne gry kontrolne przed sezonem, który rozpocznie się prawdopodobnie w listopadzie. W najbliższą sobotę nasz zespół uda się do podkieleckich Nowin, gdzie rozegra turniej z udziałem czterech I-ligowców. Dzień później, w niedzielę, 8 września w Warszawie Legia zagra sparing z ekstraklasowym Constructem Lubawa.

Sparing: Legia Warszawa 5-5 (2-3) Active Gatta Zduńska Wola
Bramki: Bartłomiej Świniarski 5:32, Adam Grzyb 18:55, Rafał Polakowski 31:10, Bartłomiej Świniarski 33:37, Mariusz Milewski 35:48.

Legia: Mateusz Łysik, Tomasz Warszawski (bramkarze), Mariusz Milewski (k), Paweł Juchniewicz, Mateusz Gliński, Rafał Polakowski, Bartłomiej Świniarski, Krzysztof Jarosz, Adam Grzyb, Tomasz Doliński, Daniel Waniek.