fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Analiza

Punkty po meczu z Rakowem

Qbas, źródło: Legionisci.com

Po trzecim z rzędu niepowodzeniu w kwalifikacjach do europejskich pucharów, przyszło skupić się na lidze. Do Warszawy przyjechał Raków, a część kibiców i ekspertów, pomnych doświadczeń z poprzednich lat, gdy po zakończeniu eliminacji zdarzało się, że z „Wojskowych” schodziło powietrze, podchodziła do tego meczu z dużą ostrożnością. Niepotrzebnie. Legioniści bowiem pewnie ograli beniaminka 3-1.

1. Zwycięstwo na koniec udanych wakacji. Oczywiście możemy mówić, że kwalifikacje do Ligi Europy znów nam się nie udały, ale IV runda to po prostu był wynik na miarę naszych możliwości sportowo-organizacyjnych. Legia cofnęła się w rozwoju mniej więcej do 2012 r. i meczów z Rosenborgiem. Biorąc na to poprawkę, należy uznać, że dwa punkty straty do lidera w lidze i jeden mecz zaległy na początku września, to wynik dobry, zwłaszcza w kontekście tego, że nasza drużyna rozegrała dwa razy więcej spotkań niż prowadzący Śląsk. Do tego mecz przeciwko Rakowowi oglądało się z przyjemnością. Było sporo ciekawych akcji, obie strony miały swoje okazje bramkowe i grano otwarty futbol. I choć Legia była wyraźnie lepsza, to Raków szukał swych szans, nie murował bramki, choć możliwe, że tę postawę zdeterminowały prędko strzelone przez Niezgodę gole.

2.Szybkie gole, co ustawiły mecz. 5. i 10. minuta i było właściwie po zawodach. Raków zaczął fatalnie, kilku piłkarzy to spotkanie przerosło. Legioniści zaś wyszli z dobrym nastawieniem, gotowi do walki od samego początku. 2-0 po 600 sekundach gry i można było się zastanawiać, co będzie dalej. Na szczęście obie strony zareagowały pozytywnie – Legia nadal grała z rozmachem do przodu, stwarzała kolejne sytuacje, choć też pozwoliła sobie na nonszalancję szczególnie w defensywie. A Raków wziął się w garść, gdy nie miał nic do stracenia i po prostu grał w piłkę, próbował konstruować akcje. Oddali parę całkiem groźnych strzałów, stworzyli kilka okazji bramkowych, jedną wykorzystali.

3. Jarosław! Debiutancki hat-trick w Legii Jarosława Niezgody był jednocześnie pierwszym od czterech lat wyczynem, w którym piłkarz „Wojskowych” strzelił wszystkie trzy gole w meczu. Poprzednio tej sztuki dokonał Nemanja Nikolić w spotkaniu, gdy na ławce Legii po raz pierwszy zasiadł Stanisław Czerczesow. „Wojskowi” wygrali wówczas z Cracovią, też 3-1, a przy wszystkich bramkach asystował Tomasz Jodłowiec. Niezgoda zaś został katem obu obecnych beniaminków – strzelił im już 5 bramek. I jest na drugim miejscu w klasyfikacji ligowych strzelców. Oby tylko mu zdrowie dopisywało!

4. Kreatywna pomoc. Dla Gwilii, Cafu, Antolicia czy Martinsa występy przeciw europejskim drugoligowcom, za jakich można uważać Rangers, to za wysokie progi, ale w obecnej ich formie można stwierdzić, że stanowią najsilniejszy środek pola w Ekstraklasie. Ich wczorajsza gra, nacechowana kreatywnością, ruchliwością, wymiennością zadań i pozycji, mogła się bardzo podobać. Czy w aktualnej dyspozycji są w stanie pociągnąć Legię do mistrzostwa Polski? Nie mam wątpliwości, że tak.

5. Nieprzekonująca obrona. „Wojskowi” w ostatnich tygodniach defensywą stali. Tracili mało bramek, nie pozwalali przeciwnikom na stwarzanie wielu dogodnych okazji, rzadko popełniali indywidualne błędy. Wczoraj też nie było pod tym względem źle, ale można było odnieść wrażenie, że 2-0 nadmiernie uspokoiło naszych obrońców. Mam tu na myśli szczególnie Wieteskę, który parokrotnie się pomylił, a już przy bramce popełni poważny błąd. W każdym razie defensywa nie była monolitem, na co wpływ miała z pewnością absencja Lewczuka. A skoro o tej formacji mowa, to wrócił tam Vesović. I znów zasłużył na pochwałę.

6. Rok Deyny. Wczoraj obchodziliśmy 30. rocznicę śmierci Kazimierza Deyny. Wydawać by się mogło, że właśnie 1 wrześnie będzie miała miejsce kulminacja obchodów roku Deyny, jak władze klubu nazwały rok 2019. Co mieliśmy w ramach tej kulminacji? Odwołany turniej im. Deyny, 12-13 tys. ludzi na trybunach (tradycyjnie przy niskiej frekwencji klub mydlił oczy na telebimach liczbą uprawnionych), wprowadzanie wszędzie eLki zamiast herbu (gdy zapytaliśmy zimą w klubie dlaczego eLki, otrzymaliśmy na mailem odpowiedź, że to z powodu roku Deyny) i czarne koszulki, zresztą zupełnie ładne, ale w Warszawie czarnych to tradycyjnie grywa Polonia. Całkowita porażka. Dobrze, że na wysokości zadania w tym zakresie stanęli jak zwykle kibice Legii i godnie uczcili pamięć legendy.

Autor: Jakub Majewski “Qbas”
Twitter: QbasLL
Kątem Oka na FB

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Rusek - 04.09.2019 / 04:05, *.telefonica.de

Moze bylo grac z Napastnikiem ? A nie gosciem co go udawal i trzymac 2 na lawce

odpowiedz
anjey - 03.09.2019 / 10:36, *.chello.pl

dlaczego klepiecie te glupoty o cofnieciu sie do jakiegoś momentu, ktory jeszcze sami sobie z dupy wyciągnelisci? Po pierwsze, najważniejsze, to Legia nie miała takego pczeciwnika w fazie Play-off od kilkunastu lat. Totalny pech. Po drugie, Legia z Ronsenborgiem, to zbieranina kalek typu Żyro, Kosecki, niesiona duetem Radovic Ljubo. Dzisiaj mamy trzech młodzianków w pierwszej drużynie i mega ustawioną defensywę oraz środek. To może być najalepsza Legia jaką wielu widziało w życiu.

odpowiedz
Matt - 03.09.2019 / 01:37, *.tpnet.pl

Większość odnosi się do Rangersów jako trochę lepszych niż tzw. "kelnerzy". Ludzie, ci europejscy przeciętniacy są i tak 2 ligi wyżej od nas - pieniędzmi, szkoleniem, kontaktami. To, że Legia przegrała będąc blisko awansu, jest smutne, ale nie jest niespodzianką czy blamażem. Tak stoi polska piłka, choćby nasze ego mówiło co innego. Dla obiektywnego widza nasz awans to byłaby niespodzianka.

odpowiedz
Wolfik - 03.09.2019 / 20:41, *.mm.pl

@Matt: I to jest bardzo dobre podsumowanie tegorocznych występów w eliminacjach. Dodam tylko, że po meczach z Europą większość Kolegów z forum nie wierzyła w awans do 3-ej rundy. tymczasem brakło niewiele. W rewanżu musielibyśmy zagrać ponad własne możliwości, a taki mecz zdarza się raz na kilka lat. Obecnie nie stać nas na to.

odpowiedz
GS - 02.09.2019 / 23:05, *.chello.pl

Nigdy więcej w czarnych koszulkach Legio. Oczy bolały. Już wolę czerwone.
A można by zrobić taką piękną klasyczną białą koszulkę, z czarną eLką, od razu inaczej by to wyglądało. A teraz nawet te białe pomazane jakimś szarym odcieniem, okropne.

odpowiedz
do redakcji - 02.09.2019 / 22:01, *.chello.pl

Hamalainen strzeił hattricka później niż Nicolic

odpowiedz
hajdukL - 02.09.2019 / 21:37, *.com.pl

Z pięcioma punktami mogę się zgodzić. Co do szóstego to już nie bardzo. Co takiego zrobiliśmy my kibice aby godnie uczcić 30. rocznicę śmierci Deyny i 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej? Złożony wieniec pod pomnikiem, kilkukrotne skandowanie Deyna Kaziemierz... czy odśpiewanie hymnu plus skandowanie "cześć i chwała..." to aby na pewno były godne obchody tak ważnych dla nas rocznic? Nie sądzę!

odpowiedz
tommy - 02.09.2019 / 23:23, *.tpnet.pl

@hajdukL: tzn, co Ty zrobiles jako kibic?

odpowiedz
hajdukL - 03.09.2019 / 21:31, *.chello.pl

@tommy:
Przy wejściu na wschodnią panowie z puszkami w ręku nie raczyli odpowiedzieć czy będzie dziś oprawa. Do puszki trafiło ode mnie okrągłe zero złotych. W trakcie meczu przekonałem się, że były to dobrze niewydane pieniądze.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 02.09.2019 / 20:41, *.play-internet.pl

Podziwiam kolego QbasieLL Twój hurraoptymizm po właściwie pierwszym meczu,po którym piwko z kolegami smakowało całkiem całkiem,a rozmowy o meczu nie zaczynały się od słow na K,H i ja Pier....e.Tak naprawdę,to w jakiej dyspozycji są nasze gwiazdorki pokaże czas,chociaż może się okazać,że zanim coś się zacznie krystalizować,to Mioduski wpadnie w szał sprzedaży i sruuuuuu-połowę drużyny wymieni na nowy,ale wątpię żeby lepszy-model.Biorąc pod uwagę postępowanie Mioduskiego,patrzenie w przyszłość dalej,niż najbliższe okno transferowe,mija się z celem,bo tak naprawdę ta drużyna jest non-stop budowana i rozkładana naprzemiennie.Jesteśmy(my jako kibice)na takim etapie,że musimy żyć chwilą i cieszyć się z każdego zwycięstwa,nawet 1-0,choćby to była Puszcza Niepołomice.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 03.09.2019 / 05:48, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA:

W punkt.

Pozdrawiam.

odpowiedz
Weciek(L) y - 02.09.2019 / 19:56, *.mm.pl

Co za imbecyl wymyślił czarne tfu koszulki i dorobił do tego ideologię z Kazikiem. K...a tylko dekiel nie związany nigdy z Legią może wymyślić coś tak debilnego, albo j...y sabotażysta blond włosy. FUCK BLOND LOK

odpowiedz
pezet - 02.09.2019 / 20:13, *.com.pl

@Weciek(L) y: podobno niemal wszystkie się już rozeszły. Przez takich idi.otów, którzy kupują takie koszulki biznes się loczkowi kręci

odpowiedz
A.K. - 02.09.2019 / 23:53, *.skybroadband.com

@pezet: i dobrze niech się kręci, bo biznes Loczka to biznes Legii kretynie

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.09.2019 / 09:01, *.play-internet.pl

@A.K.: Powiem szczerze,że większej bzdury dawno nie słyszałem.Na serio myślisz,że Mioduski,co zarobi,to pompuje w klub???????.

odpowiedz
Radom L - 02.09.2019 / 19:52, *.com.pl

Niezgoda zaraz pójdzie na tradycyjne L4

odpowiedz
Kokosz - 02.09.2019 / 19:47, *.vectranet.pl

A moim zdaniem doping na minus.
Ostatnie pół godziny to ciągły śpiew „nie poddawaj się ukochana ma” - przy prowadzeniu 3:0 to jakaś pomyłka. Jest cała masa bardziej pasujących pieśni

odpowiedz
kajko - 02.09.2019 / 20:03, *.play-internet.pl

@Kokosz:

Ale wiekszość z pilkarzy nie rozumie słow, o co ci chodzi?

odpowiedz
Kokosz - 02.09.2019 / 20:21, *.vectranet.pl

@kajko: chodzi o to ze doping powinien być sensowny i dopasowany do tego co się dzieje na boisku a nie śpiewy tego samego na każdym meczu

odpowiedz
do redakcji - 02.09.2019 / 19:38, *.vectranet.pl

Na pewno 4 lata? Chyba zapomnieliście o hat tricku Hamy w meczu ze Śląskiem?

odpowiedz
Mamut - 02.09.2019 / 22:47, *.t-mobile.pl

@do redakcji:jeden zawodnik zdobył wszystkie 3 gole w meczu, ze Śląskiem było 4-1, więc oprócz 3 goli Hamy, inny zawodnik zdobył 1 bramkę, teraz nie mogę sobie przypomnieć kto zdobył czwartego gola

odpowiedz
Michał - 02.09.2019 / 22:51, *.tpnet.pl

@do redakcji:
To prawda, ale w tekście jest zaznaczone ze WSZYSTKIE 3 bramki. Ze Śląskiem było 4:1, wiec nie wszystkie bramy były Hamy. Chyba o to chodziło w artykule;)

odpowiedz
Ginpasterz - 02.09.2019 / 18:49, *.199.146

Po meczu wiem że nic nie wiem. Raków słaby albo bardzo słaby, a ci co byli to widzieli że od 30 minuty grali bo musieli. Weryfikacji przyjdzie przy pierwszym kryzysie i sposobie poradzenia lub nie z nim. Pierwszy test tj kwalifikacje europejskie trener oblal. W przyszłym roku już wiemy że o rozstawieniu w ostatnich rundach możemy zapomnieć więc będzie jeszcze trudniej zwłaszcza że na jakiekolwiek wzmocnienia się nie zapowiada. Ma trener 10 miesięcy żeby zbudować zespół.

odpowiedz
Czołg - 02.09.2019 / 18:55, *.vectranet.pl

@Ginpasterz: czy ja wiem czy oblał, Rangers to mocny zespół, zagrali na miarę swoich możliwości

odpowiedz
Ginpasterz - 02.09.2019 / 19:47, *.199.146

@Czołg: Oblal dlatego że Rangers to nie żadna potęga. Zwykły zespół z bogatą historia i świetnym piłkarzem na stanowisku trenera. Obla bo cel nie został osiągnięty a zapowiedzi były mocne o porządku i DNA. Jeżeli Legia na początku grudnia będzie liderem z przynajmniej 6 punktami przewagi to być może była to słuszna decyzja, ale lipiec i sierpień weryfikuje nas jak i całą Ekstraklape boleśnie.

odpowiedz
Jaro - 02.09.2019 / 20:05, *.play-internet.pl

@Ginpasterz: Tylko trzeba tego trenera najpierw zatrudnić,w miejsce tego pajaca z przerośniętym ego który ma nas wszystkich za durniów.

odpowiedz
Pacho - 02.09.2019 / 18:35, *.chello.pl

Skoro Rangers to 2 euro liga to która liga to zespoły z Polski?

odpowiedz
gazza - 02.09.2019 / 18:30, *.inetia.pl

Wstyd i żenada - Tak oceniam postawę kibiców mojego klubu...

odpowiedz
Grchw - 02.09.2019 / 18:39, *.play-internet.pl

@gazza: a za co tak Ci wstyd?

odpowiedz
o ile zakład - 02.09.2019 / 18:16, *.plus.pl

i jedziemy ustawienie 1-5-4-1 kule z przodu i coco jambo

odpowiedz