REKLAMA

Oktawia Nowacka 35. na MŚ

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Oktawia Nowacka niestety nie będzie dobrze wspominała występu na Mistrzostwach Świata w pięcioboju nowoczesnym w Budapeszcie. Kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie wywalczyły trzy najlepsze pięcioboistki MŚ. Nowacka bardzo dobrze zaprezentowała się w środowych kwalifikacjach, w których uzyskała drugi wynik w całej stawce i wydawało się, że w piątek pójdzie za ciosem i również powalczy o podium, premiowane miejscem w Tokio.

Nowacka finał rozpoczęła poniżej oczekiwań - od 15 wygranych w szermierce, które dały jej dopiero 29. miejsce po tej konkurencji. W pływaniu legionistka na dystansie 200 metrów stylem dowolnym uzyskała czas 2:14,44 min., co było 15. wynikiem. Niestety przed startem jeździeckim, podczas rozgrzewki, na skutek nieposłuszeństwa wylosowanego konia, Oktawia doznała urazu prawego barku, przez co musiała wycofać się ze startu w tej konkurencji. Legionistka wystartowała co prawda jeszcze w biegu ze strzelaniem, ale odczuwając ból w nadwyrężonym barku, nie uzyskała wyniku na jaki ją stać. Ostatecznie Nowacka zakończyła MŚ na miejscu 35.

Niestety do finału konkursu indywidualnego nie awansował żaden z legionistów. Łukasz Gutkowski nie wystartował, prawdopodobnie z powodu urazu. Daniel Ławrynowicz tymczasem pomimo świetnego występu w ostatniej konkurencji (laser run), w której był ósmy, nie wywalczył kwalifikacji do finału, zajmując czwarte miejsce poza finałową stawką.

Mistrzostwa Świata rozpoczęły się od rywalizacji sztafet. Gutkowski z Ławrynowiczem pokazali się z dobrej strony, plasując się na ósmym miejscu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.